חפש מאמרים:
שלום אורח
30.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

צ'ארלי פארקר: איך נגן הג'ז הגדול בעולם התגבר על פחד קהל?

באחד הראיונות, שאלו אותו איך אפשר להגיע לרמת יכולת כמו שלו, הוא השיב "זה פשוט: שלוט בכלי הנגינה, שלוט במוזיקה ואז שכח את הכל ופשוט נגן". העיצה הזו, אשר נשמעת פשוטה על פניה, היא הבסיס לכל השינוי הנדרש בכדי לאבד פחד קהל ולהתחיל להפוך למקצוען של ממש.

פחד קהל: על מה באמת מדובר?

פחד קהל הוא פחד נפוץ ממשפחת פחדי הביצוע התוקף אנשים שאינם מיומנים בעמידה מול קהל או חוו טראומה מהתנסות שלילית. לפי ה-NLP, כדי לפרק פחד ביצוע עלינו לבצע תהליך משולש: בחלק הראשון, נפרק את הדרך שבה הפחד עולה (בטכניקה הנלמדת במהלך לימודי NLP ונקראת "פירוק פוביה מהיר").

בחלק השני, עלינו לפתח את יכולת התקשורת והשכנוע (דבר נוסף הנלמד בקורס NLP) כך שנדע להעביר מסרים בצורה ברורה וממוקדת. בחלק השלישי, נעביר כמה שיותר הרצאות מול קהל ובכך ניצור ביטחון עצמי ביכולתנו. אם נבחן זאת לעומק נראה הקבלה בין משפטו של פרקר ל-3 החלקים הללו:

התמודדות עם פחד קהל 1: שלוט בכלי הנגינה

השלב הראשון במשפטו של פרקר הוא לשלוט בכלי הנגינה. במקרה שלנו, כאשר אנחנו רוצים לפרק פחד קהל, כלי הנגינה הוא אנחנו. אחרי הכל, אנחנו משדרים את המסר המילולי (הדבר שאותו הקהל מגיע לשמוע) ומצד שני, אנחנו משדרים דרך שפת גוף את הגישה, המחשבות והכוונה שלנו.

אם נרצה שהחומר שמועבר יעבור בצורה חלקה, עלינו קודם כל לבצע עבודה מחשבתית עם עצמנו כדי לפרק את עליית הפחד. נשים לב לזמנים שבהם הוא עולה, איך אנחנו חושבים ממש כשהוא מתחיל ובצורה רצונית, נתחיל לשלוט יותר על המחשבות שלנו עד שנצליח לשלוט בעליית התחושה.

התמודדות עם פחד קהל 2: שלוט במוזיקה

השלב השני במשפטו של פרקר הוא לשלוט במוזיקה. במקרה שלנו, אחרי שקצת יותר נוח לנו לחשוב על עמידה מול קהל, עלינו להתחיל לפתח את יכולות התקשורת שלנו. אם נניח לשניה שעדיין לא התמקצענו בכך בקורס אבל עדיין נרצה לעשות זאת כבר מהיום, יש לכך פיתרון.

עלינו להכין מצגת ברורה שגם תעזור לקהל לעקוב וגם תהווה מעין קביים עבורנו. במהלכה נעלה נקודות מפתח שחשוב לנו להעלות. לאחר מכן, נצמד לעובדות שאנחנו מכירים. בנוסף, חשוב להבין כי זה בסדר לפחד ועם זאת, כאשר נעבור את 5 הדקות הראשונות בהרצאה, הפחד יחל להשתחרר בהדרגה.

התמודדות עם פחד קהל 3: שכח את הכל ופשוט נגן

השלב השליש שנדרש להתמודדות עם פחד קהל הוא לשכוח את הכל ופשוט לנגן. כאשר אנחנו עומדים מול הקהל, אחרי כל ההכנות, עלינו להפסיק לחשוב כל הזמן על החומר ששיננו ולבדוק אם הוא עדיין שם. זה הרי רק מחמיר פחד קהל. בשלב הזה, פשוט נצמד לידע הקיים ולמצגת ונתחיל לנגן.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ליאור ברקן
Operation NLP

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן

מאת: ליאור ברקןאימון אישי05/01/145690 צפיות
מזה שנים, אנשים כריזמטיים מהווים תעלומה עבור רובנו.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי20/10/132513 צפיות
רוב האנשים משתדל להימנע מסיטואציות שבהן צריך למכור או לשאת ולתת. אחרי הכל, מבחינתם זוהי פעולה שאינה טבעית, עשויה להסתיים בסירוב ודורשת יכולות שלדעתם אינן קיימות אצלם.

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/131952 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13909 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי29/07/13732 צפיות
רוב האנשים אינם מעוניינים בחיכוכים וויכוחים מיותרים. הם

מאת: ליאור ברקןאימון אישי - כללי19/06/13826 צפיות
הוא עמד שם קפוא מול הקהל. הפה שלו היה יבש, הידיים מזיעות והפנים שלו בוערות מחום. לרגע קצר שנמשך כמו נצח המבט שלו ננעל על האנשים שמולו. הוא לא רצה להרוס את המעמד. מצד שני, היתה לו תחושה שבכל רגע הכל ישתבש והנה, עכשיו הוא לא מסוגל לדבר. הוא כל כך רצה שזה כבר יגמר. לו רק היה לו שלט שיריץ את הזמן קדימה בשעה והוא לא יצטרך לצפות במה שיקרה עכשיו. פחד קהל עצום ומשתק השתלט עליו. מה הוא יעשה עכשיו?

מאת: ליאור ברקןאימון אישי27/05/13764 צפיות
בעידן הנוכחי, כל אחד מאתנו נדרש לפחות פעם אחת לעמוד מול קהל ולהעביר תוכן מסוים: זו יכולה להיות מצגת בפני המנהלים שלנו, הכשרה לעובדים חדשים ולעתים אף הרצאה מול קהל רב כדי להעביר מידע מקצועי.

מאמרים נוספים בנושא אימון אישי - כללי

מאת: בנימין קלינגראימון אישי - כללי13/08/20295 צפיות
קנסות מינהליים עיריית תל אביב-יפו מפעילה צעדי אכיפה מינהליים ומשפטיים כנגד עבירות על חוק התכנון והבנייה ובכלל זה עבודה אסורה או שימוש אסור בנכס. ב-20 בדצמבר 2018 נכנסו לתקפן תקנות העבירות המינהליות [קנס מינהלי - תכנון ובנייה] תשע"ח 2018. על פי תקנות אלו, ניתן יהיה להטיל קנסות מינהליים על עבודה אסורה, שימוש אסור ועל אי קיום צווים מינהליים להפסקת עבודות או להפסקת שימוש.

מאת: דניאל seoאימון אישי - כללי28/12/191043 צפיות
תראו חברים יקרים, אני עוסק בהשגת משכנתאות למסורבים כבר כמעט 10 שנים, אני חייב לציין שהמצב הכי קשה שיכול להיות - זה מצב שבו צריכים לקחת משכנתא כדי לסגור הלוואות או חובות והבנקים פשוט לא מוכנים לאשר את זה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי26/03/192028 צפיות
כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172108 צפיות
אחת החברות המעניינות ביותר בישראל בעיני היא חברת שבט זבולון, החברה בבעלות יעקוב שאול עוסקת באחד התחומים המעניינים ביותר בעולם הנדל"ן. כלומר מה שהיא עושה, זה לספק ציוד חסר עבור אתרי בנייה.

מאת: דרור אטריאימון אישי - כללי28/10/172087 צפיות
אנחנו נתחיל עם רונית מרום, שהנה אדריכלית מובילה בכל הקשור לדירות יוקרה באשדוד בעיקר, אך גם ברחבי ישראל השונים. רונית נחשבת לחברה באותוו חוג של מעצבי פנים מובילים, שיכולים לקבוע בון טון בעולם הנדל"ן של דירות יוקרה.

מאת: לילה בן הרוש אימון אישי - כללי30/11/161560 צפיות
אחד הנושאים המרתקים ביותר בעבודה עם אנשים, ילדים ובכלל בכל מערכת יחסים, זה הנושא של הרגש האנושי, ויותר מכך - הידיעה שלכל אחד מאיתנו יש את היכולת להפוך למאסטר ברגשות, שזה אומר לדעת להתחבר לכל אדם, לשדרג את כל מערכות היחסים שלנו ושל האנשים שאנחנו מקדמים, ולהרגיש באופן אמיתי הרגשה של שמחה ואהבה.

מאת: ברסלב מאיראימון אישי - כללי28/10/161241 צפיות
בראשית ברא אלוקים את השמים ואת הארץ... והוא חובה על כל אדם ונברא להתחדש בכל בוקר שזוכה לקום משינתו, כי לא כולם קמים ואם קמים קמים עם העצבות של האתמול במקום השמחה והתקווה של המחר !

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica