חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משא ומתן לפחדנים: 4 טיפים שיעזרו לך להימנע מחיכוכים מיותרים ולהשיג את התוצאה שלך עכשיו

הם כבר למדו כי אלו הם דברים שגורמים להם להרגיש שלא בנוח ולעתים רחוקות באמת עוזרים להשיג את מבוקשם. מסיבה זו, רוב האנשים ינסה להימנע ככל האפשר מעיסוק במשא ומתן. עם זאת, בעולם כיום, שבו בכל שנה התחרות על המשאבים רק גדלה ואנשים נהיים יעילים יותר, אין מנוס מנשיאה ונתינה (בין אם בראיונות עבודה ובין אם מדובר בתפקיד הדורש ניהול מו"מ). לכן, עלינו להכיר את 4 הטיפים הבאים שיעזרו לנו לשאת ולתת ללא מריבות, וויכוחים וחיכוכים:

טיפ משא ומתן 1: להפסיק לנסות לנצח

אנשים שאינם מיומנים במשא ומתן חושבים שהם נכנסים לתהליך שכזה כדי לנצח. אין טעות גדולה יותר מזו. אם ההנחה הבסיסית היא שיש מישהו שמנצח, אזי שיש גם מישהו שהוא המפסיד. מכיוון שאף אחד לא רוצה להיות המפסיד, אנחנו פוגעים בצורת חשיבה זו בסיכוי לקבל את מבוקשנו.

אם נסתכל על התהליך בתור כזה בו כל אחד מוצא את הדרך שלו לקבל פתרון בעל ערך, נוכל להשיג את הדבר שלמענו נכנסנו לתהליך ולהרוויח דברים שלא חשבנו עליהם בתמורה לוויתור על החלק שאינו הכרחי. כל מה שנדרש כדי לעשות זאת, הוא לחשוב מה עוד ירצה אותנו.

טיפ משא ומתן 2: להגיע מצוידים נכון

כל אדם המיומן בתחום יודע כי עליו להגיע לתהליך מצויד בכל המידע הנדרש כדי להבין את תנאי שני הצדדים. ככל שאנחנו שולטים יותר בנתונים סביב הדרישה שלנו ודרישת האדם השני, כך אנחנו יכולים להגיע עם יותר ביטחון עצמי לשולחן המשא ומתן.

בנוסף, השליטה במידע עוזרת לנו לגבש חלופות. החלופות הללו הן דרישות המאפשרות לנו לקבל דברים אחרים מהתוצאה הראשית המבוקשת תמורת ויתור על חלק מהדרישה המקורית. כך, נוכל להמשיך להרגיש מורווחים גם אם דרישתנו המרכזית לא התקבלה במלואה.

טיפ משא ומתן 3: ליצור כימיה עמוקה ככל האפשר

בקורס NLP (NLP הוא תחום העוסק בשכנוע וקריאת שפת גוף) אנחנו לומדים כי חלק משמעותי בנטרול חיכוכים טמון ביצירת כימיה. ככל שיש לנו יותר כימיה עם האדם שמולנו, כך הצורך שלנו בטיפול בהתנגדויות (גם רגילות, לא רק טיפול בהתנגדויות מכירה) קטן.

לכן, ניקח תובנה חשובה מתוך אותם לימודי NLP וניצור התאמה גדולה ככל האפשר בינינו לבין האדם שמולנו. זה יכול להיות על ידי התאמת שפת הגוף, רמת ההתלהבות, או השימוש במילים. ככל שיש יותר התאמה בינינו לבינו, כך הוא מרגיש כי אנחנו יותר כמוהו והנטייה שלו להתגונן פוחתת.

טיפ משא ומתן 4: להבין מה שלנו ומה לא

 

בעת משא ומתן, האדם שמולנו עשוי לזהות שאנחנו מעוניינים להימנע מחיכוך ולכן ינסה להפיל עלינו את הבעיה שלו כאילו הייתה שלנו ("אבל יש לי רק תקציב ל-3,000 ₪"). במצב כזה, עלינו לשים לב כי זו אינה הבעיה שלנו ולהימנע מהורדת מחיר סתמית. במידה והבעיה שלו אמיתית, ניתן להציע לו מספר אפשרויות שמהן יבחר כדי להקל עליו את ההחלטה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145616 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132449 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13851 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13660 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13747 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13706 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי02/04/131314 צפיות
במשך שנים תת המודע מרתק צופי טלויזיה וקולנוע. ברור לנו כי המוח האנושי מכיל פוטנציאל גדול יותר מזה שבו אנחנו משתמשים.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19443 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191441 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172004 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171988 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161442 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161131 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161295 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica