חפש מאמרים:
שלום אורח
31.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גיזום עצים - מה שחשבתם?

מאת: מריםגינון27/04/2011951 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

גיזום עצים – לא מה שחשבתם

כאשר מדובר בביצוע עבודות גיזום עצים או עבודות כריתת עצים, אין מדובר בדבר של מה בכך. כל עבודת גיזום עצים ובוודאי שכל עבודות כריתת עצים בשטח ציבורי, מחייבת קבלת אישורים מטעם הקרן הקיימת לישראל. אם לדייק, כאשר מדובר בעבודות כריתת עצים, הרי גם כשמדובר בעבודות כריתת עצים המבוצעות בשטח פרטי יש לקבל אישור מתאים מהקרן הקיימת לישראל, משום שבכל זאת ישנה כאן פגיעה בעץ, וצריך שתהיה לכך סיבה מוצדקת. כאשר מדובר בביצוע עבודות גיזום עצים בשטח פרטי, כמובן שלא צריך ליצור קשר על הקרן הקיימת לישראל אם מעוניינים רק לגזום ענף בצורה כזאת שלא תפריע למעבר, אולם במקרה שכזה מומלץ מאוד לפנות לגנן אשר גיזום עצים הוא המומחיות שלו, על מנת שיבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר, ומבלי לפגוע בצמיחתו העתידית של העץ.

גיזום עצים – היופי שבעץ

גיזום עצים אינו מתבצע רק על מנת לפנות מעברים שנחסמו כתוצאה מצמיחתם של ענפי העץ. לעיתים מבצעים גיזום עצים משום שענפי העץ מתקרבים לחוטי חשמל ולעיתים מבצעים גיזום עצים לשם היופי והנוי של המקום. כך למשל, מאז פרץ לתודעה הסרט "המספריים של אדוארד", בו נראה האיש בעל ידי המספריים מתעל את השימוש בהן לטובת גיזום עצים אומנותי (טופיארי), הפך הטופיארי לטרנד מקסים, אשר בזכותו ניתן לראות במקומות שונים ברחבי הארץ עצים אשר בוצע להם גיזום עצים מקצועי, והמעוצבים בצורות מאוד מעניינות.

כריתת עצים וכריתת עצים – רק ברישיון

גם אם גיזום עצים לא נראה כמו פעולה מסובכת, הרי שמדובר בפעולה המצריכה תעודת גוזם מומחה מטעם משרד החקלאות, בוודאי כאשר מדובר בביצוע גיזום עצים בשטחים ציבוריים כגון רחובות ערים, פארקים עירוניים וכד'. בהקשר זה חשוב לזכור: לא מספיק שלבעל החברה שמספק שירותי גיזום עצים תהיה תעודת גוזם מומחה, אם לא הוא זה שעולה עם הסולם לבצע בפועל את הגיזום. חשוב שבידו של מי שמבצע בפועל גיזום עצים תהיה תעודת גוזם מומחה, על מנת לדעת בוודאות שמי שמבצע את הפעולה מוסמך לכך ובעל ניסיון בתחום.

גיזום עצים לעומת כריתת עצים

כאשר מדובר בגיזום עצים מדובר בדרך כלל רק בגיזום מספר ענפים, בין אם לצורך פינוי מעבר, בין אם לצורכי נוי ובין אם לצורכי בריאותו של העץ. כאשר מדובר בפעולת כריתת עצים, הרי שמדובר בפעולה של כריתה מלאה של העץ, מהשורש, בדרך כלל בשל היותו גורם מסכן לסביבה (עץ הסכנת קריסה, עץ שענפיו סמוכים מדיי לכבלי חשמל). כאשר מבצעים כריתת עצים ניתן להעתיקם למקום אחר, בו יוכלו לגדול מבלי לסכן את הסביבה.

לסיכום – כאשר אתם זקוקים לביצוע גיזום עצים או כריתת עצים, הזמינו מומחים בתחום, וודאו שיש בידי מבצע הפעולה עצמה תעודת גוזם מומחה. בהצלחה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מירי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מרים

מאת: מריםהדברה30/10/11712 צפיות
כולם חושבים שלבצע הדברת מזיקים צריך רק בזמן הקיץ, מחשבה זו אומנם נכונה אבל לא לגמרי, נכון שבזמן קיץ בזמני חום יש לדאוג לביצוע הדברת מזיקים וזאת משום שהחום בחוץ מזמין חרקים רבים לצאת ממקומות המסתור שלהם כמו מחילות נסתרות או ממקומם מתחת לאדמה שם הם מתחבאים בזמן הגשמים מהרטיבות והקור

מאת: מריםספורט וכושר גופני - כללי19/09/111176 צפיות
הרבה אנשים אינם יודעים מהו אליפטיקל. המאמר הבא עוסק במהו אליפטיקל ובנוסף מספק מידע על ציוד ספורט נוסף.

מאת: מריםהדברה06/09/11781 צפיות
אם אני מדברים אם אנשים על נושא ההדברה. רב הסכוי שנזכיר בתוך השיחה אחד מהבטויים הבאים: גוקים, נמלים, מקקים, חרקים ועוד... נתאר בפה מלא עד כמה חיינו הפכו לגיהנם במחיצתם נצודד איך מציקה לנו העובדה שאיננו יודעים מהיכן יקום לנו הפגע הבא.

מאת: מריםגינון01/08/11790 צפיות
אם החלטתם לגדל צמח / עץ / פינת פרחים בשטח הסמוך לביתכם אתם צריכים לדעת שלגדל אותם זה לא רק להשקות אותם בנימה אוהבת בתדירות מסודרת, זה לא רק לשים לב שילדי השכנים אינם מתעללים בהם.. אלא לדאוג לכל הטיפול התחזוקתי שלהם כמו, גיזום ודישון באופן אחראי.

מאת: מריםבית חכם28/06/11758 צפיות
מה אתם עושים כשהחום מציק לכם ובכבר בלתי נסבל? מפעילים את המזגן? או שמא את המאורר? מצליחים לחשוב על כך שמאות שנים בני אדם היו חיים ללא מיזוג אויר וללא מאוורר? מצליחים לדמיין את חייכם מלווים בניפנוף מול הפנים במניפה העשויה בד בימיות הקיץ החמים?

מאת: מריםניקיון28/06/11805 צפיות
כולם מדברים על העידן הגלובלי ועל השפעותיו הרבות בתחום התעסוקתי. מגמת הגלובליזציה, אשר התחזקה בשני העשורים האחרונים, הביאה לתמורות רבות בשוק העבודה, כשאחת הבולטות שבהן היא התפתחותן של צורות העסקה חדשות.

מאת: מריםהפקות אירועים28/06/11730 צפיות
כיום קל מתמיד לארגן אירוע באופן עצמאי מ-א' ועד ת' אפילו בחצר האחורית, בין אם זה אירוע משפחתי כמו בר מצווה או חתונה ובין אם מדובר על תצוגת אופנה, כנס וכן הלאה.

מאמרים נוספים בנושא גינון

מאת: קרוסלה הריון ולידהגינון19/03/19906 צפיות
מחסן בגינה תמיד היה ותמיד יהיה שימושי מבחינתנו. העיצובים משתדרגים, החומרים מהם אפשר לבנות מחסנים משתדרגים והיעילות של החומרים הולכת ומשתפרת עם הזמן. מה שבטוח – אתם צריכים מחסן בגינה שלכם. משפחות רבות אף משתמשות ביותר ממחסן אחד. במאמר זה נציג לכם לעומק את מחסן העץ ומדוע כדאי לכם לרכוש אחד כזה לפחות לגינה שלכם.

מאת: דוד כהןגינון30/01/19635 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דניאל מלמדגינון17/09/18782 צפיות
לאורך עשורים שלמים שלטו כלי הגינון מונעי הבנזין בשוק הגינון, ומצב זה לא השתנה כמעט גם היום.

מאת: דודישגינון13/06/182288 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: רוני הכהןגינון02/05/18507 צפיות
אחד מן הכלים אשר מסייעים בצורה מאוד טובה הוא מקדח אדמה אשר מיועד גם לעבודה בתאי שטח לא קלים, והופך את העבודה על פיסת אדמה למשהו הרבה יותר יעיל ומהיר ככל האפשר.

מאת: דודישגינון14/03/181292 צפיות
אם אתם חקלאים הידרופוניים בוודאי כבר הבנתם את כל היתרונות שטמונים בשיטה ההידרופונית וכיצד היא עדיפה על שיטת הגידול המסורתית ב

מאת: דודישגינון16/08/171783 צפיות
אז התחלתם לגדל קנאביס במערכת הידרופונית ביתית. שתלתם, השקתם, הזנתם טיפחתם, חיכיתם וחיכיתם...וכאשר הגיע זמן הקציר – גיליתם שהקנאביס שגידלתם לא עונה על הציפיות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica