חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הגשמה עצמית, איך עושים זאת ביום יום?

הבעיההגשמה עצמית הפך ביטוי שגור, שחוק ,סוג של קלישאה. נוזלת מן הפה  ומטפטפת על הרצפה, לא נספגת. מכיוון שכך, אנשים שוכחים להביט פנימה לתוכה ולהבין את המשמעות האמיתית שלה. אנו חושבים רק על הגשמה עצמית במונחים של חזון , של מטרה רחוקת טווח, של הדרך שלנו אל הייעוד. אך הגשמה עצמית זו חוויה שאיננה מצויה שם רחוק מעבר לשקיעה, היא צריכה להיות כאן ועכשיו , היא הדלק שיניע אותנו קדימה לעבר אותו ייעוד נכסף, היא התחושה שעשינו את זה , היא הסיפוק שגורם לנו לרצות לחיות עוד ועוד.אז מה  זו הגשמה ?אנו עשויים שני גופים, אחד פיסי, גשמי, בדומה לכל ידידנו היצורים על כדור הארץ ומאידך יש בנו חלק מנטלי,נפשי רוחני. חלק שתמיד שואף למקומות שלא ניתן לגעת בהם עם חמשת חושינו, לא ניתן למשש אותם , רק לדעת אותם. זהו החלק שדוחף אותנו קדימה ,החלק שמרגיש שיש עוד משהו, ניתן להגשים עוד קצת, ללכת רחוק יותר. זה החלק שדוחף קבוע את המין האנושי מעבר לגבולות שלו וגורם לו להתפתח.הגשמה זו הדרך בה אנו מגשימים את מה  שראינו בעיני רוחנו, בדימיוננו. זו אותה דרך שציירנו עבור עצמנו ופתאום גילנו שהיא הפכה מוחשית,קיימת. זוהי תחושה של קסם, ומי לא רוצה לעשות קסמים?בהתנהלות הכוללת של החיים אנו עושים לעיתים דברים גדולים, משמעותיים, ולפעמים גם קטנים אך פרודוקטיבים ועדיין חווים תחושה של סלט בראש. שום תחושה של סיפוק שום תחושה של הגשמה. נעים עם הזרם של הרעש הכללי ואחת לתקופה מביטים אחורה ואומרים וואלה הצלחנו לעשות משהו. אנשים מפרגנים ואנו לא תמיד מבינים על מה הם מדברים, נראה שאנו מצליחים אבל לא מרגיש כך, הסיפוק נעלם ואנו מאבדים את הכוח בדרך. מה קורה פה?הפתרוןזה מה שקורה- שאנו עושים אך מבלי לראות את הדרך. אולי ראינו אותה מזמן, אבל לא ביום האתמול. לא שירטטנו אותה ופתאום ראינו אותה מתגשמת, אנו נעים בתגובתיות לסביבה ופחות מתוך בחירה והטווית דרך ברורה.הדרך לחווית ההגשמה היא קלה ופשוטה, ניתן לחוות אותה ביום יום.תחושה נהדרת שתביא אותנו לסוף היום עדיין נמרצים ומרגישים כי עשינו את זה. כולנו אוהבים את הימים שבהם אנו חשים שהתקדמנו לאן שהיום לא היה מבוזבז.כל שצריך לעשות הוא לתכנן מראש את הפעילות שלי השנה, החודש,השבוע , מחר.אבל לא באופן תאורטי. הלכה למעשה.הטוב ביותר הוא לנהל יומן שבועי ובו אני מגדיר את המטרות שאני מעוניין להשיג השבוע ואת הפעילות שאני צריך לעשות לשם כך.ויתרה מזאת, בסוף כל יום לעשות סריקה על היום ולראות מה הגשמנו וחשוב יותר לדמיין את מחר (אפשר לכתוב) .מה עלי לעשות, מהם הדברים החשובים ויהיה מצויין אם תדמיינו אפילו את העשייה עצמה.  כן כן, לעצום עניים ולראות את מחר , לפחות חלקים חשובים ממנו.(במאמר נפרד אפרוש בהרחבה כיצד לייצר מטרה ארוכת טווח בצורה מתודולגית, להטמיע אותה רגשית ולהגשים אותה)התוצאההתוצאות יהיו מדהימות, אני מבטיח. ראשית יהיה לכם סדר בראש ולא תפעלו מתוך בהלה, פאניקה בילבול או בתגובתיות. יתמעטו הימים בהם אתם מחליטים לבצע דברים מסוימים אך מגלים שנסחפתם לעשות דברים שונים לגמרי. יכולת השליטה העצמית תעלה וזמן קבלת ההחלטות יתקצר. אתם תדעו בדיוק מה לעשות ועל מה לוותר.דברים מיותרים כמו לשרוף זמן בגלישה, לבהות בטלוויזה ושאר מינים באושים פשוט יעלמו. אתם תהפכו פרואקטיבים ,יוזמים ולא מגיבים.שנית,תצליחו להשיג הרבה יותר, התוצאות יורגשו וייראו.אך יותר מכל תחוו סוף סוף את תחושת ההגשמה העצמית. תחושה מופלאה שעשינו את זה. זה לא היה סתם עוד יום, אלא יום עם משמעות, חלק משלם גדול יותר.בהצלחה

מאמרים קשורים:

השיטה

מציאות מתקדמת

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אלי ישראלוב, מאמן אישי לתוצאות. מנחה יחידים וקבוצות למציאות מתקדמת

לקבלת טיפים,מאמרים ותרגילים לאימון עצמי הרשם :

www.progressive-reality.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלי ישראלוב

מאת: אלי ישראלובאימון אישי08/12/11594 צפיות
לכל אדם שיטה בה הוא פועל, השיטה היא סט ההרגלים והתכונות שלו המנהלות אותו באופן אוטומאטי. בדרך כלל לא מודע האדם לשיטה שלו. חשיפה של חלקים ממנה והטמעת הרגלים חדשים יכולים לעשות פלאים לתוצאות חייו. גם ההצלחה היא חלק מן השיטה שמפעילה אותנו, הצלחה היא סוג של הרגל- בדיוק כמו הכישלון.

מאת: אלי ישראלובאימון אישי - כללי04/12/11704 צפיות
המאמר מתאר את השיטה בה המנגנון האנושי פועל. הבנה נכונה של השיטה יביא להעלאת רמת האפקטיביות האישית ופריצת דרך לעולם של מציאות מתקדמת.

מאת: אלי ישראלובאימון אישי - כללי17/11/11741 צפיות
ישנם פעמים שאנו מרגישים נפלא. הביטחון שלנו פועם בחוזקה, אנו רואים את המציאות באופן בהיר, מלאי מוטיבציה ומתכננים תוכניות לטווח ארוך. כל האפשרויות פרוסות לפנינו ואנו משוכנעים שיש לנו כוחות לחדור כל קיר או חומה שתקרה בדרכנו. אך לפעמים המצב הזה מתפנצ'ר וכבלון מצומק אנו מתפקדים בשדה האפרורי של החיים. איך אנו שומרים את עצמנו בתוך התחושה יוצאת הדופן הזו, שדה האפשרויות הבלתי מוגבלות?

מאת: אלי ישראלובאימון לקריירה17/11/11936 צפיות
לא פעם אנו מרגישים לא מוערכים, עשינו עבודה מסויימת, השקענו התאמצנו ואנו זוכים למבטים אדישים ולעיתים אף מזלזלים. לעיתים חוסר ההערכה אינו ממוקד אלא כללי. אנו מרגשים שקופים ונלקחים כמובן מאליו. המאמצים שלנו לא נראים. קבלו חמישה כיווני חשיבה כיצד להתמודד עם התופעה.

מאת: אלי ישראלובאימון לאיכות חיים17/11/11882 צפיות
החוכמה היא לא להרשם לחדר כושר או ללכת בפעם הראשונה לרוץ, החוכמה היא לשמר את זה. איך שומרים על מוטיבציה ומטמיעים את ההרגל של פעילות גופנית. קבלו שישה שלבים מדודים שיעזרו לכם

מאת: אלי ישראלובאימון אישי - כללי17/11/11688 צפיות
לא פעם אנו נתקלים בחיים במבוי סתום. תחושה שכבר עשינו סיבוב וחזרנו לאותה הנקודה. איננו מצליחים לייצר פתרונות חדשים וממחזרים את אלו שכבר ניסינו. כמו ללחוץ שוב ושוב על הכפתור במחשב ולצפות לנס שיביא לנו תוצאה שונה. אבל מה לעשות שללחוץ על אותו כפתור מביא תמיד תוצאה דומה. המאמר יעסוק בדרך לצאת מההתחפרות לכיוונים חדשים.

מאת: אלי ישראלובהתמודדות עם מצבי לחץ17/11/111001 צפיות
הקצה של סוף שבוע , שבת בערב הוא מעט מעיק. עם שקיעת החמה גם שוקעת תחושת החופש והרגיעה, קיימת דריכות עמומה לקראת שבוע עבודה חדש. במאמר אציג כיצד משתחררים מזה

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19238 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191248 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171981 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171947 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161411 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161107 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161271 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica