חפש מאמרים:
שלום אורח
24.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עורך דין להגשת תביעת לשון הרע

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/20191719 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מהו חוק לשון הרע?

חוק לשון הרע מתייחס לעוולת לשון הרע, המאפשרת דרישה לפיצוי אם עמדה בשני תנאים:

  1. פרסום לשוןהרע בפומבי – כלומר, הדברים לא נכתבו או נאמרו בין שני אנשים בלבד אלא לפחותאם אדם אחד נוסף נחשף להם.
  2. יצירת נזקבעקבות לשון הרע – כלומר, אם למי שנפגע מלשון הרע נגרם נזק מידי או אפילואפשרות של נזק עתידי עכב הדברים שנכתבו או נאמרו.

סיכום הדברים הוא שאם נכתבה לשון הרע כנגד פלוני והיא נאמרה ברבים עם אפשרות של גרימת נזק כלפיו או פגיעה בשמו הטו על רקע מקצוע, נטייה מינית, דת, גזע וכן הלאה, הרי שקיימת לו הזכות לדרוש פיצוי גם ללא הוכחת נזק.

מהו פיצוי ללא הוכחת נזק?

ראשית כל כדי לתבוע על פגיעה בגין לשון הרע או הוצאת דיבה יש צורך בשכירת שירותי עורך דין לשון הרע המתמחה בנושאים הללו ויודע להעניק ייעוץ משפטי ראשוני האם יש "קייס" לתביעה או שאין כזה.

כעת, אם אכן הוחלט שאכן יש מצב שהדברים שנכתבו או נאמרו יש בהם לשון הרע או פגיעה של הזכות לשם טוב, נגשים להגשה של כתב התביעה גם אם אין הוכחת נזק.

האפשרות לתביעה של פיצוי ללא הוכחת נזק היא לבקש מבית המשפט לפסוק לזכות התובע פיצוי סטטוטורי אף מבלי שהוכח נזק שנגרם לו עכב הדברים בגינן תבע. זאת משום שהוכחת הנזק עצמו היא קשה בתביעות לשון הרע וכי ייתכן והפגיעה היא עתידית ולא מידית.

בדיוק בשל כך עורך דין הוצאת דיבה ראשית כל יבדוק האם ניתן להוכיח לא רק את פרסום הדברים אלא גם את הנזק שלהם ואז להגיש תביעה ישירה על היקף הנזק, ורק אם הוכחת הנזק קשה הוא יבחר באפשרות של תביעה לפיצוי ללא הוכחת נזק עכב לשון הרע.

האם לתביעה יש סיכוי?

העלייה בשימוש בלשון הרע ובהוצאת דיבה בין אנשים שונים, לעתים רבות גם כאלו שכלל אינם מכירים, הביאה לתביעות לשון הרע רבות בשנים האחרונות וכיוון שלא תמיד ניתן להוכיח את היקף הפרסום ואת מידת הנזק, בתי המשפט דוחים על הסף תביעות שכאלו.

לכן, חובה להתחיל מקבלת ייעוץ משפטי ממשרד עורך דין לשון הרע לפני שמחליטים לתבוע ולא משקיעים זמן וכסף בתהליך שאין לו סיכוי לזכייה ללא עורך דין תביעות דיבה לאורך כל הדרך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/21349 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20238 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20262 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20530 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/201701 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20817 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201145 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191777 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191853 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191849 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191896 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192552 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181547 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152278 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica