חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משכנתא הפוכה

מאת: 3dotsמשכנתא21/08/2009851 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
מהי משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא למעשה הלוואה שאותה מקבלים תמורת משכון הדירה שבה אתם מתגוררים. היתרון כאן הוא שאין אתם צריכים להחזיר את סכום הלוואת המשכנתא ההפוכה כל עוד אתם מתגוררים באותה דירה שאותה משכנתם. הלוואת משכנתא הפוכה ניתנת לבעל הנכס בתור תשלום אחד או בתור תשלום חודשי במשך תקופת המגורים שלו באותו הנכס.

סכום הלוואת המשכנתא ההפוכה

הסכום מתבסס על שני פרמטרים עיקריים: הגיל של האדם הלוקח את ההלוואה וערך הבית/דירה.
ככל שהאדם הלוקח את המשכנתא ההפוכה יהיה יותר מבוגר כך גם סכום ההלוואה יהיה גדול יותר.
משכנתא הפוכה נהוגה לרוב בקרב האוכלוסייה המבוגרת המאגדים נכסים ומעוניינים בסכום כסף גדול יותר למטרה מסוימת או לקצבה חודשית. סכום המשכנתא ההפוכה יושפע גם מגובה הריבית ומזמני התשלומים.

מועד החזרת הלוואת המשכנתא ההפוכה

המשכנתא ההפוכה תשולם מהפרש הסכום שיתקבל עכב מכירת אותה דירה שעליה לקחתם משכנתא הפוכה. סכום ההפרש לאחר מכירת הדירה וניקוי המשכנתא יועבר אליכם.
היתרון כאן הוא שאינכם צריכים לדאוג שמא תצטרכו לשלם את המשכנתא בתקופה שלא נוחה לכם. משך כל התקופה שבה תגורו בדירה לא ינוכו מכם שום סכום.

בטחונות ללקיחת משכנתא הפוכה.

הביטחון היחיד שאותו אתם צריכים על מנת לקחת משכנתא הפוכה הוא הנכס שלכם. כאן היתרון הגדול. בניגוד למשכנתא רגילה שם תדרשו להמציא בטחונות שונים, כגון: עבודה קבועה, תלושי משכורת, רמת הכנסה וערבים משכנתא הפוכה אינה דורשת "כאבי ראש" וטובות מאנשים אחרים.

חיסרון בלקיחת משכנתא הפוכה

עד כה תיאור המשכנתא ההפוכה נשמע נפלא ולבטח שאלתם את עצמכם איך לא ידעתם עליה לפני כן, הרי הלוואת משכנתא זו הייתה מקלה לכם על החיים. אין ערבים, אין צורך בביטחונות, אין לחץ בלשלם לבנק המשכנתאות סכום חודשי אשר לעיתים מכניס למתחים מיותרים בחיים ועוד.
לפני שאתם תולים על המושג 'משכנתא הפוכה' צילום של גן עדן לעשירים כדאי לכם לדעת כמה דברים אשר יכולים לשנות את דעתכם:


  • המשכנתא ההפוכה מיועדת בדרך כלל לאוכלוסיית גיל הזהב.
  • בתקופת המגורים שלכם בדירה, המשכנתא תהיה רשומה כמשכנתא רגילה לכל דבר.
  • לאחר שתעזבו את הדירה, הדירה תימכר ולא תהיה לכם אופציה להעביר אותה לילדים או לנכדים. אם אתם לא תמכרו אותה, הבנק או המקור שסיפק לכם את המשכנתא ימכור אותה ואתם תקבלו את ההפרש לאחר ניכוי סכום המשכנתא ולכן על מנת שתקבלו כמה שיותר כסף, רצוי שתשמרו ותבטחו את הדירה כל עוד אתם גרים בה.
  • סכום החוב של המשכנתא ההפוכה גדל ככל שהזמן עובר ולכן קיים מצב שהסכום שיוותר לכם ממכירתה של הדירה, לאחר כיסוי ההלוואה של המשכנתא ההפוכה יהיה מינורי. רצוי לקחת דבר זה בחשבון.
היתרון בלקיחת משכנתא הפוכה

היתרון המרבי מלקיחת משכנתא הפוכה הוא בעיקר לקהל היעד של האוכלוסייה המבוגרת.


  • האוכלוסייה המבוגרת יוכלו להתרגע על סכום כסף נוסף שייכנס להם מדי חודש וימנע מהם דאגות קיומיות.
  • אין צורך להתבסס על לקיחת הלוואות, ערבים או בקשה לכסף מהמשפחה הקרובה אשר מנהלת חיים שוטפים וגם לה הוצאות משלה.
  • ישנה אפשרות להשתמש בסכום הכסף החודשי למימון של בית אבות לכל החיים.

איכות חיים לגיל הזהב – משכנתא הפוכה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת 3dots

מאת: 3dotsמשפחה וזוגיות - כללי01/09/101433 צפיות
זוגות רבים חווים תקופות רדומות או אפילו משברים בחיי המין שלהם. חיי מין בחיי נישואין או כחלק מכל קשר זוגי אחר הם חלק בלתי נפרד מזוגיות: חיי מין תקינים משחקים תפקיד חשוב ואף מרכזי בהצלחת זוגיות . קיום יחסי מין בין שני בני זוג אינו מהווה רק פורקן לצרכים פיסיים – קיום יחסי מין הם דרך לחזק את האינטימיות שבקשר.

מאת: 3dotsאיכות הסביבה 07/10/091094 צפיות
אנרגיה סולארית, משמעותה הפקת חשמל מקרינת שמש שהשימוש בה נקי מכל זיהום. טכנולוגיה המתבססת על אנרגיה סולארית, פותחה לראשונה בשנות השבעים על ידי הגרמנים.

מאת: 3dotsמט"ח08/08/09798 צפיות
במידה ואתה מעוניין להתחיל לסחור בשוק פורקס, עלייך לבחור צמד מטבעות שהולכים להשתנות בערכם (מה שתוכל כמובן להעריך על פי ידע וניסיון),

מאת: 3dotsהלוואות02/07/09964 צפיות
משכנתא הינה הלוואה בנקאית שעיקר מטרתה: רכישת דירה, בנייה, שיפוץ, הרחבת דירה קיימת או רכישת נכס.זמן פרעון ההלוואה עד 30 שנה תלוי בסוג המשכנתא.

מאת: 3dotsניתוחים פלסטיים28/06/09858 צפיות
מחקרים רבים נסובים אודות השאלה: האם השתלים המושתלים בחזה של האישה, מקשים על זיהוי סרטן השד. הפופולאריות בארץ ובעולם כולו של ניתוחי הגדלת חזה, הביאו מכונים רבים לחקור איך והאם הניתוח האסתטי של הגדלת חזה, משפיע על אבחון מחלת סרטן השד.

מאת: 3dotsניתוחים פלסטיים01/05/09921 צפיות
נשים רבות סובלות מבעיות שונות שקשורות לנוחות עם חלקי גופן, וחלק נכבד מהדאגות קשור לצורת וגודל החזה שלהן.

מאת: 3dotsניתוחים פלסטיים01/05/091001 צפיות
ניתוח הגלת חזה הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הנפוצים והמבוקשים ביותר בעולם. יכול להיות שהסיבה לכך היא שלאחר הניתוח, אישה לא רק נראית טוב יותר, אלא גם מרגישה טוב יותר עם עצמה. הניתוח כולל מספר שלבים, ומומלץ לקרוא מעט לפני שאתן ניגשות לביצועו.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: דרור אטרימשכנתא16/02/171468 צפיות
משכנתא היא איננה בגדר הטבה או פריווילגיה שמעניק לכם הבנק בגלל שאתם זכאים לה. חשוב לזכור שכל עוד מדובר בלקיחת משכנתא מדובר הלכה למעשה בסוג רכישה של מוצר מדף שהבנק מוכר לכם. בדיוק כשם שאתם שוקלים תנאים מסוימים בבואכם לרכוש רכב חדש או דירה, עליכם גם לשקול תנאים כאלה ואחרים ולנהל משא ומתן בעת רכישתה של המשכנתא עם הבנק ממנו אתם עתידים לרכוש את המשכנתא.

מאת: SEONET קידום אתריםמשכנתא18/05/16861 צפיות
יועץ משכנתאות פרטי הוא אדם בעל ידע נרחב במשכנתאות המייצג אתכם ולא את הבנק, אין לו אינטרס להחתים אתכם או לשכנע אתכם שהמשכנתא שלו היא הטובה ביותר. יועץ משכנתאות פרטי יסייע לכם לבחור את המסלול המתאים לכם ולהגיע מוכנים טוב יותר לבנק ללקיחת משכנתא

מאת: וידר מאירמשכנתא12/07/151680 צפיות
סיכום של חמישה צעדים שיעזרו לכם לקחת את המשכנתא הטובה ביותר בעבורכם באופן אישי, על מה יש להקפיד ואסור בשום פנים ואופן לדלג...

מאת: וידר מאירמשכנתא29/03/151141 צפיות
בדרך לקחת משכנתא? אתם לא חייבים לעשות את זה לבד! הלוואת משכנתא היא כנראה ההלואה הגדולה שתיקחו בימי חייכם, עליה תשלמו בממוצע כ 50% מערכה בריביות. אם תשכילו לקחת הלוואה מתאימה, בגובה מינימאלי ובתנאים אופטימאליים - תוכלו לצלוח את תשלומי המשכנתא וגם לנהל חיים במקביל :-)

מאת: וידר מאירמשכנתא09/10/141923 צפיות
מהם היתרונות ומהם החסרונות של מסלול ריבית קבועה לא צמודה במשכנתא כיום?

מאת: וידר מאירמשכנתא10/09/141980 צפיות
מה הכי חשוב לדעת כאשר בוחרים קורס יועצי משכנתאות ואיך מודדים את איכותו של קורס כזה?

מאת: איציקמשכנתא18/02/147658 צפיות
אחד הדברים החשובים שצריך לעשות אם וכאשר מחליטים ללכת על מהלך של מחזור משכנתא הוא לדעת לנהל את הסיכונים הקיימים בשוק כדי לא להגיע למצב שבו אנו עלולים לשלם יותר ולא פחות. הסיבה לכך היא שאחד הקשיים הגדולים של השוק הפנסיוני

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica