חפש מאמרים:
שלום אורח
24.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אתרי מאמרים - דרך נהדרת לקדם את האתר שלך

מאת: דויד מנשהקידום אתרים24/04/2014742 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשנים האחרונות מקפידה גוגל על איכות התכנים באתרים. מאז עידכוני פנדה ופינגווין הוקשחה הגישה של גוגל עוד יותר. לא עוד תוכן ירוד, שכל מטרתו היא פשוט להיות באתר ולמשוך באמצעות מילות חיפוש את שימת-ליבם של מנועי החיפוש.

תוכן איכותי

הדרך הנכונה היא מבחינת ענקית החיפוש היא תוכן איכותי - וגם מעניין. הרעיון הוא, שאם גוגל חושפת את האתרים בתוצאות החיפוש שלה, הן צריכים להיות בעלי ערך אמיתי לגולש, כך שהמידע יתרום לו מידע אמיתי.  שכן, זוהי הסיבה שלשמה הגיע לחפש בגוגל. אם כך, יש כאן הגיון מובן: כדי שהתוכן יהיה בעל ערך לגולש, הוא צריך להיות מעניין, כלומר שיענה על ציפיותיו של הגולש.

קישורים

מבחינת בעלי האתרים, חלק חשוב מקידום אתרים הוא לקשר לתכנים איכותיים חיצוניים  ולהשיג בכך קישורים איכותיים לאתר המקודם. דרך מצויינת  לפירסום כזה היא לפרסם בעצמנו, או מטעמנו, תכנים איכותיים - ומקוריים  באתרים ייעודיים, קרי באתרי מאמרים.

אתרי מאמרים, אם לא שמתם לב היכן אתם קוראים את המאמר הזה,  הם אתרים המפיצים באופן חופשי מאמרים במיגוון רחב של נושאים, שרובם ככולם מסווגים עפ"י קטגוריות של נושאים ותת-נושאים, בטווח רחב מאד של נושאים - ובכך הם מאפשרים כמעט לכל סוג של אתר לקדם את עצמו באמצעות פירסום מאמרים בתחום עיסוקו.

עם זאת, לא מיותר לשוב ולהדגיש, החומרים חייבים להיות איכותיים ומקוריים, כך שתכנים שמקושרים אל האתר מבחוץ, ייחשבו קישורים נכנסים איכותיים.

קידום חוקי

אתרי המאמרים בנויים על שיטה זו ומעודדים כתיבה במיגוון תחומים ובתמורה מעניקים את האפשרות לקשר אל האתר שלנו (מספר מוגבל של קישורים, גם כדי שלא להחשב לחוות קישורים שגוגל רואה בחומרה יתרה). אכן, בגוף המאמר ובתחתית המאמרים, באתרי המאמרים, מוצבים קישורים  אל  האתר המקודם. לרוב יציגו הקישורים את פרטי האתר המקודם..

כדאיות הפירסום באתרי המאמרים

אין כלל ספק ואין חולק על כך שיש חשיבות רבה לפירסום באתרי מאמרים. הסיבות ברורות למדי: הכותבים מגיעים לתפוצה רחבה (שגם עתונים גדולים היו שמחים להתהדר בה ומבחינת עושר ואיכות הנושאים הם לא נופלים מהם).

בכל זאת, יש לשים לב שלמרות שלכאורה פירסום באתרי מאמרים הוא חינם, אין זה מדוייק. כתיבה משמעותה השקעת זמן - ואין זה חשוב שהוא של בעל האתר או עובד מטעמו, מאחר שזמן שווה כסף (במקרה של בעל האתר הוא כנראה שווה הרבה יותר  - מאחר שבזמן הכתיבה הוא לא עושה את מה שהוא יודע לעשות יותר טוב מלכתוב, כלומר את מה שהוא מומחה בו). במקרה של כותב מאמרים מקצועי, בתשלום, התמונה עוד יותר חדה וברורה. אז סיכמנו, אין ארוחות חינם.

כך או אחרת, הפירסום באתר מאמרים הוא רצוי ביותר, הן בגלל שהכותב מבסס לעצמו אוטוריטה בתחום הכתיבה שלו והן מאחר שהאתרים הללו כבר צברו מספיק הערכה ודירוג גבוה במנועי החיפוש השונים ולכן במקרה של גוגל, הדירוג מקבל ניקוד גבוה כאשר הוא מגיע מאתר "נחשב", כמו אתר מאמרים.

מה עלינו לפרסם

אך ורק תכנים מקוריים (וכמובן איכותיים) -התוכן שמועלה באתר המאמרים חייב להיות תוכן מקורי, דהיינו לא מועתק -משום שהזחלנים, אותם סוכנים אוטומטיים הסורקים את הרשת מטעם גוגל,  הולכים ונעשים קשוחים יותר ומתוחכמים יותר ויכולותיהם לאתר חומרים מועתקים או משוכפלים, מתחזקות יותר ויותר. אם היה אפשר לנסח את המוטו של גוגל בנושא הזה, הוא היה קרוב לניסוח הזה:  "נתפסתם, נענשתם - ובחומרה - ואל תגידו שלא הזהרנו אתכם מראש!"   ומונעים זליגה של חומרים משוכפלים, מסוגלים לחמוק החוצה.  אגב, גם אם "תעתיקו" תכנים מן האתר שלכם ותפרסמו אותו באתר מאמרים, הוא ייחשב בעיני גוגל לתוכן מועתק - ולפיכך עלול להביא לענישת האתר.

ומצד שני,  אם החומר טוב...

אם אכן התכנים שאנו מפרסמים הם איכותיים ומקוריים, אנו מקבלים את הצד השני של פרוסת-הלחם, זו שדווקא מרוחה עליה החמאה, או במילה אחרת, קידום - ע"י קישור לביטויי החיפוש שלנו שאותם אנו רוצים לקדם.

הקישורים שאנו מוציאים מאתרי מאמרים מובילים, לרבות אתר זה-עצמו (אין כאן חנופה. הרי אם לא הייתי מאמין בכך לא היית מפרסם דווקא כאן...) מצויינים לקידום, משום שהם-עצמם נהנים כבר מדירוג גבוה.

גולשים הנחשפים למאמרים \(כן, גם אתרי מאמרים עוסקים בקידום האתרים שלהם...) נחשפים בה בעת לכותב המאמר ועשויים להתרשם לחיוב (נקווה) מאיכותו ולפנות לכותב או לאתר שהוא מייצג כדי לקנות את המוצר או השירות שהוא מציע - וזו אחרי הכל, הרי המטרה שלשמה אנשים ועסקים בונים אתרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דויד מנשה www.wordsuit.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דויד מנשה

מאת: דויד מנשהקידום אתרים02/02/15818 צפיות
העידכון האחרון באלגוריתם של גוגל, Hummingbird, מפנה זרקור חזק עוד יותר למגמה ההולכת של התמקדות בתוכן והנגשתו. החידוש הגדול שלו, הוא שהפניות הגולשים לתוכן רלוונטי נעשית ע"י מענה לשאילתות מורכבות ו"טבעיות", בלשון בני אדם, בהתבסס על תוכן העמודים שמנוע החיפוש סרק ולאו דווקא בעל בסיס עמודים שעברו אינדוקס ושל מילות חיפוש.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים24/01/15853 צפיות
אתרים סמכותיים רבים נפגעו באופן חמור עד כדי אובדן של 90% מנפח החיפוש האורגני, כתוצאה מגניבת תכנים - ויחד איתם ה-authorship, כלומר הקרדיט למחבר התוכן. עידכון פנדה האחרון סיים את חגיגת השודדים הנהנים מעמלם של האחרים, או לפחות צימצם אותה מאד. נציג כאן את האופן שבו מטפל האלגוריתם העדכני בבעיית הסמכותיות האבודה.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים18/12/14750 צפיות
בניית אתרים כוללת שימוש בכלים שונים, שאינם גלויים לעין. אחדים מן הכלים הללו, שלכאורה אינם בעלי חשיבות, הם חיוניים מאד, שכן בלעדיהם יכול האתר להחשף לבעיות לא רצויות, כמו למשל פירסום של האתר מנועי החיפוש עוד לפני שבנייתם הושלמה ואף חשיפת מידע שבעלי האתר אינם חפצים לחשוף. הפעם נעסוק בשני כלים קטנים אבל חשובים מאד. אחד מהם הוא קובץ robots.txt שתפקידו לא תמיד ברור לבעלי אתרים ואפילו, לא תאמינו, גם לבוני-אתרים רבים. הכלי השני הוא תג המטא noindex.

מאת: דויד מנשהבניית אתרים30/11/14820 צפיות
אופטימיזציה טובה היא כזו המוודאת שמבנה האתר לא יכלול שגיאות תיכנות בקוד האתר המפריעות (ובמקרים קיצוניים אף מונעות) לסרוק אותו. זאת, מאחר שגוגל, לדוגמה, לא תסרוק דפים שונים באתר, אם מבנה האתר מקשה על הסריקה. זאת, למרות שהאלוגריתמים המתוחכמים מאד של גוגל ומנועי החיפוש האחרים, יודעים, מן הסתם, כיצד להתגבר על בעיות טכניות - אבל אין להם שום עניין לעשות זאת, מאחר שאם בעלי האתרים לא עשו שום מאמץ בכיוון זה, מדוע הם צריכים להתאמץ עבורם.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/10/14718 צפיות
פעמים רבות אנו נמנעים מתגובות בבלוגים, או במאמרים באתרי תוכן שונים, כחלק מקידום האתר שלנו, בגלל שאתרים רבים מצמידים להן תג nofollow. תג זה נועד, אכן, למנוע שהאתר המקודם יהנה מזרימת "מיץ" קידומי מן האתר שבו פורסמה התגובה. אולם, גם אם לכאורה המצב הזה מונע תועלת קידומית ישירה, כדוגמת קישור שהוא dofollow, עדיין יש בו תועלת רבה ופוטנציאל ענק לטווח ארוך (בעיקר) ולא פעם גם בטווח המיידי.

מאת: דויד מנשהקידום אתרים22/09/14691 צפיות
בניית אתר אינטרנט היא הכרח שכל בעל עסק, או נותן שירות, מודע לו. ואכן, כיום, הנגישות אל בית עסק או שירות, היא לא פעם דרך האתר - עוד לפני שפונים אל החנות הפיזית. יתרה מכך, אנו עדים לכך שעסקים רבים מתבססים באופן הולך וגובר על אתר האינטרנט. עם זאת, כדי להשיג את התוצאות הרצויות, כלומר משיכת גולשים והפיכתם ללקוחות או לצרכנים של האתר, חשוב מאד להקפיד על בניה נכונה של האתר.

מאת: דויד מנשהניהול תוכן18/09/142516 צפיות
שני מרכיבים חשובים בקידום אתרים, שלא רבים נוטים להתייחס אליהם במלוא החשיבות הראויה להם הם שני אלמנטים בכתובת האתר, URL, שהגולשים מקלידים בדפדפן : שם הדומיין והסיומת. במאמר זה נתייחס לשני מרכיבים אלה ונעמוד על חשיבותם.

מאמרים נוספים בנושא קידום אתרים

מאת: רועי כץקידום אתרים11/06/182784 צפיות
מצב של תשישות נפש מוגדר כאשר האדם סובל מבעיות התנהגות קשות ושיבושים החשיבה. הדבר בא לידי ביטוי בקריאה לא נכונה של המציאות ושינויים תכופים ולא הגיוניים במצב הרוח.

מאת: הדסהקידום אתרים17/09/172034 צפיות
רבים ממכם שמעו לא פעם על שיווק וקידום באינטרנט. למרות וזה תחום שעדיין צעיר רבים מבינים את חשיבותו ומשתמשים בו אלמנת לקדם את העסק שלהם במנועי החיפוש של גוגל. ברב המקרים ישנם שני סוגים של קידום באינטרנט והם קידום ממומן ( PPC ) וקידום אורגני (SEO ). בכדי להבין מה מבין האפשריות היא העדיפה ביותר יש תחילה להבין מה כל אחת מן האופציות אומרת.

מאת: רוני הכהןקידום אתרים20/08/171940 צפיות
האם לנסות ולעבור עם חברות קידום שנמצאות מעבר לגבולות הארץ גם כן?

מאת: articlestbdקידום אתרים20/08/171770 צפיות
למה קידום אתרים זה הדבר שכל עסק רציני פשוט חייב... תשובות במאמר.

מאת: דודישקידום אתרים30/04/171778 צפיות
בכל פעם שצירוף המילים "קידום אתרים בחו"ל" נזרק לאוויר, יש לו השפעה של פצצה. פצצת סירחון אם להיות מדויקים.

מאת: רועי כץקידום אתרים16/11/161441 צפיות
בונים אתר עם מערכת מיוחדת , אשר מציעות אחסון של האתר בקרב הפלטפורמה שלהם, בנייה ועיצוב של האתר באמצעים בסיסיים פשוטים , ככה ש כל בעל עסק יכול לבנות לעצמו אתר.

מאת: vodplaceקידום אתרים17/08/162124 צפיות
כל עסק צריך אתר תדמית שיחשוף אותו לעיני כל, אך גם אתר התדמית דורש קידום אתרים ושיווק על מנת שיגיעו אליו אנשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica