חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם נזקי גוף?

נזקי גוף כוללים כל נזק אשר נגרם לגופו של אדם, לרבות מחלה, ליקוי גופני או שכלי ומוות. תביעות לפיצויים בגין נזקי גוף הם תחום משפטי רחב ביותר, הכולל בין היתרנזקי גוף שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים, מתאונות עבודה או כתוצאה מרשלנות רפואית. תביעות לפיצויים בגין נזקי גוף הן תביעות מורכבות, ומטרתן להשיג "הטבת נזקי גוף", כלומר -פיצויים כספיים או אחרים, המיועדים להשיב את מצבו של הניזוק לקדמותו באופן חלקי או מלא או להקל על סבלו. במאמר זה בחרנו להתמקד בשתי עילות נפוצות לתביעות פיצויים בגין נזקי גוףרשלנות רפואית ותאונות דרכים.

נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים

חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים (התשל"ה-1975) מטיל אחריות מוחלטת על חברת הביטוח של הרכב המעורב בתאונה לפיצוי הנפגעים. אחריות זו נוגעת לנהג, לנוסעים ולנפגעים נוספים (כגון הולכי רגל), ללא קשר לסוגיית האשמה בתאונה. למרות שאחריות חברת הביטוח היא מוחלטת לכאורה, החברה פטורה מאחריות במקרים של גרימת תאונה במתכוון, נסיעה ללא רישיון נהיגה מתאים או נסיעה ללא ביטוח חובה.

נזקי גוף כתוצאה מרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא מעשה או מחדל שבוצעו על-ידי הצוות הרפואי, וחרגו מהמיומנות או ממידת הזהירות שעל צוות רפואי סביר לנקוט, ושבעקבותיהם נגרמו לתובע נזקי גוף. במקרים כאלו ניתן להגיש תביעת פיצויים על-פי פקודת הנזיקין כנגד הצוות הרפואי (הרופא, האחות וכדומה) האחראי לנזק, וכן כנגד מעסיקם הישיר (בית החולים או קופת החולים), אם יש ביניהם יחסי עובד-מעביד. על התובע לצרף לתביעה חוות-דעת רפואית של מומחה או מספר מומחים משדה ההתמחות הרלוונטי, הדורש מקצועיות והתמחות מיוחדת בטיפול בתביעות בתחום זה .

גובה הפיצוי בגין נזקי גוף נגזר ממספר מרכיבים הכוללים גם ובהם -ההוצאות הרפואיות, אובדן כושר ההשתכרות בהווה ובעתיד, עזרת צד שלישי , הוצאות משפט ופיצויים בגין כאב וסבל. הפיצויים בגין כאב וסבל עקב נזקי גוף מביאים בחשבון את שיעור הנכות הרפואית לצמיתות שנגרמה בעקבות הארוע, את מספר ימי האשפוז וכן את גילו של הנפגע. במקרים של תאונות דרכים ימנה לרוב בית-המשפט מומחה רפואי מטעמו, במטרה לקבוע את שיעור הנכות הרפואית הקבועה שנגרמה לנפגע בעקבות הארוע.

המידע במאמר זה הוא כללי וראשוני בלבד ואינו מיועד בשום מקרה לשמש כיעוץ משפטי וכיוצ"ב ו/או כתחליף ליעוץ משפטי וכיוצ"ב לכל מקרה ונסיבותיו הדברים נכונים למועד כתיבתם ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת .

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משרד עורכי דין אדליה סולברג - נזקי גוף, רשלנות רפואית, תאונות דרכים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אדליה סולברג עו"ד

מאת: אדליה סולברג עו"דרשלנות רפואית18/03/09794 צפיות
תאונות דרכים מתרחשות במדינת ישראל בתדירות גבוהה ומעורבות בתאונת דרכים היא אירוע מטלטל אשר בנסיבות מסוימות עלול להשפיע רבות על מהלך החיים. בין אם כתוצאה מהתאונה נותרת נכות כלשהי ובין אם הנזקים הרפואיים שנגרמו בעקבותיה ניתנים לטיפול מלא, מדובר לעיתים בטיפולים רפואיים הכרוכים בזמן רב, בסבל גופני ונפשי ובתקופת החלמה שעשויה להיות ארוכה.

מאת: אדליה סולברג עו"דדיני תעבורה18/03/09745 צפיות
תאונות דרכים גובות קורבנות רבים בארץ ובעולם ומדי שנה ישנם מיליוני פצועים מתאונות דרכים בעולם. היפגעות בתאונת דרכים מצריכה טיפול רפואי מיידי לצורך מזעור הפגיעות המשניות אך מחייבת גם הגשה של תביעת פיצויים לכיסוי כלל ההוצאות שנגרמו בעטיה. תביעות פיצויים עקב נזקי גוף שנגרמו בעקבות תאונות דרכים או עקב נזקי גוף שנגרמו בעקבות רשלנות רפואית הם תחומים המצריכים ידע משפטי מקיף וניסיון. חשוב לחבור לעורך דין המתמחה בתחום זה כבר בשלבים הראשונים של הגשת התביעה ולהקפיד על טיפול נכון אשר ישיג מקסימום תועלת לכל אורך הדרך.

מאת: אדליה סולברג עו"דנזיקין18/03/09846 צפיות
בשנים האחרונות חלה עליה חדה בתביעות לפיצויים בגין רשלנות רפואית עקב ההכרה כי גם המערכת הרפואית חשופה לביקורת מקצועית. אנשים מסוימים אשר נפגעו מרשלנות רפואית, בין אם באבחון, בטיפול רפואי, בהריון או לידה או בניתוחים, חוששים לעיתים להתחיל בהליך של תביעת רשלנות רפואית עקב חשש ממורכבות התביעה והקשיים בהם עשוי התובע להיתקל בדרך. לפניכם תשובות לשאלות נפוצות בתחום המשפטי הסבוך של רשלנות רפואית.

מאת: אדליה סולברג עו"דרשלנות רפואית17/03/09744 צפיות
תביעות רשלנות רפואית נמצאות במגמת עליה בשנים האחרונות בארץ ובעולם ומספרן גדל והולך בעשורים האחרונים. בארצות הברית מוגשות יחסית מספר גדול של תביעות בתחום הרשלנות רפואית מדי שנה. העליה במספר התביעות של רשלנות רפואית בארץ ובעולם, ככל הנראה, היא תולדה של מגמה כלל עולמית המכירה בצורך לבקר את העוסקים במלאכה באופן אובייקטיבי ובחסות מערכת המשפט וכי זוהי טובתו של הציבור בכללותו ושל העוסקים ברפואה בפרט. זאת בניגוד לטענות שהועלו בעבר כנגד תביעות רשלנות רפואית הגורסות כי הן קשות להוכחה ונמשכות תקופה ארוכה.

מאת: אדליה סולברג עו"דנזיקין17/03/09812 צפיות
תאונות דרכים הן אירוע פתאומי שתוצאותיו קשות ולעתים קרובות בלתי הפיכות. על ההתנהגות לאחר תאונות דרכים השפעה גדולה על הסיכויים לזכות בפיצויים ראויים בעקבות התאונה וההתנהגות מיד לאחר תאונות דרכים חשובה על-מנת להבטיח טיפול נכון ויעיל ככל האפשר וכן על-מנת להכשיר את הקרקע לקראת תביעת הפיצויים העתידית.

מאת: אדליה סולברג עו"דרשלנות רפואית17/03/09730 צפיות
חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה-1975 יצר לראשונה הפרדה בין תביעות פיצויים עקב נזקי גוף שמקורם בתאונות דרכים לבין דיני הנזיקין בכללותם. עד לחקיקתו של חוק זה היו מטופלות תביעות פיצויים עקב תאונות דרכים כמו תביעות נזיקין אחרות כגון- תביעות נזיקין עקב רשלנות רפואית בה קיים צורך להוכיח כי הנזק נגרם עקב התרשלות. חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים נועד להבטיח שכל הנפגעים בתאונות דרכים יזכו לפיצויים והוא עושה זאת דרך הטלת אחריות מלאה כלפי הנפגעים וחובת ביטוח בגין אותה אחריות פוטנציאלית.

מאת: אדליה סולברג עו"דרשלנות רפואית17/03/09794 צפיות
תביעות לפיצויים עקב רשלנות רפואית הן לרוב תביעות סבוכות ומורכבות המצריכות הסתייעות באנשי מקצוע. עם זאת, בניגוד למחשבה כי תביעות רשלנות רפואית הן קשות ביותר להוכחה ובעלות סיכויי זכייה נמוכים, ניתן על-ידי הסתייעות באנשי מקצוע מתאימים להשיג פיצויים ההולמים את מכלול הנזקים שנגרמו לך.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171295 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/16778 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/16868 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/16819 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/151762 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151110 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151105 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica