חפש מאמרים:
שלום אורח
13.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שלב הדפוס של סיפורי חיים

מאת: ניר שגבספרות26/09/20111361 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סיפורי חיים וגם ספר זכרונות נפוצים מאוד בקרב הקהל הישראלי. ספר זכרונות צריכים להיעשות במיומנות רבה ובמקצועיות כדי לספק למזמין השירות ספר מכובד, מהודר, איכותי ומעמיק המנציח את פועלו של האדם. ברור כי יש להפיק ספר זכרונות במקצועיות רבה ולהקפיד על כל פרט ופרט, בדומה לכל ספר אחר.
סיפורי חיים הם עניין חשוב ביותר משום שאה עשויים להנציח את עשייתו ואת פועלו של האדם. מדוע סיפורי חיים? כי אלה מאפשרים להטביע חותם על המציאות ולאפשר למזמין השירות לפרסם ספר כלבבו.

ספר זכרונות ותהליך הדפוס

ומה לגבי תהליך הדפוס? במאמרים הקודמים כתבנו על שלבי כתיבת הספר והפעם נעסוק בתהליך הסופי של הדפסת הספר במכונות דפוס מקצועיות. עבודת הדפוס נחלקת לדפוס דיגיטלי ולדפוס אופסט, כאשר בעניין הדפוס הראשון ניתן להדפיס כמה עותקים שאנו רוצים בהתאם לבקשת הלקוח בתחילת העבודה. בשלב זה ניתן להזמין עשרה עותקים וגם להזמין מאה ואפילו מאתיים עותקים. אם ברצוננו להזמין כמות עותקים רבה יותר, כבר מומלץ לעשות את זה בדפוס אופסט המדפיס עותקים החל מחמש מאות, הכול לפי צרכי הלקוח שהזמין את השירות.מובן שעבודת הדפוס צריכה להיות מוקפדת ואיכותית משום המקצועיות הרבה הדרושה בספרים מסוג זה וחשוב לעשות את המקסימום האפשרי לספק ללקוח ספר מהודר וחגיגי. לפיכך רק גוף מקצועי בעל ניסיון יכול לעשות עבודה מקצועית שכזו ולהיות אחראי לכל שלבי הפקת סיפורי חיים.
תהליך הפקת הדפוס של סיפורי חיים או ספר זכרונות עשויה להימשך עד שבוע ימים אם מדובר במספר עותקים נמוך. אם מדובר במספר עותקים גבוה מדובר על כשלושה שבועות שבהם נעשית עבודה מוקפדת ואיכותית.
לפני שהספר מודפס, יש לעבור עליו ולהדפיס עותק אחד בלבד כדי לוודא שאין כל בעיות מיוחדות בנוגע לספר. ואכן בסיום שלב זה הספרים מוכנים, נארזים ונשלחים אל הלקוח שכבר משתוקק לראות את התוצאה הסופית של הספר.

התרגשות לפני קבלת הספר

ואמנם ההתרגשות רבה בעת שמזמין השירות מביט בספרים שהגיעו אליו זה עתה ומשתוקק להראות לכל בני משפחתו, למכריו, לקרוביו ולחבריו ואפילו לרצות לעשות השקה מיוחדת לספר ולהציג אותו לעיני כל.
אכן, עבודה רבה הושקעה בספר שהוא סיפורי חיים או ספר זכרונות, וההשקעה בספר בסופו של דבר הייתה משתלמת. חשוב אפוא לעשות הכול כדי שהתהליך יהיה איכותי והתוצאה הסופית תהיה מכובדת. ואמנם גוף מקצועי שיודע לעשות את העבודה, יעשה זאת על הצד הטוב ביותר, כי סיפורי חיים צריכים מיומנות, החל משלב הראיונות ואיסוף החומרים וכלה בעבודת הדפוס שהיא עבודה חשובה ביותר והיא התוצאה הסופית של הספר.
סיפורי חיים או ספר זכרונות איכותיים יעשו את העבודה. התוצאה הסופית תהיה מכובדת וההשקעה הייתה חשובה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר שגב

מאת: ניר שגבאימון עסקי24/11/193157 צפיות
ייעוץ אסטרטגי הוא חובה לכל בעל עסק או דורש עבודה. בצורה הזו ניתן להגיע לתוצאות מיטביות ולהשגת יעדים ביעילות.

מאת: ניר שגבספרות05/11/133113 צפיות
האם יש סיכוי להתקבל אל הוצאה לאור? אילו כתב יד הוצאות לאור מחפשות? ומה עושים כאשר מקבלים תשובה שלילית?

מאת: ניר שגבספרות27/09/111339 צפיות
המידע החשוב ביותר הוא זה העוסק בבחירת רעיון הספר. ידוע לכול שזהו השלב שבו צריך להקדיש תשומת לב רבה ולהפעיל תהליך ניתוח שיטתי ומסודר עד שמגיעים לבחירה הנכונה ביותר ואשר הכי מתאימה לנו של רעיון הספר.

מאת: ניר שגבספרות27/09/111310 צפיות
נכון, גם למידה של כלי נגינה עשויה לעדן את הנפש ולהריע אותנו, אך כתיבה היא זמינה יותר, נגישה יותר, וגם לא צריך לטרוח ולחפש כלי נגינה מקצועי ובית ספר לנגינה, כי כל מה שאתם צריכים זה עט או עיפרון ודף נייר או כפי שרבים מעדיפים כיום מחשב.

מאת: ניר שגבספרות27/09/111308 צפיות
לכן חייבים להציב אלטרנטיבה למציאות, להשתחרר מהכבלים היום-יומיים אשר משפיעים על חיינו ולעוף על כנפי הדמיון. איך נעשה את זה?באמצעות כתיבה.

מאת: ניר שגבספרות26/09/111245 צפיות
כתיבת ביוגרפיה היא ז'אנר בפני עצמו, ולפיכך צריך לעצב את עטיפת הספר בהתאם לכך. אם מדובר בכתיבת ביוגרפיה יישובית ברור לכל כי נדרש תמונה או איורים שונים שישקפו את הלך הרוחות בקיבוץ או בכפר או במפעל זה או אחר שקם על תילו לפני עשרים או שלושים שנה, בשנות השבעים של המאה הקודמת

מאת: ניר שגבספרות26/09/111103 צפיות
אולם ממש לפני הכתיבה מקובל לשלוח את כל החומר המתומלל למזמין השירות כדי שיעבור על הכול, ישנה, יוסיף וכו' משום שלעתים מזמין השירות נזכר דווקא בשלב הזה פרט כלשהו חשוב, ולכן חשוב ביותר לערב את המספר גם בשלב הזה ובכל שלבי כתיבת הספר.

מאמרים נוספים בנושא ספרות

מאת: ירון כהןספרות01/06/171695 צפיות
מי שאמר שבעידן האינטרנט אנשים יקראו פחות כנראה לא לקח בחשבון את העבודה שאנחנו קוראים בו כל היום, מאתרי חדשות ועד מדיה חברתית, וכבר רגילים למצוא מידע שמעניין אותנו מאוד בדרך זו. זה גם מה שמעורר בנו יותר את הצורך להיחשף מדי פעם לספרות יפה, ספרות מעניינת ומאתגרת את החשיבה שלנו ואת הידע על העולם.

מאת: nisim ohanaספרות02/04/171318 צפיות
כתבתם ספר פנטזיה מרתק, ואתם מעוניינים גם לפנות לקוראים באירופה? הוצאתם ספר ילדים צבעוני ואתם מעוניינים שגם הילדים בצרפת יקראו אותו? כדי לעשות זאת, יש כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

מאת: גיא ביסמוטספרות29/10/162079 צפיות
סדנת כתיבה יוצרת ברוח הביבליותרפיה היא סדנה עבור אנשים שמכירים בכוחה של הכתיבה האישית האותנטית ככלי להבנה וגילוי עצמו כמו גם ליצירת חיבורים עמוקים של הזדהות בין המשתתפים בקבוצה. במאמר זה אתאר בקצרה את השתלשלות העניינים בסדנאות הכתיבה היוצרת שלי.

מאת: ריקי שחםספרות27/01/162742 צפיות
מתוך אלבר קאמי ה"שיבה לטיפזה”

מאת: שרון צרפתיספרות25/01/162251 צפיות
במספרות החלו לספק את הדרישה עבור תוספות אלה שרק הלכה וגדלה עם הזמן, כאשר נוצרו כל מיני שיטות עבור ההוספה של תוספות אלה אל השיער הטבעי ברמה כה גבוהה שנראה כי המראה הוא אחיד וטבעי לגמרי

מאת: אבי בכרספרות22/01/163234 צפיות
חיים נחמן ביאליק הוא גדול המשוררים העברים בזמן המודרני, על כך נדמה כי אין עוררין, חיים נחמן ביאליק השפיע רבות על התרבות היהודית ועל ההוויה היהודית המודרנית, הקריירה הספרותית של חיים נחמן ביאליק היותה נקודת מפנה בספרות העברית המודרנית.

מאת: ד"ר אורנה ליברמןספרות20/11/152580 צפיות
על הסופר הצרפתי ברנרדן דה סן-פייר וספרו המשפיע "פול ווירז'יני", רב מכר היסטרי. פול ווירז'יני, יצירי דמיונו של דה סן-פייר, "ילדיו המאומצים", כפי שכינה אותם, הפכו לאגדה, שהכתה גלים בעולם כולו, ונתנה השראה לאמנים רבים, מפרסומו ב-1788, ערב פרוץ המהפכה הצרפתית ועד מלחמת העולם הראשונה, אם לא עד ימינו אנו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica