חפש מאמרים:
שלום אורח
14.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה זה שרת VPS ?

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים17/06/2014571 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בעלים של אתרי אינטרנט יודעים כי אחד הדברים החשובים היותר הוא בחירה נכונה של ספק אחסון האתר שלהם. שירות אחסון אתרים איכותי יאפשר לאתר לעבוד בצור החלקה יותר, לעלות מהר יותר ולהיות מאובטח ומגובה בצורה איכותית.

מרבית בעלי האתרים מאחסנים את האתר שלהם באמצעות אחסון "רגיל" המאפשר שכירת שטח אחסון על גבי השרת, גישה של FTP לניהול קבצי האתר אחסון של האתר בשטח זה.

בעלי אתרים מתקדמים יותר מבחינה טכנולוגית או כלאו בלעי תנועת גולשים גבוהה נהגו מזה שנים לאחסן את האתר שלהם על גבי שרת ייעודי ולא שרת "עם שכנים". ההבדל הוא שהשרת היה מוגדר רק עבורם וכל תעבורת הגולשים שהיתה רלוונטית עבורם היתה זו המגיעה אליהם. כמו כן שטח האחסון היה גדול במיוחד.

כיום יש פתרון נוסף שקיים מזה שנים אך רק לאחרונה עשה קפיצת מדרגה והפך רלוונטי לבעלי אתרים רבים והוא של שכירת שטח אחסון על גבי שרת VPS.

מהו שרת VPS?

שרת VPS הידוע גם בתור שרת וירטואלי הינו שרת המספק את הטוב משני העולמות של האופציות הקודמות. הוא גם תופס שטח אחסון על שרת שיש בו שכנים, אך מצד שני הוא בעל מערכת ניהול ושליטה במשאבים בדוגמת שרת ייעודי ועם כח ביצוע דומה לכזה. הוא למעשה נותן תחושה של שרת ייעודי גם אם אינו כזה.

אם כן, מה היתרונות של שרת ירטואלי על שרת ייעודי?

בין שרת VPS ושרת ייעודי יש לא מעט הבדלים גם אם מדובר בשירות די דומה:

זמינות – שרת וירטואלי ניתן להגדיר ולהתקין באופן מהיר ומיידי ואילו שרת ייעודי לעתים דורש הזמנה על פי צרכי המיחשוב שבוחרים ויש צורך להמתים להגדרות והתקנת תוכנות עבורו.

התחייבות – במרבית המיקרים שרת ייעודי דורש התחייבות של שנה לפחות ואילו שרת VPS דורש בדרך כלל התחייבות של חודש בחודשו, אם כי לשכירות של שנה מראש יש הטבות במחיר.

חומרה – שרת ייעודי דורש התקנות ספציפיות ואילו שרת וירטואלי משתמש במשאבים שמוגדרים מראש ומוקצים לו, כך שנתן די בקלות ומהירות לשנות את המיפרט הדרוש בעוד בשרת ייעודי יש צורך להתקין את החומרה הנוספת.

עלויות – שרת וירטואלי הינו זול יותר משרת ייעודי ואינו מחייב שימוש לאורך זמן או התקנות חומרה נוספות לאורך השנים. שרת VPS מציע פתרונות ניהול משאבים בצורה יעילה וחסכונית יותר לטווח הרחוק.

החסרון היחיד, אם ישנו כזה הוא ברמת הביצועים שכן גם במידה והמיפרטים של שני השרתים זהים, ייתכן כי שרת וירטואלי יסבול אחת לזמן כלשהו מעומס קל בתעבורה עכב ניצול משאבים גבוה של אתר אחר המשתמש באותם המשאבים אך המיקרים הללו זניחים ונדירים יחסית.

אם כן, אם אתם משקיעים הרבה כסף באתר מסחרי או אתר אירגוני גדול, רצוי לחשוב על אחסון באמצעות שרת VPS ולא באופציות האחרות הקיימות.

 תגיות המאמר: שרתים, שרת, שרת VPS, שרתי VPS


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191028 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191060 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191037 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191092 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/191655 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/19949 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/191013 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאמרים נוספים בנושא אחסון אתרים

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים22/08/172525 צפיות
בעת האחרונה ניתן לשמוע יותר ויותר על אחסון אתרים באמצעות שרתים וירטואלים או שרתי VPS בשמם המקורי. שרתים אלו חוללו מהפכה בענף אחסון האתרים המנומנם והגיע הזמן שגם אתם תכירו אותם טוב יותר. המאמר הבא נועד לעשות מעט סדר בנושא זה.

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים05/06/174966 צפיות
אם השקעתם את רוב זמנכם וכספכם באתר שמטרתו להשיג לכם כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, אולי כדאי שתחשבו גם על אחסון אתרים. איפה אתם מתכוונים לשמור את השרת שלכם? אילו השפעות יש לבחירת שרת וירטואלי נכון או אחסון אתרים מותאם? עומדים לרכוש חבילת אחסון אתרים? אל תשכחו לבחור גם לפי מאפיינים שמטרתם להשפיע על חווית הגולש.

מאת: DSD STUDIOאחסון אתרים17/04/162155 צפיות
האם אתה משתמש בפלאש כדי לבנות את אתר האינטרנט עבור העסק שלך? אתה רוצה להיות בטוח שהאתר שלך ירוץ בצורה חלקה כמו שצריך? אז כדאי לך לבחון את האפשרות של אחסון פלאש.

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים15/10/152068 צפיות
בשנים האחרונות בעלי אתרים ישראליים רבים נוטים לחפש אפשרויות של אחסון אתרים בחברות אחסון זרות על פני אלו הישראליות, בעיקר עכב המחיר. אך האם הסיבה מוצדקת?

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים15/10/151680 צפיות
במידה והגעתם להחלטה כי אתם מעוניינים באתר אינטרנט לעסק שלכם הרי שראשית כל חשוב שתבחרו כתובת אינטרנט עבור אותו האתר – כתובת זו מוגדרת כדומיין (שם מתחם) ורצוי לרכוש אותה כמה שיותר מהר. עוד במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים15/10/151676 צפיות
שירותי ענן שונים דוגמת אלו המשמשים לגיבוי או אחסון קבצים חשובים הולך וצובר תאוצה והסיבות לכך רבות. עוד על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןאחסון אתרים15/10/151473 צפיות
המודרניזציה והטכנולוגיה המתקדמת הגיעו לא מזמן גם לעולם אחסון האתרים וכיום עוד ועוד בעלי אתרים מעדיפים לעבור לאחסון על גבי שרת וירטואלי על חשבון שרת שיתופי. מדוע הדבר מתרחש במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica