חפש מאמרים:
שלום אורח
20.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך חוק שירותי תעופה מגן על הלקוח?

אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר?

יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

המשותף לכולן הוא שהן מתחייבות להטיס את הנוסע בתנאים מסוימים הכוללים לרוב – מחלקת של טיסה המוגדרת מראש, זמן המראה ונחיתה המודפס על כרטיס הטיסה והתחייבות כמובן שלרוכש כרטיס הטיסה יהיה מקום על הטיסה שבחר.

הבעיה היא שלעתים חלק מהתנאים הללו מופרים על ידי חברות התעופה השונות ולבעלי כרטיס הטיסה נגרמת עוגמת נפש, פגיעה בעסקים או פספוס של אירוע חשוב וכדומה. הנוסעים לרוב נתקלים בחברות תעופה זרות שקשה להתנהל מון לתגמול הולם והתלונות הלכו ונערמו לאורך השנים עד שהמחוקק בישראל החליט להעביר את חוק שירותי תעופה כדי להסדיר את מעמד הנוסע אשר רכש כרטיס טיסה וחברת התעופה לא סיפקה לו בתנאים אותם הבטיחה מראש.

חוק שירותי תעופה מבוסס על עקרון בסיסי אחד: הנוסע הגיע בזמן לטיסה. כלומר, התייצב במועד שנקבע לו בעמדת הבידוק של חברת התעופה \ ספק השירות (אלא אם ניתנה הודעת ביטול טיסה לפני כן ובזמן סביר).

כאשר הנוסע "התנהל בסדר" יש לבדוק אם חברת התעופה לא התנהלה באופן דומה. פיצוי מגיע לנוסע במקרים הבאים:

חברת התעופה ערכה רישום של אובר בוקינג לטיסה ולכן לנוסע לא היה מקום ישיבה. אובר בוקינג הוא מקרה בו חברת התעופה מוכרת יותר כרטיסי טיסה מכמות המושבים במטוס מתוך הנחה שחלק מהנוסעים יבטלו את הטיסה שלהם בעצמם עכב סיבות שונות (מחלה, תאונה, אירוע לא צפוי וכן הלאה). במקרה כזה אם אין פתרון ריאלי המקובל על הנוסע – יש לפצות אותו.

מקרה אחר הוא איחור בטיסה או הקדמת טיסה בפרק זמן שאינו ריאלי והוגן כלפי הנוסע. במידה וחל איחור בטיסה של שעתיים עד 8 שעות או כאשר טיסה מוקדמת ביותר מחמש שעות הרי שמדובר על שינוי משמעותי בלוח הזמנים של הטיסה ולנוסע מגיע פיצוי.

המקרה המורכב ביותר הוא כנראה זה של ביטול טיסה. מקרה של ביטול טיסה הוא כאשר הטיסה מבוטלת לחלוטין או כאשר יש איחור של מעל 8 שעות בהמראה ביחס לשעה הנקובה בכרטיס הטיסה. במצב שכזה הנוסע יכול לראות את הטיסה כמבוטלת שכן מדובר על איחור משמעותי ולא הוגן עבורו מצד חברת התעופה.

חוק שירותי תעופה חזק את הזכויות של הנוסע הישראלי לקבל פיצוי מחברת התעופה ויותר מכך, יצר מצב שחברות התעופה עושות ככל יכולתן כדי לעמוד במסגרת החוק ולצרכנים נגרמת פחות עוגמת נפש בשל אובר בוקינג, ביטולים, איחורים או הקדמות של טיסות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/19605 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19618 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19619 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/19637 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/19834 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/19624 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19729 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19179 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19266 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19299 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/19736 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19279 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18299 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי28/10/18407 צפיות
רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל – הוא מהפרשיות הקשות הסבוכות והמטלטלות ביותר במשפט הפלילי בישראל עד כה. המשטרה בלחץ הציבורי דאז – מיהרה לפענח את הפרשה, כינסה בבהילות מסיבת עיתונאים בומבסטית רבת קצינים מהצפון, והצהירה על פיענוח ומציאת האשם, פועל בניין, מהגר שבקושי דיבר עברית ולא עפרון חד מבחינה חברתית, שתומרן ותוכמן ע"י המשטרה ומדובב שהוכנס לתאו. החקירה היתה מהירה – מלאת כשלונות, קיצורי דרך ועיגול פינות, שהביאו להרשעה מפוקפקת, תוך התעלמות מרוב העקרונות הבסיסיים של המשפט הפלילי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica