חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצויים בגין נפילה ברחוב

                                                                                                                                                                                                                                                                                         

נפלתם! נחבלתם! כתוצאה של מפגע באזור ציבורי שנמצא באחריותה של עירייה? ייתכן שאתם זכאים לפיצויים של אלפי שקלים. לא צריך להיות נכה כדי לקבל פיצוי כספי נכבד. גם נפילה בשל מדרכה שבורה ו/או תאורה לקויה ברחוב היא עילת תביעה.

ישנם מקרים רבים בהם אדם נחבל ונדרש להתפנות לביה"ח/קופ"ח לקבלת טיפול ולמרות שהפגיעה לא הותירה את הנחבל עם אחוזי נכות כלשהם, אלא גם פגיעות ש'רק' גרמו לכאבים ולסבל, עדיין זכותו לדרוש ולקבל פיצוי כספי

זאת אומרת שלא רק פגיעות שמותירות את הנחבל עם אחוזי נכות כלשהם, מזכות ומאפשרות לו לקבל פיצוי כספי, אלא גם פגיעות ש'רק' גרמו לכאבים ולסבל.

עוברי אורח רבים נפגעים וסובלים מנזק גוף בדרגת חומרה כזו או אחרת, כתוצאה ממפגעים שבתחום אחריותה של רשות מקומית. מפגעים אלה יכולים להיות למעשה כל מכשול שבדרך, ובכלל זאת:

כל מכשול שמונח על הדרך. לדוגמה - בור, פח זבל בולט שאינו מוצב במקומו, שבר במדרכה, משטח לא רציף אחר שגורם מעידה ו/או חבלה, תלוי בגודל המפגע. החלקה על מדרכה היא האירוע הנפוץ ביותר. גם מכשולים אחרים, כמו היעדר תאורה מספקת ברחוב, שגרמה למצב של ראות פחות טובה של הדרך והסתיימה בתוצאה עגומה (נפילה, מעידה, החלקה, פציעה), מהווים עילה לתביעה. ישנה גם רשלנות מצד רשות עירונית, שהציבור אינו תמיד מודע לה, כמו מדרכות חלקות מדי שאנשים עלולים להחליק עליהן ולהיפגע, או שקיות זבל שדולפות מפחי אשפה אל מדרכה.

הפסיקה מטילה אחריות על רשות מקומית בשל מפגעים בדרכיה

בת.א. 1973/74 גור בן ציון נ' מגורי בת ים (מ (ו) 45), דובר על תובע שהלך על המדרכה ברחוב בבת ים, נתקל באבן שפה מבטון שהיתה מונחת על המדרכה, נפל ושבר את זרוע יד ימין. נקבע כי עיריית בת ים לא מילאה חובתה להסרת מפגעים מרשות הרבים, וכי מקום בו קיימים ליקויים הנראית לעין בדרך הרבים, יש להטיל חבות על רשות ציבורית שנמנעה מלתקן את הליקוי, ואין לזקוף לחובת התובע התרשלות תורמת משום שחובת ההוכחה בעניין זה מוטלת על הנתבעים.

בת.א. (י-ם) 1406/97 עדי בייר נ' עיריית תל אביב (טרם פורסם), ביהמ"ש המחוזי חייב את עיריית ירושלים לפצות הולך רגל שנפל לבור קטן. נקבע כי העירייה אחראית על אחזקה תקינה של הדרכים והמדרכות שבשיפוטה. על העירייה לצפות כי הולך רגל על המדרכה, עשוי להיתקל בבור ולהיפגע מכך, ולדאוג לתיקונו.

אמנם בית המשפט עמד על כך כי, כבישים ודרכים אינם משטח סטרילי, אך יחד עם זאת מחובתה של הרשות המקומית לעשות כל הדרוש לשמירה על בטחון הציבור בתחומיה. מכאן, עשויה לקום אחריותה של הרשות המקומית למפגעים המהווים מכשול מהותי אשר לא תוקנו על ידה, וגרמו לנזקים לעוברי אורח.

ייתכן שבגין נזקים אלה, הנפגעים זכאים לפיצוי כספי מהרשות המקומית שבתחומיה ארעה התאונה. הפיצוי יכול ויינתן לא רק בגין נזק המותיר את הנפגעים עם אחוזי נכות, אלא אף בשל נזקים שהותירו כאב וסבל בלבד לנפגעים.

ולכן במידה ונפגעת כתוצאה ממכשול שבתחום אחריותה של רשות מקומית מומלץ לפעול כדלהלן:

1. לצלם את מקום האירוע, את המפגע עצמו וכל דבר שנראה רלוונטי.

2. לאסוף נתונים על עדים שראו את המקרה; לרשום שם ומשפחה ;תעודת זהות.

3. לפנות לטיפול רפואי ולספר שם את פרטי התאונה.

4. להתייעץ עם עו"ד המנוסה בתביעות נזיקין.

פעולות פשוטות אלה,יכולות לקדם באופן משמעותי תביעה פוטנציאלית בגין נזקי הגוף כנגד הרשות המקומית.

מהו גובה הפיצויים שמקבלים נפגעים:

גובה הפיצויים מורכב מעוצמת הפגיעה והנזק שנגרם לנפגע, כמו כן גיל הנפגע הוא קריטריון חשוב, ככל שהנפגע צעיר יותר, כך יקבל פיצוי גבוה יותר. ישנן תאונות שלא מתגבשות לכדי נכות, אבל הן גורמות כאב וסבל. כדאי לדעת שגם על כאב וסבל הנפגע זכאי לפיצוים של אלפי שקלים, בהתאם לנסיבות. כל מקרה לגופו.

גובה הפיצויים מורכב ממספר מרכיבים: גובה הנכות שנקבעה + גיל הנפגע. ככל שהנפגע צעיר יותר, כך יקבל פיצוי גבוה יותר. ישנן תאונות שלא מתגבשות לכדי נכות, אבל הן גורמות כאב וסבל. כדאי לדעת שגם על כאב וסבל אפשר לקבל פיצוי של כמה אלפי שקלים טובים, בהתאם לנסיבות. כל מקרה לגופו. אם אין לנפגע עבר רפואי קודם, יקשה על העירייה ועל חברת הביטוח שלה לטפול את הנזק שנגרם על בעיות העבר שלו, וגם זה עשוי להקל עליו לקבל את הפיצוי.

"ארגמן"-משרד עורכי דין

אבן גבירול 45, תל-אביב

ויוי-חביבה ארגמן, עו"ד

רשלנות רפואית ונזקי גוף

0522-764888      

טל: 03-6966418 פקס: 1533-6966418

bezeqint.net @ vivi.argaman

אין באמור לעיל כדי להחליף ייעוץ משפטי

לקבלת ייעוץ משפטי בנושא רשלנות עיריות ו/או רשלנות רשויות, פנו אלינו עוד היום ונסייע לכם לנהל את ההליך ולהשיג פיצויים מירביים הכותבת הינה עורכת דין העוסקת בתחום דיני נזיקין, ומייצגת תובעים שנפגעו מרשלנות רפואית, בתאונות עבודה, דרכים, נפילות ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ויוי-חביבה ארגמן, משרד עורכי דין

רחוב אבן גבירול 45, תל-אביב

טלפון: 03-6966418 פקס – 1533-6966418

 נייד 0522-764888

vivi.argaman@bezeqint.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ויוי חביבה ארגמן,עו"ד

מאת: ויוי חביבה ארגמן,עו"דנזיקין24/08/12888 צפיות
הקשר בין מחלת הפבירומיאלגיה לבין תאונת דרכים הוכח כבר על ידי מספר תביעות שהוגשו לבתי משפט בארץ. מחלת הפיברומיאלגיה מאופניית על ידי תסמינים רבים ובין היתר, עייפות, כאבי מפרקים, כאבים מפושטים ברוב חלקי הגוף, קשיים בעשיית פעולות פשוטות, נדודי שינה ועוד.. מומחים רבים בתחום הריאומטולוגי קבעו כי קיים קשר סיבתי ברור בין פגיעה בתאונת דרכים לבין התפרצות מחלת הפיברומיאלגיה.

מאת: ויוי חביבה ארגמן,עו"דרשלנות רפואית03/08/12705 צפיות
מקרה בו עבר נפגע ניתוח לקיצור קיבה, לאחר הניתוח התגלתה דליפה. לאחר הניתוח עבר הנפגע ניתוח נוסף. כתוצאה מהניתוחים התגלו אצל הנפגע בעיות רבות ובין היתר, הפרעות במערכת העיכול, בעיות אכילה ועוד... הנפגע הגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הרופא ובית החולים. בית המשפט בודק בין היתר, את פרטי הרשלנות ואת הקשר הסיבתי בין הניתוחים לנזקים הנטענים. אחת השאלות הנבדקות, היא האם הניזוק/הנפגע נתן הסכמתו לניתוח והאם הוסברו לו כל השלכות הניתוח.

מאת: ויוי חביבה ארגמן,עו"דרשלנות רפואית22/05/12669 צפיות
קיבלתם טיפול רפואי ע"י רופא ואתם חושבים שהוא התרשל בביצועו?! אתם חושבים שעקב הטיפול שקיבלתם, הרופא התרשל וגרם לכם לנזקים ?! אתם חושבים שהנזק נגרם עקב וכתוצאה מהטיפול הרפואי?! אם כל התשובות הנ"ל חיוביות, אז אתם זכאים לפיצויים בגין אותה התרשלות.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191341 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191410 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191392 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191448 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191277 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192079 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181146 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica