חפש מאמרים:
שלום אורח
13.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נשירת שיער התקרחות ותורשה

למרות שהתקרחות על רקע גנטי היא השכיחה ביותר, לא כל מי שנושא את הגן להתקרחות יאבד את שערו. החדשות הטובות הן שאפשר לבלום את הגנטיקה גם כשהיא דוהרת לעבר הקרחת.

ההתקרחות הנפוצה ביותר בקרב גברים ונשים היא התקרחות תורשתית הנקראת בשם התקרחות אנדוגנטית (Androgenetic Alopecia).

כ60% מכלל הגברים וכ30%-40% מכלל הנשים באוכלוסיה סובלים מהתופעה. בישראל מתחיל תהליך נשירת שיער אצל גברים אחרי גיל ההתבגרות, בגילאים 25-18. עם זאת, תתבטא הקרחת במלואה רק בשנות הארבעים לחיים בשל הדרגתיות התהליך.

אצל נשים יחל התהליך בדרך כלל בגיל המעבר, בשל שינויים הורמונאליים.

הורמון ה DHT (די הידרו טסטוסטרון) הוא שאחראי לאיבוד השיער בקרקפת. הורמון זה נקשר לקולטנים בזקיק השערה וגורם להרס ולהזדקנות מוקדמת של הזקיק.
.
תהליך ההתקרחות

התקרחות היא בדרך כלל מהלך איטי וממושך. השיער הולך ומאבד מנפחו והופך דק יותר ויותר עד למצב של התקרחות. הירידה בנפח השיער תהא מורגשת לאחר פגיעה בכ35% מהשיער.

בקרב גברים מתחיל תהליך איבוד השיער בנסיגה של קו השיער הקדמי, בפרט באזור המפרצים. אחרי כן ייווצר אזור עגול וקירח בקודקוד האחורי של הקרקפת. לאחר מכן עלולה ההתקרחות להמשיך ולהתפשט מלפנים, מאחור ובצדדים.

אצל נשים יהפוך השיער דליל ודק לכל אורך הקרקפת אך קו השיער הקדמי יישמר. התמעטות השיער תמשיך בהדרגה ותיראה במשך הזמן כשביל מתרחב אשר סטה ממסלולו.

כיצד בולמים התקרחות גנטית?


חשוב לדעת: הרקע הגנטי הוא פרט אחד ויחיד מכלל תהליך ההתקרחות. כשם שניתן להיאבק בנטייה התורשתית להשמנה על ידי פעילות גופנית ותזונה נכונה, כך גם אפשרי לבלום את הגנטיקה של ההתקרחות. לא כל מי שנושא את הגן להתקרחות יאבד את שיערו.

כמו כן, קצב וגיל ההתקרחות משתנים מאדם לאדם וזאת בהתאם להשפעות שליליות נוספות על השיער ודרגת חומרתן. לדוגמא: אצל 80% מהסובלים מהתקרחות הגנטית חלה גם עלייה משמעותית בשומניות עור הקרקפת המחריפה את הבעיה אף יותר.

צעד ראשון בהפיכת הנטייה הגנטית להתקרחות לבלתי פעילה הוא התחקות אחר הגורמים הנוספים המשפיעים על תהליך ההתקרחות. 

כאלה הם תנאי המחייה והמצב הנפשי, למשל. בנוסף על השיפור שיש לבצע בתנאים הנ"ל יש להתחיל ולטפל בקרקפת ובשורשי השיער. לשם כך ניתן לפנות לקליניקות לבריאות ולטיפוח השיער העוסקות בטיפול בנשירה ובהתקרחות. 

כזו היא הייר קליניק, למשל, המהווה מרכז יחיד מסוגו בארץ בו יודעים לשלב בין רפואות עתיקות לטכנולוגיה מודרנית על מנת להשיב לשיער הראש את בריאותו וחיוניותו.

הדעה הרווחת היום היא שטיפול תרופתי הוא לא תמיד הפתרון לבעיית נשירת השיער ולכן מומלץ לבחור בשיטת טיפול הוליסטית המפגישה בין טכנולוגיה לטבע ומביאה לאיזון מרבי בין מערכות הגוף המשפיעות על בריאות השיער.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צריכה קוסמטיקאית?אצלנו  באתר תמצאי מידע מקצועי ומקיף בנושא טיפולים קוסמטיים, הסרת שיער, צלוליט ועוד. הכנסי כבר עכשיו לאתר http://www.helga.co.il/ ותוכלי להתעדכן בכל מה שחשוב לדעת בנושא קוסמטיקה וטיפוח.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קוסמטיקאית ברשת

מאת: קוסמטיקאית ברשתתוספי מזון27/01/111509 צפיות
מה כדאי לכם לדעת על העלמת כתמים וויטמין C - רוצה שהעור שלך יראה טוב ובריא יותר? הרבה יותר?

מאת: קוסמטיקאית ברשתשיער12/10/102398 צפיות
בואו לקרוא כמה עובדות מעניינות על נשירת שיער בעונת הסתו ובכלל...

מאת: קוסמטיקאית ברשתנשירת שיער05/10/101698 צפיות
כמה שיטות מומלצות לטפל בתופעות נשירת שיער לקראת בו הסתיו...

מאת: קוסמטיקאית ברשתיופי וטיפוח - כללי28/07/102953 צפיות
צלוליט היא תופעה שכולנו מנסות למנוע - גבשושיות מצטברות ממש מתחת לעור וחוסמות את זרימת הדם לאיזורים בהם יש צלוליט. מה שנראה כמו "עור ברווז" הן למעשה בצקות קטנות שנוצרו עקב כך. קראו עוד על התופעה וגלו האם גם אתן סובלות מצלוליט.

מאת: קוסמטיקאית ברשתטיפול בעור15/07/101438 צפיות
כולנו מגיעות לגיל שבו כל משטר האימונים והדיאטה כבר לא עוזר והעור מתחיל לתת את אותותיו. הפתרון המוצלח ביותר על מנת לתקוף את בעיית העור הוא יציאה ל"מבצע צבאי" של ממש - טיפול בעור מן הפנים ומן החוץ!

מאת: קוסמטיקאית ברשתקוסמטיקה15/07/101332 צפיות
כולנו מגיעות לגיל שבו כל משטר האימונים והדיאטה כבר לא עוזר והעור מתחיל לתת את אותותיו. הפתרון המוצלח ביותר על מנת לתקוף את בעיית העור הוא יציאה ל"מבצע צבאי" של ממש - טיפול בעור מן הפנים ומן החוץ!

מאת: קוסמטיקאית ברשתטיפול בעור01/07/101622 צפיות
טיפולי אנטי אייג'ינג מועילים בחידוש העור ומניעת התקמטות, אך רבים שוכחים את המשמעות של תוספי תזונה וויטמינים במלחמה בזמן. תוספי התזונה מסייעים בחידוש רקמת הקולוגן, איזון הורמונלי של העור ומלחמה ברדיקלים חופשיים. איך תבחרו תוספי תזונה מתאימים? קראו בכתבה.

מאמרים נוספים בנושא נשירת שיער

מאת: nirנשירת שיער18/08/191930 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: nirנשירת שיער18/08/191620 צפיות
בכל רגע נתון כ-10% מסך השערות נמצאים במצב מנוחה. לאחר כ-2-3 חודשים, השיער הנמצא במנוחה נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. משך צמיחה זה 2-6 שנים. כל שיערה צומחת כ-1 ס"מ לחודש במהלך שלב זה. כ- 90% של שיער הגולגולת נמצא בשלב צמיחה בכל רגע נתון.

מאת: orya peryנשירת שיער06/08/181611 צפיות
ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בהקרחת שיער, מדענים טוענים שאין סיבה נראית לעין וכנראה שרק העניין הגנטי הוא זה שקובע את מסלול חיינו אך עם ההתקדמות הטכנולוגית והמחירים הזולים בטורקיה כנראה שהפתרון הטוב ביותר הוא השתלת שיער. במאמר זה נתייחס לטכנולוגיה שפתרה את הסבל הנמשך של הקרחים והמקריחים. אז אם גם אתה סובל מנשירת שיער כדי לך לקרוא את המאמר.

מאת: ירון כהןנשירת שיער25/03/181342 צפיות
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

מאת: webetterנשירת שיער31/01/161629 צפיות
איך להיפטר מהשיער המיותר בקלות, ובטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש

מאת: ורדנשירת שיער21/01/152252 צפיות
בערכת איי רולר יש מספר מוצרים שיחד נותנים את הפתרון היעיל ביותר להחייאת והצמחת שיער מחדש.

מאת: ורדנשירת שיער21/01/151610 צפיות
התקרחות היא תכונה גנטית נרכשת מסב לאב ולבן וכו', ונגרמת בשל קיומו של הורמון בשם דהידרו-טסטוסטרון DHT, שהוא הורמון "הבן" של הורמון הטסטסטורון הגברי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica