חפש מאמרים:
שלום אורח
28.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך תשמרו על עצמכם כשאתם נוהגים באופניים חשמליים

אופניים חשמליים חשמליות הפכו לפופולריים ביותר בתקוה האחרונה.

 

רבים אוהבים את זה שהאופניים החשמליים נותנים להם את האפשרות האפשרות להגיע רחוק מנקודה לנקודה, בלי לעמוד בפקקים,ובלי לחפש חנייה וגם בלי מאמץ מיוחד ובלי להזיע.
תוסיפו עלויות רכישה ותחזוקה מגוכחות לעומת כל כלי רכב אחר, ותבינו שאופניים חשמליים הם עסקה מנצחת.

 

האופניים החשמליים בישראל נמכרים לפי תקן אירופי מה שאומר שהן יכולות להגיע עד למהירות של 25 קמ"ש.
בפועל, האופניים החשמליים החזקים יותר נוסעים אפילו קצת יותר לכיוון של 30 קמ"ש. 
אילו מהירויות מאד גבוהות וגם מסוכנות. (אופניים חשמליות לא חוקיות נוסעות אפילו יותר מהר, ואם נודה על האמת זה הרבה מעבר למה שהאופניים יכולות לספוג לטווח הארוך, במיוחד אם מדובר בקיט של מנוע חשמלי לאופניים, שהורכב על אופניים רגילים כדי להפוך אותם לאופניים חשמליים).

 

רבים שואלים מה קורה במקרה של תאונת דרכים שבה מעורבים אופניים חשמליים? 
ברמת העיקרון אם מדובר באופניים חשמליים חוקיים ותקניים, למיטב ידיעתנו החוקים והדינים שחלים אלו בדיוק החוקים והדינים שחלים במקרה של רכיבה על אופניים רגילים (וכמובן מבלי להיות מחוייבים לכל מי שקורא את החומר הזה מבחינה משפטית, ואנו מדגישים, כל הסתמכות משפטית על הדברים הינה על אחריותו של המסתמך בלבד, מי שמעוניין באחריות מקצועית של ייעוץ משפטי שיואיל להיוועץ בעורך דין מטעמו).

 

עכשיו, כמובן בהנחה שאנחנו צודקים, ואכן חלים הדינים שחלים במקרה של רכיבה על אופניים רגילים, הרי שמבלי להיכנס לעומק של נושאים משפטים מורכבים - על כל רוכב של אופניים חשמליים חלה: 1. חובת זהירות כללית כלפי כל אדם שהוא יכול לעשות לו נזק. 2. חלה חובת הזהירות הכללית של משתמש בדרך מכוח פקודת התעבורה. 
מה אמרנו בכל המשפט הארוך והמורכב הזה?

 

קודם כל שתיזהרו
בגדול שאתם צריכים להפעיל הגיון בריא ולהתנהג באופן זהיר ואחראי כמו שמצופה מכל אדם בוגר סביר והגיוני לעשות.

 

זה אומר שאם תיסעו עם אופניים חשמליים לא חוקיים, ואולי אפילו חוקיים, ותתנגשו בסבתא עם סלים במהירות של 25 או 27 קמ"ש בתוך אזור צפוף מאד של הולכי רגל וקניות ביום שישי כשנסעתם באופן לא אחראי וזהיר, אז אם עשיתם נזק, ואתם באמת מספיק טיפשים כדי לנסוע בצורה כל כך לא אחראית, הרי שהולכי הרגל שייפגעו, אם הם ייפגעו, יוכלו לתבוע אותכם על כל נזק שהוא שנגרם כתוצאה מהתאונה עם האופנים החשמליות המתקפלות.

 

אופניים חשמליים מתוחזקות היטב - בעיקר הבלמים
מדהים אותנו כמה אנשים לא מתחזקים את האופניים החשמליים שלהם, בעיקר את הבלמים. 
למתוח ולכוון בלמים לוקח בדיוק כמה דקות וזה גם עולה גרושים, אם לא מצאתם חבר שיעשהאת זה בשבילכם. פשוט מדהים.
פעם בחצי שנה/שנה רצוי לקחת את האופניים החשמליים לסדנאת מכונאות אופניים כדי לבדוק את המצב המכאני הכללי ולחזק את האופניים חיזוק כללי ומתיחות כלליות.

 

תשתמשו בשבילי האופניים
כן שבילי אופניים הם מקום אידאלי גם בשביל אופנים חשמליות, אבל לצערנו הולכי רגל רבים פשוט מתעלמים מהם או לא ממש מבינים מה הם עושים להם על המדרכות... עדיין מצבכם תמיד יהיה טוב יותר אם תתנגשו בהולכי רגל כשהם אלו שעלו על שביל האופניים ולא אתם רכבתם על המדרכות.

בכל מקרה תתרחקו מכבישים מהירים, הם מסוכנים, קשה לראות אותכם, אתם חשופים למכות רוח כתוצאה מנסיעה של משאיות ואוטובוסים, ובגדול, אף אחד לא ממש רואה אופנים חשמליות שם ממטר.
בתוך העיר - תתנהגו באופן סביר, שוב, כמו אופניים רגילים. אתם לא אופנוע, אפילו שלאופנים החשמליים המתקפלים שלכם יש מנוע. אל תסעו במרכז הכביש, ואם אתם רוכבים בצד הכביש, תיזהרו ממכוניות שיפתחו דלת פתאום.

סעו בזהירות על המדרכות, הולכי הרגל שם והם לא מצפים לראות אופניים חשמליות מתקפלות או רגילותמול הפרצוף שלהם, אתם פשוט לא מעניינים אותם והם הולכים להם מעופפים וחסרי תשומת לב בעליל, כשהם גם קופצים למדרכות מתוך מכוניות ומתוך בתי עסק.

סעו לאט על המדרכות ותפעילו הגיון בריא ועירנות רבה. תשתמשו בפעמון או זמבורה כדי שישימו אליכם לב.

 

רכיבה בשעות החושך
האופניים החשמלים התקניים מגיעים עם פנסים קדמיים ואחוריים, ועם מחזיקי אור מקדימה ומהצדדים. 
תדליקו אורות בחושך - המנורות המודרניות הן בעיקר לדים והצריכה שלהן אפסית, זה לא חוסך בסוללה אם אתם לא מדליקים את האור. תדליקו אור. 
אם קניתם אופניים חשמליים בצבעים בהירים, כמו צהוב או לבן אז מצבכם עדיף אפילו עוד יותר.

 

בטחו את עצמכם
אגב מבחינתכם מומלץ בלי שום קשר לדאוג לביטוח תאונות אישי שיחול כמובן גם על תאונה מאופניים חשמליים שאתם רכבתם עליהם, ויש כאלו היום שעולים כמה מאות שקלים לשנה, אבל מבטחים אתכם בצורה טובה ומורחבת ביותר עם תנאים מקלים לתשלום במקרה של פציעות ומחלות וכיוב' (אנחנו בעצמנו קיבלנו כמה הצעות כאלו בזמן אחרון). 
אנחנו לא בטוחים לגבי ביטוחים שמכסים תביעות של צד ג', במקרה של תביעה נגדכם בתאונת אופניים חשמליים חשמליות מתקפלות, אבל שווה לבדוק. 
אם אתם כמובן רוכבים עם האופניים החשמליים חשמליות המתקפלות לעבודה וממנה באם תהיה לכם תאונה היא תיחשב כתאונת עבודה ויש לכם אפשרות לתבוע את הביטוח הלאומי או כל ביטוח אחר שחל עליכם דרך העבודה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

על הכותבים:

בית האופניים הממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתופעלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום של אופניים חשמליות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים והממונעים, כולל ממונעים לילדים  (כגון טרקטורונים לילדים, אופנוע לילדים, ג'יפ ממונע לילדים ועוד), אופני נשים, אופניים חשמליות, אופניים מתקפלות, אופניים חשמליות מתקפלות , תלת אופן ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בית האופניים והממונעים

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים05/05/145143 צפיות
ענף האופניים החשמליות צובר פופולריות עצומה בשנים האחרונות, ובקרוב עוד כאלו באזור מגוריכם. התצורה הנמכרת ביותר היא של אופניים חשמליות מתקפלות בגודל גלגל של "20. אופיים כאלו משמשות אנשים רבים, כמו גם נערים וילדים. נער ששוחח איתנו השבוע אמר לנו שאולי חבל לו לרכוש אופנים חשמליות, כיוון שממילא בוד חצי שנה הוא יוציא רשיון על קטנוע.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים09/03/14939 צפיות
ופניים חשמליים הם הלהיט הנוכחי, ואנשים רבים מצטרפים ל "גל" הזה מדי יום ומדי שבוע. ישנם אנשים שכבר התרגלו לאופניים החשמליים שלהם אבל הם... רוצים עוד. למשל השבוע פנה אלינו בחור מפרדס חנה שרוצה לנסוע ולעלות לזכרון יעקב. יש לו אופניים חשמליים של טסקו בנות שנתיים, הוא רוצה להחליף והוא מתלבט מה לעשות. העמדנו לו שתי אפשרויות:

מאת: בית האופניים והממונעיםאימונים25/02/147839 צפיות
אנשים רבים שמחפשים אופניים חשמליים טוענים שהם רוצים להשקיע "כמה שפחות..." במפתיע, בסופו של דבר, חלק גדול מהם משקיעים כמה שיותר... בגלל מותג, בגלל איכות ועוד. אז כמה באמת להשקיע באופניים חשמליים?

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים13/02/14737 צפיות
בשנת 2014 נראה כנראה את המשך מגמת הגידול של שוק האופניים החשמליים שהכפיל את עצמו בערך בכל שנה ב 4 השנים האחרונות ועמד על כ 10,000 יחידות בשנת 2013. שוק הסוללות לאופניים חשמליים ...

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים02/01/14919 צפיות
מאמר זה עוסק בסיכונים לרוכשי האופנים החשמליות ממוכרי אופנים חשמליות לא מקצועיים, מנוסים ומיומנים.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים28/11/131011 צפיות
יש אנשים שמחפשים את האופנים החשמליות הזולות ביותר שיש, הם מתחילים בלחפש אופניים יד שנייה באתרים שונים, ולפעמים גם קונים שם, אבל אחרי הם מבינים באמת את ההשלכות של רכישת אופניים יד שנייה – על כל העלויות שנובעות מכך לטווח הארוך, הם מבינים בדרך כלל שהם זורקים כסף לפח והולכים וקונים אופניים חשמליות זולות.

מאת: בית האופניים והממונעיםאופניים26/11/13793 צפיות
מאמר זה עוסק בטעות המטופשת של רכישת אופניים חשמליים לא חוקיים, ומה כן כדאי לעשות.

מאמרים נוספים בנושא אופניים

מאת: nirאופניים30/05/211390 צפיות
תזונה לרוכבי אופניים - חשוב מאוד לדעת שאכילה לא נאותה במשך השבוע, לאלו הרוכבים בעיקר בסופי השבוע, לא מאפשרת הרזייה או הורדת אחוזי שומן ! עוד מידע >>

מאת: עידן אברהמיאופניים21/02/181988 צפיות
הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת ליהנות מאינספור אפשרויות חיוביות ומעולות לשפר ולשדרג את איכות החיים של כל אדם ובכל מצב. הדבר המדהים אפילו יותר, הוא שניתן לעשות זאת גם תוך שמירה על איכות הסביבה ויצירת ערך רב גם לדורות הבאים. כל זה משתלב באופן מובהק ברכישת אופניים חשמליים בתור אמצעי התחבורה העיקרי בחיינו.

מאת: עידן אברהמיאופניים17/02/181665 צפיות
מנעולים לאופניים כל דבר בעל ערך דורש יחס עדין ומחושב – משום שאחרת אפשר לאבד אותו מהר מאוד. ולפיכך, כאשר רוכשים זוג אופניים, חשוב מאוד שלא להקל ראש בכל הקשור לבטיחות שלו ולדאוג לרכוש גם מנעול לאופניים שילווה אתכם נאמנה כל זמן שהאופניים נמצאים ברשותכם. לכן סקר שוק בתחום מנעולים לאופניים על מנת לבחור את האופציה הנוחה ביותר מצד אחד, אך גם כזאת שתשדר לגנבי האופניים הפוטנציאליים שאין להם מה לחפש כאן.

מאת: ענת אמראופניים16/07/152127 צפיות
בשביל רובנו, רכיבה על אופניים היא מקסימום תחביב. אך, בשביל עוד ועוד אנשים, אופניים הם ספורט ממכר. בכתבה פה נספק לכם כמה טיפים שאולי יעזרו לבחור ולקנות זוג אופניים איכותי.

מאת: ענת אמראופניים25/06/151766 צפיות
כולנו מכירים את האופניים הירוקות של תל אופן וכולנו רואים מדי יום אנשים רוכבים ברחובות על אופניים. בעיר, לרוב, אנו רואים אופניים פשוטות יחסית שנועדו לרכיבה יומיומית בתנאים נוחים סך הכל.

מאת: ענת אמראופניים28/04/151875 צפיות
הכל על רכיבה נכונה ושדרוג האופניים.

מאת: elichai rubinאופניים24/02/151542 צפיות
ם בעבר האופניים הרגילות היו מונעות על ידי כוח רגליו של האדם, כיום אופניים חשמליות מונעות על ידי מנוע עזר אשר נמצא על האופניים עצמם. שדרוג זה התאפשר בעיקר של התפתחות בשני תחומים עיקריים - תחום הסוללות אשר אפשר יצירת סוללה קלת משקל ובעלת קיבולת אנרגיה רבה ובתחום המנועים שאפשר לייצר מנוע חזק וקטן מספיק אשר יניע את האופניים, אך לא יצור עומס על הרוכב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica