חפש מאמרים:
שלום אורח
20.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי פגיעת מיקרוטראומה בעבודה?

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/20191843 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מהי מיקרוטראומה?

בניגוד למקרים הנקודתיים של תאונות עבודה שכולנו יכולים להעלות בראשנו כמו דריכה על מסמר באתר בנייה, פגיעה ממלגזה במחסן, חתך שנגרם ממכונה כלשהי במפעל וכן הלאה, הרי שמקרים של מיקרוטראומה מבוססים על פגיעה לאורך זמן ממשוך בהתניות מסוימות כמובן.

הוכחת מיקרוטראומה צריכה לעמוד בקריטריונים הללו:

  • העובד מבצע פעולות חוזרות ונשנות לאורך פרקי זמן רצופיםבעבודה.
  • העובד מבצע פעולות עקביות שאינן מגוונות אלא ספציפיותבעבודה.
  • העובד נפגע באזור ספציפי שמושפע מאותן פעולות חוזורת עלעצמן בעבודה.

חשוב להבדיל בין פגיעה המוכרת כמחלת עבודה לעומת מיקרוטראומה. מדובר במקרים שונים של הגדרת תביעה וקריטריונים שיש לעמוד בהם במקרה ונפגעתם.

דוגמאות להבנה של מקרי תביעה בנושא מיקרוטראומה:

  • עובד בדואר שמרים כל יום שקים עמוסים בדברי דואר באופןעקבי יום יום ולאחר שנים סובל מבעיות גב תחתון או כתפיים.
  • עובד במפעל אלקטרוני שעסק בחיבור של רכיבים זעירים באמצעותציוד מיוחד שגרם ללחץ על אצבעותיו בכל פעולה שכזאת ולאחר שנים איבד את התחושהבאצבעות.

כיצד מתנהלת תביעה של מיקרוטראומה?

כפי שכבר ניתן להבין מדובר בנושא רגיש, מורכב ועם קושי בהוכחה של הגדרת הפגיעה והסיבה שגורמת לנזק הגופני המצבר. לכן מי שיש להתייעץ עימו לפני הגשת תביעת מיקרוטראומה הוא עורך דין תאונות עבודה בעל ידע וניסיון בנישה זאת של תביעות נזיקין.

חשוב לדוגמא להסביר מראש את הפעולות החוזרות ומשך הזמן שהתרחשו ואולי גרמו לנזק הגופני המצטבר שלכם כדי שתעמדו בקריטריונים של ביטוח לאומי לתשלום פיצויי עבורכם. לעתים מספיק שהתיאור שלכם לרופא כלשהו הוא "כאבי גב" כדי שלא תהיה כל התקשרות בין הכאבים ובין הסיבות שלהם. יש לתאר לרופא שיש לכם כאבי גב לאחר יום עבודה שבו ביצעתם את הפעולות החוזרות ונישנות שגרמו לאותם כאבי גב הולכים וגדלים מיום ליום לאורך שנים עד שאתם מתקשים כבר לתפקד וכדומה.

עורך דין שילווה אתכם מהרגע הראושן יפנה אתכם לרופאים מומחים מתאימים שיוכלו לזהות אם הקשר בין הפגיעה ובין הפעולות הללו שתאם מבצעים באותה עקביות לאורך השנים ואשר משפיעים על מצבכם הגופני באזור או איבר כלשהו בגופכם.

עו"ד לירן גודיס הוא עורך דין נזקי גוף בחיפה שכבר ייצג לא מעט לקוחות בתביעות מיקרוטראומה מול ביטוח לאומי בקשת רחבה של מקרים. אתם מוזמנים ליצור קשר לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת יעוץ.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/21332 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20236 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20260 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20524 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/201685 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20815 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201140 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191773 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191851 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191889 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191715 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192547 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181543 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152272 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica