חפש מאמרים:
שלום אורח
30.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

4 דרכים לשתול מחשבות בתת מודע שבאמת עובדות

עם זאת, המחשבה כי ישנן דרכים שבהן אפשר לחדור לתת מודע, נושאת בתוכה מחשבה אחרת. שימוש בכלים הנכונים, מאפשר לשתול לאדם מחשבות שיגרמו לו לעשות דברים. חלק גדול מהמיתוסים שעסקו בכך בסרטים, מרתקים ככל שהיו, הינם שגויים. עם זאת, קיימות מספר שיטות שמאפשרות לנו כן להשפיע על האדם שמולנו. 4 השיטות הבאות הן דוגמאות לכך:

שיטה 1 לשתול מחשבה בתת מודע: שימוש בשלילה

אחד הדברים המעניינים שאנחנו לומדים ב-NLP (אם נרצה להסביר על רגל אחת מה זה NLP נוכל להגיד כי זהו תחום העוסק בשכנוע ויצירת שינוי עמוק בתת מודע) הוא שתת המודע שלנו אינו מבין שלילה מכיוון שהוא עוסק באחסון, יצירת משמעות ושימוש במידע.

מידע שמתקבל בצורה שלילית הינו חסר ערך ולכן המשמעות הקרובה ביותר אליו היא זו שכרגע שללנו. לדוגמא, אם נרצה שאדם ידמיין טעם של לימון בפה נוכל לבקש ממנו לא לדמיין מה הטעם של לימון טרי שנסחט לו ממש מתחת ללשון. כמובן שהוא ידמיין אותו מיד.

שיטה 2 לשתול מחשבה בתת מודע: דו משמעות

דו משמעות היא צורת ביטוי הניתנת לפרשנות ביותר מדרך אחת. בזמן שימוש בדו משמעות אנחנו מכריחים את התת מודע לבחור בפרשנות אחת. הדרך היחידה שבה הוא מסוגל לעשות זאת היא על ידי בחינת כל אחת מהן בתוך ההקשר ובשל כך, כל אפשרות הופכת למסלול מחשבה בר בחירה.

ברגע ש"מסלול המחשבה" קיים, כל שנשאר הוא לחזק אותו בעזרת כל אחת מהשיטות המצוינות במאמר זה. דוגמא לדו משמעות היא המשפט "כל אחד חולם על מיטה נוחה" הגורמת לנו לחשוב גם על קלות ההירדמות במיטה הנוחה וגם על כך שכל אחד חושק במיטה שכזו.

שיטה 3 לשתול מחשבה בתת מודע: הטרמה

הטרמה היא מונח מעולם הפסיכולוגיה העוסק בסידור יחידות מידע. מתוך אין ספור מחקרים התגלתה עובדה מרתקת - המידע הראשון שיש לנו על אדם או אירוע עוזר לנו לפרש טוב יותר את המשך המידע שאנחנו מקבלים עליו. לכן, נוכל להגדיר כדי לשנות את דרך החשיבה כלפי משהו, נרצה לשלוט במילים שלנו.

כדי להשתמש בהטרמה לשתילת מחשבה בלא מודע עלינו להשתמש בתיאורים. לדוגמא, במשפט "שמע משהו מרתק שקרה לי היום..." אנחנו מכווינים אדם להתחיל לבדוק מה מרתק בסיפור שלנו וגורמים לו להתייחס אליו מראש כיותר מרתק משהיה באמת.

שיטה 4 לשתול מחשבה בתת מודע: לשאול שאלות פתוחות מוכוונות

השיטה הרביעית לשתילת מחשבות בתת מודע מגיעה מתקופת אריסטו וכיום נמצאת בשימוש רב בהכשרות אימון אישי. כאשר אנחנו שואלים שאלות פתוחות אנחנו נותנים לאדם שמולנו להרגיש בשליטה. הוא הרי בוחר את מילותיו. עם זאת, עצם בניית השאלה נכון מכוונת את התת מודע לשלוף את סוג התשובה שאנחנו מראש מכוונים להשיג. לדוגמא, "עד כמה קל היה לך להבין את המאמר הזה?".

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145690 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132513 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131951 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13909 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13732 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13826 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13764 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/20293 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/191040 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/192025 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172106 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172086 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161559 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161240 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica