חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פתיחת חברה

מאת: גילראיית חשבון26/05/2012818 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פתיחת חברה

רבים פותחים עסק ומתאגדים באמצעות אחת משתי השיטות הפשוטות יותר להקמת עסקים בישראל, כלומר פתיחת עוסק פטור שהנה השיטה המקלה ביותר להפיכה לעוסק ופתיחת עוסק מורשה כעצמאי שהנה שיטה נוספת אשר מאפשרת לבעל עסק לפעול כעצמאי, אמנם הדרך המורכבת יותר הן משפטית והן חשבונאית ומיסויית להקמת עסק הנה באמצעות פתיחת חברה.

בניגוד לפעילות באמצעות עוסק עצמאי, מי שפועל כחברה בע"מ למעשה פועל על ידי החזקה של מניות בחברה. יש לכך משמעויות הן ברמה המשפטית והן ברמה החשבונאית. כאשר מבחינה משפטית ישנו הבדל בין החברה לבין בעל המניות שלה, מי שעושה עסקים עם חברה בע"מ עושה עסקים עם החברה ולא עם בעלי המניות שלה, על אף שבחברות קטנות ובינוניות בדרך כלל בעל המניות בחברה הוא גם העובד בחברה ומנהלה. המשמעות מבחינת בעל המניות הנה שבמקרה וישנן בעיות משפטיות הוא מוגן מאחורי החומר של חברה בערבון מוגבל, בע"מ. אמנם ישנן שיטות של השוק להתגבר עם העובדה שבעל המניות מוגן על ידי חברה בע"מ זאת באמצעות לקיחת ביטחונות ואף ערבויות אישיות מבעלי המניות בחברה. לכן לפני פתיחת חברה חשוב להיוועץ בעורך דין בנוסף לרואה חשבון לשם קבלת מושג על אופן ההתאגדות הנכון לעסק מן הפן המשפטי.או

פתיחת חברה מהפן המיסויי

מן הבחינה החשבונאית מיסויית לחברה יש מספר יתרונות אשר יכולים לשמש בעלי עסקים. חברה ממוסה במס חברות בניגוד לעצמאי אשר ממוסה לפי המס השולי שלו, אשר תלוי בגובה הכנסתו. המיסוי בחברה הוא דו שלבי, כלומר ראשית בסוף השנה בוחנים את הרווח השנתי לאחר הוצאות, מן הרווח הזה משולם מס חברות בשיעור של עשרים וחמישה אחוזים, לאחר ניתן לחלק את הרווח כדיבידנד אשר ממוסה פעם נוספת לפני שהוא מגיע לידי הבעלים או להותיר את הרווח בקופת החברה מה שמאפשר לחסוך את תשלום המס או לפחות לדחות אותו ובינתיים להשקיע את הכסף שנצבר בחברה או להמתין למועד בו ניתן יהיה להוציא אותו מן החברה בשיעורי מס נמוכים יותר.

כאמור, היתרון של המיסויי של פתיחת חברה הוא ניכר, ההתאגדות כחברה מאפשרת לבצע תכנוני מס לגיטימיים ולפעול באופן שחוסך תשלום מס או דוחה אותו במטרה לאפשר לעסק לצמוח ולבעל המניות בחברה להרוויח את המקסימום.

יתרון נוסף של פתיחת חברה נובע מהאפשרות להכניס באופן מסודר שותפים לעסק, אשר יחזיקו בחלק מן המניות, חברה חדש מוקמת על ידי הנפקת מניות לבעלים, מניות אלו ניתנות לחלוקה או מכירה לצד נוסף אשר יכול להפוך באמצעות זאת לשותף בחברה, נושא זה מוכר מן הבורסה לניירות ערך, אמנם גם בחברות קטנות ניתן להכניס שותפים. כאשר יש שותף בחברה, שותפיו האחרים יעדיפו עסק המאוגד כחברה על מנת שלא ידרשו בעתיד לשאת בכשליו ככל שהעסק לא עולה יפה.

פתיחת חברה אף נתפסת בשוק כגוף רציני יותר מאשר פעילות כעסק עצמאי, כלומר ישנם עסקים אשר יעדיפו לפעול מול חברות ולא מול עצמאים קטנים.

פתיחת חברה ברשויות המס

בעת פתיחת חברה יש לפתוח תיקים בשלוש רשויות המס, מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, חברה הנה עוסק לעניין מע"מ ותידרש לדווח באופן שוטף ולשלם מע"מ על הכנסותיה, כמו כן חברה תשלם מקדמות על ההכנסות וכן לביטוח לאומי כפי שיקבע על ידי רשויות אלו. על חברה חלות חובות נוספות על ידי רשויות המס וכן על ידי רשויות נוספות, לדוגמה במידה והעסק דורש רישוי מיוחד.

כמו כן, חברה נידרשת בניהול חשבונות שוטף על וכן בדוחות מבוקרים על ידי רואה חשבון, הדוחות מוגשים מדי שנה לרשויות המס לאחר תום שנת המס, בליווי דוח רואה החשבון המבקר של החברה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הכותב מתמחה בחופשות בפריז וכן בארגון של מלונות בפריז ובכול הקשור לעיר האורות.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גיל

מאת: גילטלפונים סלולריים05/03/13922 צפיות
בשנים האחרונות שוק הסלולר עובר תהליך של התמקדות בקהלי יעד, תהליך זה אופייני לשוק אשר התחרות בו כבדה ואשר היצרנים בו נאלצים להתמחות בתחומים ספציפייים על מנת לצבור יתרון על מתחריהם. הלקוחות הם המרוויחים מהתחרות שכן המוצרים אשר מיוצרים עבורם מתאימים להם והם אינם נאלצים להסתפק במוצרים קרובים לצורכיהם. במאמר זה אסקור את שוק הטלפונים הסלולריים למבוגרים ולכבדי שמיעה.

מאת: גילעסקים מקוונים05/03/13661 צפיות
בעת בניית אתר לעסק קטן חשוב לשים לב למספר נקודות, במאמר זה אסקור את האופן בו יש להקים את האתר וכן נקודות לגביהן יש להקפיד על אף שלעתים הן דורשות השקעה וזמן עד אשר הן נותנות את הפירות.

מאת: גילטלפונים סלולריים03/01/13910 צפיות
עם התארכות תוכלת החיים החלו חברות מסחריות להציע ולפתח מוצרים אשר יועדו לפלח האוכלוסיה המבוגר אשר נודע בתור גיל הזהב. בין המוצרים ניתן למצוא כיום טלפונים המתאימים לאנשים מבוגרים, מוצר אשר בעבר לא ניתן היה להשיג.

מאת: גילייעוץ עסקי19/12/12785 צפיות
קיבלתם דרישה להגיש הצהרת הון ? חשוב לדעת מה המשמעות של דרישה זו ומי עתיד לקבל דרישות להגיש הצהרות הון באופן שוטף. מאמר זה יסקור את נושא הצהרות ההון על עצמאים בעיקר, ויפרט את הסיבות בגינן נדרשת הגשת ההצרת הון ומי נדרש להגישה.

מאת: גילראיית חשבון18/12/121007 צפיות
חיפוש רואה חשבון הנה משימה שכל בעל עסק מתחיל נדרש לבצע, אמנם רבים אינם יודעים כיצד להתחיל או מה לחפש בבואם לבחור רואה חשבון לעסק שלהם, במאמר זה אסקור את תפקידו של רואה החשבון בקצרה ואת האופן בו יש לבחור רואה חשבון.

מאת: גילפיננסים וכספים - כללי 06/12/12546 צפיות
בתור רואת חשבון אני נשאלת רבות על ידי בעלי עסקים קטנים ובינוניים באיזה אופן בא לידי ביטוי תפקידו של רואה החשבון בעסק, ואיך רואה החשבון מסייע להם כמו גם לגבי ההבדלים בין רואה חשבון לבין נותני שירותים אחרים. במאמר זה אסקור את התפקיד של רואה החשבון בעסק.

מאת: גילטלפונים סלולריים05/12/12643 צפיות
כיום ישנם טלפונים המיוצרים במיוחד עבור קהלי יעד יחודיים, במאמר זה נסקור את הסוגים השונים של פלאפונים אלו.

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161733 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151717 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151179 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151141 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151071 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151358 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151089 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica