חפש מאמרים:
שלום אורח
17.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סדנת כתיבה אינטרנטית

מאת: ניר שגבספרות27/09/20111281 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כתיבה היא משאת נפשם של רבים, בעיקר כשרבים חיים ללא אידאלים וללא משמעות. מעבר להתמכרות לתכניות ריאליטי למיניהן, אין בני האדם עושים דבר בשעות הערב המוקדמות והם ישובים מול מרקע הטלוויזיה שמספק להם מעט הנאה וסיפוק. אך הנאה זו כוזבת משום שמהר מאוד הם חוזרים למציאות חייהם השגרתית והמשעממת ואינם עושים עם עצמם דבר. אפשרות אחת היא אכן ליהנות מתחביב כלשהו, כמו נגינה, כתיבה, צילום, ציור ועוד, אך אלה אינם עושים דבר.

סדנת כתיבה כאלטרנטיבה למציאות

לכן חייבים להציב אלטרנטיבה למציאות, להשתחרר מהכבלים היום-יומיים אשר משפיעים על חיינו ולעוף על כנפי הדמיון. איך נעשה את זה?באמצעות כתיבה. אכן, כתיבה היא אחת האפשרויות הממשיות לחרוג מכללי המציאות ולברוא משהו חדש, אחר, שונה, מאתגר, ייחודי. אך מה קורה כאשר לרבים מאתנו אין כלים כדי לכתוב באופן מעניין ומאתגר? נרשמים לסדנת כתיבה. כי סדנת כתיבה תספק לכם כלים, ידע ומיומנויות שאין לכל אחד והמון מחשבה ורעיונות בנוגע לעתיד.
עם זאת רבים אינם מוצאים את מקומם בסדנאות הכתיבה משום שלרוב מדובר בהרצאות פרונטאליות המלוות בדוגמאות וגם עם חומרים שהלקוחות כותבים בביתם, אך אין כאן ליווי מקצועי ממשי בכתיבה של ספר. בתום סדנת כתיבה שהיקפה בדרך כלל שנים-עשר מפגשים, שב האדם לביתו ונאלץ להתמודד לבדו עם ענייני הכתיבה.
אך מי ינחה אותו? ילווה אותו? ייתן לו משוב? אין בנמצא. האדם השתתף בדנת הכתיבה ומעבר לכמה כלים יישומים לא למד דבר. אז מה עושים? ובכן, במצב כזה דרוש עורך ספרותי אך זה ידרוש אלפי שקלים של ליווי מקצועי, כסף שאין לרבים. הפתרון – להשתתף במיזם חדש – סדנת כתיבה אינטרנטית.

סדנת כתיבה מהבית

ראשית, בסדנה זו אין צורך לצאת מהבית, ולא לעזוב את הילדים ולא להתחייב ולהתמיד בשעות קבועות. ניתן בכל זמן ובכל מקום להשתתף בסדנה זו. הרעיון של הסדנה הזו הוא שאדם המעוניין לכתוב ספר יעשה זאת באמצעות ליווי מקצועי של הוצאה לאור לכל אורך הדרך – משלב בחירת הרעיון לספר, ומתברר ששלב זה הוא חשוב ביותר ויש גם שיטה בדוקה למציאת הרעיון הטוב ביותר לספר ועד שלב סיום הכתיבה ובחירת שם לספר. פתרון מצוין. כלומר, סדנה זו היא אלטרנטיבה לסדנאות הכתיבה הפרוסות בכל רחבי הארץ והיא בבחינת פתרון לקשיים שמגלים השומעים דרך סדנאות כתיבה אלו.
סדנת כתיבה אינטרנטית תעניק למחבר אפשרויות בלתי נדלות של ידע, ליווי מקצועי והמון חדווה וסיפוק. לראשונה בישראל יוכל המחבר לכתוב את ספרו מן הבית ולקבל חומרי עזר שונים וייעוץ מקצועי, קרי עריכת תוכן ועריכה ספרותית, תוך כדי כתיבת הספר. חומרים מקצועיים אלו ישרתו אותו נאמנה ויעזרו לו לשכלל את ביצועיו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר שגב

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/193116 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ניר שגבספרות05/11/133085 צפיות
האם יש סיכוי להתקבל אל הוצאה לאור? אילו כתב יד הוצאות לאור מחפשות? ומה עושים כאשר מקבלים תשובה שלילית?

מאת: ניר שגבספרות27/09/111314 צפיות
המידע החשוב ביותר הוא זה העוסק בבחירת רעיון הספר. ידוע לכול שזהו השלב שבו צריך להקדיש תשומת לב רבה ולהפעיל תהליך ניתוח שיטתי ומסודר עד שמגיעים לבחירה הנכונה ביותר ואשר הכי מתאימה לנו של רעיון הספר.

מאת: ניר שגבספרות27/09/111284 צפיות
נכון, גם למידה של כלי נגינה עשויה לעדן את הנפש ולהריע אותנו, אך כתיבה היא זמינה יותר, נגישה יותר, וגם לא צריך לטרוח ולחפש כלי נגינה מקצועי ובית ספר לנגינה, כי כל מה שאתם צריכים זה עט או עיפרון ודף נייר או כפי שרבים מעדיפים כיום מחשב.

מאת: ניר שגבספרות26/09/111336 צפיות
עבודת הדפוס נחלקת לדפוס דיגיטלי ולדפוס אופסט, כאשר בעניין הדפוס הראשון ניתן להדפיס כמה עותקים שאנו רוצים בהתאם לבקשת הלקוח בתחילת העבודה.

מאת: ניר שגבספרות26/09/111215 צפיות
כתיבת ביוגרפיה היא ז'אנר בפני עצמו, ולפיכך צריך לעצב את עטיפת הספר בהתאם לכך. אם מדובר בכתיבת ביוגרפיה יישובית ברור לכל כי נדרש תמונה או איורים שונים שישקפו את הלך הרוחות בקיבוץ או בכפר או במפעל זה או אחר שקם על תילו לפני עשרים או שלושים שנה, בשנות השבעים של המאה הקודמת

מאת: ניר שגבספרות26/09/111068 צפיות
אולם ממש לפני הכתיבה מקובל לשלוח את כל החומר המתומלל למזמין השירות כדי שיעבור על הכול, ישנה, יוסיף וכו' משום שלעתים מזמין השירות נזכר דווקא בשלב הזה פרט כלשהו חשוב, ולכן חשוב ביותר לערב את המספר גם בשלב הזה ובכל שלבי כתיבת הספר.

מאמרים נוספים בנושא ספרות

מאת: אדיר בנימיניספרות18/08/182879 צפיות
האמירה הברורה בנוגע לחוסר האפקטיביות של מדיניות ענישה מחמירה, בשני ספרים קלאסיים: "מכתבים פרסיים" ו"אוטופיה".

מאת: ירון כהןספרות01/06/171653 צפיות
מי שאמר שבעידן האינטרנט אנשים יקראו פחות כנראה לא לקח בחשבון את העבודה שאנחנו קוראים בו כל היום, מאתרי חדשות ועד מדיה חברתית, וכבר רגילים למצוא מידע שמעניין אותנו מאוד בדרך זו. זה גם מה שמעורר בנו יותר את הצורך להיחשף מדי פעם לספרות יפה, ספרות מעניינת ומאתגרת את החשיבה שלנו ואת הידע על העולם.

מאת: nisim ohanaספרות02/04/171292 צפיות
כתבתם ספר פנטזיה מרתק, ואתם מעוניינים גם לפנות לקוראים באירופה? הוצאתם ספר ילדים צבעוני ואתם מעוניינים שגם הילדים בצרפת יקראו אותו? כדי לעשות זאת, יש כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

מאת: גיא ביסמוטספרות29/10/162016 צפיות
סדנת כתיבה יוצרת ברוח הביבליותרפיה היא סדנה עבור אנשים שמכירים בכוחה של הכתיבה האישית האותנטית ככלי להבנה וגילוי עצמו כמו גם ליצירת חיבורים עמוקים של הזדהות בין המשתתפים בקבוצה. במאמר זה אתאר בקצרה את השתלשלות העניינים בסדנאות הכתיבה היוצרת שלי.

מאת: ריקי שחםספרות27/01/162699 צפיות
מתוך אלבר קאמי ה"שיבה לטיפזה”

מאת: שרון צרפתיספרות25/01/162221 צפיות
במספרות החלו לספק את הדרישה עבור תוספות אלה שרק הלכה וגדלה עם הזמן, כאשר נוצרו כל מיני שיטות עבור ההוספה של תוספות אלה אל השיער הטבעי ברמה כה גבוהה שנראה כי המראה הוא אחיד וטבעי לגמרי

מאת: אבי בכרספרות22/01/163187 צפיות
חיים נחמן ביאליק הוא גדול המשוררים העברים בזמן המודרני, על כך נדמה כי אין עוררין, חיים נחמן ביאליק השפיע רבות על התרבות היהודית ועל ההוויה היהודית המודרנית, הקריירה הספרותית של חיים נחמן ביאליק היותה נקודת מפנה בספרות העברית המודרנית.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica