חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשוב לדעת: 4 מילים שאסור להשתמש בהם במהלך טיפול בהתנגדויות

היתרון בכך הוא ברור. היום, כבר לא צריך לחכות שנים כדי לצבור מוניטין ורשימת לקוחות עצומה. עם זאת, זהו יתרון העשוי להפוך גם לחיסרון. הלקוח מוצף בפרסומות המציגות מגוון אפשרויות הדומות אחת לשנייה ולכן מבלבלות אותו. מצב זה שנוצר, מחייב את אנשי המכירות שלנו בצורה יותר אינטנסיבית כדי לסגור כל לקוח ועדיף שזה יהיה כבר בפגישה הראשונה. לכן, חשוב לדעת מאילו מילים עדיף להימנע כדי לא לפגוע בתהליך הטיפול בהתנגדויות.

מילה מסוכנת לטיפול בהתנגדויות 1: אבל

המילה הראשונה שחשוב להימנע ממנה במהלך טיפול בהתנגדויות היא המילה "אבל". המילה "אבל" מסמלת לאדם השני כי כל מה שנאמר לפניה אינו נכון. אם נגיד "אני מאמין לך אבל חושב שהדבר לא תמיד מתקיים" אנו אומרים למעשה "אני לא מאמין לך וחושב שהדבר לא תמיד מתקיים".

כדי להימנע מהמילה "אבל" ולשמור על כוונתנו, נוכל להשתמש ב"ו" החיבור ("אני מאמין לך וחושב שהדבר לא תמיד מתקיים") או ב"ועם זאת" ("אני מאמין לך ועם זאת חושב ש..."). בצורה זו אנחנו נותנים לאדם השני את התחושה שאנחנו לא פוסלים את דבריו ואף מוסיפים להם.

מילה מסוכנת לטיפול בהתנגדויות 2: רק

בתחום ה-NLP (תחום העוסק ביצירת שינוי בתת מודע וקריאת שפת גוף) אנו לומדים כי המילה "רק" מקטינה את אפשרויות הבחירה. מכיוון שרוב האנשים מעדיפים להרגיש שהם בוחרים מרצונם החופשי, ובמיוחד בזמן שאנחנו מטפלים בהתנגדויות מכירה, עלינו למצוא דרך להעניק להם את תחושת הבחירה.

לכן, בזמן טיפול בהתנגדויות חשוב ליצור מספר אופציות שבהן האדם שמולנו יכול לבחור. הצגת האופציות תוך שימוש במילת הבחירה "או" מאפשרת לאדם השני תחושה של חופש בחירה. בכך, אנחנו מאפשרים לו להוריד את המגננות ולבצע את הרכישה מרצונו החופשי.

מילה מסוכנת לטיפול בהתנגדויות 3: נדמה

מילה נוספת שממנה חשוב להיזהר במהלך טיפול בהתנגדויות לקוח היא "נדמה". המילה "נדמה" משדרת לאדם השני כי אנחנו אין לנו ביטחון בדבר שאותו אנו אומרים. בזמן מכירה, הלקוח מגיע אלינו כדי להתייעץ עם בעל מקצוע שיעזור לו לעשות את הבחירה הנכונה.

לכן, במקום להשתמש במילה "נדמה" נרצה להשתמש במילים יותר החלטיות כמו "ברור". לדוגמא, במקום להגיד את המשפט "נדמה לי שהמחשב החדש של חברת דל יותר טוב מזה של חברת HP" נוכל להגיד "ברור שהמחשב החדש של חברת דל יותר טוב מזה של חברת HP" ובכך להראות החלטיות.

מילה מסוכנת לטיפול בהתנגדויות 4: לדעתי

המילה הרביעית ממנה עלינו להימנע במהלך טיפול בהתנגדויות היא "לדעתי". למרות שעל פניו הלקוח באמת הגיע כדי לשאול לדעתנו, הרבה יותר קל להתווכח עם דעות מאשר עם עובדות חד משמעיות. לכן, בזמן טיפול בהתנגדויות עלינו לדעת להתנסח בצורה הנשמעת כאילו היא עובדתית וחד משמעית. כך, נוכל להגדיל את הסיכוי שהוא יקבל את מה שאמרנו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145594 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132419 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131863 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13831 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13636 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13724 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13689 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/19247 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/191255 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171983 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/171949 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161412 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161109 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי07/10/161273 צפיות
בתחילתה של כל שנה כולנו נוהגים לאחל ולהבטיח לעצמנו שינויים פעמים רבות זה פשוט להתנתק מהרגלי עבר שאנחנו מושכים בחיינו ולא ממש מרוצים מהם או שהם לחלוטין אינם משרתים אותנו. והרבה פעמים אנחנו מגיעים לסיומה של שנה שנה חדשה מתחילה ושוב אנחנו מבטיחים לעצמנו את אותן הבטחות מייחלים להיפטר מאותם דפוסים שמעכבים אותנו לצמוח בחיים מי שאנחנו באמת ! רב הדפוסים שאנחנו מנסים לשנות מקורם בדפוסים שהוקנו לנו בגילאי הילדות הצעירים חיים שם בתוך התת מודע שלנו ומעכבים אותנו לחיים שאותם היינו רוצים לחיות !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica