חפש מאמרים:
שלום אורח
19.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הכל על תביעות נזיקין ונזקי גוף

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/20191731 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

דיני נזיקין מקיפים קשת רחבה של תחומים בגינם ניתן לתבוע:

  • תאונת דרכים
  • תאונת עבודה
  • רשלנות רפואית
  • תקיפה \ גניבה
  • מטרדים מזיקים
  • רשלנות מסוגיםשונים

תביעת נזיקין עשויה להיות כנגד הצד הפוגע, בין אם מדובר על גוף ממשלתי, רשות ממשלתית, מוסד רפואי, חברת ביטוח או המעביד וכן הלאה. לעתים מדובר על שתי תביעות נפרדות, כזו שמבוצעת מול מי שלכאורה אשם בפגיעה בכם וגם מול חברת הביטוח שלכם כדי לתבוע את הזכויות המגיעות לכם.

תאונות תלמידים

חשוב לדעת שבישראל יש ביטוח לכל התלמידים שלומדים במסגרת חוק חינוך חובה כלומר מגיל 4 עד 18 פחות או יותר. המצב הוא כזה שאם הילד שלכם נפגע או נפצע במסגרת שעות הלימודים שלו בבית הספר, במסגרת של פעילות בית הספר מחוצה לו (טיול או התנדבות) ואפילו ללא קשר לבית הספר עצמו, הילד מבוטח בביטוח תאונות תלמידים.

הביטוח הזה מאפשר לכם לתבוע את חברת הביטוח בפיצויים עקב הפגיעה של הילד ובנוסף לכך כמובן תוכלו לתבוע את המוסד הלימודי עצמו אם יש חשש לרשלנות או נזק שיכול היה להימנע בהתנהלות נכונה יותר מראש.

תאונות דרכים

חשוב שתדעו גם שבתאונת דרכים בה יש נפגעים, כל נפגע רשאי (וצריך) לתבוע פיצויים על גרימת הפגיעה בו ו\או נזק גופני שנגרם לו, ללא כל קשר על מידת מעורבותו הוא אשמה שלו בתאונה עצמה.

התביעה היא מול חברת הביטוח אך יכולה להיות גם מול גורם חיצוני אשר יש חשש כי עקב רשלנות שלו או התנהלות שאיננה נכונה יכולה היתה התאונה להימנע או להיות בהיקף נזקים נמוך יותר. תביעה כזו יכולה להיות כנגד משרד התחבורה, הרשות המקומית וכן הלאה.

תביעות נזיקין

מעל הכל חשוב להבין שבתביעות נזיקין מדובר בתהליך שכולל במקרים רבים צורך בהוכחות לא רק לאחריות של צד כלשהו בפגיעה\נזק גופני שנגרם לתובע, אלא גם במידת הפגיעה, בנזק שנגרם ובצורה בה הוא פוגע בתובע. מדובר בצורך של הוכחות משפטיות לצד הוכחות רפואיות, ולרוב אלו תהליכים שאינם מסתיימים מהיום למחר. זו הסיבה שחשוב שילווה אתכם עורך דין תאונות דרכים מהרגע הראשון של האירוע כדי לבנות תיק תביעה עם סיכוי טוב לזכייה צודקת עבורכם בתביעה.

עו"ד מיכל הלמן היא עורכת דין נזיקין בהוד השרון אשר מעניקה שירות יעוץ וייצוג משפטי בתביעות נזיקין מסוגים שונים בכל אזור המרכז והשרון. הידע והניסיון הרב שלה במערכת המשפט בישראל בתביעות שכאלו מבטיחים עבורכם לקבל את המידע והאפשרות הטובה ביותר בנוגע לתביעתכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20141 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20150 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20400 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/20823 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20687 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201018 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19629 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191659 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191721 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191765 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191589 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192441 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181444 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152184 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica