חפש מאמרים:
שלום אורח
25.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח אופנוע – ביטוח חובה לפני הכל!

מאת: neri bennunביטוח אופנועים11/03/20128240 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

ביטוח אופנוע חובה עבר רפורמה משמעותית בשנים האחרונות בגלל מעורבותם הגדולה של רכבים דו גלגליים בתאונות דרכים. מעורבות זו יצרה מצב שבו נהגי המכוניות מצאו עצמם מכסים את נהגי האופנועים והקטנועים. הכיצד?

סך הגביות מכל נהגי האופנועים והקטנועים לא כיסו את סך כל התביעות את חברות הביטוח בגין תאונות דרכים שמבוטחיהן היו מעורבים בהם. במצב זה של אי כדאיות חובה היה לשנות את הפוליסות כדי להגן גם על חברות הביטוח מפני קריסה כלכלית. לפיכך, עודכנו תעריפי הביטוח ועלו באופן משמעותי, כדי שניתן יהיה לכסות את העלויות של כל הנפגעים בתאונות אופנוע עם נפגעים.

הרפורמה הדיפרנציאלית בתעריפי ביטוח לאופנוע

מעצבי הרפורמה ראו לנגד עיניהם את מאפייני הסיכון של כל נהג ולא תעריף אחיד לכולם. כלומר, לבחון את רמת הסיכון של כל נהג לגופו, ולקבוע כי נהגים מסוכנים יותר ישלמו יותר ולהיפך. הרעיון ימריץ את הנהגים לשמור על נהיגה בטוחה ויקטין באופן משמעותי את היתכנות תאונות הדרכים. התעריפים הדיפרנציאלים מתייחסים לפוליסות ביטוח חובה לנהג נקוב ולא על פוליסות מסוג כל נהג.

אופנועים עד 50 סמ"ק - התייקרו ב 25% לערך והגיעו לתעריפי קטנועים בנפח של 125 סמ"ק שלא השתנו. אופנועים בנפח של 250 סמ"ק ומעלה - התייקרו ב 10% בממוצע.

כדי שלא תורגש העלייה בתעריפי ביטוח אופנוע חובה רק לנהגים, הורה המפקח על הביטוח לחברות הביטוח להוריד את עמלות התיווך מ 14.23% ל 9%. וכן יצאה הוראה להוזלה בביטוח חובה  למחזיק אופנוע שני בבעלות אחת.

הסיבות שהביאו את המדינה לערוך את הרפורמה בתעריפי ביטוח אופנוע חובה הם נתוני השנים האחרונות במעורבות אופנועים בתאונות דרכים יחסית למעורבות כלי רכב אחרים. הנתונים מצביעים על כך שמעורבות אופנועים בתאונות דרכים היא פי 5.6 יותר מאשר כלי הרכב האחרים, וכי גם שיעור ההרוגים והפצועים קשה כתוצאה מתאונות עם אופנועים הוא פי שלוש יותר מכל כלי רכב אחר, ולכן הסיכוי לצורך בשיקום רפואי הוא גבוה פי 30 מאשר בכל כלי רכב אחר. גם תביעות נפגעי הגוף מבעלי האופנועים גבוהה מסך כל הפרמיות שנגבו עד כה. מצב זה גרם לכך שנהגי האופנועים היו מסובסדים על ידי הנהגים האחרים המבוטחים באותן חברות ביטוח בכלי רכב שונים.

ביטוח אופנוע הוא קודם כל ביטוח חובה ולאחר מכן כל יתר הביטוחים. כדי ללמוד על ביטוח אופנועים מכל הסוגים התייעצו עם מומחה לביטוח ותוכלו ליהנות מנסיעה בטוחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר וכותב מאמרים בנושאי צרכנות חכמה, ודרכים יעילות לחסוך

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת neri bennun

מאת: neri bennunבניית אתרים04/10/125441 צפיות
אחת השפות הנפוצות והשמישות ביותר כיום היא שפת html שפירושה הוא Hyper Text Markup Language, כלומר השפה שבה נכתבים דפי האינטרנט ברובם. לימוד html מאפשר לכם ללמוד לכתוב בשפה שניתן לכתוב בה כמעט בכל כלי או פלטפורמה טקסטואלית ואפילו בכלים גרפיים.

מאת: neri bennunלימודי תעודה ומקצוע04/10/125743 צפיות
BI הם ראשי תיבות של "בינה עסקית", או באנגלית - Business Intelligence. מה פירוש הדבר? מה עומד מאחורי השם המפוצץ הזה?

מאת: neri bennunסרטן04/10/122523 צפיות
אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר כיום בעולם כולו הוא סרטן הערמונית. למרות שכיחותו, הגורמים אליו אינם ברורים.

מאת: neri bennunמיניות ובריאות מינית04/10/12961 צפיות
האיידס היא מחלה חדשה יחסית והיא התגלתה בשנות השמונים של המאה העשרים. . כיום ידוע כי המחלה איננה מחלת מין כלל, אלא שהיא עוברת באמצעות הדם

מאת: neri bennunרפואה משלימה03/10/122498 צפיות
הרפואה המשלימה תופסת תאוצה בשנים האחרונות וגם מוסדות רפואיים מערביים פתחו שעריהם לשיטות רפואה משלימה. ההתרחקות משימוש באמצעים טבעיים כמקור לשיפור הבריאות הביא את הרפואה המודרנית לשימוש בכימיקאלים הנמצאים בבסיס התרופות המערביות המודרניות.

מאת: neri bennunסרטן03/10/122522 צפיות
סרטן מאופיין כמחלה שבא התאים בגוף אינם מתחלקים באופן שווה ובאופן שאינו נשלט. אסופת התאים יוצרת גידול ממאיר באותו המקום או שהם מתקדמים למקומות שונים בגוף. לתופעה זו קוראים גם גרורות של הסרטן.

מאת: neri bennunשוק ההון01/07/121009 צפיות
כל אדם אשר עיניו בראשו יודע כי יגיע לגיל בו לא יוכל להמשיך לעבוד. אך על מנת שיוכל להזדקן בכבוד מתעורר הצורך בניהול מקצועי של כספים על מנת שיהיה ניתן להמשיך ולחיות בצורה מכובדת גם לאחר גיל הפנסיה.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח אופנועים

מאת: ניצן הראלביטוח אופנועים20/10/131764 צפיות
כיום, כאשר עלויות אחזקת רכב מרקיעות שחקים, ושכבישי ישראל עמוסים לעייפה, רבים בוחרים באופציה הדו גלגלית. אלא שרכישת אופנוע כוללת בתוכה גם סיכונים מסוימים, עליהם יש לתת את הדעת. סיכונים אלה מגולמים בפוליסות השונות של ביטוח אופנוע. כיצד זה משפיע על המחיר שלהן?

מאת: דר גילביטוח אופנועים31/03/127845 צפיות
נהגתם במכונית או דו גלגלי ללא ביטוח וקרה לכם משהו, אתם בצרה אמיתית. אם זה נגמר בפגיעה ברכוש זו צרה אחת אבל אם נפגעתם בשעה שנהגתם בלי ביטוח חובה ואתם האשמים, אתם תתבעו בעבור ההוצאות הכספיות יהיו כתוצאה

מאת: neri bennunביטוח אופנועים20/12/118275 צפיות
כשאנו באים לבחור ביטוח אופנועים, עבור האופנוע שלנו, עלינו לזכור שלפנינו משימה חשובה ביותר. ביטוח אופנועים חשוב, לא רק בשל העובדה שהוא מחויב על ידי החוק, אלא גם בגלל סיבות אחרות חשובות לא פחות.

מאת: neri bennunביטוח אופנועים02/10/119117 צפיות
ידוע כי ביטוח חובה לאופנועים בישראל הוא מהיקרים בעולם. ידוע, מאידך כי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים הוא חוק חיוני וחשוב במיוחד לרוכבי אופנוע. מדוע מחירי ביטוח חובה לאופנועים בישראל גבוהים, אילו אפשרויות ביטוח חובה לאופנועים יש כדי להוזיל את המחיר ולמה כדאי לשים לב באופן כללי.

מאת: רועי בן עמיביטוח אופנועים06/09/118483 צפיות
עשרה טיפים כיצד לנהוג בצורה בטוחה יותר על הקטנועים או האופנועים שלכם.

מאת: neri bennunביטוח אופנועים21/04/118175 צפיות
כל מי שאי פעם רכב על אופנוע או על קטנוע יודע עד כמה הביטוח חשוב. כמו המעיל והכפפות בחורף או הקסדה בכל יום מימות השנה, ביטוח אופנוע הוא הדרך היחידה להבטיח שבמקרה של פגיעה, חס וחלילה, יזכה רוכב האופנוע לטיפול רפואי גם אם יכולתו הכלכלית אינה מאפשרת זאת.

מאת: ביטוחביטוח אופנועים10/10/108047 צפיות
ישנם שלושה ביטוחים מרכזיים עבור מתחום ביטוח אופנועים המעניקים כיסויים שונים, והם: ביטוח אופנוע חובה, ביטוח אופנוע צד ג ופוליסת ביטוח אופנוע מקיף. ביטוח חובה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק פיסי לרוכב האופנוע, לנהגים אחרים בכביש והולכי רגל. לעיתים ביטוח זה אף מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק נפשי בלבד לעדי ראייה של תאונה וכדומה. בשל חשיבותו הגדולה של ביטוח חובה לאופנוע, המדינה מחייבת לפי חוק את כל בעלי האופנועים בארץ לרכוש פוליסה זו, ולמעשה לא ניתן לחדש רישיון נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica