חפש מאמרים:
שלום אורח
24.10.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עליה בתביעות מחלת מקצוע מול ביטוח לאומי

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/20191895 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע היא כזאת הנגרמת עכב שהות ממושכת בסביבת עבודה מסוכנת, כלומר כזאת הכוללת גורמים פיזיולוגיים, ביולוגיים, כימיים ואחרים, הנחשבים מזיקים לנו. ישנם 6 קטגוריות להגדרת גורמים של מחלת מקצוע. אלו הם:

  1. הרעלות מחומרים שונים – בריליום, קדמיום, עפרת, כספית,גופרית, זרחן, כרום ורכיבים דומים אחרים אשר מגע עמם או נשימה שלהם מוביללבעיות לב וריאה, מחלות סרטן או בעיות בתפקוד כבד, כליות וכלי דם.
  2. מחלות הנובעות מרכיבים כימיים – טונגסטן, טיטניום,אסבסטוזיס, כלורן, פרופן מובילים לדלקות עור, כיבים ואף צהבת.
  3. מחלות סרטן מרכיבים כימיים – אסבסט, בנזן, ויניל כלוריד,זרניך ואחרים מובילים למחלות סרטן שונות.
  4. מחלות עקב גורמים מכאניים ופיזיקאליים – עבודה באלחוט,עבודה באוויר דחוס, עבודה תחת קרינה מסוגים שונים או ברעש ברמה גבוהה במיוחדמובילים לבעיות רבות מסוגים שונים, החל מחירשות, מחלות גפיים ועיוות שריריםועד סרטן על סוגיו השונים.
  5. מחלות מרכיבים ביולוגיים – הפטיסיס בי, כלבת, צפדת, שחפתואחרים שנגרמים מחשיפה לחומרים ביולוגיים מסוכנים.
  6. מחלות מאבק צמחי – ביסנוזיס ודומים לו גורמים לבעיותנשימה, מחלות אלרגיות ואף סרטן.

מניעה וטיפול

כל מקום תעסוקה אשר עושה שימוש בחומרים שונים כגון אלו שפורטו כאן בסעיפים השונים (ועוד כמה שלא פורטו), חייב לערוך בדיקות מעבדה אחת לכמה זמן כדי לוודא שיש מינימום סכנה לעובדים במקום. כמו כן יש להקפיד על נהלי עבודה עם ציוד מגן מסוגים שונים כדי להפחית את החשיפה הישירה של העובדים לחומרים השונים שמהווים סכנה.

במידה ויד עובד שחש כי הוא חולה במחלת מקצוע שעונה על אחד הסעיפים שצוינו, עליו לפנות למעביד וזה חייב להפנות אותו לרופא תעסוקתי לבדיקה מקצועית. הרופא יקבע את מידת החשיפה של העובד והאם אכן חלה או אם יש חשד לכך וצורך בבדיקות נוספות.

כיצד מתנהלים במקרה של מחלת מקצוע?

במידה ואכן ישנה מחלת מקצוע בדרגה כזו או אחרת, על העובד לתבוע את הביטוח הלאומי להכיר בו כנפגע ולקבל פיצויים להם הוא זכאי על פי חוק. לצורך כך מומלץ ביותר להתחיל בתהליך עם עורך דין ביטוח לאומי, כזה אשר מתמחה בתביעות מסוג של מחלת מקצוע ויודע מהם הקריטריונים השונים לקבלת פיצויי וכיצד להציג זאת מול חברי הביטוח הלאומי שמנגד.

עו"ד לירן גודיס הוא עו"ד דין נזיקין בחיפה שכבר ייצג לא מעט לקוחות בתביעות מחלת מקצוע מול ביטוח לאומי בקשת רחבה של מקרים. אתם מוזמנים ליצור קשר לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת יעוץ.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןקניות 25/07/21349 צפיות
תושבי המדינה נהנים לאחרונה משפע של אפשרויות חדשות לרכישת מתנות מיוחדות. הטכנולוגיה החדשה של עולם הצילום הגיעה בסערה לישראל ומאפשרת פיתוח תמונות והדפסה שלהן כמעט על גבי כל מוצר שתעלו בראשכם. על כך במאמר שלפניכם.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20238 צפיות
נקלעתם לחובות שלא באשמתכם (או שכן...) אבל באמת בתום לב? אתם לא יודעים כיצד תוכלו להחזיר את החובות הללו לנושים השונים (בנקים, חברות אשראי, ביטוח, ספקים וכן הלאה)?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/08/20262 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים מבחינה פיננסית עבור בעלי עסקים רבים (אך גם שכירים או מובטלים) נחקק ב 2019 והביא מהפכה של ממש בנקודה רגישה עבור רבים – צבירת חובות והדרך להתמודד איתם או עם הגעה למצב של פשיטת רגל.

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20530 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: עידן שלומןתחבורה ורכב - כללי24/05/201701 צפיות
במידה ואתם תושבי קרית מלאכי ואתם מעוניינים להתנייד בקלות אתם מוזמנים לעשות זאת באמצעות מונית ספישל שניתן להזמין 24 שעות ביממה.

מאת: עידן שלומןבניין ואחזקה - כללי24/05/20817 צפיות
מוצר שתמצאו בכל בית ישראלי ונחשב אחד החיוניים ביותר הוא המזגן הביתי. קשה לדמיין את החיים המודרניים שלנו ללא מזגן בקיץ או בחורף וכאשר יש תקלה במזגן רובנו ממהרים להזמין טכנאי מזגנים שיגיע כמה שיותר מהר לתקן את המזגן המקולקל. הבעיה שלא תמיד יש טכנאי מזגנים מומלץ שפנוי להגיע באותו היום או אפילו למחרת לשירותי תיקון מזגנים ובחודשי הקיץ הלוהטים טכנאי המזגנים הפופולאריים תפוסים לפחות שבוע ימים מראש. אז מה הפתרון ?

מאת: עידן שלומןשיפוצים28/01/201145 צפיות
חשמלאים מספקים כיום קשת שירותים רחבה ביותר שנוגעת לאספקטים שונים בכל עבודת שיפוצים בבית שלכם, בין אם מדובר בשיפוץ יסודי של כל הבית או ריענון של מערכת החשמל הביתית.

מאמרים נוספים בנושא נזיקין

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191776 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191853 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191849 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191719 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/192552 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/181547 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: יוני שוורץ נזיקין02/07/152278 צפיות
פתח בהגדרה חוקית קצרה של מה שמוגדר כ"תאונת עבודה". תאונת עבודה היא תאונה שמתרחשת לעובד תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו. בדרך כלל, תאונת עבודה היא.........

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica