חפש מאמרים:
שלום אורח
08.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סיוע משפטי בהליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל נועד עבור עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים, שאין להם דרך לפתור אותם. במלים אחרות פשיטת רגל נועדה עבור בתי עסק שקיבלו הלוואות ואין להם דרך להחזיר אותן. הליכי פשיטת רגל הם אימתם של הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים המעניקים הלוואות לבתי העסק. החשש מפשיטת רגל של הלווים, זו בדיוק הסיבה לבדיקות שמבצע הבנק לפני מתן הלוואה.

הליך פשיטת רגל איננו פשוט ועובר דרך בית משפט. המטרה של הכרזה על עסק כפושט רגל היא מצד אחד להבטיח החזרת חובות מרבית לכל הנושים, אך במקביל לאפשר לאותו אדם להתקיים ואולי אפילו לפתוח דף חדש מבחינה עסקית. בעלי עסקים בקשיים מעדיפים לפנות להליך פשיטת רגל בדרך כלל, אך הנושים יעשו הכול כדי למנוע מהחייב לפנות לתהליך זה, משום שהמשמעות היא אבדן חובות. לפני משפט פשיטת רגל ובמהלכו, בעל העסק צפוי לעמוד בפני לחצים שונים מצד הנושים, כמו למשל עיכוב יציאה מהארץ.

החשש הגדול של הבנקים ושל בית המשפט הדנים במשפטי פשיטת רגל זה שאנשי עסקים לא הגונים יפתחו חברות קש, יבקשו הלוואות ויכריזו על עצמם כפושטי רגל. פעולה מסוג זה היא רמאות אמיתית, והיא פוגעת בטווח הרחוק בבעלי עסקים הגונים הסובלים מקשיים אמיתיים. מסיבה זו, המבקש להכריז על עצמו כפושט רגל חייב להוכיח שפעל בתום לב ונקלע לצרות אמיתיות שנבעו כתוצאה מהחלטות עסקיות שגויות או הרעת המצב הכלכלי במשק. בעל העסק צריך להוכיח שהוא לא מנסה להרוויח על גבם של הנושים.

הוכחת כוונות אינה פשוטה כלל וכלל. ניתן לסתור כל טענה שמעלים, ולכן חשוב לפנות אל משרד עורכי דין שמתמחה בהליכי פשיטת רגל. עורך דין טוב מכין היטב את התיק וצופה מראש בעיות פוטנציאליות.

משרד עורכי דין מעניק סיוע לא רק לאנשים שרוצים להכריז על עצמם כפושטי רגל, אלא גם לנושים, שצפויים להפסיד את כספם כתוצאה מההליך. תפקידו הראשון של עורך הדין הוא למנוע הכרזת פשיטת רגל על בית עסק שלא פעל בתום לב. במידה ובית המשפט השתכנע לאפשר לבעל העסק לפנות להליכי פשיטת רגל, על עורך הדין לוודא לפחות שהלקוח שלו יקבל את מקסימום הכספים המגיעים לו.

ישנו תעדוף ברור בהליך פשיטת רגל של חברה או בית עסק בכל הנוגע בחלוקת הנכסים שנותרו אחרי הפירוק. הראשונים לקבל את כספם הם עובדי החברה, אחריהם הלווים ורק לבסוף בעלי המניות. יחד עם זאת, ייצוג בלתי הולם של אחד הצדדים במשפט פשיטת רגל עלול לפגוע בזכויותיו של אותו צד. לכן כל צד צריך לפנות למשרד עורכי דין, זאת כדי להבטיח ייצוג הולם בבית משפט שידון בהליך פשיטת רגל הרלוונטי לו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101070 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/10979 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10940 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101353 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10932 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101352 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101015 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/03/2079 צפיות
נדל"ן יכול לספק לך אפשרות השקעה נהדרת. ישנם דברים רבים שיש לקחת בחשבון לפני שרוכשים נכס להשקעה. המידע הבא יעזור לכם למצוא הצלחה.

בית המשפט העליון מחק בימים אלו עתירה שהגיש ח"כ אביגדור ליברמן נגד הרבנות הראשית

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19499 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19306 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19415 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19438 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191237 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica