חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גידול הידרו VS גידול באדמה – מי יקצור את הפירות מהר יותר?

מאת: דודישגינון22/03/20172926 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כאשר חבר טוב שאל אותי אם אני רוצה להשתתף בניסוי שהוא מבצע בנושא גידול הידרו מיד הסכמתי לקחת חלק. אני מגיע מהקיבוץ, אני יודע דבר או שתיים על חקלאות ואני מאמין גדול בגידולי אדמה מסורתיים. אני לא נגרר אחרי טרנדים חקלאיים כמו גידול הידרופוני, אני מכיר היטב את האדמה ואת היכולות שלה. כל כך התלהבתי להשתתף בניסוי והייתי בטוח במאת האחוזים שאני הולך לנצח ובגדול.

מהות הניסוי:

הניסוי נועד לבדוק מי יקצור את הפירות מהר יותר – האם אני שגידלתי עשבי תיבול בערוגה באדמה או שמא חברי שמגדל בשיטה ההידרופונית?

מנחשים מי ניצח?

להפתעתי הרבה נאלצתי לאכול את הכובע ואת עשבי התיבול של חברי, כי הם גדלו מהר יותר משלי. אבל זו הייתה רק ההפתעה הראשונה שלי, ציפתה לי עוד אחת: כי אחרי שאני קצרתי את הגידול שלי גיליתי שעשבי התיבול של חברי לא רק גדלו מהר יותר כי אם גם היום טעימים יותר. איך זה קורה?

מובס ומבואס יצאתי לבדוק, וזה מה שגיליתי:
ספיגה טובה יותר של החומרים המזינים. מסתבר שאחת הסיבות העיקריות שבעטיין גידול הידרו מהיר יותר מגידול מסורתי באדמה טמונה בכך שהמגדלים יכולים ליצור תערובות מושלמות ממש של חומרים מזינים לצמחים. יתרה מכך, החומרים המזינים האלו מגיעים ישירות לשורשו של הצמח, כך שלא מתבזבזים חומרי הזנה כפי שקורה בגידול באדמה.

הגידול סטנדרטי, באדמה, מעניק לנו הרבה פחות שליטה על תמהיל חומרי ההזנה, שכן יש חומרים מזינים שכבר נמצאים בתוך האדמה (טבעיים או כאלו שהכנסנו בעצמנו בעבר לאדמה), וגם אין לנו שליטה לאן הולכים חומרי ההזנה. בגידולי אדמה חומרי ההזנה לא מתרכזים בהכרח בשורש, הם יכולים להגיע לאלמנטים אחרים בצמח כמו לעלים או לפרחים או לא להגיע לשום אלמנט בצמח בכלל.

חשיפה מזערית למחלות ומזיקים. גידול הידרו ניצח את הגידול המסורתי באדמה (ואותי)  בגלל עוד סיבה חשובה – המדיום (המצע) שבו משתמשים. בגידולים הידרופוניים נוכל להשתמש בכל מיני מדיומים: בחימר, במים, בפרלייט וגם בתערובות אדמה ייעודיות לגידולים הידרופוניים. ואם מוסיפים לזה שניתן לגדל הידרופונית בתוך הבית או חללים סגורים – הרי ברור לכל שניתן לצמצם למינימום ואפילו לחסל לחלוטין פוטנציאל מגע עם מקורות למחלות או מזיקים. בעוד שגידול באדמה ובאוויר הפתוח חושף את הצמחים למחלות, זיהומים ומזיקים שמסתובבים באופן טבעי באדמה ובאוויר בחוץ.

שליטה טובה יותר בתנאי הגידול.  כפי שניתן כבר להבין מהפסקאות הקודמות, בגידולים הידרופוניים אנחנו שולטים בתנאי הגידול באופן אופטימלי. ראינו כבר שאפשר למזער את החשיפה למזיקים ומחלות, שיש לנו שליטה מלאה במדיום (מצע הגידול) וכי אנחנו יכולים לשלוט גם בחומרים המזינים - הן מבחינת איכות והן מבחינת כמות. העניין הוא שבשיטה ההידרופונית אנחנו זוכים גם לשליטה נרחבת בתנאי הגידול של הצמחים.

אנחנו יכולים לקבוע את הטמפרטורה בחלל הגידול באופן המדויק והמתאים ביותר לסוג הצמח שאנחנו מגדלים מאחר וקל לחמם או לצנן חלל סגור, ואנחנו אף יכולים לקבוע את כמות ואיכות התאורה תודות לנורות ייעודיות לגידולים הידרופוניים. כלומר אנחנו לא תלויים בעונות השנה ובמצב השמש בשמיים כפי שקורה בגידולים מסורתיים באדמה. יש לנו יכולת לקבוע את התנאים הסביבתיים כך שיתאימו בצורה הטובה ביותר לצמח.

אם כן, אני יצאתי מהניסוי הזה עם 3 תובנות חשובות. אחת, יש לי עוד עבודת מחקר ארוכה ומעמיקה על השיטה ההידרופונית. שתיים, יש יותר מדרך אחת לגדל צמחים, פרחים, עשבי תיבול ועצים. שלוש, גם אני חוטא לעיתים בחטא היהירות.

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דודיש

מאת: דודישמתכונים ואוכל - כללי24/08/184609 צפיות
אמנם פורים כבר עבר אבל עבור טבעונים, תחפושת היא לא רק עניין של לבוש. הזמנתם חברים לא טבעוניים לארוחת ערב ואתם רוצים להמם אותם במנה שתגרום להם לחשוב פעמיים?

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/182460 צפיות
רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא

מאת: דודישגינון13/06/186015 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: דודישעסקי מזון31/05/182820 צפיות
"רק מחילופי המשפטים הקצרים הללו, נשמע כאילו עמדנו להיות אסירות במקום כלשהו בהרצליה ושבקרוב מאוד תמנע מאתנו האפשרות לנהל באופן חופשי את מאורעות ארוחת הערב שלנו או לפחות לצאת אל הרחוב ולתור אחר אחת כזאת.

מאת: דודישיהדות27/05/181314 צפיות
כשאני חושבת על מצבים בהם אני רוצה לייחל לבריאותו ואושרו של אדם היקר לי, תמיד עולה בראשי איזושהי תפילה לבריאות שאני הוגה מתוך לבי.

מאת: דודישבריאות ורפואה כללי21/05/182453 צפיות
עם חלוף השנים מתגלות יותר ויותר מחלות שניתן לטפל בהן באמצעות קנאביס רפואי. האפקטיביות של הטיפול מתגלה כיעילה בהרבה מאשר זו של התרופות המיוצרות בתהליכים כימיים.

מאת: דודישדתות02/05/181941 צפיות
ממש לא מזמן יצא לי להתקל בשאלה די מעניינת באחד האתרים אשר קיים בהם מדור 'שאל את הרב'. למען האמת, חיפשתי קצת מידע בנושא תיקון הכללי

מאמרים נוספים בנושא גינון

מאת: קרוסלה הריון ולידהגינון19/03/191395 צפיות
מחסן בגינה תמיד היה ותמיד יהיה שימושי מבחינתנו. העיצובים משתדרגים, החומרים מהם אפשר לבנות מחסנים משתדרגים והיעילות של החומרים הולכת ומשתפרת עם הזמן. מה שבטוח – אתם צריכים מחסן בגינה שלכם. משפחות רבות אף משתמשות ביותר ממחסן אחד. במאמר זה נציג לכם לעומק את מחסן העץ ומדוע כדאי לכם לרכוש אחד כזה לפחות לגינה שלכם.

מאת: דוד כהןגינון30/01/191138 צפיות
איך רוכשים ריהוט גן יד 2 בצורה נבונה והאם זה באמת משתלם כלכלית?

מאת: דניאל מלמדגינון17/09/181459 צפיות
לאורך עשורים שלמים שלטו כלי הגינון מונעי הבנזין בשוק הגינון, ומצב זה לא השתנה כמעט גם היום.

מאת: דודישגינון13/06/186015 צפיות
בשלב כלשהו במהלך השנים האחרונות החל להתפתח ולהשתכלל קונספט חדש של גידול צמחים, והמשתלות המסורתיות שכולנו מכירים הושפעו מן הקונספט הזה והחלו אט אט לקבל תפנית מעניינת.

מאת: רוני הכהןגינון02/05/181015 צפיות
אחד מן הכלים אשר מסייעים בצורה מאוד טובה הוא מקדח אדמה אשר מיועד גם לעבודה בתאי שטח לא קלים, והופך את העבודה על פיסת אדמה למשהו הרבה יותר יעיל ומהיר ככל האפשר.

מאת: דודישגינון14/03/182461 צפיות
אם אתם חקלאים הידרופוניים בוודאי כבר הבנתם את כל היתרונות שטמונים בשיטה ההידרופונית וכיצד היא עדיפה על שיטת הגידול המסורתית ב

מאת: דודישגינון16/08/172963 צפיות
אז התחלתם לגדל קנאביס במערכת הידרופונית ביתית. שתלתם, השקתם, הזנתם טיפחתם, חיכיתם וחיכיתם...וכאשר הגיע זמן הקציר – גיליתם שהקנאביס שגידלתם לא עונה על הציפיות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica