חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עריכת ייפוי כוח מתמשך

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי19/01/20191125 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

אבל כל הביטוחים הללו לא עוסקים בדבר חשוב ביותר, חשוב אולי אפילו יותר מכל הכסף שיש באותם הביטוחים – מי יטפל בנו במקרה שאנו לא נוכל לטפל בעצמנו?! בדיוק בשל כך קיים מסמך ייפוי כוח מתמשך שניתן להכין אצל כל עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לשם כך.

על מה מדובר?

ייפוי כוח מתמשך מכינים כאמור אצל עורך דין עם הכשרה מתאימה לכך ובאמצעות המסמך אנו מייפים את כוחו של ממונה מטעמנו לנהל את העניינים האישיים ו\או הטיפוליים ו\או הרכושניים במידה ואנו לא נהיה במצב כשיר לעשות זאת. חוסר כשרות לעשות זאת יכולה להיות בשל סיבות רבות, החל מזקנה (דמנציה), נכות או מוגבלות פיזית או נפשית מכל סוג שהוא.

באמצעות ייפוי כוח מתמשך אנו למעשה ממנים את אותו האדם, בידיעתו והסכמתו כמובן, לקבל עליו את הטיפול בכל העניינים הללו באופן כללי, בחלקם או עם התניות כאלו ואחרות שמתאימות לנו לצורך העניין (וגם עבורו כמובן).

כיצד עורכים מסמך שכזה?

בדיוק כמו ביטוחים שונים שאנו מבטחים את עצמנו כאשר אנו בריאים וכשירים לכך, גם עריכת ייפוי כוח מתמשך יש להכין כאשר אנו במצב בו אנו כשירים לערוך זאת וצלולים במחשבתנו. כמו כן על עורך הדין לוודא שאנו עושים זאת מרצוננו החופשי וללא כפייה של אדם כזה או אחר.

לאחר שהמסמך הוכן ושני הצדדים, גם מייפה הכוח וגם הממונה מטעמו, מבינים היטב את תוכן המסמך ומאשרים אותו בחתימתם, חותם עורך הדין על המסמך ומעביר אותו לאפוטרופוס הכללי לשם אישור, חתימה ואחסון. מרגע שהאפוטרופוס הכללי אישר את המסמך – הוא נכנס לתוקף עד למוות של המייפה או הממונה ו\או בהתאם להנחיות שונות שהוגדרו מראש לסיום תוקף המסמך.

עלות של ייפוי כוח מתמשך היא בתשלום חד פעמי של כמה אלפי שקלים (כל עורך דין גובה אחרת, יש לבדוק מראש) אך מדובר על מסמך בעל ערך רב, לעתים בשווי של אלפי מונים גדול יותר מהעלות שלו.

ייפוי כוח מתמשך הוא ללא ספק מסמך שחשוב שכל אחד ואחת מאתנו ידאגו להכין מבעוד מועד ולייפות בהם את מי שסומכים עליו יותר מכל (הורים, בני זוג, חברי ילדות וכדומה) כדי שגם במקרה נפשי או גופני קשה יהיה מי שיטפל בכם בצורה הטובה ביותר עם לב ונשמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנדל"ן ומקרקעין23/11/19271 צפיות
כל קבלן שיפוצים יודע שענף הבניה איננו פשוט והתחרות גבוהה על כל פרויקט, בעיקר כיום שיש אתרים המדרגים בעלי מקצוע שונים, אפליקציות שמאפשרות העברת הפניות עבודה למנויים משלמים ובכלל סף הכניסה איננו גבוה וכל מי שקנה ארגז כלים וצבע דירה לקרוב משפחה יכול להתהדר בתואר קבלן שיפוצים.

מאת: עידן שלומןנזיקין29/04/191207 צפיות
אחד החוקים הכי משמעותיים לטובת הצרכן הישראלי הוא חוק שירותי תעופה שחוקק חבר הכנסת אחמד טיבי לפני מספר שנים. חוק זה הוא ללא ספק בשורה מרעננת במסגרת חוקי הגנת הצרכן בישראל ונוגע הן לטיסות מישראל לחוץ לארץ, טסים פנים ארציות בישראל וטיסות ממדינה זרה לישראל, בין אם מדובר בטיסה ישירה או כזאת הכוללת חניית ביניים.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191227 צפיות
אחד התחומים הפעילים ביותר בעולם המשפט הישראלי הוא זה של תביעות נזיקין ותאונות דרכים. הסיבה לכך די פשוטה, והיא כיוון שכולנו עלולים להיקלע לסיטואציה בה אנו נפגעים במזיד או בשוגג ויש מי שניתן לתבוע על מנת שייתן על כך את הדין.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191208 צפיות
שכירים רבים תופסים במחשבתם שהם רשאים לתבוע מקרה של תאונת עבודה או פגיעה מהעבודה רק כאשר מתרחש אירוע נקודתי ספציפי שברור (לפחות עבורם) שהוא זה שגרם להם לנזק גופני. לא כך הדבר וכדאי שתכירו מושג "חדש" יחסית בתביעות של תאונות עבודה – מיקרוטראומה.

מאת: עידן שלומןנזיקין22/04/191262 צפיות
ההגנה על זכויות העובדים מתרחבת כל הזמן ככל שאנו למדים יותר ויותר על גורמים הפוגעים בעובדים במהלך עבודתם. חלק מפגיעות אלו נחשבות בתור מחלת מקצוע על ידי מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה, ולעובד שנפגע באופן זה יש זכויות תביעה מול ביטוח לאומי.

מאת: עידן שלומןשיער08/04/192042 צפיות
תחום היופי והטיפוח עובר טרנדים רבים משנה לשנה, חלקם חולפים להם וחלקם נשארים עמנו לשנים רבות. אחד הטרנדים החזקים במאה הנוכחית בתחום עיצוב השיער, כזה שלמעשה קיים מאות שנים אבל עבר ריענון משמעותי והתקדמות טכנולוגית הוא זה של (חבישת) פאות.

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/191109 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי14/09/19429 צפיות
הסוגיה משפטית בעניין צו הריסה 1. האם מהנדס הוועדה המקומית לתכנון ולבניה (להלן: מהנדס הוועדה המקומית) רשאי להאציל את הסמכות הנתונה לו בסעיף 221 לחוק התכנון והבניה, התשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבניה או החוק) לחתום על צווי הריסה מינהליים? הרקע לבקשה והחלטות הערכאות הקודמות 2. ביום 13.11.2017, ניתן צו הריסה מינהלי לגבי בנייה ללא היתר של תקרות בטון ובריכת שחייה בדירת הדופלקס של המשיב בתל-אביב. צו ההריסה המינהלי (להלן: הצו) הוצא מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבני

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי21/03/19255 צפיות
שרת המשפטים שקד מציגה תכנית מהפכנית לבניית בית-משפט העליון, ביטול הוועדה למינוי שופטים ושימוע בכנסת בנוסח ארה"ב. אם אכן יבוא שינוי – בג"צ יכול להאשים את עצמו כי פסיקותיו וחוסר האיזון תוך התערבות בנושאים לא שפיטים, הם תוצר הביקורת.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי05/03/19364 צפיות
הגשה של עתירה ללא כל טעות מצריכה בקיאות בענייני משפט אלה

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19383 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19360 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/181150 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18395 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica