חפש מאמרים:
שלום אורח
20.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אימון לחיים מלאים -הכלי לאיזון בחיים

 אחת התופעות המאפיינות את החיים המודרניים היא אובדן האיזון. הרצון להצטיין ולהצליח בכל תחומי החיים., להשקיע ולהגיע לתוצאות בבית, בעבודה, במשפחה בעצמנו. אולם ביממה אחת יש רק 24 שעות גם אם נקום שעה קודם ונלך לישון שעה מאוחר יותר .טרם נמצאה השיטה להאריך את שעות היממה. מדברים היום על גלולה שתאפשר חיים עם שעות שנה מינימאליות , אך ידוע ששינה חשובה לבריאות הגוף וחוסר שינה עלול לגרום נזקים חמורים לאדם.

 התפתחות הטכנולוגיה והמכשירים החשמליים הרבים, מקלים עלינו את החיים פיזית אך ממלאים ומעמיסים רגשית ונפשית .מאחר ופעולות שלקחו בעבר יום שלם כמו כביסה, נעשות היום דרך אגב ואנו עושים במקביל פעולות רבות שמופעלות על ידי מכונות, אך עדיין האדם הוא זה שמפעיל אותן. הלחץ עולה וגדל, האפשרויות רבות ומגוונות. האמון, שהמוטו שלו הכול אפשרי והכול בידינו,המתבסס על סיפורי הצלחה עם מסר אופטימי, מגביר את הרצון להשקיע, לעומת המסר הפטאליסטי שאפיין את תחילת המאה שחוסר ההזדמנות וחוסר האפשרויות אפיינו אותו.

גם במקומות העבודה החיים קלים יותר פיזית,יש מחשבים וטכנולוגיות שעושים עבודה רבה,אך העובדים נאלצים להתמודד עם סביבה מקצועית מתוחכמת, מקצועית ומהירה ביותר, הדורשת השקעה מקסימאלית של אנרגיה רגשית ומקצועית.מאמהות עובדות אני שומעת על תחושות האשמה שיש להן בקשר לילדיהן, גם אם הן נעזרות בבני זוג ומשפחה . תחושת אשמה זאת גורמת לחלק לפרוש מהעבודה,או לעבור הסבה מקצועית להוראה ,או מקצוע אחר תובעני פחות כדי להגדיל את זמן האיכות עם ילדיהן, ומאימהות שהפכו עקרות בית אנו שומעים תחושות של תסכול ופספוס שויתרו על קריירה מקצועית.

 הקונפליקט עבודה ומשפחה אינו קונפליקט פשוט. מציאת האיזון היא אישית וצריכה להתאים לאדם, לדרך שבה הוא רואה את עתידו, בהתאמה לערכיו. קבלת החלטות מתוך לחץ, בניסיון לפתור מצוקה זמנית יכולה להסיט את האדם מהנתיב שלו. כדאי לבדוק יותר לעומק את ההחלטות בשלבים של עומס רגשי ולא לפעול מתוך רגש ולחץ אלא מתוך ראייה שקולה.

 עומס אדיר נופל על כתפי בני ובנות ה -30 + העסוקים בבניית קריירה והמשפחה. הגיל הקריטי לצמיחה והתפתחות בארגון, הינו גם הגיל הקריטי לבניית התא המשפחתי. הרצון להצליח בעבודה דורש השקעה רבה של זמן ואנרגיה. ככל שהם/ן מצליחים יותר ההשקעה וההיעדרות מן הבית גדולים יותר. בשובם הביתה לאחר שעות עבודה רבות מתחילה העבודה השנייה עם הילדים. הם/ן משקיעות ככל יכולתם/ן בילדים בכדי למזער ככל שניתן את תחושות האשמה. אין לי ספק כולנו נשלם את מחיר העומס בהמשך .

 מה עושים כדי להביא יותר איזון לחיים ?

יהיו כאלה שיאמרו אין מה לעשות כך נראים החיים בעידן המודרני. הילדים יגדלו גם כך, ינסו לפצות את הילדים במתנות, ירכשו שרותי בייבי סיטר וישלימו עם כך. ימשיכו לנוע על גבי השגרה וההרגל דרך אחרת היא לבדוק את עצמנו עם בן הזוג את הערכים שלנו, סדרי העדיפות שלנו, מה באמת חשוב לנו יותר ומה פחות חשוב ולבנות חזון אישי וזוגי ולבצעו .

 בניית חזון משותף תהווה מסננת להרבה פיתויים וגירויים להסיט את תשומת הלב מהדרך בה אנו הולכים. החזון יסיר חלק מהמטלות מפני שהן לא תתאמנה יותר לחזון שבנינו, תתמקד על העיקר ולא על הטפל. בחברת השפע ההתמקדות קשה מאוד, במיוחד שאיננו מוכנים לוותר על חיים מלאים בכל המישורים חיים מלאים אינם מתבטאים בהנאה ובמצוי של כל האפשרויות בכל רגע נתון .עלינו להיות קשובים למה שקורה בחיינו , כדי לא למתוח את עצמנו מעבר לגבול היכולת ולדעת לוותר על מיצוי מקסימאלי של כל התחומים.

 הפיתויים הם רבים,אך עלינו לדעת לשים גבולות ולהגיד לא ולהתמקד בעיקר הן מהמיומנות החשובות ביותר בעידן המודרני .    

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פנינה מילוא

מאת: פנינה מילואגיל הזהב31/07/11908 צפיות
תהליך הפרישה מהעבודה ידוע בספרות המקצועית כאירוע המפר את האיזון במערכת הזוגית ובמערכת המשפחתית.כל מי שחווה תהליך של פיטורין, פרישה מוקדמת, ואפילו פרישה במועד , יוכל להעיד על כך .

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/11930 צפיות
בעשור האחרון הולך האימון ומתפשט בכל תחומי החיים והעיסוקים המקצועיים.האימון מבוסס על התערבות מקצועית ממוקדת לטווח קצר ,מאמינה בכוחו ובידע של הלקוח לפעול למען עצמו ,אינה מתמקדת בעבר אלא בעתיד. ההתייחסו

מאת: פנינה מילואאימון עסקי24/07/111064 צפיות
אחת השאלות המעסיקות אותנו הינה כיצד יכולה מחלקה לשירותים חברתיים, ברשות מקומית קטנה להטביע את חותמה ולהיות משמעותית ורלוונטית במקום בו היא פועלת? המאפיינים הבולטים במחלקות קטנות הינם : 1) כוח אדם

מאת: פנינה מילואאימון לקריירה24/07/111075 צפיות
שחיקה מקצועית הינה תופעה ידועה, מוכרת ומדוברת במקומות עבודה. תופעה הפוגעת בעובד ומשפיעה גם על מקום העבודה. מפליא הדבר שממעטים לעסוק בה בעסק הזעיר, למרות שסביר להניח שבעל העסק הזעיר הנושא על גבו אחריות

מאת: פנינה מילואאימון עסקי24/07/111087 צפיות
ההחלטה לפרוש מהעבודה הינה החלטה קשה, כשלעובד מוצעת הצעת פרישה הוא מתלבט לא אחת, לפעמים העובד חיכה להצעה זה המקרה הקל, לפעמים הוא בהלם ואפילו פגוע הוא לא ציפה לזה. מרבית העובדים שוקלים כדאי או לא כדאי

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/111067 צפיות
תחושה של תקיעות היא אחת התחושות הלא נוחות להמצא בה.תחושה זו יכולה להתרחש בכל תחום בחיינו.השאיפה היא לזרום,מאחר וזרימה הינה התהליך הטבעי של החיים.איך אפשר להפוך את אותה תחושה של חוסר נוחות למנוף לשינוי והתפתחות....על כך ועוד בהמשך

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/11785 צפיות
המאמר הינו דוגמא לאימון דרך סיפור בצרוף סיפור אישי, ניתן להשתמש בסיפור לגעת בנושא האאוטסיידריות. בסוף המאמר ישנן שאלות אימוניות.

מאמרים נוספים בנושא אימון לאיכות חיים

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים23/01/192208 צפיות
הבנק מסרב למשכנתא? הלכתם לבנקים ולא מצליחים לקבל משכנתא? אני האיש שלכם! צריכים מומחה שייכנס לתוך הנעליים שלכם וישיג עבורכם משכנתא? שמי מרטין בוקסדורף ובעשר השנים האחרונות- אני משיג משכנתאות בנקאיות עבור אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בכוחות עצמם.

מאת: דרור אטריאימון לאיכות חיים16/02/172640 צפיות
אחת הקושיות הגדולות בתורה ובדת היהודית היא שצריך להודות לשם, על כל דבר שקורה לך בין אם זה טוב או רע. כלומר הכול מגיע לאדם מהקדוש ברוך הוא וצריך להודות על זה בכל מקרה. אז המצב הזה הוא משהו שצריך להוסיף עליו שאם יש דברים מטופשים שאתה הכנסת את עצמך אליהם, אז אף אחד לא אשם לך אלא רק אתה אשם ואף אחד לא גרם לך.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161754 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: shmolikאימון לאיכות חיים27/04/161707 צפיות
המאמר ילמד כיצד לנצל את הזמן לטובה ולשפר את ההישגים בצורה הטובה ביותר בהתחשב בזמן.

מאת: ברסלב מאיראימון לאיכות חיים16/02/162666 צפיות
אמרו חכמינו (שם) כל שהקב"ה חפץ בו, מדכאו ביסורין ! נשמע הזוי ? אם אוהבים אותי למה מכאיבים ומייסרים אותי ? פה צריך אמונה שכל זה להמתיק מעלי דינים ולהבין שזה כדי שאני יחפש דרכים חדשות ויפשפש במעשי וכדי שאני ישתנה לטובה, וכדי שאני יבוא נקי מעוון לחיי עולם הבא - הרי שילמתי עליהם כפרת עוונות בייסורים שסבלתי פה בעולם הזה תמשיכו לקרוא תראו מאמרי חז"ל נפלאים ומחזקים לקבל את הייסורים באהבה לחחים טובים ומאושרים).

קשה להצליח, קל להצליח, להצליח להיכשל, מה רע בלהצליח, להצליח בקושי, מה טוב בלא להצליח, מאמן אישי, קואצינג מומלץ: עכשיו אני רוצה לשאול את השאלה הבאה מה רע יכול לצאת לבן אדם מזה שהוא מצליח במשהו אז אני או מציג איזו מטרה, אז אני מניח שהתשובה הקלאסית תהיה שאם זה עושה לו טוב אז הוא תלוי בזה נכון? ש: יש גם את זה. אליעד: יפה אז איזה עוד היבט נגיד יש? ש: שהוא איבד את העניין. אליעד: איבד את העניין ואיזה עוד היבט יש? אז אני רוצה לתת היבט ספציפי אוקי, כשבן אדם מצליח במשהו או נגיד שיש משהו ...

איך למכור ללקוחות, דימויים של הלקוח, באיזה מילים למכור, איך לשכנע לקוחות, שיקוף של הלקוח, טעויות של אנשי מכירות, ייעוץ אישי, קואצ'ר מומלץ: שלום לכולם הפעם אני רוצה לדבר על עוד היבט בנושא של מכירות ללקוחות ושכנוע אנשים וההיבט הוא שימוש במילים של הלקוח, בתהליך המכירה כאשר באים למכור ללקוח את המוצר את השירות את מה שלא רוצים בעצם להשתמש במילים של הלקוח ואני אסביר גם למה זה טוב וגם למה זה לא טוב ומתי לא להשתמש דווקא במילים של הלקוח. אז קודם כל בגדול צריך לזכור שתהליך של מכירה בעצם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica