חפש מאמרים:
שלום אורח
23.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מסרים מלמעלה

מאת: מסע פנימייהדות16/12/2009971 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הגמרא במסכת חגיגה מספרת על שדים (שראוי לאיית את שמם ולא להגותו כמילה שלמה), שנקראים כך מפני שהם מנסים לשדוד דעתם של בני אדם. מסתבר שהם אכן קיימים. אלו יצורים בעלי כנפיים כמלאכי השרת, מצויים כמשפחות, מתרבים ומתים כבני אדם. הגמרא אומרת שהם טסים מסוף העולם ועד סופו כמלאכי השרת, ושומעים מאחורי הפרגוד מה עתיד להיות (סוג של תחזית על מה שיקרה לאדם). הם אוהבים להתל בבני אדם, ומכאן כל הסיוטים שהאדם חווה בלילה...

איך זה קורה? עפ"י הקבלה כדור הארץ מוקף רקיעים, מעטפות - אחד מעל השני. כדור הארץ הוא הנק' הפנימית ביותר. במעטפת הראשונה מעבר לו, נמצאים השדים. כשאדם ישן, יוצאת ממנו הרוח שבו ועולה לשורש מקומה בעולמות הרוחניים. היא עוברת בכל המעטפות, בתחילה היא נפגשת עם השדים. היא עלולה לפגוש בהם בתחילת הלילה או בסופו (לכן חלום שלפני היקיצה, הוא ודאי לא אמיתי כי הוא מגיע מהם, כשהרוח עוברת אצלם בעת חזרתה לכדור הארץ).

לעיתים השדים נותנים לאדם חלום אמיתי, כדי שיאמין ולא יזלזל בחלומות המגיעים מהם, וכך לאחר שירכשו את אמונו, יוכלו להמשיך להתל בו. הסימן שהחלום מגיע מהם, הוא חלום מבולבל ולא ברור, כי חלום אמיתי הוא בדרך כלל ברור מאד ומכיל מסר.

חלום לא-אמיתי בנוסף יכול להיות כתוצאה מהרהורי האדם. אם האדם חווה או הרהר במשך היום על דבר מסוים וחלם עליו, לא מדובר בחלום בעל משמעות.

חלום בעייתי מאד, שהשולחן ערוך אומר שאף ניתן להתענות בשבת אם חולמים אותו, הוא חלום בו שיניו של האדם נופלות. חלום כזה הוא סימן לא טוב לאדם. אמא אחת אף העידה שחלמה כך, ולאחר מכן בנה מת.

יש הבדל אם מדובר בשיניים עליונות או תחתונות. כיצד? המגן דויד בנוי משני משולשים: אחד עם בסיס רחב תחתון הולך ומצטמצם למעלה - הוא שייך לעולם הגשמי. שיניים תחתונות הם כנגדו, ואז הסימן הוא שמשהו גשמי עתיד להינזק (פרנסה למשל). המשולש השני מתחיל בקודקוד ועולה ומתרחב לבסיס עליון - הוא שייך לעולם הרוחני. מסמל שיניים עליונות, כך שכנראה שמשהו רוחני עתיד להינזק. (המגן דויד מסמל על שילוב בין רוחניות וגשמיות, שזוהי גדולת היהודי). אך שוב, יש לזכור, אם האדם למשל היה באותו יום בטיפולי שיניים או חשב עליהם, ולאחר מכן חלם על כך, אין להתייחס כלל. חלום אמיתי הוא כזה שהאדם לא חשב על תוכנו כלל במשך היום.

ולסיום, הדרך הטובה לשינה רגועה, ללא סיוטים או חלומות שקריים של שדים (כך שאם כבר מגיע חלום, הוא סביר להניח אמיתי), היא לומר *קריאת שמע שעל המיטה. ולא זו בלבד, אלא שזו גם הגנה על איברי הגוף והשמדת המקטרגים, שאנו יוצרים בעבירות (ראו הסבר בקובץ הנ"ל).

עפ"י הרב יצחק פנגר.

*תגדילו את הכתב בקובץ (הוא קטן כי הוא מיועד להדפסה כדף אחד). מצווה להפיץ אותו לזיכוי הרבים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתר "מסע פנימי" - http://Pnimi.022.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מסע פנימי

מאת: מסע פנימייהדות06/07/101008 צפיות
הוא מבטל בהינף יד דעה של אדם אחר ונדמה לו שפעל באופן חיובי. אכן יש לו סיבות לחשוב כך, אבל מתחת לפני השטח מתגלים הפגמים, אשר עם הזמן משאירים חותם בלב הסובבים אותו.

מאת: מסע פנימיבריאות ורפואה כללי06/07/101055 צפיות
לחזק את המערכת החיסונית, הלב והשרירים, להוריד במשקל, לשחרר מתחים, להאריך את תוחלת החיים - וליהנות מזה! על המתנה היפה ביותר בעולם, שהוענקה לנו מאת בורא עולם.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101349 צפיות
מה הטעם בגוש קטיף או בבשר חלק? מה הבעיה החלב/אבקת חלב נוכרי? מה ההבדל בין הכשר הרבנות לבד"צ? כל המידע בקצרה מפי הרב זמיר כהן, יו"ר אירגון הידברות.

מאת: מסע פנימייהדות28/06/101297 צפיות
צרות הן דבר טבעי? לא ממש. יש דרך לצאת מהן, ולא זו בלבד, אלא שניתן בנוסף לקבל שפע וברכה. איך? ר' נתן (תלמידו המובהק של ר' נחמן מברסלב) מגלה את הסוד.

מאת: מסע פנימימשפחה וזוגיות - כללי20/05/10888 צפיות
רק לאחר החתונה הוא והיא מגלים שזה לא מה שחשבו שזה. "אולי לא הייתי צריך להתחתן איתה" הוא חושב, והיא מגלה בו פגם נוסף. על האשליה והאתגר - בחיי הנישואין.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102148 צפיות
תהליך קבלת התורה הקדושה מלמד אותנו שני דברים עיקריים שיעזרו לנו להבין מהי מהותה של התורה, וגם – עד כמה אנו חשובים בעיני ה'. לא לחינם אנו עמו הנבחר.

מאת: מסע פנימייהדות20/05/102706 צפיות
היתכן שאי פעם, לפני מליוני שנים, היו דינוזאורים בעולם - למרות שעפ"י היהדות הוא קיים בקושי 6,000 שנה? תתפלאו.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/196493 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19360 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19359 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19357 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19363 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19357 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19364 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica