חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על אהבת חינם ושנאת חינם

מאת: סיגלאימון אישי26/07/20151266 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

על אהבת חינם ושנאת חינם

הרבה פעמים שומעים את המושגים "אהבת חינם" ו"שנאת חינם", בעיקר כשמתרחש אירוע מסוים על רקע אפליה או בימים הסמוכים לתשעה באב – היום בו מתאבלים על חורבנם של בית המקדש הראשון ובית המקדש השני.

השיח של טרום תשעה באב עוסק בשנאת חינם בשל העובדה כי על פי המסורת היהודית – בית המקדש השני נחרב בשל שנאת חינם ששררה בין פלגים שונים ביהדות, והתקווה היא שבמקומה של השנאה הזאת תשרור בין אנשים אהבת חינם – אהבה שאינה תלויה בדבר, אשר תביא לימים יפים יותר.

על יופייה של אהבת חינם

הרבה אנשים חושבים, שאהבת חינם יש רק בין הורים לילדיהם. אין בכלל ספק, שזו האהבה הטהורה ביותר – אהבה שאין בה אינטרסים בכלל. למרות זאת, אם פוקחים את העיניים ומסתכלים סביב, אפשר לראות שיש אהבת חינם גם בהרבה מקומות אחרים.

· נתינה לנזקקים – יש אנשים שמקדישים חלק ניכר מחייהם כדי לתת לאחרים שאין להם – ללא ציפייה לתמורה. התמורה שהם מקבלים, מלבד הכרת התודה של הנזקקים עצמם שאין לה אח ורע, היא עצם הידיעה שהם נתנו לאחרים שאין להם; שבזכותם לאנשים אחרים טוב יותר – וזו תחושה שאי אפשר לתאר במילים. צריך פשוט להרגיש אותה פעם אחת, כדי להבין.

· מתן בסתר – נתינה לאנשים שצריכים, בין אם כסף, בין אם מוצרים ובין אם כל דבר אחר, מבלי שהמקבלים ידעו את זהותכם. אם יש ביטוי מלא ושלם ל"אהבת חינם" – אין ספק שזה זה.

· אהבה שבין אדם לחברו – יש הרבה מאוד אנשים שמיישמים את הביטוי הזה, "אהבת חינם", מדי יום ביומו, בקרב חוג החברים הפרטי שלהם. אותם אנשים לא עושים חשבונות, ולא נוטרים טינה, אלא פשוט מכבדים את חבריהם ונמצאים שם בשבילם, בלי רגשות שליליים וכמובן שבלי רגשות נקם.

אהבת חינם וביטחון עצמי

שלוש הדרכים האלה ליישם את אהבת החינם, עוזרות לא רק למי שמקבל, אלא גם, ואולי בעיקר – לצד הנותן. עצם האפשרות לתת למישהו אחר, שבזכות הנתינה הזאת מחייך ונמצא במקום הרבה יותר טוב משהיה בלעדיה – מעצימה מאוד את הנפש ומחזקת מאוד את הביטחון העצמי.

אם ניקח לדוגמה את הצד השני – שנאת חינם, נראה שהרבה פעמים היא הולכת יד ביד עם חוסר ביטחון ועם תחושה ש"כל העולם נגדי". אנשים ששונאים אנשים אחרים הם בדרך כלל אנשים שנפגעים מהם, רק כי הם לא אמרו או לא עשו את הדבר הנכון – לדעתם. כמובן שאין הכוונה לשנאת חינם ששייכת למלחמות של דת או אמונה, אלא כזו שמתרחשת בלב פנימה, בין אדם ל(מי שאמור להיות) חברו. אנשים ששונאים הם בדרך כלל אנשים שנוטרים טינה, שמנסים להבין למה עשו להם את מה שעשו ומחפשים דרך לנקמה. אנשים שזאת הדרך שלהם, הם בדרך כלל אנשים שלא שלמים עם עצמם וצריכים כל הזמן חיזוקים של אחרים כדי לדעת שהם "בסדר". אם אין להם חיזוקים כאלה – הם לוקחים את זה אישית וחושבים שלא אוהבים אותם מספיק כי הם לא מספיק טובים, ומאידך – רוצים לראות ב"נפילתם" של האחרים.

אהבת חינם וטיפול רגשי

אם אתם נמנים עם אותם אנשים שקשה להם לתת אהבת חינם בגלל חוסר ביטחון עצמי וציפייה שהאחר תמיד יהיה שם כדי לתת לכם חיזוקים חיוביים, יכול להיות שכדאי שתגיעו לטיפול רגשי. במסגרת טיפול כזה אפשר להגיע לנבכי הנפש, להבין פחות או יותר מהיכן הדברים נובעים, ולתת לכם כלים שיאפשרו לכם להיות בטוחים יותר בעצמכם, לתת אהבת חינם וליהנות מפירותיה.

והלוואי שכולנו נדע לתת אהבת חינם ולא שנאת חינם, כי ביום שזה יקרה – העולם כולו יהיה הרבה יותר יפה.

רוצה לדעת עודלחצי כאן להורדת המדריך השלם לצמיחה אישית מפלונטר לפריצת דרך חדשה http://lp.vp4.me/nbrs

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
סיגל קריטנשטיין

מאמנת אישית מוסמכת

יזמית, מורת דרך

ומומחית ליציאה מפלונטרים ותסבוכות בחיים

03-5460371

0507290564

http://lp.viplus.com/biwo

https://www.facebook.com/sigaliot4u

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סיגל

מאת: סיגלאימון אישי16/10/151486 צפיות
כמה פעמים הרגשת שאת מתלהבת ממשהו, מלאת אנרגיה ומוטיבציה, ואז מישהו קרוב מוציא לך בשניה את כל הרוח מהמפרשים? או שאולי התחלת בפרויקט כלשהו, שממש מלהיב אותך, ופתאום מישהו בעבודה אומר איזו מילה שגורמת לך להרגיש קטנה ואבודה?

מאת: סיגלאימון אישי23/09/151462 צפיות
אדם שחי כל הזמן בהאשמות עצמיות, הוא לא אדם מאושר. אדם כזה חי כל הזמן במתח ובדאגות, והופך להיות האויב הגדול ביותר של עצמו. כדי לצאת מהמעגל האינסופי הזה, צריך לסלוח על טעויות שנעשו, ללמוד מהן ומהעבר בכלל, ולהמשיך הלאה, כי החיים מאוד קצרים, וחבל לחיות אותם כל הזמן בהאשמה עצמית.

מאת: סיגלאימון אישי - כללי13/09/151626 צפיות
השנה שחלפה, השנה שתבוא כשמתחילה שנה חדשה, כולם עוסקים בסיכומים. חושבים על השנה שהיתה ועל זו שתבוא, ומכוונים לכך שהשנה שתבוא תהיה טובה יותר. אז איך היתה השנה שלכם, ומה אתם מאחלים לעצמכם לשנה הבאה? כיוונים וטיפים תוכלו למצוא במאמר הבא.

מאת: סיגלאימון אישי22/08/151214 צפיות
מעשה טוב – מעשה שיוצא מהלב אלונה לא היתה מסופקת. היא עבדה מהבית, כמעט לא ראתה אנשים והתקשורת היחידה כמעט שהיתה לה היתה עם אמא שלה, עם בעלה ("האיש שלי", כפי שקראה לו) ועם שלושת ילדיה. היו לה חברות בעבר, אבל היא לא הצליחה לשמור איתן על קשר. כולן נעלמו, בלי שום סיבה נראית לעין, והיא הרגישה שזה משהו בה, שלא מאפשר לה להיות מי שהיא היתה רוצה – אישה שמחייכת רוב הזמן, מוקפת חברים, ושיכולה להגיד בפה מלא, שהיא אוהבת את החיים.

מאת: סיגלאימון אישי08/08/15829 צפיות
כשאנחנו בשעת משבר, לפעמים הדבר שאנחנו הכי צריכים הוא חיבוק. כשאנחנו שמחים, אין ספק שזה נחמד לשמוח לבד, אבל, ממש כמו שאומר השיר, כששמחים בשניים – זה נחמד כפליים. כמובן שהחיבוק צריך להיות מהלב והשמחה צריכה להיות אמיתית ולא מעושה, כי אחרת האפקט הרצוי לא מושג, ונשארת הרגשה של אכזבה והחמצה. איך יודעים איזו סביבה היא תומכת באמת ומאיזו סביבה כדאי להתרחק? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/152028 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/151551 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191801 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191833 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191911 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173060 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172548 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172646 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172527 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica