חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי קרן נאמנות?

מאת: Nirit Shalomקרנות נאמנות07/07/20101509 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי קרן נאמנות?

קרן נאמנות היא מכשיר פיננסי המאגד כספים של משקיעים שונים למטרת השקעה בניירות ערך. יחידות הקרן נקראות יחידות השתתפות וכל אחת מהן מקנה זכות שווה בנכסי הקרן. לכל קרן מפורסם תשקיף אשר מפרט את מדיניות ההשקעות.

לכל קרן יש מנהל קרן ונאמן אשר להם תפקידים שונים. מנהל הקרן אחראי לניהול ההשקעות בהתאם למדיניות שנקבעה. נאמן הקרן מחזיק בנכסי הקרן ומפקח על יישום מדיניות ההשקעות בהתאם לתשקיף שפורסם מראש.

למה כדאי להשקיע באמצעות קרנות נאמנות?

קרן נאמנות הינה פתרון השקעה מצוין למשקיע המעוניין להיחשף לשוק ההון ללא מחויבות לסכום כסף כלשהו. ההשקעה המשותפת של מספר רב של אנשים בקרן יוצרת סכום כסף גדול אותו ניתן לנהל ביעילות לצורך השגת רווחים למחזיקי יחידות הקרן.

באמצעות רכישת קרן נאמנות ניתן ליצור חשיפה לכל אפיק השקעה שרק תרצה!

היום, יש קרנות המתמחות בכל התחומים: מניות, תוך התמחות בסקטורים ספציפיים של מניות, קרנות אג"ח ממשלתי או קונצרני, קרנות מט"ח, סחורות ועוד.

בהשקעה בקרנות נאמנות יתרונות רבים:

  1. סחירות – קרן הנאמנות סחירה ולכןהכסף שלך נשאר נזיל וזמין עבורך בכל עת.
  2. ניהול מקצועי – אתה בידיים טובות! עלהשקעות הקרן אחראי מנהל השקעות מקצועי בעל ניסיון וידע בשוק ההון.
  3. פיזור – המגוון הרב של הקרנות על פניתחומים שונים מאפשר לך להיות חשוף למגוון אפיקי השקעה ולהרכיב את תמהילההשקעות המתאים עבורך.
  4. גמישות – ניתן להשקיע גם סכומי כסףקטנים.
  5. שקיפות – תשואת הקרן מתפרסמת על בסיסיומי.
  6. מיסוי – מנהל הקרן מעביר את הרווחיםשהוא יוצר לרכישת השקעות חדשות ומיסוי הרווח נדחה עד למכירת יחידות הקרן.

איך בוחרים קרן נאמנות?

חשוב לדעת שיש מכלול של נתונים שיש לקחת בחשבון לפני בחירת הקרן. אחרי שבחרת את אפיק ההשקעה שבו אתה מעוניין להשקיע, עליך לבחור מבין רשימת הקרנות ואנו בטוחים שזו משימה לא פשוטה ואף מבלבלת.

בדוק את תשואת הקרן לאורך זמן כדי לבדוק עקביות. בנוסף, חשוב למדוד את הביצועים של הקרן גם בתקופות גאות וגם בתקופות של שפל, זה מהווה סימן טוב לניהול השקעות מקצועי.

מבדיקת סטיית התקן של הקרן ניתן ללמוד על התנודתיות של הקרן. סטיית תקן גבוהה מלמדת על תנודתיות גבוהה כלומר רמת סיכון גבוהה של הכסף שלך.

דמי הניהול משתנים בין סוגים שונים של קרנות. יחד עם זאת גם קרנות המשקיעות באותו סקטור (מניות לדוגמא) יכולות לגבות דמי ניהול שונים.

עבור עוד מידע מומלץ לבקר באתר  הדס ארזים - בית השקעות

 תגיות המאמר: קרנות נאמנות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת Nirit Shalom

מאת: Nirit Shalomניקיון14/08/12879 צפיות
חשבתם שאתם יודעים הכל על רובוט שואב? חשבתם שזה מכשיר מותרות לעשירים בלבד? חשבתם שאתם יכולים לעשות את כל עבודת הניקיון הזו בעצמכם? טעיתם ובגדול. תנו לי לספר לכם ארבע עובדות על שואב אבק רובוטי שאין שום סיכוי שידעתם בגלל שעוד לא קראתם את המאמר הזה.

מאת: Nirit Shalomמשחקי אונליין27/03/112505 צפיות
חיות המחמד שלנו יקרות לנו ונחשבות לבן משפחה נוסף. מעבר לעובדה שאנו מחויבים לספק להם מזון ובית חם למחיה רבים רוכשים משחקים שיעסיקו את בעל החיים במהלך היום. מקורם של כל חיות המחמד הוא בטבע.

מאת: Nirit Shalomהשקעות27/07/101081 צפיות
אם צברת סכום כסף פנוי להשקעה, אך סכום זה עדיין אינו מספיק לפתיחת תיק השקעות, יש פתרון עבורך - תיק קרנות נאמנות!

מאת: Nirit Shalomהשקעות18/07/101378 צפיות
כולנו חוסכים כסף. השאלה היא מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת? התשובה לשאלה זו טמונה בסכום שהצלחת לחסוך. אם חסכת סכום של כ- 250,000 ש"ח ומעלה, ניהול תיק השקעות אישי הינו הפתרון האידיאלי עבורך.

מאת: Nirit Shalomחוק ומשפט - כללי07/07/101258 צפיות
מחאת העובדים הזרים בישראל הולכת וצוברת תאוצה מיום ליום. אלו הן לא רק ההפגנות או הפסקות העבודה היזומות

מאת: Nirit Shalomפסקי דין05/07/101239 צפיות
כניסת נגיף לגוף האדם, לא תחשב כתאונה, אלא כמחלה ולפיכך אין זכאי התלמיד לתשלום תגמולי ביטוח על פי פוליסת תאונות אישיות לתלמידים.

מאת: Nirit Shalomהלוואות03/03/101251 צפיות
מעוניינים להחליף את רכבכם וחוששים ליפול בפח או מבירוקרטיה מעצבנת? כאן תקבלו את כל התשובות והפתרונות להחלפת רכבכם.

מאמרים נוספים בנושא קרנות נאמנות

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות18/07/182835 צפיות
אין בכוונתי להיכנס לכל מדדי הסיכון אותם יש לחשב או אליהם צריך להתייחס. פרט ל 2 מדדים פשוטים שכדאי להביא בחשבון בעת בחירת קרן הנאמנות – מדד היחס ומדד הממוצע הענפי!

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות19/07/161353 צפיות
ההיסטוריה של ההשקעה אוהבת לחבוט בקרנות הנאמנות ובמנהליהם. במרבית המקרים בצדק רב. התוצאות והביצועים לא תמיד משיגים את התוצאה הרצויה והתשואות מפגרות אחר מדדי היחס הרלוונטיים.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות10/11/151783 צפיות
מאחר וכפי שאתם יודעים החינוך הפיננסי בארץ (מסתבר שגם בעולם הרחב) שואף לאפס – שוב נתקלתי באדם עם בורות פיננסית שלא באשמתו.

מאת: גיא חזןקרנות נאמנות12/11/138123 צפיות
בית השקעות לא יחזיק עבור לקוחותיו קרנות נאמנות של המתחרים – בית ההשקעות לא יודה כי מחלקת ההשקעות שלו פחות טובה מהמחלקה של בתי השקעות מתחרים.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/128283 צפיות
הדעות סביב קרנות נאמנות חלוקות מאד. ישנם כאלו שיספרו על תשואות גבוהות במיוחד בעקבות השקעה בקרן נאמנות זו או אחרת, אחרים יספרו דברים אחרים לגמרי. אז מה הנכון? האם בכלל כדאי להשקיע בקרן נאמנות, ואם כן אז באיזו? קרנות נאמנות בעד ונגד- כל השיקולים.

מאת: Michal Cohenקרנות נאמנות31/12/128318 צפיות
לקרנות הנאמנות הסטוריה ארוכה. הראשונה הוקמה בשנת 1868, באנגליה, אולם לישראל הגיעה בשורה זו רק בשלהי שנות הארבעים של המאה שעברה, עם קרן הנאמנות הראשונה בארץ מטעם בנק לאומי, שנקראה "פיא". כיום מגלגל ענף זה של קרנות נאמנות כמה עשרות מליארדים של שקלים מדי שנה, ויש להן השפעה גדולה, הן על שוק ההון, וכמובן שעל הציבור, המשקיע בהן.

מאת: Tal Zolbergקרנות נאמנות14/02/128272 צפיות
החוק במדינת ישראל מגן עלינו ומחייב את כל המעסיקים במדינה לפתוח לעובדים שלהם קרן נאמנות מיד לאחר שאלו צברו חצי שנה של וותק במקום עבודתם. קרנות נאמנות, או קרנות פנסיה, היו עד לפני כמה שנים מנוהלות דרך הבנקים, כמעט באופן גורף. לפני מספר שנים יצא תיקון בחוק שמאפשר לכל המעסיקים להוציא את קרנות הנאמנות וקרנות הפנסיה אל מחוץ לבנקים ובכך נפתחה תחרות רחבה יותר שמאפשרת ללקוחות להרוויח הרבה יותר מהחיסכון שהם צוברים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica