חפש מאמרים:
שלום אורח
25.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מענק שחרור מצה"ל

מאת: אלעד אוחנהצבא וביטחון06/04/20113120 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מענק שחרור מצה"ל – להתחלה קלה באזרחות

מזל טוב! השתחררת משירות בצה"ל. אחרי תקופה ארוכה ולא קלה אפשר סוף סוף לחזור לחיים האזרחיים ולחופש לעשות ככל העולה על רוחך. תקופת השירות הצבאי היא תקופה הגובה מחיר גבוה, בעיקר מלוחמים וממי שבצעו תפקיד תובעני, והשחרור מאפשר להם לקחת נשימה עמוקה, לנוח ולחשוב קדימה – על העתיד. צה"ל מעריך מאוד את כל החיילים בכל התפקידים ולקראת השחרור מעניק לחיילים הטבות, מענקים והרבה תמיכה. אחד מהצעדים להקלה על החייל המשוחרר הוא מענק שחרור מצה"ל.

מענק שחרור מצה"ל הוא סכום כסף הנכנס מיידית לחשבון החייל המשוחרר בין עשרים לשישים ימים לאחר השחרור. אין צורך להגיש טפסים או לבצע פעולות שונות בכדי לקבל מענק שחרור זה – הפעולה מבוצעת באופן אוטומטי. מענק שחרור זה מבוסס במסגרת חוקיה של מדינת ישראל, והוא פטור ממס הכנסה. יחד עם זאת, יתכן מצב בו יקוזז הסכום במקרה של צבירת חובות על ידי החייל המשוחרר.

חישוב סכום המענק

גובה הסכום של מענק שחרור מצה"ל נקבע בהתאם לתפקיד ולאורך השירות. מטבע הדברים, המשרתים שירות קרבי ביחידות מובחרות ומוגדרים כלוחמים מקבלים את מענק השחרור הגבוה ביותר שניתן. גם משרתי שירות לאומי זכאים למענק שחרור כיוון שצה"ל רואה בהם חיילים אשר תרמו מזמנם. עם זאת, סכום המענק שלהם קטן באופן יחסי בשל התקופה הקצרה שהם משרתים ובשל רמת הסיכון הנמוכה.

מענק שחרור מצה"ל הוא נושא חשוב מאוד, הן לחיילים המשוחררים, הן לצה"ל והן למדינה שמעניקה את המשאבים. עם השנים היו התפתחויות ושינויים במסגרת מענק שחרור זה מבחינת גובה הסכום, אופן החישוב, זכאים למענק, ועוד. הזכאות למענק קיים כבר שנים רבות ואין עוררין על חשיבותו. מחשבה רבה מוקדשת לחישוב גובה המענק ולכל ההתנהלות – החייל המשוחרר מקבל לביתו עם השחרור מסמך ובופירוט בנוגע לזכאותו. במידה וישנן שאלות או בעיות תמיד יוכל לפנות החייל למדור מת"ש ולקבל תשובות מפורטות.

ללא הגבלות, ללא תנאים

מענק שחרור מצה"ל שונה מהפיקדון האישי המוענק על ידי הצבא למשתחררים –הוא אינו מותנה בזמן או במטרה, אלא מועבר ישירות לחשבון הבנק של החייל המשוחרר. צה"ל עורך במכוון הבחנה ברורה בין השניים ומייעד אותם למטרות שונות – מענק השחרור אינו מותנה בדבר והוא מעין מתנת הערכה או "בונוס" אוטומטי שנועד להקל על המעבר לחיים האזרחיים, בעוד הפיקדון הוא מוכוון מטרה לעבר בניית עתיד - פתיחת עסק, רכישת דירה או לימודים.

מענק שחרור מצה"ל הוא דבר שכל אותם חיילים משוחררים רבים מצפים לו, לאחר שירות צבאי ארוך ותובעני. מבחינה כספית מדובר על סכום מכובד השונה מהמשכורת הצבאית הסדירה הנמוכה יחסית. מענק שחרור מצה"ל מוענק ישירות מבלי להעמיס קשיים על החייל המשוחרר והוא מיועד לשימושו האישי בלי כל הגבלה או הסתייגות. מענק שחרור זה הוא הדרך של מדינת ישראל, הרשויות וצה"ל עצמו לומר תודה לחיילים בדרך מועילה ומשמחת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלעד אוחנה

מאת: אלעד אוחנההשוואת מחירים23/11/193127 צפיות
שאלה נפוצה העולה במוחותיהם של אלו העומדים בפני רכישת מטבח חדש היא – היכן לבצע את ההזמנה: האם ראוי יותר לעשות זאת אצל נגר מנוסה ומיומן, או לחילופין – דרך חברת מטבחים גדולה ומוכרת

מאת: אלעד אוחנההפקות אירועים23/11/193415 צפיות
לא כל אירוע חייב להיערך באולם אירועים; לעתים אנו מבקשים לערוך אירוע קטן ואינטימי יותר בחצר הבית, בגן הציבורי הקרוב או בשכיית חמדה כלשהי בחיק הטבע. לעתים לאירוע שלנו אין דרישות רבות ומורכבות ואנו עשויים להזדקק רק לציוד משלים שיסייע לנו בארגון האירוע החביב שלנו. במקרים כמו זה, תוכלו לפנות לחברה העוסקת בהשכרת ציוד לאירועים.

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/191528 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: אלעד אוחנהיזמות עסקית28/08/191243 צפיות
להוביל עסק להצלחה ולרווחיות זו משימה מאתגרת. אומרים שאין מעלית לקומת ההצלחה ושחייבים לעלות במדרגות. צודקים! אבל בפורמט של זכיינות תוכלו לעלות במדרגות מהר יותר, ואפילו לדלג על חלקן בדרככם אל ההצלחה העסקית עליה אתם חולמים.

מאת: אלעד אוחנהבניין ואחזקה - כללי27/07/141108 צפיות
אחת ההתלבטויות הגדולות של כל מי שרוצה להקים פרגולה בחצר הבית או במרפסת היא באיזה חומר גלם לבחור – האם כדאי לבחור פרגולות עץ או אולי להקים פרגולה העשויה מאלומיניום. במאמר זה ננסה להציג את היתרונות והחסרונות של כל חומר גלם ולעזור לכם לבצע החלטה שמתאימה לכם ולבית שלכם.

מאת: אלעד אוחנהחיות מחמד22/06/144266 צפיות
פרו פלאן מזון לכלבים הוא מזון שתוכנן על ידי מדענים ותזונאים מומחים לבעלי חיים ולכלבים בפרט, כדי להעניק לכל כלב את המזון המתאים ביותר לפיזיולוגיה שלו ולצרכיו.

מאת: אלעד אוחנהבעלי חיים - כללי06/06/141180 צפיות
הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם ואם הוא חי איתו באותו הבית והוא חלק מהמשפחה, חשוב להקדיש מחשבה גם לבחירת המזון הטוב ביותר עבורו, ממש כמו שאנחנו משקיעים מחשבה במזון שאנחנו מכניסים לפה שלנו.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/22472 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211035 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181047 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171350 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152104 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/151613 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152111 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica