חפש מאמרים:
שלום אורח
26.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רישום פלילי במשטרה – מהן השלכותיו?

מאת: אלחנן דרייפוספלילי26/12/2011878 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאמר זה סוקר את נושא הרישום הפלילי והשלכותיו, וחשיבות תפקידו של עו"ד פלילי לעניין זה.

רישום פלילי משטרה - מהו?

רישום פלילי משטרה הינו רישום במרשם הפלילי של משטרת ישראל, המעיד על מעורבותו של אדם בחקירה פלילית, או על החלטה שיפוטית בגין עבירה פלילית. ישנן שלוש קטגוריות של רישומים:

1. רישום בגין החלטה שיפוטית- מדובר ברישום החמור ביותר בגין הרשעות והחלטות שיפוטיות אחרות (כגון צוי מבחן).

2. מב"ד (ממתין לבירור דין)- משפטים וחקירות תלויים ועומדים.

3. תיקי חקירה שנסגרו-

א. בגין חוסר ראיות- החשוד עבר לכאורה עבירה פלילית, אלא שלדעת הרשויות אין בחומר החקירה די ראיות על-מנת להביא להרשעתו בדין.

ב. בגין חוסר עניין לציבור- החשוד עבר לכאורה עבירה פלילית, ואף יש בחומר החקירה די ראיות על-מנת להעמידו לדין, אולם הרשויות סבורות שלאור נסיבות המקרה אין עניין לציבור בהעמדת החשוד לדין.

אם תיק החקירה נסגר בגין חוסר אשמה (נמצא שכלל לא נעברה עבירה פלילית), ייסגר התיק ללא כל רישום פלילי משטרה.

מהן השלכותיו של רישום פלילי משטרה?

לרישום פלילי משטרה יכולות להיות השלכות רבות, כגון מניעה מקבלת רישיון לנשיאת נשק, הערמת קשיים לקבלת אשרת כניסה למדינה זרה ופסלות מלעסוק בעיסוקים מסוימים, כאשר קיימים תנאים ספציפיים לכל מקצוע. להלן דוגמאות נבחרות למקצועות בהם מנוע בעל רישום פלילי משטרה לעסוק (את המידע המלא ניתן למצוא באתר האינטרנט של משרד המשפטים):

1. סוכן מכס- תנאי הפסלות: אם הורשע בעבירה שלדעת היועץ המשפטי לממשלה יש עמה קלון.

2. מהנדס רשות מקומית- תנאי הפסלות: הורשע בעבירה שיש עמה קלון.

3. סוכן ביטוח- מדובר בפסלות זמנית: אם תוך 5 שנים שקדמו לבקשה לקבלת רישיון, הורשע המבקש או נשא עונש מאסר על עבירה שיש עמה קלון.

4. נהג אוטובוס, נהג מונית, נהג אמבולנס, נהג רכב כיבוי אש, נהג רכב חילוץ- מדובר בפסלות זמנית: א. אם הורשע בעבירה שלדעת רשות הרישוי יש בה כדי למנוע מתן תעודה או חידושה , אלא אם כן חלפו 7 שנים מתום ריצוי העונש או מיום מתן גזר הדין. ב. אם הורשע בעבירת תעבורה או בעבירה אחרת הנובעת מנהיגת רכב שגרמה לתאונת דרכים בתקופה של שנתיים טרם הגשת הבקשה.

5. שופטים- תנאי הפסלות מלכהן כשופט, קאדי או דיין: הרשעה בעבירה שיש עמה קלון.

6. יועץ השקעות/מנהל תיקי השקעות- תנאי הפסלות: הורשע בעבירה כלשהי.

חשוב לציין- מקומות עבודה רבים דורשים ממבקש עבודה אצלם "תעודת יושר", דהיינו: מסמך של המשטרה שמראה שאין לאותו אדם רישום פלילי. אולם הדבר מהווה עבירה פלילית (!). אסור למקום עבודה לדרוש מאדם להראות את המרשם הפלילי הקיים לגביו במשטרה, משום שמדובר במידע חסוי. רק גופים המנויים בחוק המרשם הפלילי רשאים לבקש ישירות ממשטרת ישראל מידע על מרשם פלילי על אדם מסוים.

במקרה שמקום עבודה בכל זאת מבקש להציג בפניו את המרשם הפלילי, מומלץ לפנות לייעוץ של עו"ד פלילי.

כיצד יכול עו"ד פלילי לסייע במחיקת רישום פלילי משטרה?

עו"ד פלילי המנוסה במקרים של רישום פלילי משטרה, יכול במקרה שתיק חקירה נסגר בגין העילות של חוסר עניין לציבור או חוסר בראיות, לבקש להמיר את סיבת הסגירה לעילה של חוסר אשמה, כך שהרישום הפלילי יימחק מהמרשם המשטרתי כליל.

כמו כן, עו"ד פלילי יכול, במקרים מתאימים, לפנות לנשיא המדינה לו יש סמכות לקצר או לבטל תקופת התיישנות ותקופת מחיקה של הרשעה של עבריין.

לאור ההשלכות הקשות שיש לרישום פלילי על חייו של אדם, מומלץ לא לחסוך בכסף כאשר בוחרים עו"ד פלילי שיעזור במחיקת הרישום.

סיכום

במאמר סקרנו ב"קליפת אגוז" את נושא הרישום פלילי משטרה והשלכותיו, ועמדנו על חשיבות שכירת שירותיו של עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה לשם מחיקת רישום פלילי. למידע נוסף בנושא ניתן לפנות לפורום פלילי>>

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אלחנן דרייפוס

מאת: אלחנן דרייפוסתרגום משפטי10/01/12908 צפיות
מחפש מידע על תרגום מסמכים מעברית לאנגלית? הגעת למאמר הנכון! מאמר זה סוקר היכן ניתן לתרגם מסמכים מעברית לאנגלית, אצל מי כדאי לעשות כן וכמה זה עולה?

מאת: אלחנן דרייפוסתרגום משפטי09/01/12824 צפיות
זקוק לתרגום מאנגלית לעברית? מעוניין בהכוונה בעניין? הגעת למאמר הנכון! במאמר זה תמצא את כל המידע הבסיסי שצריך לדעת על תרגום מאמרים מאנגלית לעברית.

מאת: אלחנן דרייפוסתרגום משפטי09/01/12760 צפיות
זקוק לתרגום למסמך משפטי? הגעת למאמר הנכון! במאמר זה תמצא את כל המידע הבסיסי הנצרך על תרגום משפטי – מי זקוק לו? אילו סוגי טקסטים זקוקים לתרגום כזה?

מאת: אלחנן דרייפוספלילי27/12/111610 צפיות
מעוניין לדעת על עישון סמים בקרב בני נוער? הגעת למאמר הנכון! מאמר זה סוקר את היקף השימוש בחשיש בקרב בני נוער בארץ ביחס לעולם, ומה יחס רשויות החוק לתופעה זו.

מאת: אלחנן דרייפוספלילי26/12/11882 צפיות
מעוניין לקבל פרטים על עבירת תקיפת שוטר? מאמר זה פורס בפניך את המידע הבסיסי בנושא. מהי עבירת תקיפת שוטר, מה רף הענישה בעבירה זו, וכיצד יכול עו"ד פלילי לסייע בעבירה זו?

מאת: אלחנן דרייפוסחוק ומשפט - כללי05/12/11775 צפיות
נפגעת מפרסום כלשהו עליך? ייתכן ומדובר בעבירה על חוק איסור לשון הרע! כנס למאמר זה וגלה אילו תביעות משפטיות תוכל להגיש ומהם הסעדים המשפטיים שתוכל לקבל.

מאמרים נוספים בנושא פלילי

מאת: בנימין קלינגרפלילי01/09/19486 צפיות
אכיפה שיפוטית סימן ה' לחוק התכנון והבנייה: באחריות יחידת החקירה בוועדה המקומית לבצע חקירה בהתאם להנחיות ולכללים שמפורסמים מעת לעת על מנהל היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה. ובסיום החקירה להעביר לתובע את חומר החקירה להכרעה בדבר העמדה לדין והגשת כתב אישום.

מאת: אבי דוידיפלילי21/11/18478 צפיות
עורך דין פלילי בצפון מסביר על תנאים של שחרור בערבות ועל הסיכויים לאישור בקשת השחרור בערבות.

מאת: שירה אלהפלילי27/07/16919 צפיות
אדם בן 39, ללא עבר פלילי, מכר לחבריו סם מסוג חשיש בכמה הזדמנויות שונות. בית המשפט, בצעד חריג ביותר, החליט שלא להרשיע אותו, והסתפק בלשלוח אותו לבצע שירות לציבור.

מאת: אופירפלילי05/04/16916 צפיות
יש מסמכים שעבורם תרגום נוטריון הוא מתבקש והגיוני אך יש גם סוגים נוספים של תרגום נוטריון שמעט מפתיע שיש צורך לגביהם בתרגום מיוחד של נוטריון.

מאת: אלעד שנירפלילי17/03/161299 צפיות
הטרדות מיניות אינן נחלתם של מבוגרים בלבד, והן מתרחשות גם בקרב בני נוער. מהו היחס של החוק לקטין המטריד מינית? כיצד בית הספר מטפל באירוע הטרדה מינית? וכיצד ניתן לזהות שהילד שלך מוטרד מינית? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: elichai rubinפלילי14/03/161137 צפיות
לרבים מאיתנו, שאינם עורכי-דין ולא בקיאים בהבדלים משפטיים, המילה "פלילי" מתקשרת עם "דבר לא רצוי" או "מעשה רע". רובנו לא יודעים האם יש הבדל בין עבירה פלילית לעבירת תעבורה ומהו בכלל התחום בעריכת דין שנקרא "אזרחי". במאמר קצר זה, אנסה להסביר את ההבדלים ביניהם וכפי שתראו – ההבדלים משמעותיים מאד

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161086 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica