חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

להגיע לתוצאות ומהר: 4 תובנות שחשוב ללמוד מנהגי מרוצים על משא ומתן

לשכנע את הילדים ללכת לישון מוקדם, למכור את הרכב, להחליט לאיזה סרט הולכים ואפילו לשכנע את בן הזוג להוריד את פח הזבל. כדי לשדרג את המיומנות שלנו בתחום נוכל לעבור אין צורך לעבור בהכרח הכשרה מקצועית. לפעמים, השראה לתפקוד ברמה גבוהה יותר יכולה להגיע ממקומות בלתי צפויים לחלוטין.

הקשר בין נהגי מרוץ למשא ומתן

באמצע שנות השבעים החליטו 2 חוקרים לבדוק מהו הדבר שגורם להבדל בין רוב האנשים למצטיינים בתחומם. הם דיגמו אלפי מצטיינים מעשרות תחומים ואת תוצאות המחקר שלהם שחצה בין תחומים מגוונים כמו שכנוע, טיפול, עמידה מול קהל ושיפור יכולות הלמידה ריכזו תחת שם אחד – NLP.

בקורס NLP נלמדים מגוון כלים העוזרים לנו לדעת איך לקרוא שפת גוף, לפתח ביטחון עצמי ולשפר את היכולת שלנו להשפיע על אחרים. כלי אחד הוא יוצא דופן בלימודי NLP – מטאפורות. לעתים קרובות, ההשראה הטובה ביותר מגיעה מתוך השוואה לעולמות תוכן אחרים ובמקרה של מאמר זה, בין מו"מ לנהיגת המרוצים.

תובנת משא ומתן 1: להסתכל מעבר לפינה

בניגוד לנהיגה רגילה, נהיגת מרוצים דורשת מאתנו לשלוט בצורה מלאה על הרכב ולהיות מודעים לחלוטין לסיבובים הצפויים לנו בכביש. יש לכך סיבה מעולה: במהירות גבוהה, כל סיבוב שאנחנו עושים גורם לרכב להסתובב ולהסיט את זנב הרכב.

סיבוב שלא יילקח נכון, יגרום לרכב להגיע לזווית שממנה יידרש יותר זמן לחזור. בדיוק אותו הדבר במשא ומתן. כאשר אנחנו יושבים מול אדם אחר, עלינו להיות מודעים להשפעה הפוטנציאלית של כל משפט שאנו אומרים על האדם שמולנו ולהימנע מלהגיב בצורה אימפולסיבית.

תובנת משא ומתן 2: להוציא את עצמנו מהמשוואה

כדי לשלוט לחלוטין ברכב, על נהג המרוצים להפסיק להפריד בינו לבין הרכב שבו הם נוהגים. רק כשנהג המרוץ מתייחס לרכב כאילו היה הארכה של גופו, הוא יהיה מסוגל לשלוט בו צורה מלאה. הוצאת האגו מהמשוואה מאפשרת לנו במקרה זה לתפקד יותר טוב בזמן אמת ולנצל את יכולות הרכב עד הסוף.

במשא ומתן זה אותו הדבר. במקום להשתמש בכלים בצורה מלאכותית, כאילו שזה תפקיד שאנו ממלאים, עלינו להיות שם לחלוטין ולפעול מתוך אמונה מלאה ביכולת ההשפעה שלנו לטיפול בהתנגדויות ולהגיע למטרות שהצבנו לעצמנו בתהליך.

תובנת משא ומתן 3: לדעת מתי לשחרר את דוושת הגז

נהיגת מרוצים היא נהיגה בקצב מהיר מאוד שאינה מאפשרת לנו לבלום בכל סיבוב ולכן עלינו לדעת מתי ללחוץ על דוושת הגז ומתי לשחרר אותה כדי להתמודד עם סיבובים קשים. בזמן טיפול בהתנגדויות מכירה או משא ומתן, עלינו לעשות את אותו הדבר. בזמן משא ומתן עלינו לדעת מתי להפעיל לחץ על הצד השני ומתי לשחרר אותו, כדי לאפשר להם לשתף אתנו פעולה בקלות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145596 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132420 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131866 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13832 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13637 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13727 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13691 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19259 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191268 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171985 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171951 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161414 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161110 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161273 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica