חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מבטיחים מראש נסיעה בטוחה באופנוע

מאת: neri bennunביטוח אופנועים21/04/20118174 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כל מי שאי פעם רכב על אופנוע או על קטנוע יודע עד כמה הביטוח חשוב. כמו המעיל והכפפות בחורף או הקסדה בכל יום מימות השנה, ביטוח אופנוע הוא הדרך היחידה להבטיח שבמקרה של פגיעה, חס וחלילה, יזכה רוכב האופנוע לטיפול רפואי גם אם יכולתו הכלכלית אינה מאפשרת זאת. הסיכון שברכיבה על אופנוע, לצד הפגיעות של רוכבי אופנוע הן בגלל תנאי הכביש והשטח והן בגלל האינטראקציה עם נהגים אחרים, הופכת את האופנוע לכלי רכב הדורש תשומת לב מיוחדת.
למרות שחלק קטן מהרוכבים עדיין מתייחס בביטול אל הביטוח, חשוב לציין, כי בקרב הציבור כבר נטועה המחשבה, כי לא ניתן לשמור על הרוכבים ללא ביטוח אופנוע הולם וראוי. אך לאחר שהחלטנו לרכוש אופנוע והבנו את הסיכונים, יש לבדוק מהי הדרך הטובה ביותר לרכוש ביטוח אופנוע ולאילו פרטים יש לשים לב.

מדוע חברות רבות לא ששות לבטח אופנועים?

ראשית, חשוב לזכור כי מבחינת חברות הביטוח עצמן הפוליסה עבור אופנוע היא במקרים רבים אינה משתלמת. עם זאת, ישנן חברות רבות אשר מציעות ביטוח אופנוע משתלם וכדאי, ויש לבחון היטב את האלטרנטיבות לפני שמחליטים היכן לרכוש אותו. מלבד אלמנט הסיכון המלווה רכיבה על אופנוע, ישנו גם את עניין הגניבות: אופנוע הוא כלי רכב שקל הרבה יותר לגנוב אותו מאשר כלי רכב אחרים. חברות הביטוח יודעות זאת, ולכן מחירו של ביטוח אופנוע תמיד יהיה יקר יותר ממחירי ביטוחים אחרים. מלבד שני אלו, מחיריהם של האופנועים נחשבים ליקרים ביחס לאחרים, ולכן הכיסוי שמספק הביטוח במקרה של תאונה או גניבה יהיה גבוה בהתאם.

אילו סוגי ביטוחים קיימים?

מבחינת החוק, ביטוח אופנוע דומה לביטוח רכבים מפני שהוא מחייב אתכם לרכוש ביטוח חובה. ביטוח אופנוע מהסוג הזה אמור להגן עליכם מנזקי גוף, וכן להגן על הולכי רגל בהם המבוטח פוגע או לנוסעים אשר רכבו איתו על הכלי. במקביל, ביטוח אופנוע יכול לכלול גם ביטוח מקיף – אשר דומה לביטוח המקיף של כלי הרכב הרגילים. ביטוח מקיף עבור אופנועים כולל חלק מסוים מביטוח צד ג', כיסוי מפני גניבות וכיסוי במקרה של שריפה.
כמובן שכל ביטוח אופנוע חייב להיות מלווה גם בדמי השתתפות עצמית מסוימים, הסכום הנקבע מראש על ידי חברות הביטוח עצמן. אם תרצו, תוכלו גם לרכוש ביטוח אופנוע הכולל ביטוח צד ג' מלא בו תהיו מכוסים במידה ותפגעו בצד שלישי.

הכל תלוי רק בכם

בסופו של דבר, מחירי ביטוח אופנוע כאמור משתנים בין החברות השונות, אך גם בין סוגי האופנועים והאופן בו נעשה בהם שימוש. ביטוח אופנוע עבור כלי המיועד לנהיגה בשטח יהיה תמיד גבוה יותר מאשר ביטוח אופנוע כביש, וגם את זה יש לקחת בחשבון. לסיכום, אם אתם מתכננים לרכוש אופנוע בקרוב, סביר להניח כי ביטוח אופנוע יהיה חלק בלתי נפרד מההוצאות שלכם. בצעו את הבדיקות הנכונות, והכי חשוב: סעו בזהירות ובדקו שאתם מכוסים מכל הכיוונים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר וכותב מאמרים בנושאי צרכנות חכמה, ודרכים יעילות לחסוך

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת neri bennun

מאת: neri bennunבניית אתרים04/10/125441 צפיות
אחת השפות הנפוצות והשמישות ביותר כיום היא שפת html שפירושה הוא Hyper Text Markup Language, כלומר השפה שבה נכתבים דפי האינטרנט ברובם. לימוד html מאפשר לכם ללמוד לכתוב בשפה שניתן לכתוב בה כמעט בכל כלי או פלטפורמה טקסטואלית ואפילו בכלים גרפיים.

מאת: neri bennunלימודי תעודה ומקצוע04/10/125743 צפיות
BI הם ראשי תיבות של "בינה עסקית", או באנגלית - Business Intelligence. מה פירוש הדבר? מה עומד מאחורי השם המפוצץ הזה?

מאת: neri bennunסרטן04/10/122523 צפיות
אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר כיום בעולם כולו הוא סרטן הערמונית. למרות שכיחותו, הגורמים אליו אינם ברורים.

מאת: neri bennunמיניות ובריאות מינית04/10/12961 צפיות
האיידס היא מחלה חדשה יחסית והיא התגלתה בשנות השמונים של המאה העשרים. . כיום ידוע כי המחלה איננה מחלת מין כלל, אלא שהיא עוברת באמצעות הדם

מאת: neri bennunרפואה משלימה03/10/122498 צפיות
הרפואה המשלימה תופסת תאוצה בשנים האחרונות וגם מוסדות רפואיים מערביים פתחו שעריהם לשיטות רפואה משלימה. ההתרחקות משימוש באמצעים טבעיים כמקור לשיפור הבריאות הביא את הרפואה המודרנית לשימוש בכימיקאלים הנמצאים בבסיס התרופות המערביות המודרניות.

מאת: neri bennunסרטן03/10/122522 צפיות
סרטן מאופיין כמחלה שבא התאים בגוף אינם מתחלקים באופן שווה ובאופן שאינו נשלט. אסופת התאים יוצרת גידול ממאיר באותו המקום או שהם מתקדמים למקומות שונים בגוף. לתופעה זו קוראים גם גרורות של הסרטן.

מאת: neri bennunשוק ההון01/07/121009 צפיות
כל אדם אשר עיניו בראשו יודע כי יגיע לגיל בו לא יוכל להמשיך לעבוד. אך על מנת שיוכל להזדקן בכבוד מתעורר הצורך בניהול מקצועי של כספים על מנת שיהיה ניתן להמשיך ולחיות בצורה מכובדת גם לאחר גיל הפנסיה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח אופנועים

מאת: ניצן הראלביטוח אופנועים20/10/131764 צפיות
כיום, כאשר עלויות אחזקת רכב מרקיעות שחקים, ושכבישי ישראל עמוסים לעייפה, רבים בוחרים באופציה הדו גלגלית. אלא שרכישת אופנוע כוללת בתוכה גם סיכונים מסוימים, עליהם יש לתת את הדעת. סיכונים אלה מגולמים בפוליסות השונות של ביטוח אופנוע. כיצד זה משפיע על המחיר שלהן?

מאת: דר גילביטוח אופנועים31/03/127845 צפיות
נהגתם במכונית או דו גלגלי ללא ביטוח וקרה לכם משהו, אתם בצרה אמיתית. אם זה נגמר בפגיעה ברכוש זו צרה אחת אבל אם נפגעתם בשעה שנהגתם בלי ביטוח חובה ואתם האשמים, אתם תתבעו בעבור ההוצאות הכספיות יהיו כתוצאה

מאת: neri bennunביטוח אופנועים11/03/128240 צפיות
הביטוח החשוב ביותר לאופנוע הוא ביטוח חובה. כמו בכל רכב ממונע ביטוח אופנוע חובה מגן על הנהג ועל הנפגעים על ידו בפגיעות גוף כתוצאה מתאונה שאותה גרם. ביטוחים נוספים הם: ביטוח צד ג' לפגיעה ברכוש, וביטוח מקיף שכמו ברכב אחר מכסה מפני גניבות ופגיעה אחרת באופנוע.

מאת: neri bennunביטוח אופנועים20/12/118275 צפיות
כשאנו באים לבחור ביטוח אופנועים, עבור האופנוע שלנו, עלינו לזכור שלפנינו משימה חשובה ביותר. ביטוח אופנועים חשוב, לא רק בשל העובדה שהוא מחויב על ידי החוק, אלא גם בגלל סיבות אחרות חשובות לא פחות.

מאת: neri bennunביטוח אופנועים02/10/119117 צפיות
ידוע כי ביטוח חובה לאופנועים בישראל הוא מהיקרים בעולם. ידוע, מאידך כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא חוק חיוני וחשוב במיוחד לרוכבי אופנוע. מדוע מחירי ביטוח חובה לאופנועים בישראל גבוהים, אילו אפשרויות ביטוח חובה לאופנועים יש כדי להוזיל את המחיר ולמה כדאי לשים לב באופן כללי.

מאת: רועי בן עמיביטוח אופנועים06/09/118483 צפיות
עשרה טיפים כיצד לנהוג בצורה בטוחה יותר על הקטנועים או האופנועים שלכם.

מאת: ביטוחביטוח אופנועים10/10/108047 צפיות
ישנם שלושה ביטוחים מרכזיים עבור מתחום ביטוח אופנועים המעניקים כיסויים שונים, והם: ביטוח אופנוע חובה, ביטוח אופנוע צד ג ופוליסת ביטוח אופנוע מקיף. ביטוח חובה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיסי לרוכב האופנוע, לנהגים אחרים בכביש והולכי רגל. לעיתים ביטוח זה אף מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק נפשי בלבד לעדי ראייה של תאונה וכדומה. בשל חשיבותו הגדולה של ביטוח חובה לאופנוע, המדינה מחייבת לפי חוק את כל בעלי האופנועים בארץ לרכוש פוליסה זו, ולמעשה לא ניתן לחדש רישיון נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica