חפש מאמרים:
שלום אורח
21.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם אימון אירובי משפיעה על הירידה במשקל?

מאת: נועם שימלראימונים22/12/2010863 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

החגים עברו בהמון שמחה לצד המשפחה והחברים... היה כיף ובעיקר טעים! עכשיו את מקומה של השמחה תופסים יסורי המצפון  על כל שפע הקלוריות שהכנסנו לגוף.אם גם אתה רוצה להוריד את הקילוגרמים שהוספת בתקופת החגים ומתחיל לעשות תוכנית על הדרך להשחיל שעה של הליכון, אופניים או ריצה לשגרה היומית שלך,אז תחשוב שנית! אימון אירובי בקצב מונוטוני פשוט לא יעזור לך !

לאחר סקירה ביוזמתו של ד"ר ווין מילר וחבריו ממרכז הרפואי של אוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון שבארה"ב של לא פחות מ 493 מחקרים אשר נערכו לאורך 25 שנים (1969-1994) ואשר בדקו כיצד אימון אירובי בעצימות בינונית (כגון הליכה,ריצה קלה או אופני כושר) משפיע על הירידה במשקל בשילוב עם תפריט יומי דל קלוריות.

המסכנה היתה מאכזבת עבור רובנו! אם המספר הממוצע של הקילוגרמים שירדו לאחר 15 שבועות של אימון אירובי בלבד היה 3.3  והמספר הממוצע של קילוגרמים שירדו לאחר 15 שבועות של דיאטה בלבד היה  של 7.8 אז המספר הממוצע לאחר 15 שבועות של השילוב בינהם היה 9 קילוגרמים בלבד!

במילים אחרות , אף על פי שאין עוררין על כך שדיאטה ואימון אירובי יחדיו הביאו לתוצאות הטובות ביותר , הרי תרומתו של האימון האירובי כתוספת לדיאטה היתה מינורית :ממוצע של 1.2 קילוגרמים בלבד לאחר 15 שבועות!

אז אם האימון האירובי בעצימות בינונית אינו תורם הרבה לירידה במשקל ,מה בנוגע להרכב הגוף, דהיינו לירידה באחוזי שומן? ב1998 נערך מחקר באוניברסיטת " אלפצ'יאן סטייט" שבארה"ב על ידי אלן אטר וחבריו ,לאורך 12 שבועות, על גבי מדגם של 91 נשים הסובלות מהשמנת יתר אשר חולקו לארבע קבוצות:קבוצה שעשתה אימון אירובי בלבד(45 דקות,3 פעמים בשבוע), קבוצה שעשתה דיאטה בלבד(1200-1300 קלוריות ביום), קבוצה שעשתה גם וגם וקבוצת ביקורת. צוות החוקרים הגיעו למסקנה שגם על אחוזי שומן יש לאימון האירובי בעצימות בינונית השפעה מינימלית שניתן להגדירה כזניחה!

אז למה זה לא עובד?ב1991 קבע מעדן בשם מקארדל לאחר עבודת מחקר שכל קילוגרם של שומן הינו שווה ערך לכ-7000 קלוריות . הרעיון המרכזי של כל תוכנית הרזיה מבוססת על יצירת גרעון קלוריות ואם, לפי אלן אטר,  כל אימון אירובי בעצמיות בינונית לפי מתכונת מקובלת שורף רק כ 187 קלוריות אז המסקנה היא שדרושים כ 20 אימונים להוריד כחצי קילוגרם במשקל! ו.... לא ! אי אפשר להסתמך על המספרים המופיעים על גבי ההליכונים או מכשירי כושר חכמים אחרים הסופרים את מספר הקלוריות שנשרפו ...

האם פרוש הדבר שאימון אירובי הינו בזבוז של זמן? ממש לא! מחקרים רבים מראים כי יותר קל לשמור על משקל תקין כאשר מבצעים פעילות אירובית באופן קבוע! אז אם מטרת האימון שלך הינה להרחיק את סכנת ההשמנה , אז אימון אירובי יכול להיות הדבר התפור עליך!  כמו כן , התגלה כי קיים מתאם בין ביצוע פעילות אירובית באופן קבוע לבין הרגלי אכילה בריאים יותר , כאשר , ככל הנראה , הגישור בין השניים הינו הפן הפסיכולוגי.

אז מה כן מפשיט את הקילוגרמים מהגוף כאשר זה מאוחר מדי למנוע וצריך לחפש דרכי פלא לתקן את הקיים?

מילת המפתח העומדת מאחורי ההצלחה הינה עצימות מקסימלית! הן במחקרי מעבדה והן במבחן המציאות הוכח שוב ושוב שהגורם העיקרי לשינוי בהרכב הגוף הינו העצימות בזמן ביצוע התרגיל!

מושג זה אינו חדש בעולם הכושר... עוד ב 1994 נערך מחקר אשר פורסם ב"מטבוליזם ג'ורנל" אשר מראה שתרגיל המתבצע בעצימות גבוהה שורף פי 9 יותר קלוריות מאשר פעילות אירובית מקובעת . אחד התפקידים החשובים ביותר של אימון בעצימות גבוהה הינו שריפת קלוריות לאחר האימון במהלך היום כולו כחלק מתהליך השיקום של הגוף ושל ההסתגלות מחדש של קצב חילוף החומרים.(תהליך המכונה

After burn)

אבל כמה זמן ניתן "  להחזיק מעמד" באימון בעצימות גבוהה במיוחד? האמת היא שלא הרבה ולכן הפיתרון יכול להיות אימון מחזורי אשר משלב אימון בעצימות גבוהה במיוחד עם מנוחה אקטיבית ( אימון בקצב קליל). מדענים רבים חקרו וגילו אף שיש נוסחאות שעובדות יותר מאחרות. ( למשל שילוב של 8 שניות עבודה בעצימות גבוהה ו12 שניות של מנוחה אקטיבית למשך 20 דקות).

נועם שימלר הוא מאמן כושר אישי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

נועם שימלר הינו מאמן כושר אישי המתמחה באימון אישי אחד על אחד ובאימון קבוצתי באמצעות שיטת אימון ייחודית ויועץ תזונה נכונה ואורח חיים בריא.

http://www.personal-trainer.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת נועם שימלר

מאת: נועם שימלראימונים31/10/111625 צפיות
למה אימון פונקציונלי? הבחירה היא לגמרי לא מקרית! אני בהחלט מאמין כי זהו הדור החדש באימון הכושר, גם בארץ. המטרה המרכזית של אימון מסוג זה אינה לשפר או לשנות את המראה החיצוני בלבד אלא לשפר את כל מרכיבי הכושר הגופני

מאת: נועם שימלראימונים23/04/111595 צפיות
אתה שונא חדר כושר, יהיו הסיבות אשר יהיו, אבל אתה לא רוצה להזניח את הגוף שלך. אתה לא צריך! תוכנית טובה לאימון בבית יכולה להיות הפתרון המושלם עבורך!

מאת: נועם שימלרספורט וכושר גופני - כללי19/04/111475 צפיות
כושר גופני הינו דבר אשר חשוב לכל אדם ואדם, ועל כך אין עוררין. לא לכל האנשים יש את היכולת או את הכישורים הנדרשים על מנת להשיג כושר גופני טוב, וכאן מקומו של מאמן כושר אישי. מאמן כושר אישי כשמו כן הוא, הוא מסייע למי שמעוניין לשפר את הכושר הגופני שלו בעזרת אימוני כושר אישיים הבנויים ומותאמים באופן אישי לכל אדם ואדם.

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111434 צפיות
בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות הכללית לנושא חשיבות השמירה על כושר גופני והשימוש באיש מקצוע כמו מאמן כושר אישי. יותר ויותר אנשים מבינים כי בכדי להזדקן על הצד הטוב ביותר, עם כמה שפחות סבל והרעה במצב הגופני, יש להתאמץ בגיל צעיר יותר, לשמור על הגוף, ולפתח כושר גופני ברמה סבירה ששומרת על הגוף ועל המערכת החיסונית.

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111659 צפיות
אחד היעדים החשובים לאישה לאחר לידה הוא "לחזור לעצמה", לחזור לגזרה שהייתה לה לפני הלידה. לא קל לעשות מהלך כזה במיוחד אם האישה עדיין מניקה ונושאת עימה תזונה אשר חשובה לתינוק. מאמן כושר אישי יכול לסייע לאישה אחרי לידה לחזור לכושר גופני, לשנות שוב את הרגלי התזונה והאכילה שלה, במטרה לחזור למסגרת הידועה והמוכרת לה ולסביבתה. לעיתים קרובות מקובל להיעזר בשירותיו של מאמן כושר אישי במקרה זה, שיש לו ניסיון בתהליך ויכול לקדם אותו באופן משמעותי

מאת: נועם שימלראימונים16/04/111315 צפיות
אימון כושר אישי הוא אחת הדרכים המקובלות בשנים האחרונות לשמור על כושר גופני. מאמן כושר אישי הוא איש המקצוע המתאים ביותר לאנשים רבים: הוא מדויק, הוא קפדן, אינו מוותר אך יודע להקל, מפרגן ותומך, ועוד תכונות רבות אשר עבור אנשים רבים מסייעות לשמור על כושר גופני, ועל מודעות לחשיבות בשמירה על כושר גופני.

מאת: נועם שימלראימונים02/04/111194 צפיות
אחת התופעות הידועות בשנים האחרונות בארץ היא הרחבת המודעות באשר לחשיבות השמירה על כושר גופני ועל מודעות גופנית מפותחת. אנשים רבים בכל הגילאים מתאמנים בכל מיני מסגרות כגון חוגי פילאטיס ויוגה, חדרי כושר וגם במסגרות של אימון כושר אישי. ישנם יתרונות רבים לאימון בעזרתו של מאמן כושר אישי. נמנה כאן כמה מהם.

מאמרים נוספים בנושא אימונים

מאת: עופר שלואימונים15/06/185007 צפיות
אימוני כושר אישיים לירידה במשקל וחיטוב הגוף.

מאת: דודישאימונים22/03/184192 צפיות
על פי ארגון הבריאות העולמי, מחלת הסרטן נמצאת במקום השני של גורמי המוות. על פי האגודה למלחמה בסרטן, פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן.

מאת: דודישאימונים19/03/183616 צפיות
פעילות גופנית חשובה לכולנו. בין אם אנחנו מעוניינים לרדת במשקל, לשמור על איזון ואף לעלות במשקל. אם אנחנו אנשים בריאים או חולים, ילדים או מבוגרים ואף אם אנחנו בני הגיל השלישי.

מאת: דודישאימונים14/03/163070 צפיות
אין כמו לפתח זוגיות ספורטיביות, כזאת שהיא חדורת מוטיבציה, חיזוקים הדדיים והנאה משותפת מהתוצאות

מאת: רוני הכהןאימונים09/09/152272 צפיות
רבים שואלים לגבי ההבדל בין אימון בשיטת ems club לאימון סטנדרטי אותו מבצעים בבית או במכון כושר, ולמעשה ההבדל טמון ביכולת של המערכת לשלוח את הגירוי החשמלי לכמה קבוצות של שרירים בפעם אחת ולבצע אימון של כמה אזורים בו זמנית, לעומת אימון רגיל שמצריך בכל פעם התמקדות באזור אחד ובקבוצת שרירים ספציפית בגוף של המתאמן. דבר זה מצריך הרבה יותר זמן עבור אימון בפעם אחת.

מאת: דניאל מלמודאימונים08/10/142571 צפיות
קטלבלס הינה משקולת אסמיטרית שבאמצעותה ניתן לבצע אימון גופני איכותי המערב קבוצות שרירים רבות בו זמנית, מאתגר את מערכות היציבות ושיווי המשקל של הגוף ותורם בפיתוח סבולת שריר ולב ריאה

מאת: דניאל מלמודאימונים08/10/142449 צפיות
אימון פונקציונלי החל את דרכו האימון עבור ספורטאי עילית לטובת שיפור היכולות הספציופיות לענף הספורט בו הם מתמחים. עם השנים החלו להבין שגם אנשים מן הישוב, רצוי ואף כדאי שהאימונים הגופניים שהם מבצעים לטובת בריאות גופם יהיו תואמים את אורח חייהם, כלומר אימון שמלשב קבוצות שירירים רבות בו זמנית ותנועות שתואמות את חיי היומיום- מעבר משכיבה לעמידה , ישיבה וקימה , הרמת חפצים וכדומה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica