חפש מאמרים:
שלום אורח
26.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שאלון כושר עם מאמן כושר אישי

מאת: נועם שימלראימונים31/10/20111100 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

איזה סוג אימון אתה מעביר?

האימון שאני מעביר הינו אימון פונקציונלי מחזורי.

למה דווקא האימון הזה?

למה אימון פונקציונלי? הבחירה היא לגמרי לא מקרית! אני בהחלט מאמין כי זהו הדור החדש באימון הכושר, גם בארץ. המטרה המרכזית של אימון מסוג זה אינה לשפר או לשנות את המראה החיצוני בלבד אלא לשפר את כל מרכיבי הכושר הגופני

כגון סיבולת שרירית, סיבולת לב-ריאה, גמישות, יציבה, שיווי משקל חיטוב וחיזוק הגוף וכו', תוך כדי הכנת המתעמל לביצוע טוב יותר של מטלות יום יומיות - יהיו אשר יהיו. האימון הפונקציונלי מתייחס לגוף כמערכת אחת -total body workout

למה אימון  מחזורי? כי שיטה זו מאפשרת ניצול נכון ויעיל יותר של הזמן. אם בשיטות האימון המסורתיות מאמנים כל קבוצת שרירים בנפרד לפי סטים וחזרות, שיטות המחייבות הפסקות דיי ארוכות בין סט לסט למנוחת השריר, באימון המחזורי אין בזבוז זמן. האימון המחזורי בנוי ממספר תרגילים (6-10) כאשר כל תרגיל מהווה למעשה תחנה והמתאמן עובר מתחנה לתהחנה. הזמן המתוקצב לכל תחנה הינו מוגדר מראש וכך הוא גם זמן המנוחה בין תחנה לתחנה. כל רצף התחנות מהווה מחזור אחד ואותו ניתן לבצע מספר פעמים, בהתאם לרמת הכושר. ההפסקות בין התחנות השונות לא עולות בדרך כלל על 30 שניות וההפסקות בין מחזור למחזור לא עולות על 60-90 שניות.

תקצוב הזמן, אימון כל קבוצות השרירים, השיטטיות הנותנת תחושה של סדר ושל מסגרת - כל אלה אלמנטים חשובים מאוד באימון אישי, למאמן ולמתאמן יחדיו.

למה אימון הגוף כמערכת אחת, או במילים אחרות total body workout עדיפה על פני שיטות אחרות? ראשית, משמעות אימון מספר קבוצות שרירים במקביל הינה למעשה הוצאה אנרגטית גבוהה יותר, כלומר שריפת קלוריות מוגברת. לא פחות חשוב, עד כמה שהייתי רוצה להימנע מקלישאות, גוף האדם הינו אחת המערכות המורכבות והמושלמות ביותר שקיימות. עם כל פעולה שמבצעים אנו מפעילים בו זמנית מספר קבוצות שרירים, מערבים את שרירי הליבה, נעים במספר מישורי תנועה ובטווחי תנועה שונים ומשתנים ואימון הכושר אמור להכין אותנו, בין היתר, למטלות אלה. בידוד קבוצות שרירים עוזר "לנפח" את השרירים מבלי להתחשב בשאר מרכיבי הכושר הגופני.

( אני אעשה קצת סדר בהגדרות: "אימון פונקציונלי" זהו סוג האימון והוא מתייחס לאופי התרגילים השונים. "אימון מחזורי" הוא מושג שמתייחס יותר לאופן שבו מאורגנים התרגילים בתוך האימון, תקצוב הזמן וסדר התרגילים.)

האם נדרשים חפצים ועזרים מיוחדים בשביל האימון?

באימון שאני מעביר לא נדרש דבר חוץ מגופו והרצון של המתאמן. בתור מאמן כושר אישי כן אוהב לשלב אביזרים שונים כגון TRX, קטלבלס, אביזרי יציבה שונים, גומיות, כדורי כח וכו' מהסיבה הפשוטה שזה הופך את אימון להרבה יותר מעניין.

למה לא ללכת לחדר כושר במקום זה?

אפשר ללכת לחדר כושר. לא פסול ואף מומלץ. אבל, כדי להתאמן נכון בחדר הכושר, מומלץ להעזר בכללים הבאים : לא לבסס את האימון על סמך מכונות הכושר בלבד ( טווחי התנועה של מכונות אלה הינו מקובע וכמעט אף פעם לא מלא ), לשלב אלמנטים של אימון אירובי ואלמטים של אימון כוח ולהתמיד. מנסיוני כמאמן כושר אישי, רוב המתאמנים שלי בוחרים להתאמן מחוץ לחדר הכושר מפני שמחפשים משהו מעניין ומאתגר יותר עם תוספת של גורם מוטיבציוני נוסף.

מה מקור הפיתוח של השיטה?

האימון הפונקציונלי משלב אלמנטים ועקרונות שמקורם בעולם הפיזיוטרפיה, הפילאטיס ואימון הכושר הגופני בכלל. השילוב הנכון של אלמנטים ועקרונות אלה הובילו למה שנחשב היום לאחת השיטות המובילות בתחום הכושר בעולם.

איפה למדת את שיטת האימון?

מכון וינגייט, קורס מאמנים אישיים מטעם אוניברסיטת תל אביב, קורס אימון פונקציונלי בלוס אנג'לס, ארה"ב .

איך גורמים למתאמנים להתמיד באימון?

זהו אחד הדברים המורכבים ביותר במקצוע שלי והוא נובע בעיקר בתוך היכרות אישית עם המתעמל והגדרה ברורה של המטרות והציפיות שלו מאימון הכושר. אחרי שאני מבין מה המתעמל מחפש, קל יותר לתת לו זה. התוצאות הן ללא ספק בין הדברים החשובים ביותר. כמו כן, אני לא מפסיק לנסות לאתגר ולהפתיע את המתאמנים שלי, אם זה ע"י שינוי רוטינת האימון, הכנסת אלמנטים של משחק לתוך האימון,  אביזרים חדשים ומעניינים ושינוי של סביבת האימון ואם זה בשיחות מוטיבציה והגדרה מחדש של היעדים לאחר השגתם של המטרות הראשוניות.

מה זה Boot Camp?

זהו למעשה אימון קבוצתי באוויר הפתוח (אישית אני מעביר את זה גם בסטודיו להתמודדות קלה יותר עם הקיץ הישראלי) בהשראת הטירונות הצבאית האמריקאית. הבוט קאמפ נותן למאמן את הכלים "לדחוף" את המתאמנים לתת את ה"פוש" האחרון.

מה זה TRX?

רצועת כושר לא נמתחת המתפצלת לשתיים, הנתלת בעמדת גובה, המאפשרת מגוון רחב במיוחד של תרגילי כושר וקומבינציות שונות כנגד משקל הגוף ( מעל 500). הtrx מאפשר אימון מעניין ויעיל במיוחד תוך כדי שימת דגש על אימון שרירי הליבה. מקורו של הtrx הינו ביחידת "אריות הים" המפורסמת ( היחידה שחיסלה את בן לאדן :)) של הצבא האמריקאי.

איפה נערכים האימונים?

העיקרון שלי " תגיד לי מי אתה אני אגיד לך איפה האימון יתקיים!". במילים אחרות , כפונקציה של רצונו של המתאמן, האימונים מתקיימים בסטודיו, בפארק, בים, בית הלקוח.

למי מה הוא כולל?

ההתאמה נעשית על פי היכרות עם המתאמן, רמת כושרו, המטרות שלו, העדיפויות שלו, המצב הבריאותי שלו, הפרמטרים האישיים שלו.

כמה זמן הוא נמשך?

שעה כולל חימום מקדים ומתיחות בסוף האימון.

מה אתה שואל בן אדם שבא אליך ואומר לך שהוא רוצה להיכנס לכושר?

מגוון רחב של שאלות החל מכאלה שנוגעות למצב הכושר שלו, המצב הבריאותי והרגלי אכילה ועד לכאלה שנוגעות לסיגנון החיים שלו וראייתו לגבי שילוב רוטינת כושר שבעוית לתוך אורך החיים שלו.

אתה גם מתייחס לתזונה של המתאמנים שלך או שהם דואגים לעצמם בעניין הזה?

אני נותן טיפים כלליים לתזונה נכונה ואורך חיים בריא אך אם אני מזהה בעית אכילה מסוימת אני מפנה לתזונאי קליני.

 

נועם שימלר הוא מאמן כושר אישי ויועץ לתזונה נכונה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נועם שימלר הינו מאמן כושר אישי המתמחה באימון אישי אחד על אחד ובאימון קבוצתי באמצעות שיטת אימון ייחודית ויועץ תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

http://www.personal-trainer.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נועם שימלר

מאת: נועם שימלראימונים23/04/111454 צפיות
אתה שונא חדר כושר, יהיו הסיבות אשר יהיו, אבל אתה לא רוצה להזניח את הגוף שלך. אתה לא צריך! תוכנית טובה לאימון בבית יכולה להיות הפתרון המושלם עבורך!

מאת: נועם שימלרספורט וכושר גופני - כללי19/04/111348 צפיות
כושר גופני הינו דבר אשר חשוב לכל אדם ואדם, ועל כך אין עוררין. לא לכל האנשים יש את היכולת או את הכישורים הנדרשים על מנת להשיג כושר גופני טוב, וכאן מקומו של מאמן כושר אישי. מאמן כושר אישי כשמו כן הוא, הוא מסייע למי שמעוניין לשפר את הכושר הגופני שלו בעזרת אימוני כושר אישיים הבנויים ומותאמים באופן אישי לכל אדם ואדם.

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111284 צפיות
בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות הכללית לנושא חשיבות השמירה על כושר גופני והשימוש באיש מקצוע כמו מאמן כושר אישי. יותר ויותר אנשים מבינים כי בכדי להזדקן על הצד הטוב ביותר, עם כמה שפחות סבל והרעה במצב הגופני, יש להתאמץ בגיל צעיר יותר, לשמור על הגוף, ולפתח כושר גופני ברמה סבירה ששומרת על הגוף ועל המערכת החיסונית.

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111504 צפיות
אחד היעדים החשובים לאישה לאחר לידה הוא "לחזור לעצמה", לחזור לגזרה שהייתה לה לפני הלידה. לא קל לעשות מהלך כזה במיוחד אם האישה עדיין מניקה ונושאת עימה תזונה אשר חשובה לתינוק. מאמן כושר אישי יכול לסייע לאישה אחרי לידה לחזור לכושר גופני, לשנות שוב את הרגלי התזונה והאכילה שלה, במטרה לחזור למסגרת הידועה והמוכרת לה ולסביבתה. לעיתים קרובות מקובל להיעזר בשירותיו של מאמן כושר אישי במקרה זה, שיש לו ניסיון בתהליך ויכול לקדם אותו באופן משמעותי

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111159 צפיות
אימון כושר אישי הוא אחת הדרכים המקובלות בשנים האחרונות לשמור על כושר גופני. מאמן כושר אישי הוא איש המקצוע המתאים ביותר לאנשים רבים: הוא מדויק, הוא קפדן, אינו מוותר אך יודע להקל, מפרגן ותומך, ועוד תכונות רבות אשר עבור אנשים רבים מסייעות לשמור על כושר גופני, ועל מודעות לחשיבות בשמירה על כושר גופני.

מאת: נועם שימלראימונים02/04/111034 צפיות
אחת התופעות הידועות בשנים האחרונות בארץ היא הרחבת המודעות באשר לחשיבות השמירה על כושר גופני ועל מודעות גופנית מפותחת. אנשים רבים בכל הגילאים מתאמנים בכל מיני מסגרות כגון חוגי פילאטיס ויוגה, חדרי כושר וגם במסגרות של אימון כושר אישי. ישנם יתרונות רבים לאימון בעזרתו של מאמן כושר אישי. נמנה כאן כמה מהם.

מאת: נועם שימלראימונים01/04/11943 צפיות
כאשר הגוף נכנס למערכת של אימוני כושר הכוללים שינויים גופניים, חשוב לתת את הדעת לנושא התזונה. התזונה הינה אחד ממקורות האנרגיה מהם מקבל הגוף את כוחו, ועל כן כאשר נערכים שינויים בגוף, יש לערוך שינויים בתזונה, בהתאם לכך. מאמן כושר אישי אשר בונה תכנית אימונים אישית למאומן, לוקח בחשבון את מערך התזונה של המאומן ושעורך שינויים באופן הדרגתי בתזונה.

מאמרים נוספים בנושא אימונים

מאת: עופר שלואימונים15/06/183036 צפיות
אימוני כושר אישיים לירידה במשקל וחיטוב הגוף.

מאת: דודישאימונים22/03/183260 צפיות
על פי ארגון הבריאות העולמי, מחלת הסרטן נמצאת במקום השני של גורמי המוות. על פי האגודה למלחמה בסרטן, פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן.

מאת: דודישאימונים19/03/183276 צפיות
פעילות גופנית חשובה לכולנו. בין אם אנחנו מעוניינים לרדת במשקל, לשמור על איזון ואף לעלות במשקל. אם אנחנו אנשים בריאים או חולים, ילדים או מבוגרים ואף אם אנחנו בני הגיל השלישי.

מאת: דודישאימונים14/03/162469 צפיות
אין כמו לפתח זוגיות ספורטיביות, כזאת שהיא חדורת מוטיבציה, חיזוקים הדדיים והנאה משותפת מהתוצאות

מאת: רוני הכהןאימונים09/09/151969 צפיות
רבים שואלים לגבי ההבדל בין אימון בשיטת ems club לאימון סטנדרטי אותו מבצעים בבית או במכון כושר, ולמעשה ההבדל טמון ביכולת של המערכת לשלוח את הגירוי החשמלי לכמה קבוצות של שרירים בפעם אחת ולבצע אימון של כמה אזורים בו זמנית, לעומת אימון רגיל שמצריך בכל פעם התמקדות באזור אחד ובקבוצת שרירים ספציפית בגוף של המתאמן. דבר זה מצריך הרבה יותר זמן עבור אימון בפעם אחת.

מאת: דניאל מלמודאימונים08/10/142223 צפיות
קטלבלס הינה משקולת אסמיטרית שבאמצעותה ניתן לבצע אימון גופני איכותי המערב קבוצות שרירים רבות בו זמנית, מאתגר את מערכות היציבות ושיווי המשקל של הגוף ותורם בפיתוח סבולת שריר ולב ריאה

מאת: דניאל מלמודאימונים08/10/142178 צפיות
אימון פונקציונלי החל את דרכו האימון עבור ספורטאי עילית לטובת שיפור היכולות הספציופיות לענף הספורט בו הם מתמחים. עם השנים החלו להבין שגם אנשים מן הישוב, רצוי ואף כדאי שהאימונים הגופניים שהם מבצעים לטובת בריאות גופם יהיו תואמים את אורח חייהם, כלומר אימון שמלשב קבוצות שירירים רבות בו זמנית ותנועות שתואמות את חיי היומיום- מעבר משכיבה לעמידה , ישיבה וקימה , הרמת חפצים וכדומה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica