חפש מאמרים:
שלום אורח
22.10.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מסרים מלמעלה

מאת: מסע פנימייהדות16/12/2009947 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הגמרא במסכת חגיגה מספרת על שדים (שראוי לאיית את שמם ולא להגותו כמילה שלמה), שנקראים כך מפני שהם מנסים לשדוד דעתם של בני אדם. מסתבר שהם אכן קיימים. אלו יצורים בעלי כנפיים כמלאכי השרת, מצויים כמשפחות, מתרבים ומתים כבני אדם. הגמרא אומרת שהם טסים מסוף העולם ועד סופו כמלאכי השרת, ושומעים מאחורי הפרגוד מה עתיד להיות (סוג של תחזית על מה שיקרה לאדם). הם אוהבים להתל בבני אדם, ומכאן כל הסיוטים שהאדם חווה בלילה...

איך זה קורה? עפ"י הקבלה כדור הארץ מוקף רקיעים, מעטפות - אחד מעל השני. כדור הארץ הוא הנק' הפנימית ביותר. במעטפת הראשונה מעבר לו, נמצאים השדים. כשאדם ישן, יוצאת ממנו הרוח שבו ועולה לשורש מקומה בעולמות הרוחניים. היא עוברת בכל המעטפות, בתחילה היא נפגשת עם השדים. היא עלולה לפגוש בהם בתחילת הלילה או בסופו (לכן חלום שלפני היקיצה, הוא ודאי לא אמיתי כי הוא מגיע מהם, כשהרוח עוברת אצלם בעת חזרתה לכדור הארץ).

לעיתים השדים נותנים לאדם חלום אמיתי, כדי שיאמין ולא יזלזל בחלומות המגיעים מהם, וכך לאחר שירכשו את אמונו, יוכלו להמשיך להתל בו. הסימן שהחלום מגיע מהם, הוא חלום מבולבל ולא ברור, כי חלום אמיתי הוא בדרך כלל ברור מאד ומכיל מסר.

חלום לא-אמיתי בנוסף יכול להיות כתוצאה מהרהורי האדם. אם האדם חווה או הרהר במשך היום על דבר מסוים וחלם עליו, לא מדובר בחלום בעל משמעות.

חלום בעייתי מאד, שהשולחן ערוך אומר שאף ניתן להתענות בשבת אם חולמים אותו, הוא חלום בו שיניו של האדם נופלות. חלום כזה הוא סימן לא טוב לאדם. אמא אחת אף העידה שחלמה כך, ולאחר מכן בנה מת.

יש הבדל אם מדובר בשיניים עליונות או תחתונות. כיצד? המגן דויד בנוי משני משולשים: אחד עם בסיס רחב תחתון הולך ומצטמצם למעלה - הוא שייך לעולם הגשמי. שיניים תחתונות הם כנגדו, ואז הסימן הוא שמשהו גשמי עתיד להינזק (פרנסה למשל). המשולש השני מתחיל בקודקוד ועולה ומתרחב לבסיס עליון - הוא שייך לעולם הרוחני. מסמל שיניים עליונות, כך שכנראה שמשהו רוחני עתיד להינזק. (המגן דויד מסמל על שילוב בין רוחניות וגשמיות, שזוהי גדולת היהודי). אך שוב, יש לזכור, אם האדם למשל היה באותו יום בטיפולי שיניים או חשב עליהם, ולאחר מכן חלם על כך, אין להתייחס כלל. חלום אמיתי הוא כזה שהאדם לא חשב על תוכנו כלל במשך היום.

ולסיום, הדרך הטובה לשינה רגועה, ללא סיוטים או חלומות שקריים של שדים (כך שאם כבר מגיע חלום, הוא סביר להניח אמיתי), היא לומר *קריאת שמע שעל המיטה. ולא זו בלבד, אלא שזו גם הגנה על איברי הגוף והשמדת המקטרגים, שאנו יוצרים בעבירות (ראו הסבר בקובץ הנ"ל).

עפ"י הרב יצחק פנגר.

*תגדילו את הכתב בקובץ (הוא קטן כי הוא מיועד להדפסה כדף אחד). מצווה להפיץ אותו לזיכוי הרבים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/10971 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101020 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101304 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101265 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10842 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102107 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102668 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות08/09/19195 צפיות
אם נגזר עלינו חלילה וחס דברים לא טובים אז שהם יהיו על החפץ בו עושים את הפדיון ותמורת זאת האדם יכנס לחיים טובים

מאת: בתיה כץיהדות26/05/1922621 צפיות
חג שבועות הידוע גם בכינויו חג הביכורים וחג מתן תורה מגיע לאחר ספירת העומר, שבעה שבועות בדיוק לאחר חג הפסח, את שבועות חוגגים בתאריך ו' בסיון והחג הנפלא הזה הינו החג האחרון החותם את מועדי ישראל.

מאת: בתיה כץיהדות21/05/1922840 צפיות
מצוות זכירת מעמד הר סיני לזכור את מעמד הר סיני היא מצווה כמו שמובא בספר דברים "השמר לך ושמור נפשך מאד פן תשכח את הדברים אשר ראו עיניך ופן יסורו מלבבך כל ימי חייך והודעתם לבניך ולבני בניך יום אשר עמדת לפני ה' אלוקיך בחורב" גם בי"ג עיקרים מובא: "וְשֶׁהַתּוֹרָה כֻלָּה נְתוּנָה מִן הַשָּׁמָיִם וְשֶׁלֹּא תִּשְׁתַּנֶּה בְשּׁוּם זְמַן חַס וְשָׁלוֹם".

מאת: בתיה כץיהדות07/05/19666 צפיות
ישנן הרבה נבואות שהתגשמו, אביא להלן 7 דוגמאות יפות וקצרות, כי כדי לסקור את כל הנבואות שהתגשמו צריך ספר שלם, לכן מומלץ לעיין בספרים הבאים להרחבת הידע: נבואה והשגחה, מסע אל פסגת הר סיני, מסילות אל האמונה, מסע אל האמת.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1920500 צפיות
זה ההסבר הפשוט למה נתן אלוקים את התורה רק לעם ישראל כי לכל עם יש את ה"אופי" המתאים לו ועם ישראל הוא העם שהכי התאים לו התורה.

מאת: בתיה כץיהדות07/05/1922196 צפיות
לפני שנביא את דברי הארכיאולוגים וההיסטוריונים צריך להדגיש שגם אילו ההיסטוריונים מסיקים מתוך מחקריהם שהדברים התרחשו אחרת ממה שכתוב בתורה, הדבר לא היה מעלה ולא מוריד למי שהשתכנע למעלה מכל ספק שהתורה נכתבה במדבר סיני וכל הכתוב בה מדוייק, וזה משתי סיבות:

מאת: בתיה כץיהדות07/05/194382 צפיות
אבל יש סיבה יותר גדולה מדוע רוב העם לא מקיים מצוות התורה - והיא מפני שרוב העם היהודי עדיין לא זכה להסברה נכונה ואמיתית מהי היהדות וכיצד היא יכולה לתרום לחיים שלו. העובדות מדברות שכאשר יהודי זוכה להכיר את התורה ואת המצוות בצורה אמיתית ועם הסברה טובה ונעימה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica