חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יתרונות וחסרונות של שימוש באופניים חשמליות בכלי תחבורה חשמלי

מאמר זה עוסק ביתרונות ובמחירים של אופניים חשמליים ככלי תחבורה חשמלי ובעד כמה היתרונות עולים על החסרונות לרוב המשתמשים.


אםאת/ה שוקל רכישת אופניים חשמלים כצורה חלופית של תחבורה חשוב לך להבין אתהיתרונות וחסרונות, כך שתוכל לקבוע את הדרך הטובה ביותר לנצל את המוצר הזה.

אםאת/ה רגילים לנהוג ברכב מופעל בדלק כמו רכב פרטי או קטנוע/אופניע יש כמהמותרות מסויימים עליהם יש לוותר מתוך בחירה מצד אחד. מצד שני יש לשימושבכלי הרכב החשמלי הזה יתרונות עצומים, שעבור הרוב המוחלט של האנשיםשמשתמשים בכלי הרכב שלהם לשימוש באזור אורבני, או כאמצעי להגיע לתחבורהציבורית לטווח ארוך (כמו רכבת/אוטובוס בין עירוני/הסעה לעבודה), עוליםבהרבה על החסרונות.


בתיאוריההדברים להלן היו אמורים להיות רלוונטיים גם לקורקינטים חשמליים, אלאשבמציאות של ינואר 2013 קורקינטים חשמליים בישראל הם כלים בעייתיים מבחינםהאמינות, או אמינים אבל יקרים להחריד, כמעט פי שניים ומעלה ממה שעולה זוגשל אופניים חשמליים טובים וסבירים בעלי סוללת 36 וולט. עניין בעייתי נוסףהוא שהקורקינטים החשמליים אינם חוקיים נכון להיום - כלומר אין להם תקן,ולפיכך מומלץ פחות לרכב בכלים כאלו. רק חשבו על ההשלכות במקרה של תאונתדרכים עם נפגעים כאשר חברת ביטוח, על שלל עו"ד מטעמה צריכים להיותמעורבים...

אחרי שהנחנו את עניין הקורקינטים מאחור הבה נבחן את היתרונות של אופניים חשמליים או כל כלי תחבורה חשמלי טוב:

1. הרבה יותר זול מדלק.

גםבארץ גם בעולם נעשו חישובים שהוכיחו שעלות קילומטר נסיעה באופניים חשמלייםהיא אגורות בודודת לקילומטר (כולל כל ההוצאות שסובבות את האופניים - חשמל,ירידת ערך, תיקוני פנצ'רים ותחזוקה כללית + החלפת סוללה אחתלשנתיים/שנתיים וחצי). עלות החשמל הישירה לטעינת אופניים חשמליות למשתמשהכבד (טוען סוללה מלאה כל יום, ונוסע בכל יום) עומדת על 10-15 ש"חלקילומטר.

העלויותשל הדלק לקילומטר בודד עולות פי 1000-1500% (ממוצע בארץ ובעולם) וזה עודלפני עלויות רשיון, ביטוח, רישוי, תחזוקה ותשלומים נוספים אחרים שגורמיםלגידול בעלויות אלו. אגב בהתאם לנתונים של ממשלת ארצות הברית, העלותהממוצעת של נהיגה ותחזוקת רכב בארצות הברית היא 0.54 $ לכל ק"מ נסיעה. וזהבמדינה שבה עלויות הדלק וירידת הערך ובכלל... נמוכות יותר מאשר בישראל.

2. טווח מורחב/ מתח מופחת

כאשרמצמידים לאופניים, שהם בהתאם למחקרים רבים כלי התחבורה היעיל ביותר בעולםמבחינה אנרגטית (חפשו על כך ב google), מנוע חשמלי, מקבלים טווח נסיעה רחוקיותר, עם זמן הגעה מהיר יותר מאשר אופניים רגילים. אם נצרף לכך את חוסרהצורך למצוא חניה ואת היכולת לבצע קיצורי דרך וגם לנסוע על מדרכות כנגדכיוון התנועה המקובל, נמצא כלי שהוא אידיאלי לנסיעות אורבניות בטווחים שלעד 30-35 ק"מ בין אם זה לעבודה, לסידורים, או לטיול בסביבה.

בונוס הוא הפחתת לחץ נפשי ופיזי על ידי המנעות מנסיעה בכביש עם פקקים וסכנות נוספות שקשורות ל

כלי רכב. משב אוויר רוח רענן וקריר יחד עם שמש יוסיפו לחוויה.

3. אופציה לפעילות גופנית.

באופנייםחשמליות יש לך אפשרות לנסוע בשתי דרכים: אם את/ה רוצים לבצע פעילות גופניתאפשר לדווש בדיוק כמו באופניים רגילים. את/ה יכולים להשתמש בדוושות לכיווןאחד ובהפעלה החשמלית בכיוון השני כאשר התעייפתם.


4. בטוחות וקלות לתפעול

אופנייםחשמליים הם בטוחים וקלים לתפעול. לרוב האופניים אמצעי בטיחות כגון ניתוקמנוע בזמן בלימה, וכן רכיבי בטיחות חשמליים שונים כגון פיוזים ונתיכיםאחרים ששומרים על הרופאים. בניגוד לכלי הפעלה עם דלק, אין סכנות פיצוץ.

גם העובדה שמהירות האופניים החשמליים מוגבלת מטינה את הסיכון לפגיעה קטלנית במקרה של תאונה.

5. אין צורך ברישיון.

ברובהמדינות, וגם בישראל, אין חובת רישיון לאופניים חשמליים (אם כי בישראל ישחובה לגיל 14 ומעלה ולחבישת קסדה), מה שהופך אותן לכלי תחבורה זמין ומיידילמי שזקוק לכזה. וגם לתחליף טובה למי שרשיונו נשלל.


6. כלי רכב "נקי" ו"ירוב"

עבוראנשים עם מודעות סביבתית יתרון חשוב של אופניים חשמליות הוא ההשפעההחיובית על הסביבה. האופניים אינן פולטות פחמן מזיק, ועל אף שגם כדי לייצראת החשמל שמניע את האופניים משתמשים ברוב המקומות בתחנות חשמליות שמייצרותפחמן דו חמצני, עדיין ההשפעה שלו היא זניחה לחלוטין בייחס לנסיעות מקבילותבמכוניות.  הפחתת הפחמן משפרת את איכות האויר ומפחיתה את היקף ההתחממות שלכדור הארץ.

7. זמין כמעט לכל גיל.

מגיל14 ומעלה ניתן לשלוח את הילדים לבית הספר על האופניים החשמליים, עד גיל זהניתן להסיע אותם על מושבים ייעודיים. ההורים ינסעו במהירות ובקלות לעבודהוגמלאים ימצאו את האופניים החשמליים שימושיים מאד בזמן הסידורים השוניםשלהם והקניות.

החסרונות של אופניים חשמליים:


1.) טווח ומהירות מוגבל

אופנייםחשמליים מוגבלים בפועל לטווח של 30-35 ק"מ בכל טעינה, תלוי בדגם ובסוגסוללה, אבל הטווח הזה הוא רלוונטי לרוב המוחלט של האופניים החשמליים בארץ -שנמכרים בתצורה של סוללת 36V עם 8-10A ומנוע של 250W (אופניים חשמליים עםסוללת 24V הם בעלי טווח מוגבל הרבה יותר).

התוצאה היא שלא ניתן להשתמש באופניים חשמליים לטיולים אורים או לנסיעה למרחקים מאגד גדולים.

מכיוון שהאופניים החשמליות התקניות מוגבלות למהירות של 25 קמ"ש נסיעה לקצה גבול המרחק תיקח קצת זמן.

2.) פחות אמצעי בטיחות מידיים

באופן טבעי, אופניים חשמליות יהיופ חות מוגנות במקרה של מזג אוויר קשה ותנאי דרך ולוואי קשים.

למרותשניתן לרכב בגשם. תוכלו בהחלט להירטב כהוגן אם לא תהיה הגנה נוספת תירטבוכהוגן. אבל אם תתלבשו היטב תגלו שניתן להשתמש בהם בהחלט.


לסיכום:

אופנייםחשמליות הן כלי רכב פופולרי ביותר וזה לא מפתיע בכלל לאור השימושיותוהיתרונות העצומים, וזאת למרות שהן אינן מיועדות לתנאי מזג אוויר קיצוניולנסיעות בין עירוניות ארוכות במיוחד.

תגיות:

אופנים חשמליות,אופניים חשמליות,אופניים חשמליים,אופנים חשמליים,אופנים חשמלים

בית האופניים הממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתופעלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום של אופניים חשמליות למכירה ואופניים חשמליות מיוחדות וקלנועיות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופנייםוהממונעים, כולל ממונעים לילדים, אופניים חשמליות מתקפלות, תלת אופן,מדריכים לאופניים חשמליות מחיר ועוד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

על הכותבים:

בית האופניים הממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתופעלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום של אופניים חשמליות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים והממונעים, כולל ממונעים לילדים  (כגון טרקטורונים לילדים, אופנוע לילדים, ג'יפ ממונע לילדים ועוד), אופני נשים, אופניים חשמליות, אופניים מתקפלות, אופניים חשמליות מתקפלות , תלת אופן ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בית האופניים והממונעים

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים05/05/145078 צפיות
ענף האופניים החשמליות צובר פופולריות עצומה בשנים האחרונות, ובקרוב עוד כאלו באזור מגוריכם. התצורה הנמכרת ביותר היא של אופניים חשמליות מתקפלות בגודל גלגל של "20. אופיים כאלו משמשות אנשים רבים, כמו גם נערים וילדים. נער ששוחח איתנו השבוע אמר לנו שאולי חבל לו לרכוש אופנים חשמליות, כיוון שממילא בוד חצי שנה הוא יוציא רשיון על קטנוע.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים11/03/14960 צפיות
אופניים חשמליים חשמליות הפכו לפופולריים ביותר בתקוה האחרונה. רבים אוהבים את זה שהאופניים החשמליים נותנים להם את האפשרות האפשרות להגיע רחוק מנקודה לנקודה, בלי לעמוד בפקקים,ובלי לחפש חנייה וגם בלי מאמץ מיוחד ובלי להזיע. תוסיפו עלויות רכישה ותחזוקה מגוכחות לעומת כל כלי רכב אחר, ותבינו שאופניים חשמליים הם עסקה מנצחת.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים09/03/14895 צפיות
ופניים חשמליים הם הלהיט הנוכחי, ואנשים רבים מצטרפים ל "גל" הזה מדי יום ומדי שבוע. ישנם אנשים שכבר התרגלו לאופניים החשמליים שלהם אבל הם... רוצים עוד. למשל השבוע פנה אלינו בחור מפרדס חנה שרוצה לנסוע ולעלות לזכרון יעקב. יש לו אופניים חשמליים של טסקו בנות שנתיים, הוא רוצה להחליף והוא מתלבט מה לעשות. העמדנו לו שתי אפשרויות:

מאת: בית האופניים והממונעיםאימונים25/02/147797 צפיות
אנשים רבים שמחפשים אופניים חשמליים טוענים שהם רוצים להשקיע "כמה שפחות..." במפתיע, בסופו של דבר, חלק גדול מהם משקיעים כמה שיותר... בגלל מותג, בגלל איכות ועוד. אז כמה באמת להשקיע באופניים חשמליים?

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים13/02/14711 צפיות
בשנת 2014 נראה כנראה את המשך מגמת הגידול של שוק האופניים החשמליים שהכפיל את עצמו בערך בכל שנה ב 4 השנים האחרונות ועמד על כ 10,000 יחידות בשנת 2013. שוק הסוללות לאופניים חשמליים ...

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים02/01/14880 צפיות
מאמר זה עוסק בסיכונים לרוכשי האופנים החשמליות ממוכרי אופנים חשמליות לא מקצועיים, מנוסים ומיומנים.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים28/11/13967 צפיות
יש אנשים שמחפשים את האופנים החשמליות הזולות ביותר שיש, הם מתחילים בלחפש אופניים יד שנייה באתרים שונים, ולפעמים גם קונים שם, אבל אחרי הם מבינים באמת את ההשלכות של רכישת אופניים יד שנייה – על כל העלויות שנובעות מכך לטווח הארוך, הם מבינים בדרך כלל שהם זורקים כסף לפח והולכים וקונים אופניים חשמליות זולות.

מאמרים נוספים בנושא אופניים

מאת: nirאופניים30/05/21845 צפיות
תזונה לרוכבי אופניים - חשוב מאוד לדעת שאכילה לא נאותה במשך השבוע, לאלו הרוכבים בעיקר בסופי השבוע, לא מאפשרת הרזייה או הורדת אחוזי שומן ! עוד מידע >>

מאת: עידן אברהמיאופניים21/02/181920 צפיות
הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת ליהנות מאינספור אפשרויות חיוביות ומעולות לשפר ולשדרג את איכות החיים של כל אדם ובכל מצב. הדבר המדהים אפילו יותר, הוא שניתן לעשות זאת גם תוך שמירה על איכות הסביבה ויצירת ערך רב גם לדורות הבאים. כל זה משתלב באופן מובהק ברכישת אופניים חשמליים בתור אמצעי התחבורה העיקרי בחיינו.

מאת: עידן אברהמיאופניים17/02/181596 צפיות
מנעולים לאופניים כל דבר בעל ערך דורש יחס עדין ומחושב – משום שאחרת אפשר לאבד אותו מהר מאוד. ולפיכך, כאשר רוכשים זוג אופניים, חשוב מאוד שלא להקל ראש בכל הקשור לבטיחות שלו ולדאוג לרכוש גם מנעול לאופניים שילווה אתכם נאמנה כל זמן שהאופניים נמצאים ברשותכם. לכן סקר שוק בתחום מנעולים לאופניים על מנת לבחור את האופציה הנוחה ביותר מצד אחד, אך גם כזאת שתשדר לגנבי האופניים הפוטנציאליים שאין להם מה לחפש כאן.

מאת: ענת אמראופניים16/07/152057 צפיות
בשביל רובנו, רכיבה על אופניים היא מקסימום תחביב. אך, בשביל עוד ועוד אנשים, אופניים הם ספורט ממכר. בכתבה פה נספק לכם כמה טיפים שאולי יעזרו לבחור ולקנות זוג אופניים איכותי.

מאת: ענת אמראופניים25/06/151692 צפיות
כולנו מכירים את האופניים הירוקות של תל אופן וכולנו רואים מדי יום אנשים רוכבים ברחובות על אופניים. בעיר, לרוב, אנו רואים אופניים פשוטות יחסית שנועדו לרכיבה יומיומית בתנאים נוחים סך הכל.

מאת: ענת אמראופניים28/04/151798 צפיות
הכל על רכיבה נכונה ושדרוג האופניים.

מאת: elichai rubinאופניים24/02/151474 צפיות
ם בעבר האופניים הרגילות היו מונעות על ידי כוח רגליו של האדם, כיום אופניים חשמליות מונעות על ידי מנוע עזר אשר נמצא על האופניים עצמם. שדרוג זה התאפשר בעיקר של התפתחות בשני תחומים עיקריים - תחום הסוללות אשר אפשר יצירת סוללה קלת משקל ובעלת קיבולת אנרגיה רבה ובתחום המנועים שאפשר לייצר מנוע חזק וקטן מספיק אשר יניע את האופניים, אך לא יצור עומס על הרוכב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica