חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך חוק שירותי תעופה מגן על הלקוח?

אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר?

יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

המשותף לכולן הוא שהן מתחייבות להטיס את הנוסע בתנאים מסוימים הכוללים לרוב – מחלקת של טיסה המוגדרת מראש, זמן המראה ונחיתה המודפס על כרטיס הטיסה והתחייבות כמובן שלרוכש כרטיס הטיסה יהיה מקום על הטיסה שבחר.

הבעיה היא שלעתים חלק מהתנאים הללו מופרים על ידי חברות התעופה השונות ולבעלי כרטיס הטיסה נגרמת עוגמת נפש, פגיעה בעסקים או פספוס של אירוע חשוב וכדומה. הנוסעים לרוב נתקלים בחברות תעופה זרות שקשה להתנהל מון לתגמול הולם והתלונות הלכו ונערמו לאורך השנים עד שהמחוקק בישראל החליט להעביר את חוק שירותי תעופה כדי להסדיר את מעמד הנוסע אשר רכש כרטיס טיסה וחברת התעופה לא סיפקה לו בתנאים אותם הבטיחה מראש.

חוק שירותי תעופה מבוסס על עקרון בסיסי אחד: הנוסע הגיע בזמן לטיסה. כלומר, התייצב במועד שנקבע לו בעמדת הבידוק של חברת התעופה \ ספק השירות (אלא אם ניתנה הודעת ביטול טיסה לפני כן ובזמן סביר).

כאשר הנוסע "התנהל בסדר" יש לבדוק אם חברת התעופה לא התנהלה באופן דומה. פיצוי מגיע לנוסע במקרים הבאים:

חברת התעופה ערכה רישום של אובר בוקינג לטיסה ולכן לנוסע לא היה מקום ישיבה. אובר בוקינג הוא מקרה בו חברת התעופה מוכרת יותר כרטיסי טיסה מכמות המושבים במטוס מתוך הנחה שחלק מהנוסעים יבטלו את הטיסה שלהם בעצמם עכב סיבות שונות (מחלה, תאונה, אירוע לא צפוי וכן הלאה). במקרה כזה אם אין פתרון ריאלי המקובל על הנוסע – יש לפצות אותו.

מקרה אחר הוא איחור בטיסה או הקדמת טיסה בפרק זמן שאינו ריאלי והוגן כלפי הנוסע. במידה וחל איחור בטיסה של שעתיים עד 8 שעות או כאשר טיסה מוקדמת ביותר מחמש שעות הרי שמדובר על שינוי משמעותי בלוח הזמנים של הטיסה ולנוסע מגיע פיצוי.

המקרה המורכב ביותר הוא כנראה זה של ביטול טיסה. מקרה של ביטול טיסה הוא כאשר הטיסה מבוטלת לחלוטין או כאשר יש איחור של מעל 8 שעות בהמראה ביחס לשעה הנקובה בכרטיס הטיסה. במצב שכזה הנוסע יכול לראות את הטיסה כמבוטלת שכן מדובר על איחור משמעותי ולא הוגן עבורו מצד חברת התעופה.

חוק שירותי תעופה חזק את הזכויות של הנוסע הישראלי לקבל פיצוי מחברת התעופה ויותר מכך, יצר מצב שחברות התעופה עושות ככל יכולתן כדי לעמוד במסגרת החוק ולצרכנים נגרמת פחות עוגמת נפש בשל אובר בוקינג, ביטולים, איחורים או הקדמות של טיסות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/1939 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/1954 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/1973 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18196 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/18215 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18216 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאת: עידן שלומןפסיכולוגיה02/10/18470 צפיות
אין דבר מרגיז, קשה ומאתגר יותר מחוסר מוטיבציה אשר מובילה אותנו פעם אחר פעם לכורסא, לטלוויזיה או למקום הנוחות של כל אחד מאיתנו. במאמר זה, ד"ר שרית פוני ממרכז טיה, תשתף אותנו עם כמה טיפים שיעזרו לכל אחד להניע את הגלגלים קדימה.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/1954 צפיות
כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/1955 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18204 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי28/10/18335 צפיות
רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל – הוא מהפרשיות הקשות הסבוכות והמטלטלות ביותר במשפט הפלילי בישראל עד כה. המשטרה בלחץ הציבורי דאז – מיהרה לפענח את הפרשה, כינסה בבהילות מסיבת עיתונאים בומבסטית רבת קצינים מהצפון, והצהירה על פיענוח ומציאת האשם, פועל בניין, מהגר שבקושי דיבר עברית ולא עפרון חד מבחינה חברתית, שתומרן ותוכמן ע"י המשטרה ומדובב שהוכנס לתאו. החקירה היתה מהירה – מלאת כשלונות, קיצורי דרך ועיגול פינות, שהביאו להרשעה מפוקפקת, תוך התעלמות מרוב העקרונות הבסיסיים של המשפט הפלילי.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/10/18367 צפיות
מה זה אומר כי צריכים לעשות? להכין צוואה מסודרת כמובן.

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי18/08/18669 צפיות
דיאלוג "קריטון" מתאר דו-שיח זוהי בין סוקרטס, השוהה כאמור בבית האסורים, לאחר שנדון למוות, לבין חברו קריטון. שיחה זו גולשת, בין השאר, לשיח על הצדק מול עוול, והדרך הנכונה להגיב לאי-צדק. קריטון מציע לסוקרטס להימלט מן העונש שנגזר עליו, לאחר שהשומרים שוחדו, וטוען בפניו כי אין זה צודק מצדו של סוקרטס "להפקיר" את חייו, בשעה שניתנת לו ההזדמנות להימלט.

מאת: דודישחוק ומשפט - כללי07/07/18848 צפיות
רבים מרגישים שאין להם את הזכות להגיש בקשה לתו נכה או בטוחים שמא הם לא עומדים בתנאים המחמירים שמציב ביטוח לאומי והוועדה הרפואית שלו, עד כדי כך שלעתים הם אפילו לא טורחים לבדוק אם מגיע להם תו נכה או לא

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica