חפש מאמרים:
שלום אורח
13.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

4 תובנות שמעולם לא חשבת עליהן ויעזרו לך להתמודד עם פחד קהל

הפחד מעמידה בפני קהל הינו פחד ביצוע, כלומר, הוא נובע מתוך כך שלא עמדנו מספיק מול קהל ודיברנו. החששות והציפיות המתנגשות גורמות לנו להתרגשות גדולה שאותה אנחנו מפרשים כפחד.

לאחר שאנו מפרקים את הפחד באמצעות כלי ה-NLP עדיין צריך לדעת איך להתמודד עם ההתרגשות שנשארת:

תובנת פחד קהל 1: לאהוב את המאזינים שלך

אנשים שסובלים מפחד קהל בוחנים את הקהל בפחד כאילו היה להקת חיות טרף. למעשה, ההיפך הוא הנכון. הם מגיעים כדי לשמוע אותך מדבר על נושא שהוא חלק מתחום ההתמחות שלך. הם הקהל הכי אוהד שיכול להיות לך והם רוצים שתעזור להם להבין דברים שהם לא יודעים.

בגלל זה, רצוי להתחיל לאהוב את הקהל הזה. הם כמוך. הם רוצים את הידע שיש לך וכל עוד תתן להם אותו, הם ישארו נאמנים אליך. כשאנחנו אוהבים את הקהל שלנו, אנחנו מתחילים להתייחס אליו כאל קבוצת חברים. אז, אנחנו מתחילים להפתח ולדבר בצורה הרבה יותר שוטפת ורהוטה.

תובנת פחד קהל 2: לאכול נכון ולנוח כמו שצריך

רוב הסובלים מפחד קהל כל כך עסוק במחשבה על תגובות הקהל עד שהוא שוכח משהו חשוב. כדי להרצות בצורה הטובה ביותר, עלינו להגיע במצב הטוב ביותר. לכן, עלינו לדאוג לישון את כמות שעות השינה הרצויה ולשים לב לדברים שאותם אנחנו אוכלים בערב לפני ובאותו היום.

מעבר לחשש ההגיוני מקלקולי קיבה, בחירת האוכל עשויה להביא אותנו להרצות רגועים יותר ונינוחים יותר. לכן, עלינו להמנע ככל האפשר ממאכלים או משתיה המכילים קופאין או מלאים בסוכר הגורמים לגוף שלך להיות יותר אנרגטי מהרגיל ומחריפים את תחושת התזזיתיות.

תובנת פחד קהל 3: לזכור לנשום

אחד הגורמים הראשיים לפחד קהל הוא חוסר היכולת לנטרל לחץ. רבים מהאנשים שאינם מיומנים בעמידה מול קהל אינם שמים לב לנשימה שלהם. למעשה, הם נושמים בצורה כל כך רדודה, שאין זה פלא שהם מרגישים לחוצים.

כדי לנשום כמו שצריך, עלינו להוריד את מקצה הנשימה ולנשום נשימות עמוקות ככל האפשר. יש לזכור, האטת מקצב הנשימה מרגיע אותנו והופכת אותנו שוב לנינוחים ובעלי יכולת ריכוז, אותה אנחנו צריכים בזמן שאנחנו מרצים מול הקהל.

תובנת פחד קהל 4: להשאיר את המושלם מאחור

חוסר ביטחון עצמי ביכולת לעמוד לפני קהל הוא חלק מהותי נוסף בפחד קהל. אדם שסובל מפחד קהל בדרך כלל חושב שהוא צריך להיות מרצה מושלם ולשלוט בצורה מושלמת בחומר. זו טעות. אם אנחנו מדברים על נושא, אותו אנחנו מכירים לעומק, מצפים מאיתנו להעביר את החומר. אף אחד לא ציפה הרי לסטיב ג'ובס. הם באו כדי לשמוע אותך, ולכן כל מה שחשוב שתעשה הוא להיות עצמך ולהעביר את החומר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145568 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132398 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131842 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13814 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13618 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13703 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13662 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/19974 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171941 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171908 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161368 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161063 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161232 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/09/161246 צפיות
בערים מרכזיות בעולם ובמרכזי סחר ותרבות בערים מרכזיות כמו ניו יורק, תל אביב, לונדון, פריז ועוד, רבים מבין משתמשי הדרך הם נהגי מונית שמסיעים בכל יום מיליוני נוסעים לפגישות עסקים, לביקורי משפחה, לבילויים או בכל יציאה מהבית.. אותם אנשים שמשתמשים קבוע בשירות של 'טקסי' הם אנשים שמבחינתם המונית היא הרגליים שלהם..

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica