חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם צריך להזיז את הגבינה שלי?!

האם צריך להזיז את הגבינה שלי?!

מאת: שמחה לוין

הגבינה שלי היא אני. הגבינה שלך היא את[ה] שינוי הוא תמיד הצורך שלנו להזיז את עצמנו מנקודה זו לנקודה אחרת, ממקום מסוים למקום אחר, ממצב מוכר של ודאות למצב של עמימות וחוסר ודאות. נכון שיש שינויים כפויים, כמו: פיטורים, העברה מתפקיד לתפקיד, הכנסת טכנולוגיה חדשה, מינוי מפקד חדש, וכיו"ב. אבל תמיד "אני" הוא זה שצריך להתמודד עם המצב החדש, בין אם השינוי כפוי ובין אם אני יוזם אותו.

כשיש לך גבינה אתה מאושר

כל עוד אתה מצוי בשגרה המוכרת, הבטוחה - אתה מאושר, משמע: מתפקד מכוח ההרגל, מסופק, נאחז בקיים.

אם אינך משתנה אתה עלול להיעלם. השגרה, הוודאות, הביטחון, פועלים עלינו כסם הרדמה.

ברמה הארגונית, כמו ברמה האישית, המרכיבים המוכרים, הידועים והצפויים מראש, גורמים לחוסר תשומת לב לפרטים, לשאננות, יש אשליה, יש פנטזיה של "הכול בסדר" אז למה להתאמץ, לחטט, לשנות, לנקוט צעדים שיכולים להפר את הסטאטוס קוו הארגוני ולהסתכן, חלילה, בהפסדים אישיים או מערכתיים? השגרה, ההצמדות למוכר, הקיבעון, הם האויב הפנימי של הפיתוח הארגוני של כל אחד ואחת מאיתנו. הם תוצאה של הפחד שמלווה אותנו, בני האדם, משחר ילדותנו. הפחד מחוסר הוודאות, מעמימות מחוסר שליטה.

אבל אותו פחד יכול גם להיות מניע לשינוי, לעשייה יצירתית, חדשנית ויוצאת דופן, שמקדמת את הארגון ואותנו לעשייה, שבזכותה העולם נע קדימה.

זוהי עשייה שנובעת, קודם כל, ממעין פנימי, מכוחות אישיים, שמאפשרים לנו לצמוח, לגדול, לצבור אנרגיה ולא להיעלם.

הריחו את הגבינה לעיתים קרובות, כדי שתדעו מתי היא מתחילה להעלות עובש.

אומרים על אנשים מבוגרים [מעל גיל 5] שאינם יכולים להשתנות. הכיצד? הרי אנו משתנים כל הזמן.

אנו משתנים כל זמן שאנו מודעים לעצמנו ורוצים להשתנות. אך ברוב המקרים אנו מנסים לשנות את האחר. פעמים אין ספור אנו שומעים את הטענה: "הבעיה היא שהוא / היא לא רוצה להשתנות. אלו רק היה / הייתה משנה את התנהגותו/ה, אז......"

אנחנו עסוקים כל העת בניסיון לשנות את "האחר" קר - המפקד, הכפיף, העמית לשרות, החבר[ה] בן/בת הזוג, הילדים.

אילו היינו משקיעים, ולו רק מחצית מאותה אנרגיה ב"הרחת הגבינה" שלנו, דהיינו, כהגברת המודעות העצמית שלנו, היינו מונעים מעצמנו ומהמערכת שבה אנו פועלים הרבה עגמת נפש, טעויות אנוש, סבל, כאב, בעיות אמיתיות ומדומות, מחלות, היינו מונעים עובש ארגוני. לקיחת אחריות אישית היא, אם כך, המפתח לשינוי אמיתי בכל ארגון.

תנועה בכיוון חדש מסייעת במציאת גבינה חדשה

אנו מתלבטים רבות לפני קבלת החלטה על שינוי. יש ואנו נתקעים בשלב של טרום החלטה כל כך הרבה זמן, עד שההחלטה, משהיא מתקבלת, הופכת לא רלוונטית. בכל החלטה יש סיכוי מול סיכון כך שאנשים וארגונים נבדלים ביניהם ביכולת לקיחת סיכונים ולהעריך בצורה מושכלת את הסיכוי מול סיכון. לשמרנים שבינינו יש נטייה להגזים בהערכת הסיכון וההספד שייגרם כתוצאה מהשינוי, יש להם בדרך כלל הרבה מאוד טענות ונימוקים בעד שמירת המצב הקיים. למהמרים שבינינו יש נטייה להגזים בהערכת הסיכויים והתועלת, או הרווח שהשינוי יביא עמו. הם נוטים להאדיר ולהלל את התוצאות החיוביות של השינוי, ולא מעריכים נכון את הסיכונים. בין שני הקצוות הללו אנו מוצאים את האנשים בעלי השכל הישר וחכמת הלב, שיודעים לנצל הזדמנויות וללכת בכיוון חדש, בדרך מחכה גבינה טובה יותר, אבל עצם התנועה מסייעת להם בחיפוש, בהגדרה מחדש ובמציאת האני החדש שלהם.

אמונות ישנות לא מובילות אותך לגבינה חדשה

החיים מורכבים ממצבים רצויים לנו, וגם ממצבים לא רצויים. השאלה המעניינת היא: כיצד אנו מתמודדים עם מציאות בלתי רצויה?

רובנו פועלים שוב ושוב לפי אותם דפוסים, מכוח ההרגל. ושוב ושוב אנו מתפלאים שהגענו לאותה תוצאה. ברוב המקרים, הבעיה שלנו היא באבחון החלופות העומדות בפנינו כמענה לקושי או לבעיה, היוצרים עבורנו מציאות בלתי רצויה. ברוב המקרים אנו מתקשים לזהות אפשרויות אחרות מאלו שכבר נקטנו בעבר, במצבים דומים או זהים. ארבע דרכים עומדות לפנינו בכל מצב לא רצוי:

לנתק ולהתנתק, או במילים אחרות, לשבור את הכלים.

לקטר ולא לעשות דבר.

לשנות את המציאות.

לזרום עם המציאות.

נמצא, שאנשים חוזרים על אותו דפוס התנהגות במצבי קושי שונים. אדם שבוחר בגירושים [אפשרות 1] כפתרון ליחסיו הזוגיים המעורערים, יעדיף להתפטר מהעבודה [אפשרות 1] כמענה לסכסוכים עם הבוס או הצוות. התוצאה: "תקיעות" ארגונית ואישית. כשאתה רואה שאתה יכול למצוא גבינה חדשה וליהנות ממנה, סימן ששינית את הכיוון. כשאנו מתחילים לשנות את דפוס ההתנהגות שלנו, ולהשתמש במגוון רחב יותר של התנהגויות, סימן שהשתנינו. ואם גם התעלינו מעל עצמנו, ואנו מקבלים את השונות של האחר בהנאה, סימן הוא שמצאנו את הגבינה. אי אפשר לשנות את האחר, אבל אפשר להשתנות בעצמנו, דבר שגורר בעקבותיו פעמים רבות שינוי לטובה במערכות היחסים בארגון.

אם גם אתם רוצים לעזור לאחרים בארגון שלכם להזיז את הגבינה שלהם, או למצוא גבינה חדשה, אנו מזמינים אתכם להירשם לקורס ייעוץ ארגוני ולהכשרת מנהלים כמאמנים, שבו תקבלו כלים למינוף ארגונים וחברות מטוב למצוין.

מכללת כישורים-קישורים גבעת ברנר                                              www.kishurim-center.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שמחה לוין

מאת: שמחה לוין אימון אישי - כללי10/12/13744 צפיות
אנחנו חיים בעולם של מפסידנים או מצליחנים .השאלה היא לאיזו קבוצה את(ה) חושב(ת) שאת(ה) שייך ? ולאיזו קבוצה אחרים חושבים שאת(ה) שייך(ת) ? יתכנו מקרים שבהם את(ה) מחשיב(ה) עצמך שייך(ת) לקבוצת המצליחנים ואחרים יחשבו שאת(ה) לוזר(ת).

מאת: שמחה לוין אימון אישי17/04/13964 צפיות
כיצד ניתן להיפתר מכל מיני תסביכים רגשיים שלנו מהעבר? איך נוכל להתמודד אתם ולהצליח לזהות אותם אצלנו?

מאת: שמחה לוין אימון אישי13/02/13859 צפיות
מדוע עם השנים אנו מאבדים את היכולת לחלום? איך להפוך חלום למציאות?

מאת: שמחה לוין פוליטיקה 23/01/137926 צפיות
לאחר תוצאות הבחירות, ולאחר שאנחנו כבר יודעים מי האנשים שהולכים לקבל החלטות חשובות וגורליות, בואו נביט לרגע מי הם האנשים האלו!

מאת: שמחה לוין אימון אישי - כללי10/01/131096 צפיות
איך נצליח לחיות עם חיוך ועם שמחה גם כשאנחנו מתמודדים לפעמים עם מציאות לא פשוטה?

מאת: שמחה לוין אימון אישי - כללי31/12/12857 צפיות
עשרת הדיברות להתחלה חדשה

מאת: שמחה לוין אימון אישי - כללי20/12/12823 צפיות
מה התאריך שבו נולדת ? האם יש משמעות למספרים בחיינו ? מה נותנים לנו המספרים ? בוא וגלה מה אומרים המספרים של חייך!

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/202773 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/193365 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/193472 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172556 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172553 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/162019 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161727 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica