חפש מאמרים:
שלום אורח
18.02.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עריכת ייפוי כוח מתמשך

כולנו מנהלים את מרוץ החיים שלנו ודואגים להכין ביטוח כזה או אחר לצרות עתידיות שנקווה שלא יפקדו אותנו לעולם. הביטוחים הללו מבטיחים תשלומים כאלו ואחרים שנזכה להם בעתיד ישירות לכיס שלנו, או לטובת טיפולים שלנו או גרוע מכך יועברו ישירות לשארים שלנו במקרה של מוות.

אבל כל הביטוחים הללו לא עוסקים בדבר חשוב ביותר, חשוב אולי אפילו יותר מכל הכסף שיש באותם הביטוחים – מי יטפל בנו במקרה שאנו לא נוכל לטפל בעצמנו?! בדיוק בשל כך קיים מסמך ייפוי כוח מתמשך שניתן להכין אצל כל עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לשם כך.

על מה מדובר?

ייפוי כוח מתמשך מכינים כאמור אצל עורך דין עם הכשרה מתאימה לכך ובאמצעות המסמך אנו מייפים את כוחו של ממונה מטעמנו לנהל את העניינים האישיים ו\או הטיפוליים ו\או הרכושניים במידה ואנו לא נהיה במצב כשיר לעשות זאת. חוסר כשרות לעשות זאת יכולה להיות בשל סיבות רבות, החל מזקנה (דמנציה), נכות או מוגבלות פיזית או נפשית מכל סוג שהוא.

באמצעות ייפוי כוח מתמשך אנו למעשה ממנים את אותו האדם, בידיעתו והסכמתו כמובן, לקבל עליו את הטיפול בכל העניינים הללו באופן כללי, בחלקם או עם התניות כאלו ואחרות שמתאימות לנו לצורך העניין (וגם עבורו כמובן).

כיצד עורכים מסמך שכזה?

בדיוק כמו ביטוחים שונים שאנו מבטחים את עצמנו כאשר אנו בריאים וכשירים לכך, גם עריכת ייפוי כוח מתמשך יש להכין כאשר אנו במצב בו אנו כשירים לערוך זאת וצלולים במחשבתנו. כמו כן על עורך הדין לוודא שאנו עושים זאת מרצוננו החופשי וללא כפייה של אדם כזה או אחר.

לאחר שהמסמך הוכן ושני הצדדים, גם מייפה הכוח וגם הממונה מטעמו, מבינים היטב את תוכן המסמך ומאשרים אותו בחתימתם, חותם עורך הדין על המסמך ומעביר אותו לאפוטרופוס הכללי לשם אישור, חתימה ואחסון. מרגע שהאפוטרופוס הכללי אישר את המסמך – הוא נכנס לתוקף עד למוות של המייפה או הממונה ו\או בהתאם להנחיות שונות שהוגדרו מראש לסיום תוקף המסמך.

עלות של ייפוי כוח מתמשך היא בתשלום חד פעמי של כמה אלפי שקלים (כל עורך דין גובה אחרת, יש לבדוק מראש) אך מדובר על מסמך בעל ערך רב, לעתים בשווי של אלפי מונים גדול יותר מהעלות שלו.

ייפוי כוח מתמשך הוא ללא ספק מסמך שחשוב שכל אחד ואחת מאתנו ידאגו להכין מבעוד מועד ולייפות בהם את מי שסומכים עליו יותר מכל (הורים, בני זוג, חברי ילדות וכדומה) כדי שגם במקרה נפשי או גופני קשה יהיה מי שיטפל בכם בצורה הטובה ביותר עם לב ונשמה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עידן שלומן

מאת: עידן שלומןנזיקין18/02/1932 צפיות
אמצעי המדיה הרבים שזמינים לכל אחד ואחת מאיתנו הביאו בשנים האחרונות לעלייה משמעותית באלימות שעולה בטקסטים רבים שנכתבים בערוצי התקשורת השונים. חלק מאותם תכנים, בין אם במסגרת כתבה, מאמר, פוסט או מסרון הם בבחינת לשון הרע והוצאת דיבה מבחינה חוקית ונכנסים תחת הגדרות חוק לשון הרע במדינת ישראל.

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/19270 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: עידן שלומןנזיקין19/01/19383 צפיות
מגיע לכם פיצוי! כך קובע חוק טיבי שעבר בכנסת לפני מספר שנים, ונועד לתת מענה לציבור הצרכנים שנפגע על ידי חברות תעופה שונות בין אם במקרים של עיכוב בטיסה או ביטול טיסה.

מאת: עידן שלומןנזיקין24/12/18283 צפיות
ביטוח סיעוד הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר לכל אחת ואחת במדינה. בין אם רוכשים זאת באמצעות קופת החולים או במסגרת ביטוח פרטי, הרי שביטוח סיעודי אמור לכסות אותנו (ובעיקר את בני ביתנו) במקרה ונקלע למצב סיעודי.

מאת: עידן שלומןאדריכלות22/12/18432 צפיות
קבלנים, יזמים ואדריכלים רבים לא ידמיינו את עצמם מתחילים פרויקט בניה רציני ללא הדמיות אדריכליות מבעוד מועד. הדמיות שכאלו יכולות למנוע הוצאות כספיות גבוהות בהמשך הדרך בשלבי הבנייה או לאחר הבנייה כולה וזו הדרך הטובה ביותר "לדמיין" כיצד הפרויקט ייראה בסופו בדיוק של 99 עד 100 אחוזים.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18305 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: עידן שלומןאירועים וחתונות – כללי21/12/18431 צפיות
בני עדות המזרח יודעים לעשות שמח. זו לא אמירה "גזענית" אלא כזו שכל בן עדות המזרח יאשר בשמחה ובגאווה. שיא השמחה בקרב בני עדות אלו הוא ללא ספק בשני אירועים בעלי קשר משותף – מסיבת החינה ומסיבת החתונה.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוי ורלחוק ומשפט - כללי25/01/19170 צפיות
פגיעה אישית היא עניין רציני ואתה לא צריך לקחת את זה בקלות. ללא קשר לתוצאה של המקרה, לקחת מישהו למשימה על רשלנות שלהם הוא יותר מוצדק. להלן המאמר שלהלן יעזור לך עם כל ענייני הפגיעה האישית שלך.

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי14/01/19207 צפיות
במה בדיוק תורם לזוג כזה הסכם ממון? קראו הלאה את המאמר.

מאת: עידן שלומןחוק ומשפט - כללי22/12/18305 צפיות
אוהבים לטוס לחוץ לארץ? לונדון? ברלין? אמסטרדם? יעד אחר? יש כיום עשרות חברות תעופה שונות המציעות טיסות זולות לאירופה או ליעדים רבים אחרים, וביניהן יש חברות תעופה סדירות (אל על, לופטהנזה, דלתא וכו'), חברות תעופה המפעילות טיסות שכר (טיסות צ'רטר) וחברות תעופה המציעות טיסות מוזלות עם מינימום שירות (טיסות לואו קוסט).

מאת: ניב אבןחוק ומשפט - כללי03/12/18222 צפיות
אנשים פרגמטים יציינו כי ההסכם הוא הפתרון עבור בנייה של מערכת יחסים איתנה ובהחלט לא הבעיה

מאת: אברהם פכטרחוק ומשפט - כללי28/10/18348 צפיות
רצח הילדה תאיר ראדה ז"ל – הוא מהפרשיות הקשות הסבוכות והמטלטלות ביותר במשפט הפלילי בישראל עד כה. המשטרה בלחץ הציבורי דאז – מיהרה לפענח את הפרשה, כינסה בבהילות מסיבת עיתונאים בומבסטית רבת קצינים מהצפון, והצהירה על פיענוח ומציאת האשם, פועל בניין, מהגר שבקושי דיבר עברית ולא עפרון חד מבחינה חברתית, שתומרן ותוכמן ע"י המשטרה ומדובב שהוכנס לתאו. החקירה היתה מהירה – מלאת כשלונות, קיצורי דרך ועיגול פינות, שהביאו להרשעה מפוקפקת, תוך התעלמות מרוב העקרונות הבסיסיים של המשפט הפלילי.

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/10/18378 צפיות
מה זה אומר כי צריכים לעשות? להכין צוואה מסודרת כמובן.

מאת: אדיר בנימיניחוק ומשפט - כללי18/08/18684 צפיות
דיאלוג "קריטון" מתאר דו-שיח זוהי בין סוקרטס, השוהה כאמור בבית האסורים, לאחר שנדון למוות, לבין חברו קריטון. שיחה זו גולשת, בין השאר, לשיח על הצדק מול עוול, והדרך הנכונה להגיב לאי-צדק. קריטון מציע לסוקרטס להימלט מן העונש שנגזר עליו, לאחר שהשומרים שוחדו, וטוען בפניו כי אין זה צודק מצדו של סוקרטס "להפקיר" את חייו, בשעה שניתנת לו ההזדמנות להימלט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica