חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיצוי על עיכוב או ביטול טיסה

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/2019382 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מגיע לכם פיצוי!

כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

שני המקרים הללו, של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה הפכו יותר נפוצים עם כניסתן לארץ של חברות תעופה זרות חדשות, רובן חברות לואו קוסט ששמות את הדגש בעיקר על מכירת כרטיסי טיסה ופחות על חוויית הטיסה או שירות פרימיום לנוסעים. המצב הוביל ללא מעט עיכובים בלוח הטיסות ובעיקר לפגיעה ועוגמת נפש באלפי ישראלים בכל שנה.

חוק טיבי נועד להבטיח פיצוי על עיכוב טיסה או פיצוי על ביטול טיסה ובכך למעשה מחייב את החברות הללו להתאמץ יותר כדי לספק שירות איכותי לנוסע הישראלי.

מהם הפיצויים במקרים הללו?

נכון להיום קיים פיצוי משותף לכלל הנוסעים בטיסה שהתעכבה מעבר לסביר או בוטלה כליל וגם אפשרות של כל נוסע לדרוש פיצוי נוסף על נזק או עגמת נפש שנגרמו לו בשל המקרה הנ"ל.

פיצוי על עיכוב בטיסה מוענק ביחס לזמן העיכוב של המראת המטוס לעומת ההתחייבות של חברת התעופה בזמן הנקוב על כרטיס הטיסה.

במידה ומדובר על עד שעתיים עיכוב, הרי שזהו עיכוב שייחשב סביר מכל סיבה שהיא. במידה ומדובר על פרק זמן ממושך יותר, לנוסע תהיה הזכות לקבל שירותים שונים מחברת התעופה, בין השאר: אספקה של מזון ומשקה, לינה במלון סמוך לשדה, הסעות למלון וחזרה לשדה וכמובן אפשרות יצירת קשר על חשבון חברת התעופה באמצעות הטלפון, פקס או מייל.

במידה והעיכוב מתארך מעבר לחמש שעות אז הלקוח רשאי לבקש החזר כספי מלא עבור הטיסה או שימצאו עבורו טיסה חלופית לשביעות רצונו. אם העיכוב נמשך מעבר לשמונה שעות, יוכל הנוסע נוסף על כל אלו לתבוע את חברת התעופה גם בבית המשפט ולקבל פיצוי על עיכוב בטיסה מעבר לחובה של חברת התעופה להעניק לו בזמן שהותו בשדה.

למעשה כאשר מדובר על עיכוב מעל 8 שעות, בין אם הטיסה מבוטלת לחלוטין ובין אם נדרש מהנוסע עיכוב נוסף והמתנה עד שהטיסה תתאפשר, הוא רשאי לכל האמור בנוגע למתן פיצוי על עיכוב בטיסה וגם לתבוע פיצוי על ביטול טיסה בבית המשפט.

ניתן לומר שגם לחברות התעופה יש הגנות שונות במסגרת החוק ולא הכל שחור ולבן אבל עיקר חוק טיבי הוא לטובת הצרכן הישראלי (הנוסע) ופחות לצד נותן השירות (חברת התעופה) וזאת במטרה שהשירות אכן ישתפר ותוענק ללקוח חוויית שירות כמה שיותר איכותית מחברת התעופה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/1932 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19270 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19271 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18283 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/18432 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18305 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18431 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/1932 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18283 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/151664 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

מאת: עוד אריאל סיאגנזיקין01/02/153524 צפיות
כאשר אדם מסוים נפגע או מעורב בתאונת דרכים, כמובן שהדבר הראשון לעשות הוא להודות על שלא נפגע באופן חמור, ועל כך שהתמזל מזלו והפגיעה שלו מאפשרת לו חזרה, אם כי מסוימת לשגרה שהייתה לו לפני התאונה

מאת: ארז כהןנזיקין29/05/143876 צפיות
לצערנו, במדינת ישראל בני אדם נפגעים בתאונות דרכים ברמה יומיומית. כאשר בני אדם נפגעים בתאונת דרכים לא תמיד הם יודעים כיצד לפעול. במאמר זה ננסה לתת מס' טיפים חשובים על מנת לדעת כיצד לפעול כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים.

מאת: עו"ד רונן פרידמןנזיקין07/03/147499 צפיות
מה גובה הפיצויים בגין אשפוז סיעודי לאחר תאונת דרכים ?

מאת: עורך דין יוסי כהןנזיקין27/01/147732 צפיות
אחד העקרונות החשובים, העומדים בפני בית המשפט העוסק בסכסוכים משפטיים בכלל ובתביעות נזיקין בפרט, הוא הגדרת תקופת ההתיישנות. למרות שבקרב הציבור הרחב מקובל להניח שתקופת ההתיישנות הנה אחידה ועומדת על 7 שנים, הרי שלא תמיד הדבר אכן נכון. ישנם מקרים שבהם תקופת ההתיישנות קצרה יותר ולעתים היא דווקא ארוכה יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica