חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כך תבחרו מי ינהל את ההשקעות שלכם בצורה יעילה

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/2012545 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר לקוח מעוניין לנהל תיק השקעות עליו לשים לב למספר פרמטרים. חשוב להבין כי ניהול השקעות נכון ואמין לא רק מבטיח אחוזי הצלחה גבוהים יותר, אלא גם מצמצם סיכונים ומפחית עלויות.

מדוע לפנות אל מנהלי השקעות מקצועיים?

כיום נחשב ניהול ההשקעות לכלי פיננסי פופולארי. בעבר פנו בתי ההשקעות רק אל לקוחות עסקיים, אך בעקבות רפורמה ושינויים במבנה החוק הפך הנושא של ניהול השקעות לחלק חשוב בהתנהלות הכלכלית. לצד המגמה הפיננסית החלו גם הלקוחות להתעניין בסוגי ניהול השונים ובעיקר בהבדלים ביניהם.

אין תחליף לניסיון ומקצועיות

ניהול השקעות תלוי בראש ובראשונה בניסיון ובמקצועיות. אין תחליף לבתי השקעות המעסיקים כלכלנים אשר מצד אחד מכירים את צרכי הלקוח, ומצד שני מכירים היטב את התמורות בשוק ההון. הניסיון בא לידי ביטוי בבחירת מסלולי ההשקעה, בזיהוי המאפיינים האישיים של הלקוח ובהתאמת הצרכים לדרישות. יתרה על כך, על מנהלי ההשקעות להיות בקיאים בבורסה בישראל ובמדינות אחרות בעולם על מנת לספק ללקוחות את כל המידע הרלוונטי.

עד כמה מנהל ההשקעות שלכם גמיש ויצירתי?

פרמטר נוסף דרכו ניתן לבחון ניהול השקעות הוא הגמישות והיצירתיות. שוק ההון הוא לא תמיד מדע מדויק, ותגובה בזמן אמת יכולה לעשות לפעמים את ההבדל בין הצלחה לכישלון. על מנת לנצל את היכולות של המשקיעים יש לעשות שימוש במודלים וכלים פיננסיים מתקדמים, אך לא לשכוח לשמור על ראש פתוח. ניהול השקעות מודרני נמדד בטווח הקצר והארוך, כאשר הגמישות וגידור הסיכונים הם ערכים מרכזיים.

לוקחים אחריות מלאה

ניהול השקעות חייב להיות אחראי. בסופו של דבר, מדובר על סכומי כסף המושקעים תוך שימוש באמצעי זהירות מתקדמים. בין אם ההשקעה מתמקדת במניות, אגרות חוב, מטבע חוץ או כלים פיננסיים אחרים, תפקידו של מנהל ההשקעות הוא להראות אחריות ולהחזיק בפרספקטיבה עשירה בתחומים מגוונים.

מתאימים את ההשקעה לאופי הלקוח

על מנת לבצע ניהול השקעות יש צורך בהתאמה אישית. הניתוח של צרכי הלקוח מתחיל כבר בפגישת הייעוץ, בה מותאמת אסטרטגיית ההשקעות ומוצגים הכלים האפשריים להשגת תשואות. ניהול השקעות אשר אינו מתאים לצרכי הלקוח יכול לגרום עוגמת נפש, ולעיתים אף לבטל את הערך של השקעה מוצלחת.

הכל מתחיל בשירות אישי

לבסוף, אי אפשר לבחור ניהול השקעות מבלי לברר מה היא מידת השירות האישי. ליווי צמוד של מנהלי ההשקעות הוא מתכון בטוח למציאת שביל הזהב בין סיכון לרווחים. על מנהל ההשקעות להחזיק ברישיון מטעם הרשות לניירות ערך, ולעמוד לרשות הלקוח בכל שאלה או תהייה. מלבד האספקט הכלכלי והתיאורטי של ניהול השקעות, ישנה חשיבות גם לפן האנושי. זה מה שעושה את ההבדל בין השקעה עם מערכות מסחר אלקטרוניות בלבד לבין התייעצות והישענות על איש מקצוע.

 תגיות המאמר: השקעות, מנהלי השקעות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל כהן, בלוגרית בענייני צרכנות ופעילה חברתית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Michal Cohen

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127936 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12569 צפיות
שוק ההון עבר מהפך די דרמטי בשנים האחרונות. וועדת בכר גרמה לשינויים משמעותיים בשוק ההון. שינויים אלו השפיעו ישירות על חברות לניהול קרנות נאמנות, בתי השקעות, וכן על הבנקים. הקמה וניהול של בית השקעות היתה יחסית קלה בימים עברו, ואולי בשל כך ישנם כל כך הרבה בתי השקעות בישראל. הדבר דרש גיוס לקוחות, גישה לבורסה והמסחר בה, לרוב באמצעות מחשב, רשיון לניהול העסק, והבנה וידע של התחום. כיום פני הדברים שונים והמרוויח העקרי הוא דווקא הלקוח, המקבל בית השקעות מקצועי ובפיקוח הדוק.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12930 צפיות
חברת כיל, כימיקלים לישראל בע"מ, הנה חברה בינלאומית העוסקת בהפקת חומרים כימיקליים מסוגים שונים. זוהי חברת בת של החברה לישראל אשר נמצאת בשליטתה של משפחת עופר והיא אף מהווה חברת אם לחברות רבות אחרות, בארץ ובעולם, העוסקות בפיתוח תרכובות כימיקליות, ביניהן, חברת מפעלי ים המלח המוכרת. חברת כיל וחברות הבת שלה, מפיקות כימיקלים כגון אשלג, ברום, מגנזיום, דשנים, פוספטים ועוד.

מאת: Michal Cohenשוק ההון31/12/12770 צפיות
מניית רציו יהש הינה מניה השייכת לחברת רציו חיפוש נפט שהוקמה בשנת 1992 ומטרתה היא חיפוש של נפט וגז טבעי והפקה שלהם בישראל. רציו חיפושי נפט נרשמה כשותפות מוגבלת בשנת 1993 והינה שותפות מוגבלת בין רציו חיפושי נפט בע"מ לבין השותף המוגבל שהוא רציו נאמנויות בע"מ. יחידות ההשתתפות של החברה רשומות לצורך מסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב וכלולות במדד תל אביב 100 מחודש יולי של שנת 2010.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/127969 צפיות
לקרנות הנאמנות הסטוריה ארוכה. הראשונה הוקמה בשנת 1868, באנגליה, אולם לישראל הגיעה בשורה זו רק בשלהי שנות הארבעים של המאה שעברה, עם קרן הנאמנות הראשונה בארץ מטעם בנק לאומי, שנקראה "פיא". כיום מגלגל ענף זה של קרנות נאמנות כמה עשרות מליארדים של שקלים מדי שנה, ויש להן השפעה גדולה, הן על שוק ההון, וכמובן שעל הציבור, המשקיע בהן.

מאת: Michal Cohenהשקעות31/12/12483 צפיות
אם גם אתם עדיין מנהלים את תיקי ההשקעות שלכם דרך סניף הבנק בו מתנהל חשבונכם, ייתכן ואתם משלמים עמלות גבוהות יותר ומקבלים פחות ממה שתוכלו לקבל בבית השקעות מקצועי. כיום, בניגוד לדעה הרווחת הטוענת כי עדיף לרכז את כל הכספים במקום אחד, השקעות דרך בתי השקעות הינן ההשקעות היעילות ביותר עבור כל אדם ויכולות לספק לו תוצאות הרבה יותר טובות.

מאת: Michal Cohenפיננסים וכספים - כללי 31/12/12526 צפיות
מטרת החיסכון היא לשמור סכומי כסף מסוימים לשימוש עתידי, בין אם באופן אישי או על ידי אחד מבני המשפחה. חיסכון לא חייב להיות צבירת כסף בבנק וכיום נהוג להשקיע בתכניות פנסיה או בתכניות המוצעות על ידי הבנקים. לכל אחת משיטות החיסכון יתרונות וחסרונות אחרים, אותם חשוב להכיר לפני שמתחילים להפריש יתרת רווח מההכנסה הפנויה.

מאמרים נוספים בנושא השקעות

מאת: SEOMANהשקעות21/01/18748 צפיות
המדריך להשקעה חברתית מניבה הוא גם זה שיעזור לכם להבין איך להשקיע נכון במיזם סטארט-אפ חדש עם פוטנציאל לרווחיות גבוהה. אין ספק כי זהו גיוס המונים שווה זהב, במידה ותדעו מהו גובה פוטנציאל ההצלחה של כל אחד מהמיזמים והפרויקטים המגייסים כעת סכום גבוה להשקעה בכדי לפרוץ לשוק המקומי והבינלאומי.

מאת: רוני הכהןהשקעות28/03/172244 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לשים לב כי התחרות בין ספקים שונים של שירות בהחלט עלתה מדרגה, והדבר כולל גם את ענף הבנקאות אשר מנגיש אל הלקוחות הפוטנציאליים והקיימים איכות גבוהה יותר של שירות בכל היבט אפשרי. שכחו מהימים שבהם קיבלתם עט מהאדם שמנהל לכם את החשבון.

מאת: amirdadon90השקעות25/01/17949 צפיות
יוסי הרצוג הוא אחת הדמויות המוכרות והבולטות בשוק ההון מזה שנים רבות רבות. במקביל לניסיון הרב שצבר בתחומים רבים הרלוונטיים לשוק זה, מקפיד הרצוג על התעדכנות מתמדת - שכן לתפישתו, ולא רק לתפישתו כמובן, הטכנולוגיה מכתיבה שינויים דרמטיים בשוק ההון ובעולם הבנקאות באופן כללי.

מאת: גיא חזןהשקעות17/01/171072 צפיות
גם אם מדובר בקרן השקעות נדל"ן המשוייכת ומנוהלת ע"י גוף השקעות גדול ומוכר – זה עדיין לא ערובה להצלחה או ביטחון כלכלי. ברגע שהכסף יוצא מחשבון הבנק שלך – אינך שולט בו יותר והסיכון שנטלת – גבוה ביותר.

מאת: גיא חזןהשקעות26/12/161058 צפיות
בשנות ה – 80 האינפלציה בישראל הגיע לרמה של 400% בשנה. ובכלל, מדינת ישראל חיה והתקיימה בתוך כלכלה אינפלציונית מאז הקמתה. תושבי ישראל התרגלו כי האינפלציה היא תושבת קבע וכספם נשחק בכל שנה ושנה.

מאת: שלום כהןהשקעות22/11/16810 צפיות
קופות גמל הן מכשיר חיסכון פנסיוני אשר מאפייניו קבועים בחוק. חיסכון בקופות גמל אפשרי לכל אזרח בישראל אם כאפיק חיסכון פנסיוני מרכזי ואם...

מאת: גיא חזןהשקעות13/04/16793 צפיות
הלקוחות של ענבל אור כנראה ולכאורה הפסידו את כל כספם. כל שקל שעבר לענבל אור לא ישוב עוד לעולם והמשקיעים, קוני הדירות, איבדו כך את כספם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica