חפש מאמרים:
שלום אורח
02.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כך נמגנט אלינו אנשים : המדריך לשפת גוף כריזמטית

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/20145728 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מתוך יכולת שרוב האנשים אינו מבין, אותם אנשים כריזמטיים מצליחים למגנט אליהם הצלחה, חברים וקשרים שיכולים למנף אותם בחיים. הם מסוגלים להתחבר לכל אדם, בכל מקום ולהניע אותו לשתף איתם פעולה. הם מורגשים כאשר אנחנו נמצאים בחברתם וחסרים לנו כאשר הם אינם. זו גם הסיבה שרובנו היינו מעוניינים להצליח להפוך לכריזמטיים יותר ולו במידה מועטה. לכן, עלינו לדעת כיצד להשתמש נכון בתקשורת הבלתי מילולית שלנו ולשדר שפת גוף כריזמטית.

אחת מהנחות היסוד של תחום ה-NLP טוענת כי גוף ומחשבה משפיעים באופן בלתי נמנע האחד על השני. כאשר אנו מאמצים שפת גוף כריזמטית, אנו בהדרגה גם מתחילים לחשוב ולתפקד בצורה כריזמטית יותר. במאמר זה נתמקד בדרכים שבהן נוכל להשתמש כדי לעשות זאת (גם בחיים וגם בסיטואציות כמו משא ומתן).

שפת גוף כריזמטית 1: להתחיל לדבר עם הידיים

רבים אינם מודעים לכך אך בזמן שהם מנהלים שיחה, הם נוטים להטמין את ידיהם בכיסי המכנסיים או המעיל שהם לובשים. כאשר אנחנו משווים שפת גוף לשפה המילולית, הסתרת הידיים משולה לבליעת המילים אשר מונעת מהאדם השני לשמוע אותנו כראוי. היא מצניעה חלק מהכוונה ויוצרת רושם מבויש וחסר ביטחון.

כדי לשדר ביטחון עצמי, המהווה חלק בלתי נפרד מעצם היותנו כריזמטיים יותר, עלינו להימנע מהסתרת כפות הידיים ויותר מכך להתחיל להשתמש בהן בזמן שאנחנו מדברים עם אנשים אחרים. על אף שבתחילה כנראה נרגיש מעט נבוכים, עלינו להתגבר על המבוכה הרגעית ולהתרגל לעשות זאת.

כדי לעשות זאת בצורה יעילה, עלינו לחשוב איזו תנועה תמחיש בצורה הטובה ביותר את הכוונה שבדברינו ולצרף אותה בזמן הנכון למילים אשר להן נרצה להוסיף את הכוונה הזו. במידה וברצונך ליצור את ההרגל לדבר עם ידיך, רצוי להתחיל זאת כאשר נהיה בבית ומול מראה, כך נוכל לראות שלא הגזמנו ואנחנו עושים זאת נכון.

נקודה חשובה לשימוש נכון במחוות ידיים: מחוות ידיים מהירות החורגות מאזור המותניים שלנו נתפשות לעתים קרובות כצעקניות ומקשות על העומדים מולנו להתרכז בדברים שאנחנו אומרים. לכן, עלינו להקפיד לשים לב כי אנו מזיזים אותן בקצב רגוע יחסית ולשמור את המחוות בעיקר באזור המותניים.

שפת גוף כריזמטית 2: יציבה זקופה

אחד הדברים המאפיינים אנשים כריזמטיים בצורה החזקה ביותר הוא היציבה שלהם. אנשים כריזמטיים נוטים לעמוד, לשבת ולהתנהל כאשר הם זקופים (לעתים אף זקופים ומתוחים). עובדה זו אינה מפתיעה יותר מדי. שפת גוף המאופיינת בזקיפות משדרת אף היא כי אותם אנשים בטוחים בעצמם ומצב רוחם מרומם.

אם ברצוננו לשדר כמות רבה יותר של כריזמה עלינו להתרגל לעמוד בצורה זקופה הרבה יותר. כדי לעשות זאת, עלינו לתרגל בבית את התרגיל הבא: כאשר אנחנו נמצאים לבד בבית ויכולים לעמוד מול מראה, עלינו להתבונן במראה ולדמיין אילו חוט דמיוני נמתח דרך עמוד השדרה שלנו, דרך הראש וממשיך למעלה.

בצורה מדורגת, נדמיין כי יד דמיונית מושכת את החוט הדמיוני כלפי מעלה ומיישרת קלות את עמוד השדרה, עד שהיציבה הופכת לזקופה. עכשיו, כדי לשפר את הזקיפות ולהפוך אותה למתוחה יותר, עלינו להסיט את כתפינו אחורנית. כך, נגלה שהיציבה שלנו הפכה פתאום לזקופה ולמתוחה הרבה יותר.

שפת גוף כריזמטית 3: האטת שפת גוף

כאשר אדם נע בגופו מניע את ידיו באופן מהיר מדי, הוא משדר חוסר ביטחון וחוסר סבלנות. התנועות המהירות, המבטים המהירים והתזזיתיות הופכות לעצבניות ולחסרות מנוח המשדרות את ההיפך המושלם מהתנהגותם של אותם אנשים כריזמטיים.

לכן, אין זה מפתיע כי רבים מאותם אנשים כריזמטיים מתנהלים במהירות איטית מרובנו. כדי להאט את שפת הגוף שלנו, נוכל להשתמש בתרגיל הבא: כאשר אנחנו נמצאים בבית, עלינו לקחת כוס קפה מלאה ולשים לב למהירות שבה אנחנו מרימים אותה ושותים ממנה.

לאחר מכן, עלינו להאט מעט את הפעולה: כאשר אנו באים לשתות, עלינו להרים את הכוס לאט יותר, לשתות לאט יותר ולהניח אותה לאט יותר בחזרה. לאחר שתרגלנו זאת קצת, עלינו לתרגל ולמצוא את רמת האיטיות שתראה עדיין נורמלית בשיחה ועם זאת, תשדר שליטה גדולה יותר בהתנהגות שלנו.

שפת גוף כריזמטית 4: הובלה

הדבר האחרון שעלינו לשפר בתקשורת הבלתי מילולית שלנו הוא את רמת ההובלה שלנו. אנשים כריזמטיים, באופן שאינו מודע מובילים אנשים אחרים לבצע דברים כל הזמן ומשלבי ההיכרות הראשוניים ביותר. הם פותחים דלתות, מחווים עם היד ומאפשרים לאחרים לשתף איתם פעולה באופן שאינו פוסק.

כדי לתרגל את ההובלה, עלינו לתרגל את השימוש שלנו במחוות של הובלה: לפתוח דלתות ולהחזיק אותם כדי שאחרים יעברו, להושיט את היד כדי ליזום לחיצת כף יד, ליצור קשר עין ולשמור אותו וכן הלאה. ככל שנתרגל את השימוש במחוות הובלה, כך נהפוך ליותר ויותר מובילים בסיטואציות שונות.

השילוב בין ארבעת המאפיינים הנ"ל של שפת גוף כריזמטית אמנם לא יהפכו אותנו לכריזמטיים בצורה מיידית. עם זאת, ככל שנתרגל אותם יותר, כך נוכל לחוש בהשפעת אותה שפת גוף כריזמטית עלינו ועל אנשים אחרים בסיטואציות חברתיות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132533 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131981 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13934 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13754 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13846 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13788 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי02/04/131399 צפיות
במשך שנים תת המודע מרתק צופי טלויזיה וקולנוע. ברור לנו כי המוח האנושי מכיל פוטנציאל גדול יותר מזה שבו אנחנו משתמשים.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי04/08/20978 צפיות
קלינגר בנימין המרכז ל רישוי עסקים והתרי בניה כתובת חשמונאים 100 | תל אביב - יפו טלפון 0523888813 סלולרי 0528887900 פקס 036990134 אימייל klinger_b@bezeqint.net אדריכלים ומעצבי פנים עו"ד מקרקעין עורך דין פלילי משרד אדריכלים ומהנדסי בנין המתמחים בהליך הוצאת רישיונות בניה ורישוי עסקים .כל המומחים תחת קורת גג אחת. מחלקה מובילה בהסדרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה והפסקת בניה

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/192400 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/192202 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/192243 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173384 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172862 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172985 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica