חפש מאמרים:
שלום אורח
30.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תה ירוק והיבטים בריאותיים – יעקב עזרא, חלק-1

מאת: יעקב קובי עזראמחלות לב30/01/20118813 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תה ירוק והיבטים בריאותיים – יעקב עזרא, חלק-1

לכל מזון טבעי ישנם היבטים בריאותיים כאלה או אחרים. כך גם לתה הירוק היבטים בריאותיים רבים.

הסינים ידעו כבר לפני שנים רבות אודות יתרונותיו של התה הירוק כמרפא כבר מימי קדם. כך השתמשו בו לטיפול בכאבי ראש, דיכאון ועוד. התה הירוק שימש כתרופה בסין לפחות כ- 4000 שנה.


בשנת 1994 פורסם בעיתון של המוסד הלאומי לסרטן את תוצאותיו של מחקר אפידימיולוגי אשר העיד כי שתיית תה ירוק מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן הוושט אצל גברים ונשים סינים ב 60%.

החוקרים מאוני'' פרדו הגיעו למסקנה כי התה הירוק מעכב את צמיחה ושגשוג תאי סרטן. ישנם גם מחקרים המעידים על כל כי שתיית תה ירוק מפחיתה את רמת הכולסטרול הכללי בדם, כמו גם משפרת את היחס של נשאי הכולסטרול hdl (ליפופרוטאין בעל צפיפות גבוהה) הנחשב לכולסטרול הטוב אשר מוביל את הכולסטרול מהעורקים אל הכבד וצמצום ה ldl (ליפופרוטאין בעל צפיפות נמוכה), זה הנשא אשר מביא את הכולסטרול מהכבד וזורע אותו אל העורקים.


ישנם מחקרים רפואיים המעידים על כך כי שתיית תה ירוק מסייעת לטיפול במחלות שונות כגון:

סרטן, דלקת מפרקים שגרונית, רמות כולסטרול גבוהה בדם ושיפור היחסים לטובה ברמות ה hdl ו ldl, מחלות לב וכלי דם, מניעת הרס תאי מוח (ירידה בסיכוי בהתפתחות במחלת אלצהיימר ופרקינסון), הורדת לחץ הדם (למאוזן יותר כשלחץ הדם גבוה), עליה ברמות האנרגיה ושיפור במצב הרוח, עור בהיר ועמיד יותר (בשל חיזוק הקלוגן ואלסטין), שיפור במראה השיער זיהומים שונים, ליקוי בתפקוד מערכת החיסון ועוד.


כמו כן לפי יותר מ1000- מחקרים אשר בוצעו על תה ירוק עם יותר מ 400 פרסומים נכון לשנת 2004 ניתן לסכם זאת בקצרה באופן הבא כי שותי התה הירוק נצפה שיש להם סיכון נמוך יותר לפתח מגוון רחב יותר של מחלות, החל מזיהומים חיידקים או ויראלים לרבות מחלות כרוניות כגון: מחלות ניווניות, מחלות לב וכלי דם, סרטן, שבץ מוחי, מחלות חניכיים ואוסטאופרוזיס.


מחקר יפני שפורסם בגיליון jama מספטמבר 2006, עולה כי שתיית תה ירוק מורידה את הסיכון למוות כתוצאה לכל גורם, כולל מחולת קרדיווסקולריות (מחלות לב וכלי דם).אם כן מדוע התה הירוק מיוחד כל כך?

התה הירוק מכיל פלבונואידים: המהווים כ 30% ממשקלו היבש של העלה, הכולל קטכינים ונגזרותיהם.

סודו של התה הירוק טמון בעובדה שהוא מקור עשיר מאוד בפוליפנולים וקטכינים (catechin) ובעיקר ב- pigallocatechin gallate הנקרא בקיצור: egcg.הקטכינים מסייעים באופן סינרגיסטי לצידם של חומרים נוגדי חימצון כדוגמת הויטמינים e ו c כך פעילותם חזקה ויעילה יותר בבלימת הרדיקלים החופשיים.

מחקרים רבים מראים את יתרונותיהם של רכיבי התה הירוק השכיחים בצריכתם במדינות יבשת אסיה. שלוש כוסות קפה ביום אשר מספקים לו כ- 240 עד 320 מ"ג ל פוליפנולים בהשוואה לכוס אחת של תה ירוק המספק לנו כ- 20 עד 35 מ"ג של egcg אשר כוללת את פעילותו האנטיאוקסידנטי הפעילה ביותר של הקטכינים המצויים בתה הירוק.

ה egcg הינו נוגד חימצון חזק, מלבד זאת הוא מעכב את צמיחתם של תאי סרטן כלומר שהרכיב הורג תאים סרטניים ללא פגיעה ברקמות בריאות.

ה egcg יעיל בהורדת רמות הכולסטרול ldl הוא גורם לעיכוב בהיוצרות קרשי דם. כלומר מקטין את הנטייה להתפתחות פקקת (היווצרות קרישי דם) הגורם העיקרי להתקפי לב ושבץ מוחי.

"הפרדוקס הצרפתי" מתאר שתזונה עשירה בשומן אינה גורמת לעלייה בתמותה למחלות לב וכלי דם בהשוואה לאמריקאים, בשל שתיית יין אדום המכיל פוליפנולים, רזורטרול (resveratrol) המגביל את השפעות השליליות של עישון ותזונה עתירת שומן. במחקר משנת 1997, חוקרים מאני'' קנזס קבעו כי egcg הינו רכיב חזק יותר פי שתיים יותר מה resveratrol, אשר עשוי להסביר מדוע שיעור מחלות הלב בקרב גברים יפניים הינו נמוך למדיי למרות שכ 75% מהם מעשנים.

התה הסיני בדומה לתה השחור שאנו מכירים הנפוץ בארץ ישראל מופק מצמח הנקרא קמליה סיננזיס (camellia sinensis) התה הירוק בהשוואה לתה השחור אינו מעובד הוא מופק מעלים צעירים לרוב, כך למעשה אנו מונעים את הרס של רכיבים נוגדים חמצון מפני חמצון וקלקול, כגון egcg . לעומתו התה השחור המותסס גורם להמרת ה egcg לתרכובות אחרות שאינם כמעט מונעות חולי.יתרונות נוספים של התה הירוק:

עדויות חדשות מצביעות על כך כי התה הירוק מסייע אפילו לתהליכי הרזייה וחיטוב. בחודש נובמבר 1999 פורסם בעיתון האמריקאי לתזונה רפואית תוצאות מחקר של אוני'' ג''נבה בשוויץ, החוקרים גילו כי גברים שקיבלו שילוב של תמצית של תה ירוק וקפאין שרפו יותר קלוריות מאשר אלו שקיבלו רק קופאין או פלצבו (אנבו).

תה ירוק יכול לסייע במניעת עששת. התה הירוק מסייע למניעת התפתחות חיידקים הגורמים לרובד השיניים (פלאק).


תה ירוק מעכב טרשת עורקים.

תה ירוק הוכח כגורם המקטין נטייה לטרשת עורקים ע"י הורדת רמות ה ldl כולסטרול והטריגליצרידים בדם ומניעת חמצונם. כמו כן התה הירוק מעכב את הפיברינוגן שהינו חלבון המעורב בהיווצרות קרישי דם, תוך כדי שיפור היחס בין ה ldl ל hdl כולסטרול לטובת האחרון. זאת במינון השווה ל 8-10 כוסות תה ירוק.


בסדרת ניסויים גילו כי שילוב של קטכינים הנמצאים בתה ירוק עשויים לדכא את פעילות של אנזימי הלבלב (ליפז – lipase) המפרקים שומני לחומצות שומן. כתוצאה מכך ישנה ירידה בפירוק השומנים לטריגליצרידים.


תה ירוק מדלל את הדם ומסייע במניעת קרישי דם.

הקטכינים המצויים בתה הירוק מסייעים לדלל את הדם ולמנוע היווצרות קרישי דם ע"י מניעת היווצרות של תרכובות פרודלקתיים שמקורם בחומצות השומן מסוג אומגה 6, אשר נמצאים בבשרים וחומצות שומן רב בלתי רווים כגון שמנים צמחיים: תירס, שמן חריע ושמן סויה. הנ"ל הפרותרכובות הדלקתיות, חומצה ארכידונית שממנה נוצרים a2 ציטוקינים דלקתיים טרמבוקסן פרוססטגלדין e2 ונגזרים לגרום לקרישי דם יחד.תה ירוק מגן על הלב בחולים הסובלים ממחלות לב :

קטכין וegcg המצויים בתה הירוק מקנים הגנה חזקה המונעת את מותם של תאי שריר הלב לאחר איסכמיה (חוסר אספקת דם) ופציעה.

ה egcg מונע נזק לשריר הלב ע"י חסימת הפעילות הדלקתית הקשורה בתרכובות (nf – קאפא b

ו- stat-1 ) להנ"ל תפקיד מכריע בקידום נזק חמצוני שהורג תאי לב. החוקרים מאמינים כי egcg עשוי למזער את הנזק אצל חולים עם מחלות עורקים כליליים (קורונרים) חריפה.


תה ירוק ממזער נזקים לאחר התקף לב:

מחקר שנערך על ידי דוקטור anastasis stephanou וציוותו במכון לבריאות הילד בבריטניה שפרסמו בעיתון faseb, כתב העת של הפדרציה המגזין לביולוגיה ומחקרים המרכז המולקולרי לרפואה התמקד ביכולת של egcd החוסם את פעולת החלבון stat-1 . לרוב הופעל בתאים לאחר התקף לב או שב מוחי, stat-1 תפקיד מרכזי בגרימת מוות של תאים.

בנוסף נמצא כי התה הירוק אשר ממזער מוות תאי שריר הלב לאחר התקף לב, ecgc מסייע לזרז גם את החלמת תאי שריר הלב מהנזק ומאפשר לרקמות להתאושש מהר יותר ומקל על הנזקים לאיברים השונים.

ד"ר stephanou ביולוג מולקולרי מציין שהוא מעודד צריכת תה ירוק כדי למזער פגיעה בתאי שריר הלב בחולים עם מחלות לב כלילית חריפה.


תה ירוק ומזעור נזק למוח לאחר שבץ מוחי

"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קובי עזרא, מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן כושר. מר יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוז...).
* דיאטה מהירה דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
* מנהל האתר: ארגון הבריאות והכושר.
ארגון הבריאות והכושר הישראלי

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יעקב קובי עזרא

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/03/201127 צפיות
קובי עזרא ויטמין D כנגד זיהומים - ויטמינים. לאחר התפרצויות שפעת H1N1 בשנת 2009, המליצו בחום על כל עובדי הבריאות והחולים להיבדק ולטפל במחסור בוויטמין D כדי למנוע החמרה של דלקות בדרכי הנשימה. ויטמין D מפחית גם את ייצור הציטוקינים הפרו-דלקתיים, מה שעלול להפחית את הסיכון לסערת ציטוקין בזיהום H1N1.48

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/191218 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ורפואה כללי25/08/131412 צפיות
סוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) סוכרת מסוג 2 בעבר כונתה סוכרת מבוגרים, היות ובעבר כמעט ורק מבוגרים ובעיקר שמנים סבלו ממנה. כיום עם מגפת ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער, חלה עלייה בתחלואה של סוכרת סוג 2 בילדים ונוער, זאת עקב ההשמנה אשר נובעת מתזונה בלתי נאותה וחוסר פעילות גופנית. בסוכרת סוג 2 נוצרת תופעה של תנגודת הגוף להורמון אינסולין וכך בהמשך הפרשת אינסולין מוגברת, ובסופו של דבר ירידה בכמות האינסולין המופרשת מבלוטת הלבלב, כך לנעשה נוכל להבחין בעליית רמות הסוכר בדם, מצב המכונה היפרגליקמיה והתפתחות סו

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה18/08/131295 צפיות
דיאטה, ודיאטות בלתי פעילות אם כן נשאלה השאלה מדוע דיאטות אינן פעילות? או לפחות אנו רואים ירידה במשקל בהתחלה, אך כעבור זמן קצר אנו נתקעים! הסיבה העיקרית שדיאטות לא עובדות היא שלכל תוכניות הדיאטה למיניהן יש הנחת יסוד שגויה המבוססת על טיפול בסימפטומים, בגורמים החיצוניים וללא התייחסות לקשר של גוף-נפש הסתכלות מלאה על החיים שלנו. דיאטת מתבססות על כוח רצון ומשמעת עצמית בעיקר בלי לבדוק למה מלכתחילה אוכלים יותר מידי. בנוסף, השינוי המוצע הוא מבחוץ פנימה במקום מפנים החוצה. כלומר, דיאטות מציעות שנשנה את הפ

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה01/08/131369 צפיות
דיאטת אטקינס: ד"ר אטקינס ממליץ בדיאטה שלו לצרוך בכמות כמעט בלתי מוגבלת, את המזונות הבאים: בשר, ביצים, גבינה ושומן, שמן וחמאה, וללא ספירת קלוריות. אך ישנו הצורך להגביל את צריכת הפחמימות מוגבלת לכ- 20 גרם ביום. דיאטה של אטקינס הינה ללא פחמימות לפחות בשלב הראשון. דיאטת אטקינס הידועה גם כדיאטה עתירת חלבונים ושומנים ודלה בפחמימות. למידע נוסף אודות דיאטת אטקינס. התיאוריה שאחרי הדיאטה, לדברי יודעי דבר ואטקינס הינה שלאורך התפתחות האדם, למעשה עד המהפכה החקלאית שחלה לפני כ- 10,000 שנה, האדם כמעט שלא ני

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה06/04/131502 צפיות
מחקר על השפעות של דיאטה ללא פחמימות על פי מחקרים תצפיתיים תוכננו רופאים ומדעני תזונה, נמצאו ביצועים גופניים בלתי תקינים הם נפוצה אך אינם מחייבים תוצאה של דיאטת דלת פחמימות או דיאטה ללא פחמימות. אך יחד עם זאת, שימוש טיפולי בדיאטות קטוגניות לא צריך לחייב הגבלה מכל עבודה פיזית או פעילות גופנית, עם הייחודיות שהיכולת האנאירובית היחידה היא מוגבלת, כגון הרמת משקולות. במקרה זה, בשל רמות הגליקוגן הנמוכים בדיאטה קטוגנית, ספורטאים תחרותיים קשה עד כדי שאינם מסוגלים לעקוב אחרי זה סוג של דיאטה. בשנת 1939 שני

מאת: יעקב קובי עזראדיאטה ותזונה03/04/131334 צפיות
מיץ טהור מכיל לא מעט סיבים תזונתיים, מיץ צם לעתים קרובות להשתמש בחוקן או משלשלי צמחים או מים מלוחים בתקופת צום יעילים לסלק פסולת מהמעיים והמעי הגס. שיטה נוספת להשגת אפקט זה כרוך קליפות פסיליום בערבוב עם המיץ הטבעי. בגלל שפסיליום אינו נספג לגוף, אך הוא סופח נוזלים באופן משמעות, כך הוא יוצר את העיקר הנחוץ כדי להקל על פינוי.

מאמרים נוספים בנושא מחלות לב

מאת: דניאל seoמחלות לב12/06/146911 צפיות
אם אתם מחפשים אטרקציה מהנה ואטרקטיבית לימי הקיץ החמים המתקרבים ועימם עולה הטמפרטורה מדי יום, מצאנו לכם פעילות מהנה וכיפית לכל המשפחה.פארק מים זו החוויה הכי מהנה להעביר יום שלם בכיף ובהנאה בימי הקיץ הרותחים.

מאת: ישראלמחלות לב27/10/138832 צפיות
מאמר העוסק בתרופות מדללות דם ביחוד קומדין COUMADIN.המאמר מסקר את התרופה ,שימוש,והצורך בניטור ומעקב של רמת התרופה בדם.

מאת: ישראלמחלות לב08/07/131847 צפיות
ניתוח לב פתוח אחד הארועים הכי לא צפויים שנוחתים עלייך ביום בהיר אחד, לרוב מדובר בניתוח מעקפיים אך בניתוח מסתמים מרבית הניתוחים הם יזומים ומתוכננים מראש.זה מתחיל בעבודה, בזמן נהיגה או באירוע עם כאבים בחזה ,לחץ ותחושה רעה, ישנם כאלה אשר מסתובבים מס' ימים עם התחושה הזאת ומרגישים עייפות וחולשה בהליכה או עלייה במדרגות עד שמגיעים לרופא או למיון כי הכריחו אותם או המליצו להם. ישנם כאלה שמגיעים במסגרת בדיקות לחדר כושר ומשם הם מגיעים לצינטור ואף לחדר ניתוח בעל כורחם. יש לציין שהאחרון הוא מקרה הכי טוב מבין השאר משום שזה יזום והלב אינו נפגע ותהליך ההחלמה מהיר יותר.

מאת: מיכאל רומנסקימחלות לב26/05/131829 צפיות
הלב הוא, כיודע המשאבה שאחראית על זרימת הדם הסדירה בגוף האדם. על מנת לאפשר לדם לנוע בכיוון הנכון, ולמנוע ממנו מצב של זרימה הפוכה, מכיל הלב מסתמים - ארבעה במספר. לעיתים, פגיעה במסתמים עשויה להצריך התערבות כירורגית לצורך תיקון הבעיה באמצעות החלפת המסתם הפגום. למרבה המזל, מדובר בניתוח קל, יחסית. למעשה ניתוחי מסתמים הם בין הניתוחים הנפוצים ביותר בישראל. מרכזים רפואיים פרטיים מציגים, גם בתחום זה, יתרונות רבים.

מאת: רוני סופרמחלות לב13/12/128827 צפיות
ורידים הם כלי הדם בגוף אשר מחזירים דם מהזרועות, הרגליים ושאר האיברים אל הלב. אי ספיקה ורידית היא מצב בו זרימת הדם בורידים חסום או מוגבל. אי ספיקה ורידית יכולה להתרחש בגלל מספר הפרעות – בעיקר פקקת של ורידים עמוקים ודליות. בורידים בריאים ישנה זרימה מתמדת של דם מאיברי הגוף. ישנם שסתומים בתוך הורידים ברגליים אשר מונעים מהדם לזרום בכיוון ההפוך.

מאת: לי באומןמחלות לב23/04/128798 צפיות
מחלת לב היא המחלה השכיחה ביותר בעולם המערבי, והתמותה ממנה רק הולכת וגדלה. למטופלים שחיים עם מחלה חמורה יש מספר צרכים בסיסיים מהמערכת הרפואית: ניהול כאב וסימפטומים, הימנעות מהארכה לא מתאימה של גסיסה, להשיג תחושה של שליטה והעצמה של יחסים עם אחרים משמעותיים.מטופלים עם בעיה לבבית סובלים מעייפות, כאבים, דיכאון, בצקות, נדודי שינה, דיכאון, בלבול, אנורקסיה ועצירות. טיפול פליאטיבי יכול לסייע למטופלים ובני משפחותיהם בשלב הסופני ולהפחית עלויות מהמערכת הרפואית, אלא שמעט הרופאים מפנים לטיפול פלאטיבי

מאת: רויטל בוחניקמחלות לב01/12/118648 צפיות
הלב הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. התקפי לב הם מצבים מסוכנים העשויים להביא למוות וכדאי לדעת כיצד ניתן למנוע אותם ואיך אפשר לטפל בהם. להלן כמה עובדות אודות התקפי לב שכדאי שתדעו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica