חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניהול אישי של קופת גמל

מאת: דוד גרינברגקופות גמל21/07/20108701 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניהול אישי של קופת גמל

בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בשוק הגמל. נראה כי משרד האוצר שם לו למטרה לפתח ולגוון את מכשירי ההשקעה ולהגביר את רמת התחרות והשקיפות. כל זאת משפר את מצב החוסך, מגדיל את האפשרויות העומדות בפניו ומאפשר לו לחסוך בהתאם לטעמיו והעדפותיו.

בינואר 2010 אישר משרד האוצר הפעלת קופת גמל בניהול אישי (IRA) אשר מאפשרת ניהול אישי של קרן השתלמות וקופת גמל במעמד עצמאי או שהכסף בקופה נזיל. בכך, משרד האוצר מספק הוכחה נוספת לכוונתו להפוך את שוק ההון לתחרותי ומשוכלל.

מה זה IRA ?

IRA (Individual Retirement account) IRA הינו מוצר חדשני ומתקדם שמאפשר לך לראשונה, לקחת את השליטה לידיך בכל הקשור לניהול חסכונותיך לטווח ארוך (קופת גמל וקרן השתלמות). הינך האחראי לקבלת החלטות השקעה ביחס לניהול כספיך עד לרמת נייר הערך הבודד בתיק. זאת בדומה לנעשה בארה"ב ובאירופה שם IRA הינה הדרך המקובלת לניהול כספי החיסכון.

מה המצב שלך היום?

"היום אתה אחד מ..." הכסף שלך מנוהל יחד עם עוד אלפי אנשים השונים זה מזה בטעמים, העדפות, רמת הסיכון וטווח ההשקעה. רמת השקיפות נמוכה וקשה לעקוב ולדעת באילו מניות ואג"ח הכסף שלך מושקע. לא מתבצע ניהול סיכונים כולל ברמת כלל הנכסים שלך (פיקדונות, ניהול תיקים, השקעות ישירות וכו') ואין לך שליטה ומעורבות במה שנעשה עם הכסף שלך. בכל רגע נתון ניתן לשנות את מדיניות ההשקעה מבלי ליידע אותך, ובכך למעשה משתנה הרכב החיסכון שלך ללא רצונך.

למה IRA טוב יותר?

חיסכון באמצעות IRA מעביר את השליטה לידיים שלך!

התיק נתפר למידותיך, על פי הצרכים שהגדרת תוך התחשבות ברמת הסיכון, טווח ההשקעה וביצוע ניהול סיכונים כולל. בכל רגע נתון ניתן לראות את ניירות הערך שמרכיבים את התיק שלך ולדבר ישירות עם מי שמנהל את הכסף שלך ובכך לקבל שקט נפשי בכל הקשור לחיסכון שלך. ניהול סכומים קטנים מאפשר זריזות תגובה למאורעות בשווקים ומעניק לך יכולת למזער הפסדים ולמקסם רווחים. IRA חוסך לך כסף ומאפשר לך לנתב רווחי הון למסלול חיסכון פטור ממס.

איך מצטרפים ל- IRA?

IRA מאפשר לך לנהל תיק השקעות אישי וליהנות מעמלות נמוכות במיוחד באפיק פטור ממס בשתי דרכים:

1.     ניהול באמצעות מנהל תיקים - IRA, כמו כל תיק מנוהל, מאפשר לך להתאים את תמהיל ההשקעות ורמת הסיכון לצרכיך, לבצע שינויים מהירים בהתאם למצב השווקים ולבחור את רמת הסיכון לשם השגת תשואה מרבית.

2.   ניהול עצמאי - מאפשר לך לנהל בעצמך את קופת הגמל/קרן ההשתלמות שלך ולקחת את השליטה לידיים שלך. אתה קובע את מדיניות ההשקעה, מבצע את הפעילות בניירות הערך ומקבל החלטות השקעה בהתאם לתפיסתך.

 תגיות המאמר: קופת גמל, תיק השקעות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד גרינברג

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131368 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: דוד גרינברגבר ובת מצווה17/03/131087 צפיות
בר המצווה הוא אירוע בלתי נשכח בחיי כולנו. המשפחה כולה נרגשת לקראת האירוע, חודשים רבים חושבים ומתכננים איך להפיק אירוע בר מצווה בלתי נשכח. המאמר שלפניכם יתן לכם את עשרת האטרקציות המובילות לאירועי בר מצווה

מאת: דוד גרינברגבניין ואחזקה - כללי15/09/111143 צפיות
מהי עלות וועד בית, מהי עלות הארנונה עבור שטח הדירה וכדומה. יכול להיות שתגלו שהעלות השוטפת, יחד עם תשלומי משכנתא, הינה גבוהה מידי לטעמכם ותחליטו למצוא דירה בעלויות נמוכות יותר.

מאת: דוד גרינברגפסקי דין29/08/111094 צפיות
לא אחת מבקש מבוטח מקופת החולים שלו לקבל טיפול רפואי מסוים וזו מסרבת. בבואנו לבחון את זכאותו של מטופל לקבלת טיפול רפואי זה או אחר, עלינו לבחון את תכליתו של חוק ביטוח בריאות ממלכתי, ועל מעמדה של קופת החולים לאור תכליות אלו. על כל אלו עמד בית המשפט בע"ע 1091/00 שטרית – קופת חולים מאוחדת (ניתן ביום: 21.09.2000).

מאת: דוד גרינברגפסקי דין29/08/111255 צפיות
מבוטח אשר מבקש לקבל טיפול שאינו כלול בסל הבריאות, מופנה לוועדת החריגים. הפסיקה קבעה כי על ועדת החריגים לקיים דיון לאור כללי הצדק הטבעי של המשפט המנהלי. כיצד הדבר בא לידי ביטוי בפועל? שאלה זו נדונה בע"ע 1091/00 שטרית – קופת חולים מאוחדת (ניתן ביום: 21.09.2000).

מאת: דוד גרינברגשיפוצים04/07/111390 צפיות
הסיבה העיקרית לכך הינה העלויות הנמוכות בהחלט בהשוואה לעלויות של דירות מכל פרויקט נדלן קיים כיום. אומנם אל עלויות אלה יש להוסיף את העלות של השיפוצים ולכך יש לשים לב במיוחד, אבל אם נעבוד בצורה חכמה כך גם נקצור פירות ורווח עבור השבחתו של הנכס למכירה אם נהיה מעוניינים בכך בעתיד.

מאת: דוד גרינברגביטוח רכב30/05/111164 צפיות
למרות הכל יהיו כאלה אשר יעדיפו לגשת אל סוכן הביטוח ה"משפחתי" ולבצע ממנו את הרכישה של מוצר ביטוחי זה , בדיוק כמו כל ביטוח אחר שהם רוכשים דרכו בלב שלם , תוך שיקול של שירות אדיב ומעין תחושה של נאמנות לאורך שנים לאותה חברה.

מאמרים נוספים בנושא קופות גמל

מאת: שלום כהןקופות גמל22/11/16777 צפיות
בעקבות החלטת הממונה על שוק ההון, חיסכון וביטוח במשרד האוצר, יחלו גופי החיסכון הגדולים בישראל בשיווקו של מוצר חיסכון חדש בשם – קופת גמל להשקעה. בהתחשב במאפייניהם הספציפיים של קופות גמל להשקעה, עולה השאלה- מיהו קהל היעד הרלוונטי למוצר חיסכון פנסיוני זה?

מאת: שלום כהןקופות גמל22/11/16753 צפיות
בעקבות החלטת הממונה על שוק ההון, חיסכון וביטוח במשרד האוצר, יחלו גופי החיסכון הגדולים בישראל בשיווקו של מוצר חיסכון חדש בשם – קופת גמל להשקעה. בהתחשב במאפייניהם הספציפיים של קופות גמל להשקעה, עולה השאלה- מיהו קהל היעד הרלוונטי למוצר חיסכון פנסיוני זה?

מאת: דניאל seoקופות גמל19/09/131717 צפיות
בדרך כלל, כאשר תגיעו לבנק לבקש משכנתא, יושיבו אתכם מול יועצת משכנתאות שתדבר איתכם על נושאים שלא הכרתם בעבר. נושא משכנתאות הינו תחום מפותח ורווי שמשתנה בכל שנה ויוצר עניין עבור רבים מאלו שמבקשים לרכוש את הבית הראשון עבור התא המשפחתי החדש שלהם. אחת משיחות המסדרון הנפוצות ביותר במקום העבודה שלי נע סביב נושא המשכנתאות.

מאת: רוני נויקופות גמל03/02/131036 צפיות
גדולות שלהם. לשמחתכם חברות הביטוח בישראל הן גופים גדולים,שמרניים שמנוהלים ממש לא במשך שנים ממש ארוכות העובדה שלא נרשמה אף התמוטטות של חברת ביטוח כמו במדינות אחרות.

מאת: דן גולקופות גמל30/12/127815 צפיות
גם אחרי שהפכתם להיות עמיתים באחת מקרנות הפנסיה או לחילופין רכשתם קופת גמל, כדאי שתעקבו אחרי הנעשה בתחום, כדאי שתכירו את כל השינויים בתחום. בייחוד בימים אלו כשמדובר על פנסיה יש לא מעט שינויים שמתרחשים בשוק

מאת: אסףקופות גמל19/02/127994 צפיות
בארצנו הקטנטנה כמו גם בעולם ישנו אפיק חיסכון אליו מפרישים המועסקים והמעסיקים חלק יחסי מהכנסתם החודשית, זאת לשם שימוש בכסף שנחסך בגיל מאוחר יותר בדומה מאוד לפנסיה. סוג זה של חיסכון מוכר בשם קופת גמל, קיימות קופות גמל רבות בהם ניתן להשקיע את כספנו החודשי בכפוף לרצון שלנו להיחשף יותר או פחות למסחר בשוק ההון ובהשקעה במניות.

מאת: פיננסיםקופות גמל10/10/108095 צפיות
במאמר זה נסביר מהן קופות גמל, למי מיועד השימוש בהן וכיצד בוחרים קופה רווחית.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica