חפש מאמרים:
שלום אורח
21.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חלק משלבי ההפקה של סיפורי חיים

מאת: ניר שגבספרות26/09/20111068 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ובכן, כיצד מפיקים סיפורי חיים, איך למעשה מתבצע התהליך בפועל? ראשית, התהליך הזה הוא מרתק ומאתגר גם למזמין השירות וגם למפיקי הספר בפועל. השלב הראשון הוא הראיונות הנערכים בביתו של מזמין השירות, במקום הנוח ביותר עבורו. מפיקי סיפורי חיים מגיעים לכל המקומות בארץ, לכפר ולעיר ולמושב, ומספר הראיונות תלוי כמובן באירועים הנפרסים בשלב הזה, בקצב דיבורו של המספר ועוד. יש אנשים המדברים מהר ושוטף ומספר הראיונות קטן מהממוצע, ויש אחרים שמדברים לאט יותר. לכן מספר הראיונות הוא אידווידואלי. מובן שאין הגלה מהותית במספר הראיונות עד למיצוי סיפור חייו של המספר.

השלב השני של סיפורי חיים

בשלב השני נדרש תמלול של כל החומר, תמלול שיטתי, מילה במילה, כדי שאחר כך סופר הצללים יוכל להיעזר בנאמר בכל שלב הראיונות. התמלולים חשובים מאוד משום שהם הבסיס של כל הפרויקט הזה, קרי כתיבת ביוגרפיה, ולכן חשוב לדייק בהם, לכתוב הכול ולא להחמיץ שום פרט חשוב, וכמובן לעבור על הכול שוב, לפני תהליך הכתיבה. אולם ממש לפני הכתיבה מקובל לשלוח את כל החומר המתומלל למזמין השירות כדי שיעבור על הכול, ישנה, יוסיף וכו' משום שלעתים מזמין השירות נזכר דווקא בשלב הזה פרט כלשהו חשוב, ולכן חשוב ביותר לערב את המספר גם בשלב הזה ובכל שלבי כתיבת הספר.
מובן שעוד לפני שלב הכתיבה יש לאסוף חומרים שונים שיעזרו לסופר הצללים לכתוב את הסיפור. אין זה דבר של מה בכך. חשוב ביותר לאסוף תצלומים שיעזרו לסופר לתאר רחובות וערים ושכונות ודמויות ולהוסיף צבעים ולתבל את הכתיבה בתיאורים שונים ודרמטיים ולצקת תוכן ממשי לסיפור. אם יש למזמין השירות גם יומנים שהוא כתב, זה עשוי להוסיף המון לכתיבת סיפור החיים.

איסוף החומר לפני הכתיבה

אחר כך ייקחו מפיקי הספר את כל החומרים שנאספו, יוסיפו להם את התמלול המעודכן, לאחר שמזמין השירות עבר עליו, על סיפור חיים וימסרו הכול לסופר הצללים שיישב בנחת בביתו, יעבור על כל החומר הכתוב ועל החומרים התיעודיים שנאספו, יתחיל למפות, לסמן ולכתוב ראשי פרקים של הספר. אין ספק כי עבודתו של סופר הצללים היא שיטתית, מדוקדקת ושיטתית, ועליו אכן להקדיש תשומת לב רבה לכל אות או מילה שייכתבו בספר.
יש להדגיש כי מזמין השירות יקבל מדי פעם את החומר שכתב סופר הצללים לעיונו, כי יכול להיות שעדיין יהיו לו תיקונים או הערות כלשהם, ולכן חשוב שמזמין השירות יעבור על כתב היד ולפני שייתן את אישורו להמשך העבודה.
לסיכום, חשוב מאוד בשלבי הפקת הספר הראשונים לבתע עבודה מוקפדת מאוד, החל משלב הראיונות ואיסוף החומרים וכלה בשלב כתיבת הספר. סיפורי חיים או כתיבת ביוגרפיה צריכים להעישות במיומנות רבה וסופר הצללים האחראי לכתיבת הספר יעשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר בגלל שכל החוטמרים נמצאים לפניו והוא יכול לגולל את העלילה כרצונו. כי עלילה שיש בה פנים רבות עשויה להסב לסופר הצללים אושר רב בתהליך הכתיבה משום הגיוון שיש בחומרים, החומרים הרבים והמעניינים, התעודות הרבות השופכות אור על מהלך החיים ועוד. ככל שיהיו לנו יותר מסמכים ותעודות ואפילו יומנים, כך ייטב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר שגב

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/193117 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ניר שגבספרות05/11/133086 צפיות
האם יש סיכוי להתקבל אל הוצאה לאור? אילו כתב יד הוצאות לאור מחפשות? ומה עושים כאשר מקבלים תשובה שלילית?

מאת: ניר שגבספרות27/09/111314 צפיות
המידע החשוב ביותר הוא זה העוסק בבחירת רעיון הספר. ידוע לכול שזהו השלב שבו צריך להקדיש תשומת לב רבה ולהפעיל תהליך ניתוח שיטתי ומסודר עד שמגיעים לבחירה הנכונה ביותר ואשר הכי מתאימה לנו של רעיון הספר.

מאת: ניר שגבספרות27/09/111284 צפיות
נכון, גם למידה של כלי נגינה עשויה לעדן את הנפש ולהריע אותנו, אך כתיבה היא זמינה יותר, נגישה יותר, וגם לא צריך לטרוח ולחפש כלי נגינה מקצועי ובית ספר לנגינה, כי כל מה שאתם צריכים זה עט או עיפרון ודף נייר או כפי שרבים מעדיפים כיום מחשב.

מאת: ניר שגבספרות27/09/111282 צפיות
לכן חייבים להציב אלטרנטיבה למציאות, להשתחרר מהכבלים היום-יומיים אשר משפיעים על חיינו ולעוף על כנפי הדמיון. איך נעשה את זה?באמצעות כתיבה.

מאת: ניר שגבספרות26/09/111336 צפיות
עבודת הדפוס נחלקת לדפוס דיגיטלי ולדפוס אופסט, כאשר בעניין הדפוס הראשון ניתן להדפיס כמה עותקים שאנו רוצים בהתאם לבקשת הלקוח בתחילת העבודה.

מאת: ניר שגבספרות26/09/111217 צפיות
כתיבת ביוגרפיה היא ז'אנר בפני עצמו, ולפיכך צריך לעצב את עטיפת הספר בהתאם לכך. אם מדובר בכתיבת ביוגרפיה יישובית ברור לכל כי נדרש תמונה או איורים שונים שישקפו את הלך הרוחות בקיבוץ או בכפר או במפעל זה או אחר שקם על תילו לפני עשרים או שלושים שנה, בשנות השבעים של המאה הקודמת

מאמרים נוספים בנושא ספרות

מאת: אדיר בנימיניספרות18/08/182880 צפיות
האמירה הברורה בנוגע לחוסר האפקטיביות של מדיניות ענישה מחמירה, בשני ספרים קלאסיים: "מכתבים פרסיים" ו"אוטופיה".

מאת: ירון כהןספרות01/06/171655 צפיות
מי שאמר שבעידן האינטרנט אנשים יקראו פחות כנראה לא לקח בחשבון את העבודה שאנחנו קוראים בו כל היום, מאתרי חדשות ועד מדיה חברתית, וכבר רגילים למצוא מידע שמעניין אותנו מאוד בדרך זו. זה גם מה שמעורר בנו יותר את הצורך להיחשף מדי פעם לספרות יפה, ספרות מעניינת ומאתגרת את החשיבה שלנו ואת הידע על העולם.

מאת: nisim ohanaספרות02/04/171293 צפיות
כתבתם ספר פנטזיה מרתק, ואתם מעוניינים גם לפנות לקוראים באירופה? הוצאתם ספר ילדים צבעוני ואתם מעוניינים שגם הילדים בצרפת יקראו אותו? כדי לעשות זאת, יש כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

מאת: גיא ביסמוטספרות29/10/162023 צפיות
סדנת כתיבה יוצרת ברוח הביבליותרפיה היא סדנה עבור אנשים שמכירים בכוחה של הכתיבה האישית האותנטית ככלי להבנה וגילוי עצמו כמו גם ליצירת חיבורים עמוקים של הזדהות בין המשתתפים בקבוצה. במאמר זה אתאר בקצרה את השתלשלות העניינים בסדנאות הכתיבה היוצרת שלי.

מאת: ריקי שחםספרות27/01/162703 צפיות
מתוך אלבר קאמי ה"שיבה לטיפזה”

מאת: שרון צרפתיספרות25/01/162223 צפיות
במספרות החלו לספק את הדרישה עבור תוספות אלה שרק הלכה וגדלה עם הזמן, כאשר נוצרו כל מיני שיטות עבור ההוספה של תוספות אלה אל השיער הטבעי ברמה כה גבוהה שנראה כי המראה הוא אחיד וטבעי לגמרי

מאת: אבי בכרספרות22/01/163191 צפיות
חיים נחמן ביאליק הוא גדול המשוררים העברים בזמן המודרני, על כך נדמה כי אין עוררין, חיים נחמן ביאליק השפיע רבות על התרבות היהודית ועל ההוויה היהודית המודרנית, הקריירה הספרותית של חיים נחמן ביאליק היותה נקודת מפנה בספרות העברית המודרנית.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica