חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם בתי השקעות?

מאת: Michal Cohenהשקעות01/11/2012559 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בתי השקעות מנהלים תיקי השקעות, כלומר את הכסף שלכם, וממליצים על ערוצי השקעה במוצרים פיננסיים שונים. מוצרים פיננסיים הם אגרות חוב, מניות, קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל וכדומה. בהשקעה כזו הסיכוי לרווח גבוה מהסיכוי לרווח בחסכון שבבנק, אך בהתאם גם הסיכון. כל מסלול השקעה כולל סיכונים וככל שההשקעה יכולה להיות משתלמת או ריווחית יותר כך גם הסיכון.

בתי השקעות – כיצד לבחור

אם החלטתם להשקיע את הכסף שלכם, השלב הראשון יהיה לבחור בית השקעות. בארץ יש בתי השקעות רבים שיש הבדלים רבים בינהם ויש להכירם. להל"ן כמה מן השאלות שעליכם לשאול את עצמכם בנוגע לבחירת בתי השקעות:

·         מהו המוניטין והנסיון של בתי השקעות שונים

·         מה רמת השירות של בתי השקעות ועד כמה הוא אישי

·         איזה שירותים מציעים בתי השקעות ללקוח

·         מהו גובה דמי הניהול של בתי השקעות

·         באיזה תחום מתמחה בית ההשקעות

·         עד כמה הצליחו בתי השקעות להשיג רווח ללקוחותיהם

·         האם בית השקעות חבר בבורסה

·         באיזה אופן מתבצעות ההשקעות

עבודה עם בית השקעות

לאחר שתבחרו בבית השקעות יפתח לכם חשבון עבור כספי ההשקעות שלכם ובשלב הבא תקיימו פגישה עם מנהל תיק ההשקעות. מנהל תיק ההשקעות הינו איש מקצוע שמוסמך להחליט לגבי רכישה ומכירה של ניירות ערך עבורכם באופן שוטף ובהתאם להנחיות שלכם. המטרה של הפגישה היא לקבוע את סוג ההנחיות ואת אופי וצורת ההשקעה הרצוייה לכם. במהלך הפגישה יברר מנהל ההשקעות את הצרכים שלכם ואת סכומי הכסף שאתם מיעדים להשקעה. האם אתם מעוניינים בהשקעה חד פעמית או חודשית, ועד כמה אתם מוכנים להשקיע באפיקים בעלי סיכוי לרווח גדול, אך עם סיכון גדול יותר להפסד, או שאולי אתם מעוניינים בהשקעה סולידית יותר שבה הכסף לא יאבד מערכו, אך גם הרווח האפשרי קטן יותר, כמו השקעה באגרות חוב ממשלתיות לדוגמה. דבר נוסף שיברר מנהל ההשקעות הוא למתי אתם זקוקים את כספי ההשקעה ובאיזה צורה. לאחר הפגישה תקבלו סיכום שמהווה כתב הנחייה לניהול ההשקעות על ידי מנהל תיק ההשקעות שלכם.

בתי השקעות – שירותים שונים

בתי השקעות מעניקים שירותים שונים ללקוחותיהם ובינהם: ניהול תיק השקעות ומוצרים פיננסים, ניהול קרנות נאמנות וגם קופות גמל שונות וכן ייעוץ בנושא מיזוגים עסקיים ורכישות הכולל שירות של חיתום.

 תגיות המאמר: בתי השקעות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל כהן, בלוגרית בענייני צרכנות ופעילה חברתית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Michal Cohen

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127935 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12569 צפיות
שוק ההון עבר מהפך די דרמטי בשנים האחרונות. וועדת בכר גרמה לשינויים משמעותיים בשוק ההון. שינויים אלו השפיעו ישירות על חברות לניהול קרנות נאמנות, בתי השקעות, וכן על הבנקים. הקמה וניהול של בית השקעות היתה יחסית קלה בימים עברו, ואולי בשל כך ישנם כל כך הרבה בתי השקעות בישראל. הדבר דרש גיוס לקוחות, גישה לבורסה והמסחר בה, לרוב באמצעות מחשב, רשיון לניהול העסק, והבנה וידע של התחום. כיום פני הדברים שונים והמרוויח העקרי הוא דווקא הלקוח, המקבל בית השקעות מקצועי ובפיקוח הדוק.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12928 צפיות
חברת כיל, כימיקלים לישראל בע"מ, הנה חברה בינלאומית העוסקת בהפקת חומרים כימיקליים מסוגים שונים. זוהי חברת בת של החברה לישראל אשר נמצאת בשליטתה של משפחת עופר והיא אף מהווה חברת אם לחברות רבות אחרות, בארץ ובעולם, העוסקות בפיתוח תרכובות כימיקליות, ביניהן, חברת מפעלי ים המלח המוכרת. חברת כיל וחברות הבת שלה, מפיקות כימיקלים כגון אשלג, ברום, מגנזיום, דשנים, פוספטים ועוד.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12769 צפיות
מניית רציו יהש הינה מניה השייכת לחברת רציו חיפוש נפט שהוקמה בשנת 1992 ומטרתה היא חיפוש של נפט וגז טבעי והפקה שלהם בישראל. רציו חיפושי נפט נרשמה כשותפות מוגבלת בשנת 1993 והינה שותפות מוגבלת בין רציו חיפושי נפט בע"מ לבין השותף המוגבל שהוא רציו נאמנויות בע"מ. יחידות ההשתתפות של החברה רשומות לצורך מסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכלולות במדד תל אביב 100 מחודש יולי של שנת 2010.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127969 צפיות
לקרנות הנאמנות הסטוריה ארוכה. הראשונה הוקמה בשנת 1868, באנגליה, אולם לישראל הגיעה בשורה זו רק בשלהי שנות הארבעים של המאה שעברה, עם קרן הנאמנות הראשונה בארץ מטעם בנק לאומי, שנקראה "פיא". כיום מגלגל ענף זה של קרנות נאמנות כמה עשרות מליארדים של שקלים מדי שנה, ויש להן השפעה גדולה, הן על שוק ההון, וכמובן שעל הציבור, המשקיע בהן.

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/12482 צפיות
אם גם אתם עדיין מנהלים את תיקי ההשקעות שלכם דרך סניף הבנק בו מתנהל חשבונכם, ייתכן ואתם משלמים עמלות גבוהות יותר ומקבלים פחות ממה שתוכלו לקבל בבית השקעות מקצועי. כיום, בניגוד לדעה הרווחת הטוענת כי עדיף לרכז את כל הכספים במקום אחד, השקעות דרך בתי השקעות הינן ההשקעות היעילות ביותר עבור כל אדם ויכולות לספק לו תוצאות הרבה יותר טובות.

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/12544 צפיות
כאשר לקוח מעוניין לנהל תיק השקעות עליו לשים לב למספר פרמטרים. חשוב להבין כי ניהול השקעות נכון ואמין לא רק מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים יותר, אלא גם מצמצם סיכונים ומפחית עלויות.

מאמרים נוספים בנושא השקעות

מאת: SEOMANהשקעות21/01/18745 צפיות
המדריך להשקעה חברתית מניבה הוא גם זה שיעזור לכם להבין איך להשקיע נכון במיזם סטארט-אפ חדש עם פוטנציאל לרווחיות גבוהה. אין ספק כי זהו גיוס המונים שווה זהב, במידה ותדעו מהו גובה פוטנציאל ההצלחה של כל אחד מהמיזמים והפרויקטים המגייסים כעת סכום גבוה להשקעה בכדי לפרוץ לשוק המקומי והבינלאומי.

מאת: רוני הכהןהשקעות28/03/172241 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשים לב כי התחרות בין ספקים שונים של שירות בהחלט עלתה מדרגה, והדבר כולל גם את ענף הבנקאות אשר מנגיש אל הלקוחות הפוטנציאליים והקיימים איכות גבוהה יותר של שירות בכל היבט אפשרי. שכחו מהימים שבהם קיבלתם עט מהאדם שמנהל לכם את החשבון.

מאת: amirdadon90השקעות25/01/17947 צפיות
יוסי הרצוג הוא אחת הדמויות המוכרות והבולטות בשוק ההון מזה שנים רבות רבות. במקביל לניסיון הרב שצבר בתחומים רבים הרלוונטיים לשוק זה, מקפיד הרצוג על התעדכנות מתמדת - שכן לתפישתו, ולא רק לתפישתו כמובן, הטכנולוגיה מכתיבה שינויים דרמטיים בשוק ההון ובעולם הבנקאות באופן כללי.

מאת: גיא חזןהשקעות17/01/171068 צפיות
גם אם מדובר בקרן השקעות נדל"ן המשוייכת ומנוהלת ע"י גוף השקעות גדול ומוכר – זה עדיין לא ערובה להצלחה או ביטחון כלכלי. ברגע שהכסף יוצא מחשבון הבנק שלך – אינך שולט בו יותר והסיכון שנטלת – גבוה ביותר.

מאת: גיא חזןהשקעות26/12/161055 צפיות
בשנות ה – 80 האינפלציה בישראל הגיע לרמה של 400% בשנה. ובכלל, מדינת ישראל חיה והתקיימה בתוך כלכלה אינפלציונית מאז הקמתה. תושבי ישראל התרגלו כי האינפלציה היא תושבת קבע וכספם נשחק בכל שנה ושנה.

מאת: שלום כהןהשקעות22/11/16808 צפיות
קופות גמל הן מכשיר חיסכון פנסיוני אשר מאפייניו קבועים בחוק. חיסכון בקופות גמל אפשרי לכל אזרח בישראל אם כאפיק חיסכון פנסיוני מרכזי ואם...

מאת: גיא חזןהשקעות13/04/16790 צפיות
הלקוחות של ענבל אור כנראה ולכאורה הפסידו את כל כספם. כל שקל שעבר לענבל אור לא ישוב עוד לעולם והמשקיעים, קוני הדירות, איבדו כך את כספם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica