חפש מאמרים:
שלום אורח
20.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תקיעות כהזדמנות איך למנף את תחושת התקיעות

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/20111066 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תחושה של "תקיעות" היא אחת התחושות הלא נוחות להימצא בה, תחושה זו יכולה להיות בעבודה, בעסק במערכות יחסים ובכל תחום אחר בחיים . השאיפה של כל אחד היא לזרום. זרימה היא תחושה של חיות דינמיות של תנועה קדימה תחושה של חיות, דינאמיות.

זרימה היא התהליך הטבעי של החיים.תחושה של תקיעות היא תחושה של עצירה של חוסר תנועה קדימה. במשך שנים התייחסתי לתחושת  ה"תקיעות" כאל מצב לא רצוי שצריך לשאוף לצאת ממנו במהירות האפשרית.נהגתי להוסיף שמים עומדים הופכים לביצה. אומנם ביצה היא מקום מסוכן מפני שניתן לשקוע בו , אך בביצה פורחים גם נרקיסים שהם מפרחי הבר היפים ובעלי הריח הנעים ביותר.

 בעשר השנים שאני מרותקת לכסא גלגלים,שאפשר להגדיר שנים אלה כשנים של תקיעות פיסית הגדרה הפשוטה,אך אלה היו השנים שבהם צמחתי יותר מכל השנים לפני בהם הייתי פעילה באינטנסיביות רבה ,אני בהחלט יכולה לראות את ההזדמנות שנוצרה עבורי מאותה עצירה של זרימה השוטפת של החיים הרגילים.

 רק לאחרונה התחלתי לראות את ההזדמנות שבתקיעות .להבין שתחושה זו הינה כרמזור אדום המורה לנו לעצור ולבדוק מה קורה לנו , מה התחושה אומרת לנו מאין היא צומחת . חקירה של התחושה וההבנה של משמעותה היא בסיס לשנוי המצב הקיים לבניית העתיד הרצוי.איננו אוהבים תחושה של תקיעות מפני שאנו חוששים שנשאר בה לנצח ,ובעולם הנע כל –כך מהר קדימה אין לנו זמן לעצור,אנו חוששים שאם נעצור נפספס את הרכבת. .

  בחברה המערבית אנו לומדים לפתור תחושות של אי נוחות, כאבים פיזיים בעזרת נטילת תרופה, בכדור אחד קטן ניתן לפתור כל כך הרבה מצוקות נפש וגוף .הרצון להימנע מאי נוחות סבל , כאב  מונעת מאיתנו לחוש ולתת מקום למצוקות ולתחושת תקיעות,אנו משתדלים להמשיך וללכת הלאה,להמשיך לעשות ולא לתת לתחושות להפריע לנו..

 אך אם נרשה לעצמנו להישאר באותה תחושה ונראה בזה איתות של הנפש שמשהוא לא נכון קורה לנו, האם יצאנו מהאיזון ? האם הגענו למבוי סתום?  מיצינו , האם אנו פועלים בניגוד לערכינו ? האם איננו יכולים להחליט לאן לפנות?.

 לירון [שם בדוי] גבר נאה מוכשר במספר תחומים,התחום בו הוא עובד ושני תחומים בהם הוא מצטיין השונים מאוד מתחום עיסוקו,בשנתיים האחרונות ,התלבט,הלך להשתלמויות שיסייעו לו לבחור את התחום בו יפרוץ דרך,להגדיל את הכנסותיו ללא לקיחת סיכונים כלכליים.בתהליך של סיעור מוחות שיטתי שבה שאל את הקבוצה במה לבחור,נאמר לו על סמך הנתונים שזו אינה השאלה האמיתית,תוך כדי שאלות העלה לירון את השאלה שהסתתרה מתחת לתקיעות והיא איך להשתחרר מהפחדים המונעים ממנו לפרוץ קדימה?כשהשאלה האמיתית עלתה על השולחן,ניתן היה להפנותו לאימון או טיפול,או כל דרך מקצועית שיבחר שתסייע לו להתמודד עם הכוח הבולם החזק ביותר הפחד.

 נראה שפחדים הינם הגורם המשמעותי ביותר החוסם אנשים מעשיית שינוי ותוקע אותם במקומות בהם הם נמצאים.מעט אנשים יעשו שינוי כשהכול זורם. תחושת התקיעות מאפשרת להם לעצור להביט מחדש על המציאות של חייהם, לערוך בחינה מחודשת של התחומים בחיינו אשר בהם קיים פער בין המצב הרצוי למצוי, וכך נפתחות אפשרויות חדשות . תחושת תסכול, חוסר נוחות עשויה להיות מנוע אדיר לשינוי , לקבלת החלטות מתאימות.  התקיעות מאפשרת שינוי בהיותה מצב לא רצוי לעומת זאת כשהכול זורם אנו זורמים ועלולים להגיע למקום אחר ממה שהתכוונו אליו .

 אם נבין את הסיבות לתקיעות נבין את משמעותה נחפש את ההזדמנות הטמונה בתקיעות ,נלמד לנצל את התסכול חוסר שביעות הרצון כמנוע למנוף המצב,וליציאה מהתקיעות, חיינו יראו אחרת.אצטט מדבריו של רבי נחמן מבראסלב " אפלה היא אפלה,  הסכנה היא שתשכנע את עצמך שהיא אור" .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת פנינה מילוא

מאת: פנינה מילואגיל הזהב31/07/11908 צפיות
תהליך הפרישה מהעבודה ידוע בספרות המקצועית כאירוע המפר את האיזון במערכת הזוגית ובמערכת המשפחתית.כל מי שחווה תהליך של פיטורין, פרישה מוקדמת, ואפילו פרישה במועד , יוכל להעיד על כך .

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/11930 צפיות
בעשור האחרון הולך האימון ומתפשט בכל תחומי החיים והעיסוקים המקצועיים.האימון מבוסס על התערבות מקצועית ממוקדת לטווח קצר ,מאמינה בכוחו ובידע של הלקוח לפעול למען עצמו ,אינה מתמקדת בעבר אלא בעתיד. ההתייחסו

מאת: פנינה מילואאימון עסקי24/07/111064 צפיות
אחת השאלות המעסיקות אותנו הינה כיצד יכולה מחלקה לשירותים חברתיים, ברשות מקומית קטנה להטביע את חותמה ולהיות משמעותית ורלוונטית במקום בו היא פועלת? המאפיינים הבולטים במחלקות קטנות הינם : 1) כוח אדם

מאת: פנינה מילואאימון לקריירה24/07/111075 צפיות
שחיקה מקצועית הינה תופעה ידועה, מוכרת ומדוברת במקומות עבודה. תופעה הפוגעת בעובד ומשפיעה גם על מקום העבודה. מפליא הדבר שממעטים לעסוק בה בעסק הזעיר, למרות שסביר להניח שבעל העסק הזעיר הנושא על גבו אחריות

מאת: פנינה מילואאימון עסקי24/07/111087 צפיות
ההחלטה לפרוש מהעבודה הינה החלטה קשה, כשלעובד מוצעת הצעת פרישה הוא מתלבט לא אחת, לפעמים העובד חיכה להצעה זה המקרה הקל, לפעמים הוא בהלם ואפילו פגוע הוא לא ציפה לזה. מרבית העובדים שוקלים כדאי או לא כדאי

מאת: פנינה מילואאימון לאיכות חיים24/07/11926 צפיות
אחת התופעות המאפיינות את החיים המודרניים הינה אובדן האיזון.הרצון להצטיין ולהצליח בכל תחומי החיים,להשקיע ולהגיע לתוצאות בבית בעבודה במשפחה ובעצמנו.אולם למרבה הצער ביממה יש רק 24 שעות.טרם נמצאה השיטה להאריך את שעות היממה,גם אם נלך לישון שעה מאוחר יותר ונקום שעה מוקדם יותר,איך לצאת מהמרוץ המטורף לשמור על איזון ושפיות....

מאת: פנינה מילואאימון אישי24/07/11785 צפיות
המאמר הינו דוגמא לאימון דרך סיפור בצרוף סיפור אישי, ניתן להשתמש בסיפור לגעת בנושא האאוטסיידריות. בסוף המאמר ישנן שאלות אימוניות.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20241 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192179 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191979 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192015 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173162 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172646 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172760 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica