חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מעשה טוב- מעשה שיוצא מהלב

מאת: סיגלאימון אישי22/08/20151213 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמעשה טוב – מעשה שיוצא מהלב

אלונה לא היתה מסופקת. היא עבדה מהבית, כמעט לא ראתה אנשים והתקשורת היחידה כמעט שהיתה לה היתה עם אמא שלה, עם בעלה ("האיש שלי", כפי שקראה לו) ועם שלושת ילדיה. היו לה חברות בעבר, אבל היא לא הצליחה לשמור איתן על קשר. כולן נעלמו, בלי שום סיבה נראית לעין, והיא הרגישה שזה משהו בה, שלא מאפשר לה להיות מי שהיא היתה רוצה – אישה שמחייכת רוב הזמן, מוקפת חברים, ושיכולה להגיד בפה מלא, שהיא אוהבת את החיים.

"נסי לתת מעצמך קצת", אמרה לה אמא שלה. "תעשי הרבה מעשים טובים, ותראי איך זה ישנה לך את החיים".

"אבל אני נותנת מעצמי!", היא מיד התגוננה. "רק בשבוע שעבר כתבתי לנועה ברכה לרגל יום ההולדת של בעלה, והיא ממש שמחה ולא הפסיקה להודות לי, אבל אחר כך נעלמה. לא שמעתי ממנה מאז.

"את יכולה לתת ולא לצפות לתמורה?" שאלה אמה.

השאלה נשארה בחלל האוויר.

צבעו של אותו לילה היה לבן.

למחרת החליטה אלונה לנסות.

היא אפתה עוגה יפהפייה ונסעה למחלקת ילדים בבית החולים הסמוך למקום מגוריה. האושר והחיוכים שהיא קיבלה מהילדים, והוקרת התודה של האחיות במחלקה מילאו לה את הלב.

משם הלכה לבקר דודה שפעם היתה בת בית אצלה, והיום כבר מבוגרת ונמצאת בבית דיור מוגן. למרות שהדודה כבר לא במיטבה ושזיכרונה כבר מתחיל לבגוד בה – את אלונה היא זיהתה מיד. "הריח שלך לא השתנה", אמרה אחרי החיבוק החזק שנתנה לה. כשאלונה יצאה משם היא קיבלה חיוך גדול והמילה האחת שאמרה לה הדודה לפרידה ליוותה אותה במשך כל היום: "תודה...".

התחנה הבאה שלה היתה בית קפה במרכז המסחרי שליד ביתה, שמעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים. לאחר ששתתה כוס קפה ואכלה פרוסת עוגה שהעצימה את ההרגשה הטובה שכבר היתה לה, נתנה טיפ גדול לבחור שפינה את הכלים משולחנה. את האושר שהיה לו בעיניים אי אפשר היה לתאר במילים.

כשחזרה הביתה, עייפה אך מרוצה, צלצל הטלפון הקווי. "איפה היית?" נשמע קולה המודאג של אמה. "לא ענית לי כל היום לטלפון, כבר כל כך דאגתי!".

"אמא...", אמרה אלונה. "צדקת כל כך. מעשה טוב אמיתי הוא מעשה כזה שיוצא מהלב ולא שנעשה מתוך ציפייה לתמורה. היום עשיתי כל כך הרבה דברים בלי לצפות לשום דבר, וקיבלתי כל כך הרבה בחזרה...".

"אני כל כך שמחה", אמרה אמא. "את בדרך הנכונה. תמשיכי ככה ותראי איך ישתנו לך החיים. תמיד שאלת אותי איך שזה שכל כך אוהבים אותי ושיש לי כל כך הרבה חברים, ותמיד אמרתי לך שזה פשוט כי אני לא עושה חשבונות, ונותנת בלי לצפות לקבל. את תמיד חשבת שאני עושה את זה מתוך אינטרס כלשהו. אולי עכשיו את סוף סוף מבינה את ההבדל".

"מבינה לגמרי" אמרה אלונה, ועיניה כבר החלו להיעצם. לא היה לה ספק: הלילה היא תישן כמו תינוקת.

הדבר הראשון שעשתה כשקמה היה לקחת את היומן שלה ולכתוב: "פשוט תודה על המתנה המיוחדת הזאת שניתנה לי. מתנה מעצימה שקוראים לה נתינה".

רוצות עוד

הקליקו כאן

http://lp.vp4.me/nbrs

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
סיגל קריטנשטיין

מאמנת אישית מוסמכת

יזמית, מורת דרך

ומומחית ליציאה מפלונטרים ותסבוכות בחיים

03-5460371

0507290564

http://lp.viplus.com/biwo

https://www.facebook.com/sigaliot4u

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סיגל

מאת: סיגלאימון אישי16/10/151484 צפיות
כמה פעמים הרגשת שאת מתלהבת ממשהו, מלאת אנרגיה ומוטיבציה, ואז מישהו קרוב מוציא לך בשניה את כל הרוח מהמפרשים? או שאולי התחלת בפרויקט כלשהו, שממש מלהיב אותך, ופתאום מישהו בעבודה אומר איזו מילה שגורמת לך להרגיש קטנה ואבודה?

מאת: סיגלאימון אישי23/09/151461 צפיות
אדם שחי כל הזמן בהאשמות עצמיות, הוא לא אדם מאושר. אדם כזה חי כל הזמן במתח ובדאגות, והופך להיות האויב הגדול ביותר של עצמו. כדי לצאת מהמעגל האינסופי הזה, צריך לסלוח על טעויות שנעשו, ללמוד מהן ומהעבר בכלל, ולהמשיך הלאה, כי החיים מאוד קצרים, וחבל לחיות אותם כל הזמן בהאשמה עצמית.

מאת: סיגלאימון אישי - כללי13/09/151624 צפיות
השנה שחלפה, השנה שתבוא כשמתחילה שנה חדשה, כולם עוסקים בסיכומים. חושבים על השנה שהיתה ועל זו שתבוא, ומכוונים לכך שהשנה שתבוא תהיה טובה יותר. אז איך היתה השנה שלכם, ומה אתם מאחלים לעצמכם לשנה הבאה? כיוונים וטיפים תוכלו למצוא במאמר הבא.

מאת: סיגלאימון אישי08/08/15828 צפיות
כשאנחנו בשעת משבר, לפעמים הדבר שאנחנו הכי צריכים הוא חיבוק. כשאנחנו שמחים, אין ספק שזה נחמד לשמוח לבד, אבל, ממש כמו שאומר השיר, כששמחים בשניים – זה נחמד כפליים. כמובן שהחיבוק צריך להיות מהלב והשמחה צריכה להיות אמיתית ולא מעושה, כי אחרת האפקט הרצוי לא מושג, ונשארת הרגשה של אכזבה והחמצה. איך יודעים איזו סביבה היא תומכת באמת ומאיזו סביבה כדאי להתרחק? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מאת: סיגלאימון אישי26/07/151266 צפיות
על אהבת חינם ושנאת חינם הרבה פעמים שומעים את המושגים "אהבת חינם" ו"שנאת חינם", בעיקר כשמתרחש אירוע מסוים על רקע אפליה או בימים הסמוכים לתשעה באב – היום בו מתאבלים על חורבנם של בית המקדש הראשון ובית המקדש השני. השיח של טרום תשעה באב עוסק בשנאת חינם בשל העובדה כי על פי המסורת היהודית – בית המקדש השני נחרב בשל שנאת חינם ששררה בין פלגים שונים ביהדות, והתקווה היא שבמקומה של השנאה הזאת תשרור בין אנשים אהבת חינם – אהבה שאינה תלויה בדבר, אשר תביא לימים יפים יותר.

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/152028 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/151550 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

מאת: דרור אטריאימון אישי17/01/191791 צפיות
חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא. מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

מאת: דרור אטריאימון אישי12/01/191823 צפיות
עברתם פשיטת רגל וקיבלתם הפטר? עבר קצת זמן ואתם רוצים עכשיו לקחת משכנתא לסגירת חובות או משכנתא לקניית דירה? אתם כבר בטח מבינים שזה הולך להיות משימה מאוד קשה, היות והבנקים לא יכולים לסבול אנשים שעברו פשיטת רגל ולא מוכנים להסתכל עליהם בכלל.

מאת: דרור אטריאימון אישי01/01/191901 צפיות
אחד התהליכים המורכבים והקשים שניתן לעבור בחיים האלו זה ככל הנראה לעבור פשיטת רגל. הרוב חושבים שפשיטת רגל היא דבר שקורה רק לחברות גדולות, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. הרבה פעמים גם אנשים פרטיים מגיעים לפשיטות רגל.

מאת: ירון שוראימון אישי05/06/173060 צפיות
האם אתם הולכים אחרי החלומות שלכם? ואיך למצוא את הייעוד המדויק עבורכם.

מאת: ירון שוראימון אישי31/03/172548 צפיות
איך תוכלו להרוויח יותר, מה הסיבות לכך שאתם לא מרוויחים את מה שאתם רוצים ואיך זה קשור לאהבה

מאת: ירון שוראימון אישי06/03/172646 צפיות
"המשימה" שהכי חשובה בחיים שלנו היא ללמוד לאהוב את עצמנו ללא תנאי.

מאת: דרור אטריאימון אישי19/02/172526 צפיות
אין על כך שום צל של ספק שלקיחת משכנתא איננה דומה להחלטה לקחת קורס פוטושופ. ייעוץ משכנתא היא עניין רציני מאוד מכיוון שרכישת נכס היא השקעה מאוד רצינית שמשנה את חייו של האדם. למרות שמדובר בהחלטה רצינית וחשובה, אין זה אומר שצריך להימנע מלעשות אותה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica