חפש מאמרים:
שלום אורח
19.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך חוק שירותי תעופה מגן על הלקוח?

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/20181145 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר?

יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

המשותף לכולן הוא שהן מתחייבות להטיס את הנוסע בתנאים מסוימים הכוללים לרוב – מחלקת של טיסה המוגדרת מראש, זמן המראה ונחיתה המודפס על כרטיס הטיסה והתחייבות כמובן שלרוכש כרטיס הטיסה יהיה מקום על הטיסה שבחר.

הבעיה היא שלעתים חלק מהתנאים הללו מופרים על ידי חברות התעופה השונות ולבעלי כרטיס הטיסה נגרמת עוגמת נפש, פגיעה בעסקים או פספוס של אירוע חשוב וכדומה. הנוסעים לרוב נתקלים בחברות תעופה זרות שקשה להתנהל מון לתגמול הולם והתלונות הלכו ונערמו לאורך השנים עד שהמחוקק בישראל החליט להעביר את חוק שירותי תעופה כדי להסדיר את מעמד הנוסע אשר רכש כרטיס טיסה וחברת התעופה לא סיפקה לו בתנאים אותם הבטיחה מראש.

חוק שירותי תעופה מבוסס על עקרון בסיסי אחד: הנוסע הגיע בזמן לטיסה. כלומר, התייצב במועד שנקבע לו בעמדת הבידוק של חברת התעופה \ ספק השירות (אלא אם ניתנה הודעת ביטול טיסה לפני כן ובזמן סביר).

כאשר הנוסע "התנהל בסדר" יש לבדוק אם חברת התעופה לא התנהלה באופן דומה. פיצוי מגיע לנוסע במקרים הבאים:

חברת התעופה ערכה רישום של אובר בוקינג לטיסה ולכן לנוסע לא היה מקום ישיבה. אובר בוקינג הוא מקרה בו חברת התעופה מוכרת יותר כרטיסי טיסה מכמות המושבים במטוס מתוך הנחה שחלק מהנוסעים יבטלו את הטיסה שלהם בעצמם עכב סיבות שונות (מחלה, תאונה, אירוע לא צפוי וכן הלאה). במקרה כזה אם אין פתרון ריאלי המקובל על הנוסע – יש לפצות אותו.

מקרה אחר הוא איחור בטיסה או הקדמת טיסה בפרק זמן שאינו ריאלי והוגן כלפי הנוסע. במידה וחל איחור בטיסה של שעתיים עד 8 שעות או כאשר טיסה מוקדמת ביותר מחמש שעות הרי שמדובר על שינוי משמעותי בלוח הזמנים של הטיסה ולנוסע מגיע פיצוי.

המקרה המורכב ביותר הוא כנראה זה של ביטול טיסה. מקרה של ביטול טיסה הוא כאשר הטיסה מבוטלת לחלוטין או כאשר יש איחור של מעל 8 שעות בהמראה ביחס לשעה הנקובה בכרטיס הטיסה. במצב שכזה הנוסע יכול לראות את הטיסה כמבוטלת שכן מדובר על איחור משמעותי ולא הוגן עבורו מצד חברת התעופה.

חוק שירותי תעופה חזק את הזכויות של הנוסע הישראלי לקבל פיצוי מחברת התעופה ויותר מכך, יצר מצב שחברות התעופה עושות ככל יכולתן כדי לעמוד במסגרת החוק ולצרכנים נגרמת פחות עוגמת נפש בשל אובר בוקינג, ביטולים, איחורים או הקדמות של טיסות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19264 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191202 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191222 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191203 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191258 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/192033 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191105 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19427 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19255 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19364 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19381 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/191121 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19360 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18395 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica