חפש מאמרים:
שלום אורח
24.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצוי על עיכוב או ביטול טיסה

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/20192552 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מגיע לכם פיצוי!

כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

שני המקרים הללו, של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה הפכו יותר נפוצים עם כניסתן לארץ של חברות תעופה זרות חדשות, רובן חברות לואו קוסט ששמות את הדגש בעיקר על מכירת כרטיסי טיסה ופחות על חוויית הטיסה או שירות פרימיום לנוסעים. המצב הוביל ללא מעט עיכובים בלוח הטיסות ובעיקר לפגיעה ועוגמת נפש באלפי ישראלים בכל שנה.

חוק טיבי נועד להבטיח פיצוי על עיכוב טיסה או פיצוי על ביטול טיסה ובכך למעשה מחייב את החברות הללו להתאמץ יותר כדי לספק שירות איכותי לנוסע הישראלי.

מהם הפיצויים במקרים הללו?

נכון להיום קיים פיצוי משותף לכלל הנוסעים בטיסה שהתעכבה מעבר לסביר או בוטלה כליל וגם אפשרות של כל נוסע לדרוש פיצוי נוסף על נזק או עגמת נפש שנגרמו לו בשל המקרה הנ"ל.

פיצוי על עיכוב בטיסה מוענק ביחס לזמן העיכוב של המראת המטוס לעומת ההתחייבות של חברת התעופה בזמן הנקוב על כרטיס הטיסה.

במידה ומדובר על עד שעתיים עיכוב, הרי שזהו עיכוב שייחשב סביר מכל סיבה שהיא. במידה ומדובר על פרק זמן ממושך יותר, לנוסע תהיה הזכות לקבל שירותים שונים מחברת התעופה, בין השאר: אספקה של מזון ומשקה, לינה במלון סמוך לשדה, הסעות למלון וחזרה לשדה וכמובן אפשרות יצירת קשר על חשבון חברת התעופה באמצעות הטלפון, פקס או מייל.

במידה והעיכוב מתארך מעבר לחמש שעות אז הלקוח רשאי לבקש החזר כספי מלא עבור הטיסה או שימצאו עבורו טיסה חלופית לשביעות רצונו. אם העיכוב נמשך מעבר לשמונה שעות, יוכל הנוסע נוסף על כל אלו לתבוע את חברת התעופה גם בבית המשפט ולקבל פיצוי על עיכוב בטיסה מעבר לחובה של חברת התעופה להעניק לו בזמן שהותו בשדה.

למעשה כאשר מדובר על עיכוב מעל 8 שעות, בין אם הטיסה מבוטלת לחלוטין ובין אם נדרש מהנוסע עיכוב נוסף והמתנה עד שהטיסה תתאפשר, הוא רשאי לכל האמור בנוגע למתן פיצוי על עיכוב בטיסה וגם לתבוע פיצוי על ביטול טיסה בבית המשפט.

ניתן לומר שגם לחברות התעופה יש הגנות שונות במסגרת החוק ולא הכל שחור ולבן אבל עיקר חוק טיבי הוא לטובת הצרכן הישראלי (הנוסע) ופחות לצד נותן השירות (חברת התעופה) וזאת במטרה שהשירות אכן ישתפר ותוענק ללקוח חוויית שירות כמה שיותר איכותית מחברת התעופה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/21349 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20238 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20262 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20530 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/201701 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20817 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201145 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191777 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191853 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191849 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191896 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191720 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181547 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152278 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica