חפש מאמרים:
שלום אורח
23.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית – איחור באיבחון סרטן השד

מאת: lawtipרשלנות רפואית05/05/2011851 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בשל העובדה ששני הוריה של לאה נפטרו כתוצאה ממחלת הסרטן בגיל צעיר, היא נהגה לערוך בדיקות שגרתיות של החזה, על מנת שאם יגדלו גידולים סרטניים בשדיה הם יאותרו בזמן, עובדה שתשפר פלאים את סיכויי החלמתה.

באחת מהבדיקות השגרתיות שערכה במרפאת קופת החולים, גילה הרופא המטפל גוש בשד השמאלי ועל כן הפנה אותה לבדיקת ממוגרפיה. בתום הבדיקה נמסר הצילום לגברת טייג, כאשר הרופא שניתח את ממצאי הצילום שלח את ניתוחו ומסקנותיו לרופא המטפל וציין בפני המטופלת את הצורך בביצוע בדיקת אולטראסאונד. המטופלת אכן ביצעה את הבדיקה אצל דוקטור גלזר, אמנם להבדיל משליחת ממצאי בדיקת הממוגרפיה לרופא המטפל, כמפורט לעיל, הרי שממצאיה של בדיקת האולטאסאונד מעולם לא נשלחו לו על ידי דוקטור גלזר.

על פי הגרסה העובדתית שפורסת התובעת בכתב תביעת רשלנות רפואית שהוגש על ידה, עולה כי דוקטור גלזר בחן את בדיקת האולרהסאונד ואמר לה כי לא מדובר בגידולים ממאירים אלא בציסטות, שהן דבר שכיח שאינו מצריך טיפול מיוחד. עוד טוענת התובעת כי נאמר לה שממצאי הבדיקות יועברו לרופא המטפל בה. טענות עובדתיות אלו הוכחשו על ידי דוקטור גלזר במסגרת כתב ההגנה שהוגש על ידו. בהקשר זה קיבל בית המשפט המחוזי את עמדת הנתבע ופסק כי הוא מעולם לא אמר לתובעת כי ממצאי הבדיקה אינם מדאיגים. את קביעתה זו מבססת הערכאה המבררת על כך שככל הנראה התובעת הדחיקה את ממצאי הבדיקות שנערכו לה, בעקבות מניעים פסיכולוגיים המוכרים בספרות הרפואי.

לאחר זמן לא רב, רופא הנשים של התובעת הפנה אותה לביצוע בדיקת ביופסיה, אשר ממצאיה חייבו את כריתת שדה השמאלי. לאחר ניתוח כריתת השד, עברה התובעת טיפולים כירמותרפיים קשים שהשפיעו על מצבה הפיסי והנפשי, כאשר בשל נזקים אלו היא הגישה את תביעת רשלנות רפואית דנן. בית המשפט המחוזי לא קיבל את תביעתה היות ועל פי קביעתו לא הייתה מוטלת כל חובה על קופת החולים לעקוב אחר תוצאות בדיקת האולטראסאונד ו/או לדאוג לכך שממצאיה יעברו לרופא המפל בה. בית המשפט מוסיף ומציין כי אמנם רצוי שהרופא המטפל יעקב אחר הגעת תוצאות בדיקה שנערכה למטופלת שלו בעקבות הפנייתו, אולם עצם העובדה כי הוא לא נהג כאמור בנסיבות דנן לא מהווה רשלנות רפואית מצידו.

על כל הקביעות האמורות עירערה התובעת בפני בית המשפט העליון. בפסק דינו פוסק בית המשפט כי הנוהל של קופת החולים הנתבעת, לפיו מקבל המטופל את ממצאי הבדיקה על מנת שימסור אותם לרופא המטפל, הינו נוהל רשלני ובלתי תקין בעליל. ודוק, כשם שממצאי בדיקת הממוגרפיה הועברו מהרופא שביצע את הבדיקה לרופא המטפל, כך היה צריך להיעשות בנוגע לממצאי בדיקת האולטראסאונד. ערכאת הערעור פוסקת כי עצם העובדה שלא הועברו הממצאים האמורים לרופא המטפל, מהווה רשלנות רפואית מצידה של קופת החולים. מעבר לכך, אם היה הרופא מקבל את ממצאי בדיקת האולטראסאונד, הוא היה מטפל בגידול של התובעת כשהוא בשלבי התפתחות ראשוניים, עובדה שהייתה יכולה למנוע את כריתת השד.

אשר על כן, בית המשפט העליון הופך את החלטת בית משפט קמא וקובע כי קיימת רשלנות רפואית מצידה של קופת החולים היות ולא הנהיגה נהלים ראויים, לפיהם יועברו ממצאי הבדיקות המבוצעות במרפאתה, אל הרופא המטפל.

דיון בנושא במסגרת פורום רשלנות רפואית - כנסו לקישור.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

LawTip.co.il - הדרך למימוש זכויותיך מתחילה כאן !

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת lawtip

מאת: lawtipביטוח01/08/128402 צפיות
הן זהו סוד כי לצורכך סגירת עסקת הביטוח תהיה מוכנה חברת הביטוח לעשות עבורכם הרבה. אך מה קורה בעת פקודה ? האם תהיה מוכנה חברות הביטוח לעמוד לימינכם ולשלם לכם את כל תגמולי הביטוח ? לא בטוח. בכתבה הבא נסקור עבורכם את הפרטים שתאגידי הביטוח היו מעדיפים שלא נדבר עליהם.

מאת: lawtipרשלנות רפואית22/06/12987 צפיות
מקרה מהפסיקה של תביעת רשלנות רפואית אשר הוגשה בגין כשלים / מחדלים שהתקיימו בניתוח להקטנת חזה. היכנסו למאמר על מנת לקרוא את נסיבות המקרה ופסיקת בית המשפט באותו מקרה.

מאת: lawtipרשלנות רפואית15/04/12934 צפיות
רשלנות רפואית עורכי דין - מתי נפנה אליהם ? כיצד יוכלו לסייע לנו במימוש זכויותינו. על תחום משפטי זה ועל מידע חשוב בדרך אל מימוש זכויותיכם בשל טיפול רשלני, בכתבה הבאה.

מאת: lawtipנזיקין13/01/12922 צפיות
אם סבלת מנזק גוף או רכוש, הרי שלצורך מימוש זכויותיכם עליכם להיוועץ עם עורך דין נזיקין. על מנת לקבל מענה על השאלות הבאות: מי הוא עורך דין נזיקין ? על איזה תחום חולש ? ועוד... כנסו למאמר הבא.

מאת: lawtipרשלנות רפואית19/12/11922 צפיות
במהלך הלידה בריאותכן ובריאות ועוברכן תלוי בבדיקות וטיפולים שונים מצד הגורמים הרפואיים. למרבה הצער, מקרים רבים של רשלנות רפואית בהריון מתרחשים ביום יום, פעמים אף מבלי שנהיה מודע לכך. במאמר הבא אשר נערך עבורכם על ידי צוות פורטל LawTip נפרט על תביעות אלה ועל הדרך למימוש זכויות עקב נזקים שנגרמו במהלך ההריון והלידה. קריאה נעימה, ככל שניתן. בברכה, צוות LawTip.

מאת: lawtipרשלנות רפואית20/11/11888 צפיות
בפסק דין שניתן, נקבע כי בית החולים הפסיק בצורה רשלנית את הטיפול האנטיביוטי שניתן למטופלת, וחויב במתן פיצויים על הנזקים החמורים שנגרמו לה. רוצים לדעת מה היו הנסיבות שהובילו את בית המשפט לקבוע זאת ? כנסו למאמר המלא אודות פסק הדין. קריאה מהנה ופוריה.

מאת: lawtipרשלנות רפואית07/11/11811 צפיות
כל אדם בר דעת מבין כי הליך לידה אינו קל וכולל בתוכו סיכונים. עם זאת, פעמים רבות נגרמים נזקים במהלך הלידה, לאם ו/או לעובר, אשר מקורם לאו דווקא בסיכון שמתממש, אלא בהתנהלות הצוות הרפואי. במילים פשוטות - רשלנות רפואית. במקרה הבא, דן בית המשפט העליון בשאלת קיומה של רשלנות רפואית של רופא מיילד ובשאלת נטלי ההוכחה. כנסו לכתבה ושתפו בדעתכם. קריאה מהנה.

מאמרים נוספים בנושא רשלנות רפואית

מאת: עורך דין ירון מויאלרשלנות רפואית26/07/171615 צפיות
מערכת המשפט הישראלית מורכבת משלוש ערכאות: בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים ובתי משפט שלום. לצד אלו ישנן מספר ערכאות מקבילות: בית המשפט לעניינים מנהליים, בתי משפט למשפחה, בית משפט לתביעות קטנות, בית משפט לעניינים מקומיים ועוד. מורכבות מערכת המשפט ותחומי הסמכויות השונים של כל ערכאה מחייבת עורכי דין להתמקצע בתחומי משפט מסוימים, בכדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם שירות מקצועי מתוך היכרות התחום באופן מעמיק על כל רבדיו.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית14/12/161087 צפיות
הדרך הנכונה להגיש תביעה ולדרוש פיצוי כספי בגין רשלנות רפואית בלידה היא לפנות למשרד עורכי דין עם ניסיון מעשי בטיפול בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית בלידה... קרא עוד

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית28/03/161195 צפיות
מה חשוב להכיר ולדעת כדי לבחור נכון עורך דין רשלנות רפואית? מעבר לניסיון, יש גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון.

מאת: עו"ד אסף אודיזרשלנות רפואית14/03/161129 צפיות
מהי רשלנות רפואית? מה הן הסיבות בגינן ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית כנגד הגוף הרפואי המטפל ומה הן תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר בישראל? כל מה שבאמת צריך לדעת על רשלנות רפואית בשורות שלפניכם.

מאת: שירה אלהרשלנות רפואית07/10/152094 צפיות
לא מעט מקרים של רשלנות רפואית חמורה הסתיימו במוות של המטופל. מיהו התובע בתביעת רשלנות רפואית במקרה כזה? על אילו נזקים ניתן לתבוע פיצויים? על כך במאמר שלפניכם.

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית21/07/151424 צפיות
חברת הביטוח והמוסד הרפואי מעוניינים לחתום על הסכם פשרה כאשר הם יודעים שהתביעה תתקבל בבית המשפט. האם כדאי לחתום על הסדר פשרה?

מאת: אלעד שניררשלנות רפואית25/03/151428 צפיות
לא כל מקרה של רשלנות רפואית גורר פיצוי כספי. עם זאת, מעניין לבדוק כיצד נקבע גובה הפיצוי בתביעות רשלנות רפואית בלידה ומה עלול להשפיע עליו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica