חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רשלנות רפואית בלידה

מאת: legshooterרפואה22/07/2012980 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מספר התביעות הרב ביותר בתחום של רשלנות רפואית בלידה מוגשות כתוצאה מחוסר מקצועיות וטעויות של הצוות הרפואי בזמן הלידה, לאחר הולדת התינוק ובמהלך השהות בבית החולים.

מחלקת יולדות היא המחלקה היחידה שנשים מתאשפזות בה שלא במצב של חולי ולידה היא אחד הרגעים המרגשים והמכוננים בחיים. הבאת ילד לעולם היא האירוע עוצמתי ביותר, כך שגם אם התהליך מלווה בכאב, סופו בשמחה. למרות זאת, גם בתהליך השגרתי והמשמח הזה יכולה להתרחש רשלנות רפואית. היולדת והעובר נמצאים במצב רגיש בזמן הלידה וקיימים גם סיכונים.

דוגמאות למצבים של רשלנות רפואית בלידה

המצבים המביאים לתוצאה של רשלנות רפואית בלידה שונים ונוגעים לתהליך הלידה מתחילתו המוקדמת – עוד בשלב הבדיקות – ועד הלידה עצמה ונוכחות האם והתינוק בחדר הלידה.

רשלנות רפואית יכולה להיות תוצר של אבחנה לא נכונה: הערכת משקל שגויה סמוך למועד הלידה, חוסר התייחסות למצבה הבריאותי של היולדת ומדדי הדופק שלה או לתנוחה ולמצב העובר טרם הלידה או אבחנה שגויה של מצב היולדת שהגיעה לבית החולים – השארתה במיון או שליחתה הביתה.

רשלנות רפואית יכולה להיגרם גם מפעולה רפואית לא מתאימה או אחת שהשתבשה: הזרקה לא נכונה של זריקת ההרדמה אפידורל שסופה פגיעה בגוף ובעמוד השדרה, החלטה לא נכונה בדבר קיום ניתוח קיסרי בזמן או בכלל, סיבוכים של ניתוח קיסרי, לידת מלקחיים, ואקום או פקיעת שק מי השפיר ובעיקר חוסר תשומת לב למצוקה של העובר. גם כשהעובר יוצא אל אויר העולם יכולות לקרות שגיאות חמורות של הצוות הרפואי והערכות מצב שגויות שיביאו לטיפול לא נכון. המצבים הללו עלולים לפגוע ביולדת ובעובר או התינוק ולהוביל לסכנת חיים ממשית.

מתוך הבנה שמקרים רבים של רשלנות רפואית לא היו מתרחשים אם היה נערך אבחון מתאים בשלבים המוקדמים של ההיריון, תביעות רפואיות רבות מתמקדות לא רק ברשלנות רפואית בלידה, אלא גם בשלבי המעקב אחר ההיריון. מה עושים במצב של רשלנות רפואית בלידה?

ראשית פונים לעורך דין מתחום נזקי הגוף. הוא משלב בניסיונו את שני תחומי הידע הרלוונטיים למקרה, רפואה ומשפט. אחרי שהוא ישמע את סיפור קדם הלידה והלידה עצמה, ויהיה בקיא בכל הפרטים, הוא יוכל להעריך האם מדובר במצב של רשלנות רפואית בלידה. לאחר מכן, הוא יפנה אל גורם רפואי מוסמך, שידע להוכיח את המקרה הרפואי ואת הרשלנות שנעשתה בעיגון מקצועי רפואי. אחרי שעורך הדין ישמע את המסקנות הוא יגיש את התביעה, עם כל החומר הרלוונטי לאירוע יחד עם חוות הדעת הרפואית. כדאי לדעת שהתביעה היא נגד הביטוח של בית החולים שבוצעה בו הלידה.

סכום הפיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה

בתי המשפט מודעים לעובדה שנפגמה תוחלת ואיכות החיים של תינוק חסר ישע שזה עתה נולד, לכן תביעות של רשלנות רפואית בלידה זוכות לסכום הפיצויים הגבוה ביותר.

 תגיות המאמר: רשלנות רפואית בלידה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת legshooter

מאת: legshooterפיננסים וכספים - כללי 20/11/12834 צפיות
האמצעים בעזרתם מדפיסים שיקים כיום, הופכים למשוכללים יותר ויותר. חתימות בלתי נראות, פס מגנטי, תקנות שונות בדבר תוקף השיק ועוד - כל אלו נעשים במטרה למנוע מצב בו אדם משתמש או מחדיר לשוק שיק מזויף...

מאת: legshooterבריאות נשים20/11/12742 צפיות
מדינת ישראל מובילה בתחום ביצוע מעקבי הריון ובדיקות רבות ומגוונות במהלך הריון. לא מפתיע, אם כך, שהתביעות השכיחות ביותר בישראל הן בנושאים של רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה.

מאת: legshooterבתי מלון04/09/12783 צפיות
אכסניית נוער היא מקום אירוח פופולארי מאד בקרב מטיילים במקומות שונים בארץ ובעולם. משתמשים בה בעיקר צעירים שמטיילים ואין ברשותם הון כסף להוציא על בתי מלון יקרים ללינה.

מאת: legshooterחיות מחמד23/07/12962 צפיות
מה אפשר למצוא בתוך חנות חיות? האם אלו רק חיות אשר מאכלסות את ארבעת הקירות של המקום, ותו לא? חנות חיות היא הרבה יותר מזה. היא המקום הטוב ביותר לחובבי בעלי חיים באשר הם, וחנות שבדרך כלל מנוהלת על ידי אדם בעל ניסיון בגידול של חיות כאלו ואחרות. זהו האדם איתו תרצו להתייעץ במידת הצורך.

מאת: legshooterעסקי מזון22/07/12939 צפיות
תגידו שלום לדימויים הישנים ותתחילו לחשוב קדימה, אל עבר השנים האחרונות, בהן חלה תמורה אדירה באיכותם של כלים חד פעמיים.

מאת: legshooterשיפוצים22/07/12810 צפיות
איטום הוא תהליך שמשפר משמעותית את רמת המחייה במקום מסוים. בעזרתו, ניתן למנוע חדירת נוזלים, לחות וכדומה אל מבנה ובכך להפוך אותו לאיכותי ועמיד יותר. כיום, תחום זה נחשב למשוכלל ומתקדם מאוד, מה שמזרים לשוק אינספור מוצרי איטום חדשים מידי שנה, כל אחד מהם משופר וטוב יותר מקודמיו.

מאת: legshooterבתי מלון22/07/12877 צפיות
נהוג לחשוב כי מי שמחפש בעיקר אכסניה במרכז הם אנשים שמגיעים מאזור המרכז. אזור זה משופע בערים והוא נחשב לעורק החיים השוקק של המדינה. בניגוד לפריפריה שהיא יותר מבודדת ופחות מפותחת, אזור המרכז מציע אינסוף אפשרויות של תעסוקה ומגורים. תושבי המרכז שיוצאים לטיולים ונופש, יחפשו קרוב לודאי מקומות לינה רחוק מאזור המרכז. יחד עם זאת, גם תושבים שמגיעים למרכז מהפריפריה, גם יחפשו אכסניה במרכז.

מאמרים נוספים בנושא רפואה

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה24/04/191275 צפיות
לא אחת שולח הרופא את המטופל לבצע CT של מערות האף כדי לאתר בעיה זו או אחרת. עיבוי ברירית הסינוסים - ממצא שכיח ב-CT של מערות הפנים. העיבוי מתרחש בדרך כלל כתוצאה ממצב דלקתי בסינוסים. הסינוסים הם למעשה חללי עצמות הפנים המלאים באוויר. בדופן החללים האלה מצויה רקמה עדינה – הרירית. הרירית היא זו שמייצרת את הליחה בעת הצטננות, אך במצב דלקתי יכול להיווצר מצב של עיבוי ברירית.

מאת: קרוסלה הריון ולידהרפואה19/03/19909 צפיות
מה הגורמים והתסמינים של סינוסיטיס אצל ילדים? וכיצד מטפלים?

מאת: דוד כהןרפואה30/01/191147 צפיות
סינוסיטיס היא מחלה זיהומית שיכולה להיות כרונית ולעיתים יש נטייה גנטית לחלות במחלה. הגורמים למחלה הם בעיקר הצטננות וגודש באף ובמערות הפנים (לחי, עיניים ועוד), כשיש כאבים שלא חולפים באזור הפנים חשוב להבדק ע"י רופא על מנת למנוע סיבוכים

מאת: ילדונתרפואה15/08/181120 צפיות
ניסויים בבעלי חיים אינם רק נושא מדעי אלא גם טעונים רגשית. למצדדים בניסויים בבעלי חיים וגם למתנגדים יש טיעונים צודקים, מוכחים וכבדי משקל. להלן ננסה להבין ולו במעט את מורכבות נושא הניסויים בבעלי חיים.

מאת: יצחק בכררפואה18/06/18547 צפיות
לחץ בעבודה ובריאות לקויה הם עניין שכיח. מחקרים רבים הוכיחו את הקשר הזה שבין לחץ נפשי לבין בריאות לקויה. המחקר הנוכחי מצא שלחץ נפשי גבוה גורם גם לאובדן ימי עבודה על רקע של בעיות נפשיות וכמובן להפסדים כלכליים. העובד הוא הנכס הכי חשוב של המעביד. עובד מרוצה הוא עובד יצרני. עובד מדוכא הוא עובד שלא ניתן למצות את יכולתיו. התפיסה הזאת מתבססת על מגוון רחב של מחקרים כולל המחקר הנוכחי שעסק בתחום הארגונומיה וההשפעה שיש למצבו הנפשי של העובד על היכולות שלו.

מאת: אלעד סאעת רפואה29/03/18596 צפיות
פריצת דיסק, חוויה זה בבטוח לא... פריצת דיסק... רק מלשמוע את צירוף המילים הזה נעשה כאב מדומה בגוף. ללא ספק פריצת דיסק היא בעיה בריאותית המעיקה על הסובלים ממנה ומשנה את איכות חייהם שלא לטובה כמובן. עם זאת עולמנו המפותח לא נותן לנו להישאר עם הכאב יותר מדי זמן ומצא לנו אפשרות מצוינת להעלים את הכאב.. קראו את המאמר הבא והכירו את הדרך.

מאת: רוני הכהןרפואה29/09/171075 צפיות
נמצאים על מטוס אשר מיועד להטסה של חולים ובו יש את כל הציוד והצוות הרפואי אשר יכול להעביר אותם אל היעד שלהם בשלום וללא סכנה שהיא לא מחושבת על ידי הצוות הרפואי טרם היציאה לדרך. מהי עלות הטסה רפואית

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica