חפש מאמרים:
שלום אורח
24.05.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פלטפוס

מהו פלטפוס?


המילה "פלטפוס" מגיעה מהשפה הגרמנית ומשמעותה רגל שטוחה. בתחתית כף הרגל ישנה קשת שבאופן טבעי היא קעורה, בסובלים מהבעיה קשת זו ישרה וכתוצאה מכך פוגעת בתפקודה התקין של כף הרגל.

לקשת זו תפקידים רבים ביניהם שמירה על איזון בעמידה ושיווי משקל, בלימת זעזועים בעת פעילות גופנית ובקרה על חלוקת משקל הגוף בין העצמות השונות בכף הרגל. הבעיה אינה פוגעת אך ורק בכף הרגל, בהזנחה היא עלולה לגרום לבעיות נוספות באגן, בגב ועוד.

פלטפוס היא בעיה שכיחה ביותר, כ-15% מאוכלוסיית העולם סובלים מבעיית פלטפוס על סוגיה השונים, ורבים אינם מודעים למצב היות ומעולם לא נבדקו, ייתכן אף כי חלק נרחב מקוראי המאמר סובלים מסוג כלשהוא של פלטפוס ואינם מעלים זאת על דעתם. אבחנה של פלטפוס היא פשוטה ביותר ומגוון הטיפולים בה רחב.


פלטפוס – סקירה כללית


הסיבות לבעיה המכונה פלטפוס, הן בדרך כלל גנטיות ומולדות. ילדים רבים נולדים עם פלטפוס אך אצל חלק מהאוכלוסיה הבעיה מתפתחת בילדות המאוחרת יותר. דלקות פרקים, זיהומים ופציעות הם חלק מהגורמים העלולים לעורר את הבעיה בגיל מאוחר יותר גם אצל מי שלא סבל מהתופעה באופן מולד.

ניתן לחלק את התופעה לשני סוגים עיקריים – פלטפוס קשיח אשר מתבטא בכך שכף הרגל שטוחה באופן קבוע, גם כאשר אינה נושאת בעומס משקל הגוף. ופלטפוס גמיש שבא לידי ביטוי רק בהעמסת משקל הגוף על כף הרגל, בשאר הזמן כף הרגל נמצאת במנח תקין. האחרון הוא הנפוץ מבין השנים.

היות וחלוקת משקל הגוף על כף הרגל נפגמת, הסובלים מהבעיה עלולים לחוש כאבים גם באיזורים אחרים של הגוף, ולא רק בכף הרגל.

כאבי גב לדוגמא עלולים להיות תוצר ישיר של פלטפוס, אך לסובל מהם קשה מאוד להעריך זאת במידה ומעולם לא נבדק. התופעה עלולה לגרום לעומס יתר על הברכיים, האגן והגב. כמו כן, לכף הרגל תפקיד חשוב בשמירה על מנח הגוף התקין, ולכן בכף רגל שטוחה, מנח זה נפגם ועלול לגרום גם הוא לבעיות באיזורים שונים של הגוף המתבטאים בכאבים. האבחנה של התופעה פשוטה ביותר ונעשית כבר בגילאים צעירים על ידי רופא אורטופד.

הבדיקה הינה פשוטה ואינה פולשנית כלל. בעיה שאינה מאובחת עלולה לגרום לכאבים שונים בעת ביצוע פעילות גופנית ואף בעמידה ממושכת ולסבל מיותר.


הטיפול בפלטפוס


החשוב ביותר בטיפול בתופעה של פלטפוס הוא הזיהוי המוקדם. כבר בינקות ניתן לזהות פלטפוס ועל ידי כך להתאים הנעלה נכונה בגילאים הקריטיים. הטיפול בבעיה נעשה בעיקר על ידי מדרסים המאפשרים מנח נכון של הרגל. כמו כן, ניתן להתאים למדרסים גם נעליים אורטופדיות המיועדות לסובלים מבעיות מסוג זה.

ישנה חשיבות רבה לסובלים מבעיה של פלטפוס, בהימנעות מנעילת נעליים שאינן מתאימות, ביניהן נעלי עקב או נעליים שטוחות, העלולות להחמיר את הבעיה ולגרום לכאבים ואי נוחות.

פלטפוס זו ממש לא בדיחה, אבל גם לא סוף העולם. אבחון נכון ומהיר של הבעיה, מאפשר אורח חיים סביל בהחלט עמה.

 תגיות המאמר: פלטפוס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ילדונת

מאת: ילדונתצרכנות11/04/15578 צפיות
ערכת כלי עבודה בסיסית איננה דורשת ממכם להחזיק יותר מדי כלים ובמרבית המקרים תוכלו ליהנות ממענה מקיף וכולל לכ-90% מהשיפוצים בבית עם מספר מצומצם של כלי עבודה איכותיים.

מאת: ילדונתתכשיטים07/01/15915 צפיות
טבעות אירוסין הן לא רק טבעות, אלא האופן שבו האישה בוחנת את יחסיכם ואת עתידכם. זכור: אישה אולי תתפשר על הגבר שלה פה ושם כי אין גבר מושלם, אבל אין שום מקום לפשרה כשמדובר בטבעת האירוסין שלה.

מאת: ילדונתבריאות השן15/12/14738 צפיות
אורתודנט יכול לסייע במקרים בהם נסיגת חניכיים נגרמה כתוצאה מסגירת שיניים לא ישרה או כאשר הנסיגה גרמה לכך ששן בעמדה קדמית בולטת מקשת השיניים.

מאת: ילדונתצרכנות19/09/14524 צפיות
בשל תפקודן של הנעליים הצבאיות על תקן של נעלי עבודה הן זוכות לטיפול קפדני הכולל צחצוח במשחת נעליים, ששומרת על הלחות של העור ומסלקת ממנו חומרים העלולים לפגוע בו.

מאת: ילדונתבריאות השן24/08/14503 צפיות
בניגוד להשתלת איברים אחרים, השתלות שיניים היא אולי הפעולה המזכירה ביותר את תהליך השתילה הבוטני.

מאת: ילדונתקורסים וסדנאות25/02/14678 צפיות
אופיס היא מערכת המהווה מטרייה בסיסית לניהול משרד. היא כוללת ניהול מסמכים, עריכת מצגות, דואר אלקטרוני, מעקב אחר נתונים, הפקת דו"חות וכדומה. השליטה במערכת רלבנטית לבעלי מקצועות רבים.

מאת: ילדונתעיצוב פנים08/09/13661 צפיות
בביקור שערכו ישראלים בבית קרוביהם באירופה, פתח אחד האורחים את הארון הממוקם מתחת לכיור המטבח, ובהיסח הדעת השליך קליפת בננה לפח האשפה שהמתין לו שם.

מאמרים נוספים בנושא אורטופדיה ופיזותרפיה

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה15/02/18277 צפיות
איך פועלים לשם שמירה על מצב בריאותי תקין גם על כסא גלגלים? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה28/12/17355 צפיות
ישנם מטופלים, אשר סובלים מבעיות קשות בכף הרגל, כך שמטופלים אלה, יצטרכו הזמנת מדרסים בהתאמה אישית במכונים אורתופדיים מומחים. למשל, גם אלה שיש להם מנח ביו סימטרי לקוי, חוסר איזון מבני לקוי יזדקקו להזמנת המדרסים בהתאמה והזמנה אישית. מדרסים אלה, בטווח הרחוק יותר, יהיו יעילים וישפרו את התחושה של המטופלים. תחול ירידה בתסמינים, שיפור הפעילות היום יומית וכן ההתאוששות תהיה מהירה יותר.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה20/07/171307 צפיות
גם אם כבר התייאשתם מפיזיותרפיה, אל תמהרו ללכת לניתוח, היום ניתן כבר לטפל באמצעות גלי הלם שיסייעו רבות בהקלת הכאבים.. ישנם כאבים ובעיות שונו שניתן לטפל באמצעות גלי ההלם

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה04/04/17592 צפיות
ישבתם שעות ארוכות במשרד מול המחשב וכעת הגב מתחיל לסמן על מאמץ יתר של עומס הנוצר עליו בגין ישיבה ממושכת ללא פעילות יעילה לגוף?

מאת: Yoniאורטופדיה ופיזותרפיה24/02/16717 צפיות
בואו נדבר על איכות חיים... ובכן, אין ספר כי מדובר בשאלה גדולה וכללית מאוד היכולה להשתמע לכיוונים רבים, במאמר זה נתמקד בשיפור איכות חיים בפן הבריאותי. שאנחנו מדברים על בריאות אנו מתייחסים לגוף ולנפש כאחד תוך הבנה כי האחד קשור באופן ישיר בשני.

מאת: עמית מלכאאורטופדיה ופיזותרפיה23/12/15882 צפיות
עיסוי רפואי הוא ביצוע פעולות עיסוי בעלות אופי פיזיותרפי על רקמות רכות, השלד, מפרקים, בלוטות לימפה וגידים באזורים שונים בגוף במטרה לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה.

מאת: elichai rubinאורטופדיה ופיזותרפיה15/06/151355 צפיות
המדרס נועד להעניק איכות חיים גבוהה יותר והוא מיועד גם לאנשים בריאים. לכן, בשווננפלד אורטופדיה ממליצים לכל אחד לערוך בדיקה מקצועית ולהתאים מדרס המהווה טיפול מונע לבעיות העלולות לקרות, בדיוק כפי שהולכים לרופא השיניים כדי לאתר בעיות בזמן וליהנות מטיפול מונע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica