חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סיוע משפטי בהליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל נועד עבור עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים, שאין להם דרך לפתור אותם. במלים אחרות פשיטת רגל נועדה עבור בתי עסק שקיבלו הלוואות ואין להם דרך להחזיר אותן. הליכי פשיטת רגל הם אימתם של הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים המעניקים הלוואות לבתי העסק. החשש מפשיטת רגל של הלווים, זו בדיוק הסיבה לבדיקות שמבצע הבנק לפני מתן הלוואה.

הליך פשיטת רגל איננו פשוט ועובר דרך בית משפט. המטרה של הכרזה על עסק כפושט רגל היא מצד אחד להבטיח החזרת חובות מרבית לכל הנושים, אך במקביל לאפשר לאותו אדם להתקיים ואולי אפילו לפתוח דף חדש מבחינה עסקית. בעלי עסקים בקשיים מעדיפים לפנות להליך פשיטת רגל בדרך כלל, אך הנושים יעשו הכול כדי למנוע מהחייב לפנות לתהליך זה, משום שהמשמעות היא אבדן חובות. לפני משפט פשיטת רגל ובמהלכו, בעל העסק צפוי לעמוד בפני לחצים שונים מצד הנושים, כמו למשל עיכוב יציאה מהארץ.

החשש הגדול של הבנקים ושל בית המשפט הדנים במשפטי פשיטת רגל זה שאנשי עסקים לא הגונים יפתחו חברות קש, יבקשו הלוואות ויכריזו על עצמם כפושטי רגל. פעולה מסוג זה היא רמאות אמיתית, והיא פוגעת בטווח הרחוק בבעלי עסקים הגונים הסובלים מקשיים אמיתיים. מסיבה זו, המבקש להכריז על עצמו כפושט רגל חייב להוכיח שפעל בתום לב ונקלע לצרות אמיתיות שנבעו כתוצאה מהחלטות עסקיות שגויות או הרעת המצב הכלכלי במשק. בעל העסק צריך להוכיח שהוא לא מנסה להרוויח על גבם של הנושים.

הוכחת כוונות אינה פשוטה כלל וכלל. ניתן לסתור כל טענה שמעלים, ולכן חשוב לפנות אל משרד עורכי דין שמתמחה בהליכי פשיטת רגל. עורך דין טוב מכין היטב את התיק וצופה מראש בעיות פוטנציאליות.

משרד עורכי דין מעניק סיוע לא רק לאנשים שרוצים להכריז על עצמם כפושטי רגל, אלא גם לנושים, שצפויים להפסיד את כספם כתוצאה מההליך. תפקידו הראשון של עורך הדין הוא למנוע הכרזת פשיטת רגל על בית עסק שלא פעל בתום לב. במידה ובית המשפט השתכנע לאפשר לבעל העסק לפנות להליכי פשיטת רגל, על עורך הדין לוודא לפחות שהלקוח שלו יקבל את מקסימום הכספים המגיעים לו.

ישנו תעדוף ברור בהליך פשיטת רגל של חברה או בית עסק בכל הנוגע בחלוקת הנכסים שנותרו אחרי הפירוק. הראשונים לקבל את כספם הם עובדי החברה, אחריהם הלווים ורק לבסוף בעלי המניות. יחד עם זאת, ייצוג בלתי הולם של אחד הצדדים במשפט פשיטת רגל עלול לפגוע בזכויותיו של אותו צד. לכן כל צד צריך לפנות למשרד עורכי דין, זאת כדי להבטיח ייצוג הולם בבית משפט שידון בהליך פשיטת רגל הרלוונטי לו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רעות בן דור

מאת: רעות בן דורתכשיטים13/12/101127 צפיות
עיצוב בדים ובגדים שונים באמצעות אבני סברובסקי

מאת: רעות בן דורעסקים - כללי13/12/101034 צפיות
כיצד שומרים על ניקיון בבית דירות?

מאת: רעות בן דוריופי וטיפוח - כללי13/12/10993 צפיות
על תהליך בניית ציפורניים על ידי קוסמטיקאית מקצועית

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי13/12/101407 צפיות
בטון מוחלק הוא שיטה של ריצוף שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות.

מאת: רעות בן דורחוק ומשפט - כללי06/12/10992 צפיות
העובדות המעניינות והפרטים החשובים על תמא 38

מאת: רעות בן דורבניין ואחזקה - כללי06/12/101411 צפיות
החורף היא העונה החמה של טכנאי דודי שמש. מדוע וכיצד ניתן להיערך בהתאם?

מאת: רעות בן דורקוסמטיקה05/12/101073 צפיות
קוסמטיקאית טובה קשה למצוא, ומה לגבי קוסמטיקאית טובה בתל אביב?

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2052 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2033 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2017 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2025 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2019 צפיות
"מפקח מס הכנסה" הינו מי שעבר קורס מפקחים ומונה על-ידי שר האוצר להיות "מפקח מס". מפקחי המס הוכשרו לבצע ביקורות, בדיקות ספרים, בדיקות מסמכים ודוחות ולהמליץ לפקיד השומה, על הוצאת שומות בהתאם לממצאים ולהוראות החוק השונות.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2014 צפיות
תצהיר עדות ראשית הינו תצהיר המוגש לבית המשפט בהליך אזרחי כהוראה של השופט המהווה תחליף לעדות ראשית מטעם עד. כך שביום הדיון לא תתנהל חקירה ראשית מול העד, אלא חקירה נגדית וחקירה חוזרת בלבד.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/2015 צפיות
פקודת מס הכנסה קובעת לבעלי העסקים (הנישומים) כיצד עליהם לנהל את פנקסי החשבונות תוך רישום ההכנסות הנובעות מעסק או משלח יד. יתר על כן, קיימות הוראות ניהול ספרים [הוראות מס הכנסה (ניהול פנקסי חשבונות) התשל"ג 1973],

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica