חפש מאמרים:
שלום אורח
22.03.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין להגשת תביעת לשון הרע

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/2019342 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מהו חוק לשון הרע?

חוק לשון הרע מתייחס לעוולת לשון הרע, המאפשרת דרישה לפיצוי אם עמדה בשני תנאים:

  1. פרסום לשוןהרע בפומבי – כלומר, הדברים לא נכתבו או נאמרו בין שני אנשים בלבד אלא לפחותאם אדם אחד נוסף נחשף להם.
  2. יצירת נזקבעקבות לשון הרע – כלומר, אם למי שנפגע מלשון הרע נגרם נזק מידי או אפילואפשרות של נזק עתידי עכב הדברים שנכתבו או נאמרו.

סיכום הדברים הוא שאם נכתבה לשון הרע כנגד פלוני והיא נאמרה ברבים עם אפשרות של גרימת נזק כלפיו או פגיעה בשמו הטו על רקע מקצוע, נטייה מינית, דת, גזע וכן הלאה, הרי שקיימת לו הזכות לדרוש פיצוי גם ללא הוכחת נזק.

מהו פיצוי ללא הוכחת נזק?

ראשית כל כדי לתבוע על פגיעה בגין לשון הרע או הוצאת דיבה יש צורך בשכירת שירותי עורך דין לשון הרע המתמחה בנושאים הללו ויודע להעניק ייעוץ משפטי ראשוני האם יש "קייס" לתביעה או שאין כזה.

כעת, אם אכן הוחלט שאכן יש מצב שהדברים שנכתבו או נאמרו יש בהם לשון הרע או פגיעה של הזכות לשם טוב, נגשים להגשה של כתב התביעה גם אם אין הוכחת נזק.

האפשרות לתביעה של פיצוי ללא הוכחת נזק היא לבקש מבית המשפט לפסוק לזכות התובע פיצוי סטטוטורי אף מבלי שהוכח נזק שנגרם לו עכב הדברים בגינן תבע. זאת משום שהוכחת הנזק עצמו היא קשה בתביעות לשון הרע וכי ייתכן והפגיעה היא עתידית ולא מידית.

בדיוק בשל כך עורך דין הוצאת דיבה ראשית כל יבדוק האם ניתן להוכיח לא רק את פרסום הדברים אלא גם את הנזק שלהם ואז להגיש תביעה ישירה על היקף הנזק, ורק אם הוכחת הנזק קשה הוא יבחר באפשרות של תביעה לפיצוי ללא הוכחת נזק עכב לשון הרע.

האם לתביעה יש סיכוי?

העלייה בשימוש בלשון הרע ובהוצאת דיבה בין אנשים שונים, לעתים רבות גם כאלו שכלל אינם מכירים, הביאה לתביעות לשון הרע רבות בשנים האחרונות וכיוון שלא תמיד ניתן להוכיח את היקף הפרסום ואת מידת הנזק, בתי המשפט דוחים על הסף תביעות שכאלו.

לכן, חובה להתחיל מקבלת ייעוץ משפטי ממשרד עורך דין לשון הרע לפני שמחליטים לתבוע ולא משקיעים זמן וכסף בתהליך שאין לו סיכוי לזכייה ללא עורך דין תביעות דיבה לאורך כל הדרך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19427 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19436 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/19621 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18379 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/18702 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18391 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18695 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/19621 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18379 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/151691 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

מאת: עוד אריאל סיאגנזיקין01/02/153556 צפיות
כאשר אדם מסוים נפגע או מעורב בתאונת דרכים, כמובן שהדבר הראשון לעשות הוא להודות על שלא נפגע באופן חמור, ועל כך שהתמזל מזלו והפגיעה שלו מאפשרת לו חזרה, אם כי מסוימת לשגרה שהייתה לו לפני התאונה

מאת: ארז כהןנזיקין29/05/143904 צפיות
לצערנו, במדינת ישראל בני אדם נפגעים בתאונות דרכים ברמה יומיומית. כאשר בני אדם נפגעים בתאונת דרכים לא תמיד הם יודעים כיצד לפעול. במאמר זה ננסה לתת מס' טיפים חשובים על מנת לדעת כיצד לפעול כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים.

מאת: עו"ד רונן פרידמןנזיקין07/03/147528 צפיות
מה גובה הפיצויים בגין אשפוז סיעודי לאחר תאונת דרכים ?

מאת: עורך דין יוסי כהןנזיקין27/01/147762 צפיות
אחד העקרונות החשובים, העומדים בפני בית המשפט העוסק בסכסוכים משפטיים בכלל ובתביעות נזיקין בפרט, הוא הגדרת תקופת ההתיישנות. למרות שבקרב הציבור הרחב מקובל להניח שתקופת ההתיישנות הנה אחידה ועומדת על 7 שנים, הרי שלא תמיד הדבר אכן נכון. ישנם מקרים שבהם תקופת ההתיישנות קצרה יותר ולעתים היא דווקא ארוכה יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica